Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Danas istresao Sepicu 5300 kn!  (Posjeta: 17606 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goran

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
  • RUNNER 200 VXR G.M.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: RUNNER 200 VXR, RUNNER 180 SP
Odg: Danas istresao Sepicu 5300 kn!
« Odgovori #20 : 16 Travanj, 2007, 23:09:03 »
A dobro macane, kad se već priča o najboljima, šta ne spominješ Arai...? :icon_scratch:

Oni stvarno jesu najbolji šta se materijala školjke, završne obtade itd tiče, ali zato i koštaju... Samo, i da vozin jurilicu, neznan koliko bi mi bilo interesantno da mi kaciga ostane čitava i lipa kad san ja cili skašen... :laughing7:

A ako te stvarno zanima o kacigama, certifikatima i tome slično, tako na ne pričaš gluposti tipa 'ako nije fiberglas-karbon.kevlar onda je sranje', pročitaj ovaj članak, ali cili, od početka do kraja... :frajer:

http://www.motorcyclistonline.com/gearbox/motorcycle_helmet_review/
Ne trebam ja čitati tvoje glupe članke načitao sam se ja dosta toga i nanosio puno dobrih i loših kaciga različitih proizvođača!!!Frende te fore prodavaj nekom trećem!!!Najbitnije je da je naš prijatelj Mr. J Zadovoljan i sretan sa svojom opremom!!!!!!!! :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_tongue: :icon_tongue: :icon_tongue:
A.A.
GORAN VXR-RACING SPIRIT
180 SP RACE EDITION
IVAN FAZEKAŠ-FAZA IN PRISON

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Danas istresao Sepicu 5300 kn!
« Odgovori #21 : 16 Travanj, 2007, 23:30:18 »
Bez uvrede, nije mi namjera nikoga omalovažavat... Ovaj članak preporučam jer je meni osobno otvorija oči po nekim pitanjima... A nošenje je OK, bitno je da kaciga sjedne isto kao što je bitno da je kvalitetna... Ali, ovakvi crash testovi su one vrste koje se čovik nada da sam neće nikad morat provodit... :icon_biggrin:
A zaključci su interesantni... :binkybaby:
Ako san nekoga uvridija, nije mi bila namjera... :toothy3:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Danas istresao Sepicu 5300 kn!
« Odgovori #22 : 16 Travanj, 2007, 23:57:13 »
mislim da se rasprava malo rasplamsala...

Ovisi od covjeka do covjeka kakvu ce kacigu uzeti, nemaju svi isti ukus niti potrebe...

Meni je bitnija sigurnost i funkcionalnost od izgleda, opet necu niti ja staviti kantu na glavu i tako se voziti...

Covjek je bio ljubazan (kako i ne bi kada mu ostavljam preko 5k kn) i objasnio mi nacin izrade, sastav i karakteristike nekih kaciga na koje sam stavio u uzi izbor... (prethodno se malo nacitao na netu) tako da mi je ova kaciga po mojoj nekoj procjeni ispala best buy.

Shoei je vrhunska marka ali tako i kosta, kakva se meni svidjela je kostala oko 6k kn a toliko bas i nisam bio spreman izdovijiti za kacigu (mozda nekom drugom prilikom kada nakupim malo staza u struci),
ova kaciga koju sam uzeo mi se cinila best buy za moje potrebe sada i u skoroj buducnosti (prelazak na er6n, najvjerojatnije)...


Mislim da bi bilo dobro izdvojiti nekoliko proizvodjaca sa predstavnicima modela kaciga za nizu, srednju i visu klasu i opisati ih (best buy-ove po nekoj so objektivnijoj procjeni)... recimo kacige do 1000 kn
od 1000 - 2500 kn od 2500 - 3500 i kacige preko 3500 kn

Vjerujem da bi takva jedna tema dosta pomogla ljudima u izboru (pogotovo neiskusnima koji se zele zastititi), opet, ima dosta mladjih clanova foruma koji nemaju stalne prihode i gledaju da kupe kacigu za sto manje novce kako bi imali novaca za tuning i slicno...
Opet mislim da je pametno uloziti i u opremu a prije svega u pamet i ponasanje u prometu... Gdje mozes vozi, ali ne izazivaj srecu, uvijek pazi na druge sudionike u prometu i probaj predvidjeti njihove reakcije, i naravno nikada ama bas NIKADA nemoj ici sa onim stavom ja imam prednost, tako se najcesce i gine, kada automobil motociklistu oduzme prednost, tu smo ne zasticeni i dzaba svi novci ovoga svijeta i moralne sadisfakcije i ne znam ja sto kada ostanes invalid ili ostanes bez zivota...

Najbolje ulaganje je u jednu zrelu, pametnu i zdravu voznju i ponasanje u prometu, onda u opremu da se zastitis od slucajnih situacija i naravno ulaganje u ljubimca...

P.S. Ljepsi spol nikako ne zaboraviti!  :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Danas istresao Sepicu 5300 kn!
« Odgovori #23 : 17 Travanj, 2007, 08:55:54 »


sto se tice marke.. svaka cast shoeiu i sharku , ali zasto oni nisu radili kacige schumaheru?  :jerk:
a sto se tice kvalitete i ostalih gluposti- kvaliteta nije glupost  :jerk:

iako nisam siguran ni ja da bi uzeo taj model od schuberta za tu lovu, ja imam drugaciji stil i potrebe... Ko da je to bitno ko je Schumacheru radio kacigu!?Zasto bi uopće radili oni njemu kacigu, koji je on faktor u moto svijetu osim kaj su mu namještali i sve podređivali da pobjedi!Boli firme poput Shoei-a i Sharka ku... za debile!!!Oni su najbolji što se tiče kvalitete zato su i skupi-koliko para toliko muzike!Daj vidi ko iz GP serije 125, 250, i Kraljevske klase nosi Schuberth kacige???!Nije ista kaciga za Formule i Motocikle, kao ni za ležaljke i motokross!

ja sigurno nisam nista lose rekao o shoeiu i sharku.

samo sam napomenuo da je i schubert poznata marka , i to jako kvalitetna i poznata u svijetu (kod nas je nedavno dosla).. nista drugo..

zato moj imenjace, budi cool ,
 i da, i ja bi vjerovatno najradije si uzeo jednu sojku u rangu 3500 kn jer mi je nekako najkvalitetnija i najvise nudi od ovih kaciga toga ranga  , i to vrijedi danas, tko zna sta ce biti za 3 godine  :frajer:

a sto se tice moto gpa, koliko para toliko muzike ..bolje ne mijesajmo kruske i jabuke  :toothy9:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Danas istresao Sepicu 5300 kn!
« Odgovori #24 : 17 Travanj, 2007, 17:40:39 »
...
E sad moje iskustvo s integralnim kacigama (proba Iks i Nolanicu ) mi je bilo kao da me usmjeravaju ko konja =gledi naprid i budi tele za sve ono šta se dešava oko tebe a inaće bi vidija da nemaš toliko suženo vidno polje da me to nervirati počelo, pa čak ako oču samo i bacit pogled na celer da vidin kolikoi"brzo"idem (hehe da znam koliko iman rezerve još jer se znam sve češče zaigrati..) moran glavu spustiti jerbo nema šanse da samo spustim pogled i regstriram brzinu a šta se propuha tiče  nisu toliko bitno bolje bile od moje jeftilen jetice  (awa) koju sam uzgred uzeo s skuterom kao prelazno razdoblje do kupnje J1 a ko zna more biti da se u njoj razočaram ali i dalje drži paprenu cijenu i to još i bez bluteutha ,mada sn ja šta se tiče opreme pomalo...možda prezahtjevan a i neda mi se prosipat kune ... :dontknow:
Eto ima bi ja još pisati ali da ostavin regionalnu potvrdu linosti...neda mi se više  :glasses9:
Kotrlj !
Hmmm... Nije mi jasno da ti zatvaraju toliko vidno polje... :icon_scratch:
Baš Nolan i IXS imaju poprilično otvorenu kacigu, za razliku od racing kaciga tipa X-Lite i nekih drugih... :dontknow:
Jesi stavija kacigu kako triba i baš tvoju veličinu...? Triba doć do malo iznad obrva, nesmi smetat vidnom polju sa strane niti malo, a meni ne smeta ni put doli, vidin celer brzine bez micanja glave... Jedino ne vidin od goriva, ali on mi je skroz nisko, ka na Yamahi Why... :happy8:
I osim toga, zaštita od vitra liti i zimi su dvi skroz različite stvari... Jel se voziš zimi...? Ako da, onda ćeš znat o čemu govorin... Ako se ne voziš kad je hladnije, Schuberth J1 je stvarno pravi izbor za tebe... Jedina jet kaciga koja štiti lice pri padu skoro ka integralna kaciga, a puno prozračnija... :icon_thumright:
Samo da van svima kažen, kolega mi je sija iza prijatelja na skuter i triba ić na neku ultra kratku relaciju... Proklizali su pri manje od 10 na sat, i opleli... Kolega je drmnija facon, 16 punata na arkadi, vilici i usni... Da je ima integralku na tikvi, samo bi se otresa, nasmija i nastavija... Kaciga je skoro bitnija kod manjih brzina i kratkih relacija, jer ljudi tada manje paze, manje se koncentriraju, manje nose zaštitnu opremu... A većina nezgoda se baš u takvim uvjetima događa... Zato, na moju glavu isključivo integralna kaciga sa legitimnim certifikatom... Cijena je manje bitna... :frajer:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Goran

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
  • RUNNER 200 VXR G.M.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: RUNNER 200 VXR, RUNNER 180 SP
Odg: Danas istresao Sepicu 5300 kn!
« Odgovori #25 : 17 Travanj, 2007, 20:57:39 »


sto se tice marke.. svaka cast shoeiu i sharku , ali zasto oni nisu radili kacige schumaheru?  :jerk:
a sto se tice kvalitete i ostalih gluposti- kvaliteta nije glupost  :jerk:

iako nisam siguran ni ja da bi uzeo taj model od schuberta za tu lovu, ja imam drugaciji stil i potrebe... Ko da je to bitno ko je Schumacheru radio kacigu!?Zasto bi uopće radili oni njemu kacigu, koji je on faktor u moto svijetu osim kaj su mu namještali i sve podređivali da pobjedi!Boli firme poput Shoei-a i Sharka ku... za debile!!!Oni su najbolji što se tiče kvalitete zato su i skupi-koliko para toliko muzike!Daj vidi ko iz GP serije 125, 250, i Kraljevske klase nosi Schuberth kacige???!Nije ista kaciga za Formule i Motocikle, kao ni za ležaljke i motokross!

ja sigurno nisam nista lose rekao o shoeiu i sharku.

samo sam napomenuo da je i schubert poznata marka , i to jako kvalitetna i poznata u svijetu (kod nas je nedavno dosla).. nista drugo..

zato moj imenjace, budi cool ,
 i da, i ja bi vjerovatno najradije si uzeo jednu sojku u rangu 3500 kn jer mi je nekako najkvalitetnija i najvise nudi od ovih kaciga toga ranga  , i to vrijedi danas, tko zna sta ce biti za 3 godine  :frajer:

a sto se tice moto gpa, koliko para toliko muzike ..bolje ne mijesajmo kruske i jabuke  :toothy9:
Frende kažem ti da u GP-u nitko ne nosi Schuberth kacige!!!Odmah znam koliko je sati većinom se nosi SHOEI, SHARK, NOLAN, ARAI, AGV, I SUOMY!!!!!!!  i možda OGK!!!!! ovi svi ostali su novopečaeni koji se probijaju i žele što više marketinga i uspjeha!!!!Kada već prićamo o kvaliteti moramo spomenuti i GP, jer ako je imao Mr. J imao toliko para moga je uzeti racing kacigu na nivou GP-a!!!!!!
A.A.
GORAN VXR-RACING SPIRIT
180 SP RACE EDITION
IVAN FAZEKAŠ-FAZA IN PRISON

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Danas istresao Sepicu 5300 kn!
« Odgovori #26 : 17 Travanj, 2007, 21:15:41 »
Vjerovao ili ne, street kacige znaju bit bolje i zahtjevnije napravljene nego GP, a samim time i skuplje...
Staza je jedno od nasigurnijih okružja gdje se može past sa motora... Otkliže se na šljunak, travu, u sijeno ili gumene odbojnike... Na cesti, tu je rubnik i svakakve stvari uz cestu, a ništa od toga nije mekano...
Osim toga, racing kacige, baš zbog specifičnih zahtjeva za sigurnost, znaju imat puno manji otvor i puno manju preglednost, pošto na stazi nema križanja, pješaka, i ostalih radosti koje postoje na cesti...
Tako ćeš vidjet da je i Schuberth R1, ajmo reć njihova racing kaciga, jeftinija od njihove Schuberth J1 jet kacige...
GP je GP, cesta je cesta, a o ukusima se stvarno nema smisla raspravljat...
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Danas istresao Sepicu 5300 kn!
« Odgovori #27 : 17 Travanj, 2007, 21:52:15 »
zakljucavam dok nije prekasno!

Mislim da je receno i previse...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!