Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Nece upaliti,ima struju,gorivo i ulje.  (Posjeta: 52484 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Djax

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: Auspuh
Nece upaliti,ima struju,gorivo i ulje.
« : 19 Svibanj, 2009, 22:58:07 »
Molim vas recite mi zasto skuter ne pali a ima gorivo u karburatoru i ulje uljna pumpa baca u karburator a gledao sam struje ima na svjećici kada zaverglam dali je to mozda c.d.i. (kondezator otisao ) a bobina baca struju na svecicu sto znaci da je ona ispravna a motor i dalje nece upaliti jedino kad ga verglam dugo upali i ode u 7500 okretaja i pocme se gusiti i gasi se tj ne reagira na gfas sto ja stiscem molim vas ako neko ima iskustva s tim da pojasni motor je kineski desire model Hvala !
« Zadnja izmjena: 12 Lipanj, 2009, 16:33:21 Benjamin »

Offline mario_f15

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4285
  • Spol: Muški
  • 2T Power !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...sB...
  • Moj Skuter: ...derbi...
  • Moja Kaciga: ..uvex ps400s..
moras pregledat dali ti negdje ne vuce zrak pregledaj prirubnicu,semeringe na radlici,filter zraka
i vidi jel ti plovak otvara,bez obzira na toj jel ima goriva u casici"
jel svjecica mokra kad je skines?poslje kurblanja,tj paljenaj?
 :toothy9:?

i ako svjecica baca struju,onda je struja ok ,oko toga nemas sta dirat
po tvome kako si ti opisao on ne dobiva gorivo u cilindar
pregledaj sve
« Zadnja izmjena: 19 Svibanj, 2009, 23:05:19 mario_f15 »

Offline Djax

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: Auspuh
Da ja sam to sve vec pregledao vec 10 puta jos mi je jedan decko koji je slagao kineske skutere u servisu to sve pregledao i kaze da ima sve(gorivo,ulje struju ) ali nezna zasto nece upaliti jos mi je on donjeo novi fergazer kad sam nega stavio isto nece ko i prije verglam jedno 1min nekon toga upali odjednom gas raste do blokade nekih 7000 okretaja zatim se gusi i gasi bez obzira jel diram ili ne gas  isto ko i sa starim fergazerom (znaci nije fergazer) ! Jedino sta bi moglo otici ja mislim je taj C.P.I. kondezator koji govori polozaj radilice kada da upali iskru tj kut pljenja) nemoze sta drugo bit da vuce negdje zrak barem bi upalio i radio neko vrjeme na leru ali on ne plali normalno jedino nakon minute verglana nekad nece nikako  !neznam stvarno dal bi mogao vuci gdje zrak kad sam sve stegnuo !nista mu ne fali ali on nece i nece ! A svjecica stavio sam novu NGK  ima kao malo masti polije verglanja tj dvotaktola  !
« Zadnja izmjena: 20 Svibanj, 2009, 10:21:38 Djax »

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
fals zrak 100%
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Djax

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: Auspuh
mator upali ode u visoke okretaje i pocme se gusiti a gdje moze vuci zrak kad sam sve stegnuo ?

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
mator upali ode u visoke okretaje i pocme se gusiti a gdje moze vuci zrak kad sam sve stegnuo ?

Moze ti vuci na na svakom spoju izmedju karba i bloka masine...
Nisu semerinzi niti spoj blokova jer inace ne bi htio upalit ,a gdje se jos razvrtiti.


Uglavnom provjeri i karburator ,da nije sta sa sajlom gasa, iako mislim da bi to vec skuzio...


Offline Djax

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: Auspuh
Izmedu karburatora i glave gdje gorivo ubacuje u klip ima samo jedna kao gumena cijev koju sam stegao šelnom (negovim orginal ) a na drugom kraju te gume su imbusi koji su takoder stegnuti za glavu motora i tuda ide gorivo u masinu evo danas sam ga palio 3 ili 4 puta ali jedino upali kad skinem filter zraka i tamo gdje je otvor na fergazeru za filter zraka stavim ruku i verglam da navuce gorivo u fergazer maknem ruku i upali radi par sekundi nekih 15 ili 20 (ide u ful okretaje ) i ugasi se i onda moram opet navuci gorivo u fergazer da upali neka je to sitnica sto ga zeza ali neznam sta je !!!

Offline RimSo

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • ako me trazis onda me trazi na cesti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • THEBOXHOSTING
  • Mjesto: Doha - Qatar
  • Moj Skuter: Quadro 350D
Izmedu karburatora i glave gdje gorivo ubacuje u klip ima samo jedna kao gumena cijev koju sam stegao šelnom (negovim orginal ) a na drugom kraju te gume su imbusi koji su takoder stegnuti za glavu motora i tuda ide gorivo u masinu evo danas sam ga palio 3 ili 4 puta ali jedino upali kad skinem filter zraka i tamo gdje je otvor na fergazeru za filter zraka stavim ruku i verglam da navuce gorivo u fergazer maknem ruku i upali radi par sekundi nekih 15 ili 20 (ide u ful okretaje ) i ugasi se i onda moram opet navuci gorivo u fergazer da upali neka je to sitnica sto ga zeza ali neznam sta je !!!

Provjeri semeringe na radilici..na to mi smrdi..u mene je nedavno bio isti problem..sve ima al nece da pali..vuče zrak kroz semeringe i nema dovoljno vakuuma da povuče goriva u cilindar..mislim da ga non stop vuče..

Offline Djax

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: Auspuh
I to sam napravio zamjenio sam semeringe  i opet nece upaliti samo masti svecicu i nece u upaliti a promjenio sam i klip kao da gorivo ne dolazi u cilindar a ulja ima ili nije uskladeno paljenje pojma nemam !!

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Nece upaliti,ima struju,gorivo i ulje.
« Odgovori #9 : 12 Lipanj, 2009, 16:35:44 »
ak si rastavljao blokove i skidao magnet..na radilici ima kajlica koja drzi magnet u pravom polozaju ak ti je ispala kajlica i nisi ju vratio kad si sastavljao onda si magnet metnuo krivo i sad ti je faza zamaknuta i nece upaliti.
Under construction...

Offline paux

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: okolica Osijeka
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
Odg: Nece upaliti,ima struju,gorivo i ulje.
« Odgovori #10 : 12 Lipanj, 2009, 16:58:14 »
to što ti nabije gas, provjeri onaj valjak gdje ti je igla na gas sajli. na njemu imaš sa dvije strane vertikalne utore,onaj kraći ti ide na onu stranu gdje šteluješ ler. tako se meni desilo kad sam slučajno onaj duži stavio tu gdje je ler.kad ga jedva upalim opizdi gas do jaja i ugasi se. dobije puno benge i brzo potroši a pumpa ne stigne toliko goriva izbacit..
« Zadnja izmjena: 12 Lipanj, 2009, 17:02:31 paux »

Offline Djax

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: Auspuh
Odg: Nece upaliti,ima struju,gorivo i ulje.
« Odgovori #11 : 13 Lipanj, 2009, 10:58:14 »
sada pali nastimao sam taj kut paljenja  ali samo kada stavim ruku na otvor gdje ide filter zraka ali ne reagira na gas sajlu nikako, kada maknem ruku sa  otvora za filter zraka  ide u visoke okretaje tj ko da mu dajem gas a kad stavim ruku na to kao da sam pustio gas i jos nesto baca benzin na taj otvor gdje ide filter zraka !!!! jel to do fergazera a mozda je otisla neka diznica ili nesto ?

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Nece upaliti,ima struju,gorivo i ulje.
« Odgovori #12 : 13 Lipanj, 2009, 11:03:06 »
Kak mislis da si nastelao kut paljenja...ak se radi o skuteru a ne o tomosu npr...onda nemas kak stelati..ima kajla na radilici i magnet moze sma u jedan jedini polozaj sjest..i to je tocan kut...


klipic ti onda nije spojen sa sjalom gasa..

Imas unutrau  fergazeru jedan klipic najednostanvije recneo to je pregrada za zrak..kad dodajes gas ona bi se trebala podizati ...to mos vidjeti kroz otvor di se spaja crijevo od filtera..odnosno tam di si ruku metnuo...

pogledaj najprije to...


Ovinso kolko ti bezina tam ide van...ak ide prasine benzina van..onda je to ok...ali ak kapa ili curi na neki nacin onda nes nevalja...

dizna se moze sma zastopati...sto dovodi nedostatku benzina...a sumnjam da je to problem u tvom slucaju...
Under construction...

Offline Djax

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: Auspuh
Odg: Nece upaliti,ima struju,gorivo i ulje.
« Odgovori #13 : 13 Lipanj, 2009, 11:37:17 »
pa sada pali da ima na radilici taj zarez i na njega montiram to nije bitno sada pali kak mislis da ima  pregrada za zrak  kod mene nema te pregrade imam samo saraf za stelanje zaraka i jedan za stelanje goriva i saraf na dnu fergazera ali neznam taj za sta je, ja sam fergazer rastavljo vec ima samo plovak za gorivo neznam sta tu moze se pokvariti sve dizne su ciste ali on baca gorivo na otvor za filtr zraka 

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Nece upaliti,ima struju,gorivo i ulje.
« Odgovori #14 : 13 Lipanj, 2009, 11:39:58 »
pregrada za zrak == klipic...jel ti ide uopce sajla u karb?

Offline paux

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: okolica Osijeka
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
Odg: Nece upaliti,ima struju,gorivo i ulje.
« Odgovori #15 : 13 Lipanj, 2009, 11:43:37 »
pa sada pali da ima na radilici taj zarez i na njega montiram to nije bitno sada pali kak mislis da ima  pregrada za zrak  kod mene nema te pregrade imam samo saraf za stelanje zaraka i jedan za stelanje goriva i saraf na dnu fergazera ali neznam taj za sta je, ja sam fergazer rastavljo vec ima samo plovak za gorivo neznam sta tu moze se pokvariti sve dizne su ciste ali on baca gorivo na otvor za filtr zraka 
šaraf na dnu ti je za ispuštanje goriva iz karba,jesi provjerio onaj valjčić u kojem ti je feder i igla?

Offline STAGE 6

  • Tržnica : (+4)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 359
  • Spol: Muški
  • A jeee :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Beverly
  • MojSetup: stage 6
  • MojSpuh: stage 6
Odg: Nece upaliti,ima struju,gorivo i ulje.
« Odgovori #16 : 13 Lipanj, 2009, 11:44:15 »
zaćepljen ti je karb rastaviga ga cjelog odvi sve dizne i properi ga rastavljenog u gorivu....i vidi sta cese onda dog..
:)

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Nece upaliti,ima struju,gorivo i ulje.
« Odgovori #17 : 13 Lipanj, 2009, 13:55:27 »
šaraf na dnu ti je za ispuštanje goriva iz karba,jesi provjerio onaj valjčić u kojem ti je feder i igla?

Nemaju svi na cesici fergazera seraf za ispustanje..i to nije seraf za ispustanje ak mislimmo na isto nego prvenstvneo sluzi laksoj promjeni dizne...da se ne skida kompletna casica i maltretira jadan dihtung....

taj valjčić je klipic inace...i to covijeku upravo pokusavamo objansiti...a po njegovo odgovoru ispada da ga opce nema...nadam se da nije taj slucaj..
Under construction...

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Nece upaliti,ima struju,gorivo i ulje.
« Odgovori #18 : 13 Lipanj, 2009, 13:56:42 »
zaćepljen ti je karb rastaviga ga cjelog odvi sve dizne i properi ga rastavljenog u gorivu....i vidi sta cese onda dog..


Covijek je to vec napravio..napisao je par postova prije...

Problem je neki drugi...kao sto rekoh post prije ispada da nema klipic..makar mi to bas nema logike ali ima svasta u svijetu...
Under construction...

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Nece upaliti,ima struju,gorivo i ulje.
« Odgovori #19 : 13 Lipanj, 2009, 14:04:44 »
Nemaju svi na cesici fergazera seraf za ispustanje..i to nije seraf za ispustanje ak mislimmo na isto nego prvenstvneo sluzi laksoj promjeni dizne...da se ne skida kompletna casica i maltretira jadan dihtung....

taj valjčić je klipic inace...i to covijeku upravo pokusavamo objansiti...a po njegovo odgovoru ispada da ga opce nema...nadam se da nije taj slucaj..

mislim da je tu sarafic ako postoji na dnu casice za ispustanje benzina jer onaj saraf za promjenu dizne imaju veci karbovi, seriski to sigurno nema...