Tehnički kutak > Blokade

Skidanje el. blokade Piaggio Zip 50 4T (Hi-Per 4)

(1/5) > >>

naztee:
Znaci, od prosle godine imam Zip 50 4T i tek nakon nekih 1600 km sam otisao na skidanje blokade iz variomata, i poslije zahvata mogao je do nekih 55 umjesto dotadasnjih 50.
Postoji dodatna elektronska blokada u vidu rev limitera unutar CDI-ja. Na sajtu gdje sam pronasao instrukcije, govori se o rezanju kucista i ceprkanju da bi se doslo do malog premosnika koji treba odrezati / odspojiti. Originalni tekst prema kojem sam radio mod je ovdje: http://homepage.ntlworld.com/tony.ling/motors/Bikes/Piaggio/performance.htm

Isto sam i ja uradio, a otvor sam jednostavno zalio vrucom plastikom:

stim da sam i istestirao i pronasao moguce eksterno rjesenje za ovo, a to je prekidanje CRNE zice oznacene sa brojem 1 na konektoru. Ovo nisam istestirao, ali je ista stvar kao i ovo unutra. Mislim da je bolje prvo pokusati sa prekidom ove zice, pa tek onda se baciti na rezanje CDIja.
Evo i slika:


Sada sa ovom modifikacijom ide oko 65 ako ima dovoljno pravca, a na laganoj nizbrdici ide i 70. Nije lose za kineski 4T :)

Imam jos sumnju da ima restrikciju u auspuhu... Ili se varam?
Posto sam jos zelen u svijetu skutera, bolje mi je da pitam.

Ovo u dnu je vas skromni i prepametni autor pokusao velikim ravnim sarafcigerom da izbije zavarenu cijev :)
Inace, ova uza cijev je duga oko 25 cm. Ili je komponenta izduva ili je restrikcija.

Hvala.

Agil:
Kao što je u naslovu kazano – ilustrirani vodič za deblokadu CDI-a na Zip-u

Prvo: slika starog tipa CDI-a



Dakle reže se 22 mm od ruba a zatim 4 mm u dubinu kao na slikama




NOVI TIP CDI-a




isti postupak

SlowRider:

--- Citat: naztee - 09 Travanj, 2007, 16:18:05 ---Mislim da je bolje prvo pokusati sa prekidom ove zice, pa tek onda se baciti na rezanje CDIja.
Evo i slika:


--- Kraj citata ---

Nemojte pokusavati prekidati crnu, niti bilo koju drugu zicu koja ide u CDI. Inace crna zica je masa od CDI-a.






Dodao bih jos par rijeci.


Dakle skuter ima 2 blokade, jedna je prsten na variomatu koji mehanicki ogranicava brzinu kracenjem prijenosnog omjera, i druga je elektronska koja je ugradjena u CDI i potrebno je presjeci zicu.

Nakon sto je skuter odblokiran, trebalo bi staviti glavnu diznu broj 78 jer ce skuter lakse dolaziti do konacne brzine.


i to je to, ostale blokade ne postoje.

solee:
drug jel mozes pojasnit malo to sa varijatorom (blokade na njemu) ili najbolje bi bilo ako imas kakvu sliku da vidim tacno gdje se nalazi taj prsten ... pozzz

kristijanSR70:
jel se može na taj prerezani dio spojit prekidac ?

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju