Tehnički kutak > Tuning skutera

elektronska blokada

(1/1)

marko.p:

Potrebno je samo malo strpljenja za pronalazak prave vrijednosti kondenzatora, obzirom da ovaj nacin ne koristi promijenjive vrijednosti, nego metodu pokusaja i pogresaka sto se ionako napravi jednom i kada se nadje prava vrijednost, ostaje kao stalna na skuteru.
Od materijala je potrebno kupiti koji metar zice, prekidac, klemice i nekoliko kondenzatora u vrijednostima od (0,1-2 mikro F) koji moraju biti elektrolitski.

Potrebno je spojiti prema shemi jednu zicu na zicu s CDI-a (na koji ulaze tri zice) na onu koja ide s pickupa, a prema bojama u tablici (ili pogledajte shemu u uputamam vaseg motora). Konkretno za moju gilericu je crvena(na koju je spojena ova crvena na slici).
Ja sam kraj zice zalemio za stopicu na CDI-u.


Na drugi kraj zice veze se prekidac, pa klemica. Na drugi kraj klemice stavite zicu koju spojite na sasiju. Na klemicu stavite kondenzatore ali tako da morate pratiti polaritet kondenzatora (na njima su oznake), tako da je minus kondenzatora vezan na sasiju motora.
Kondenzatorima se paralelnim spajanjem zbrajaju kapaciteti (da ponovimo gradivo).
Sada isprobavajete razne vrijednosti kondenz. kako bi dobili pravu max brzinu. Dobra stvar u ovome je da nemate sto za***ati.

Sto je visi kapacitet, manja je brzina. Ja sam stavio 2x1 mF i na tehnickom ostvario 40.9 km/h.
Princip rada je da kondenzator pokupi vise frekfencije paljenja (okretaja) koje dobija CDI od pickupa. Jednostavno.



Ovu shemu i objašnjenje sam pronašo ne netu!Vidim da vas tu ima koji se kužite u te stvari pa vas molim za pomoć!! Imam speed fighta 2 i htjel bi tu elektronsku blokadu ali je neznam složit(skuter je seriski)!! Neznam šta je taj "CDI" i di to je na skuteru!! Tako da neznam ni počet!!!

P.A.L.A.C:
Odi kod Mr J on ce ti to slozit  :laughing7:

roby44:
ovaj isti tekst vec postoji na forumu, sa slikama spajanja. nece vas ubit ako upotrijebite search!

Mr J:
Kada se radi vise blokada 50+ onda se radi sa jednom vrijednoscu kondenzatora (bez potenciometra) a ako se radi za pojedinacnu proizvodnju onda se ide bez metode pokusaja i pogresaka a to je jaci kondenzator i potenciometar!

Uglavnom, ima sve napisano na forumu a ako te zanima vise toga onda se javi na pm meni ili roby44-u...  :icon_thumright:

ivanm:
cdi je pored akumulatora, a spaja se na plavo žutu žicu..

Navigacija

[0] Lista Poruka

Idi na punu verziju