Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: farbanje..  (Posjeta: 4201 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline popovec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 131
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Popovec
  • Moj Skuter: runner 50sp
farbanje..
« : 05 Svibanj, 2007, 14:02:59 »
jos jedno pitajnje...ona plastika na skuteru (gilera runner) ona plastika ispod volana i tam iznad rezervara..one su onak hrapave i vec su mi se zlizale kak da ih ofarbam da budu onak glatke kuzite...cuo sam da se to malo sa smirgl papirom posmirgla i onda sa sprejem za plastiku i onda sprejem onim obicnim pa onda
(ili ak je vec u obicnom spreju lak da se netreba)sa lakom malo posprica..jel bi se to gulilo ili ne...ak nije tak molim neke savijete druge...i jel to mogu ja sam doma ili da nosim lakireru..(ja mislim da mogu sam)... :laughing7:
POPOVEC REJSING TEAM

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: farbanje..
« Odgovori #1 : 05 Svibanj, 2007, 14:08:16 »
moras na njih stavljat prajmer,pa slajfat i na kraju spric-kit,pa farbanje,prajmer se nanosi vise puta sve dok ti ne budu glatke,a spric kit se stavlja da bi popunio crtice od slajfanja,evo ako te jos nesto zanima samo pitaj :icon_thumright:

Offline popovec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 131
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Popovec
  • Moj Skuter: runner 50sp
Odg: farbanje..
« Odgovori #2 : 05 Svibanj, 2007, 14:29:42 »
moras na njih stavljat prajmer,pa slajfat i na kraju spric-kit,pa farbanje,prajmer se nanosi vise puta sve dok ti ne budu glatke,a spric kit se stavlja da bi popunio crtice od slajfanja,evo ako te jos nesto zanima samo pitaj icon_thumright


kaje to prajmer i spric kit imas mozda neke slike kaj to pojasnjavaju....
POPOVEC REJSING TEAM

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: farbanje..
« Odgovori #3 : 05 Svibanj, 2007, 18:13:59 »
prajmer ti je nesto kao plastika koja se nanosi na hrapavu plastiku da bi dobio sto gladju povrsinu,a spric-kit ti pokrije sitne crtice od slajfanja,sigurno imas nekog frenda koji se bavi bojanjem automobila pa njega pitaj sta bi ti sve trebalo za posao

Offline marko.p

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1858
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac,Zagreb
  • Moj Skuter: GP1, Sr50 Replica Alex de Angelis,Golf Plus sportline tdi, Polo 9N3 tdi
  • Moja Kaciga: HJC, IXS
Odg: farbanje..
« Odgovori #4 : 05 Svibanj, 2007, 18:29:44 »
mene su učili da je prajmer kao temeljna boja za plastiku,možda su me krivo učili...

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: farbanje..
« Odgovori #5 : 05 Svibanj, 2007, 18:38:25 »
mene su učili da je prajmer kao temeljna boja za plastiku,možda su me krivo učili...
u biti i je

Offline popovec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 131
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Popovec
  • Moj Skuter: runner 50sp
Odg: farbanje..
« Odgovori #6 : 05 Svibanj, 2007, 18:44:31 »
to je ono nekaj ko na pimp my ride ...kuzim kuzim...imam frenda lakirara pa budem njega pito...i sad jos jedan problem meni u knjizici pise boja skutera visebojan :headbang: jel bi moro to mjenjati kad bi i te pastike pofarbo...neznam u koju boju da ih prefarbam vecina skutera je crna napred je plavi i ima malo sive...pa dajte recite koja bi bila najbolja...ili mozda da ono sivo pofarbam u bijelo i da onda si i ove plastike pofarbam u bijelo...onak napred plavi onda bijeli i nakraju crni .. :headbang:
POPOVEC REJSING TEAM

Offline marko.p

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1858
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac,Zagreb
  • Moj Skuter: GP1, Sr50 Replica Alex de Angelis,Golf Plus sportline tdi, Polo 9N3 tdi
  • Moja Kaciga: HJC, IXS
Odg: farbanje..
« Odgovori #7 : 05 Svibanj, 2007, 19:02:51 »
ako piše višebojan onda možeš farbat do mile volje i ne moraš ništa mijenjat....

Offline popovec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 131
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Popovec
  • Moj Skuter: runner 50sp
Odg: farbanje..
« Odgovori #8 : 05 Svibanj, 2007, 19:17:33 »
kuzim...ali i frendovi mi neki imaju vise od dvije boje ali opet im u knjizici ne pise visebojan kaj se moj lik na tehnickom napil :drunken_smilie: pa je videl vise boje sive imam fakat malo..skoro nista... :happy6:
POPOVEC REJSING TEAM

Offline marko.p

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1858
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac,Zagreb
  • Moj Skuter: GP1, Sr50 Replica Alex de Angelis,Golf Plus sportline tdi, Polo 9N3 tdi
  • Moja Kaciga: HJC, IXS
Odg: farbanje..
« Odgovori #9 : 05 Svibanj, 2007, 19:22:18 »
kolko vidim,nisi prvi vlasnik pa je to napravil prvi vlasnik 100 %,to ti je jako dobro kaj tako piše,može bit bilo kakve boje i nitko ti neče srat...

Offline ..::Alf::..

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 558
  • Spol: Muški
  • Flegma
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
  • Moj Skuter: NRG Power
  • Moja Kaciga: Arai
Odg: farbanje..
« Odgovori #10 : 05 Svibanj, 2007, 21:21:33 »
Pa PRAJMER SE NE ŠMIRGLA, samo filer (špric kit )
...svojim dahom zamaglila je vizir moje kacige...

Offline metalac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Pimp My Pickup
  • Mjesto: ?akovec
  • Moj Skuter: Gilera Runner
Odg: farbanje..
« Odgovori #11 : 06 Svibanj, 2007, 14:23:12 »
ako piše višebojan onda možeš farbat do mile volje i ne moraš ništa mijenjat....

jeaaaaa.. meni za auto piše da je višebojan .. JEBENOOO.. mogu ga isto farbat na koju hocu i niko mi nikaj nebreeee  :happy6: :toothy10: :toothy9: :toothy12:

Offline popovec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 131
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Popovec
  • Moj Skuter: runner 50sp
Odg: farbanje..
« Odgovori #12 : 07 Svibanj, 2007, 12:11:37 »
daj cekajte sad sad ste me zmotali ovaj frend kaj ga znam koji je lakirer je zapravo pomocni auto lakiter i jednom je frendu lakiro retrovizor i to nije dobro zavrsilo (zgleda koda ga je penzlinom farbo) i kaj da ja sad radim sa tim plastikama jel mi mozete molim vas opisati vi koji ste to radili ok koraka jedan ko zavrsetka... :happy3:
POPOVEC REJSING TEAM

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: farbanje..
« Odgovori #13 : 07 Svibanj, 2007, 15:52:48 »
to je radio sad Alf,on ce ti opisat detaljan postupak

Offline Broken

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Gilera VX(R)
  • MojSetup: Da, onaj jaki
Odg: farbanje..
« Odgovori #14 : 08 Svibanj, 2007, 13:35:09 »
Kao prvo, primer je temelj izmedu glatkih plastika i boje, znaci na glatke plastike se stavlja primer i on se ne brusi...
Primer je nepotrebno stavljat, recimo ove plastike sto su hrapave, operes i smirglas dok nedobis ravnu povrsinu, i smirgla se gore, dole, onda opet operes i bacis spric kit... Pricekas da se osusi i osmirglas na fino, ako se sprc kit nadigne, ostruzes i na to mjesto bacis primer pa opet spric kit ali to je rijetko... Onda bacas boju, na kompresoru tj. sprici slozis "maglu" i lagano ides u 3 sloja... Vremensko razdoblje izmedu slojeva nepostoji, kad bacis prvi onda pricekas sve dok na dodir nije suho, onda drugi pa treci...
Onda ide lak, s njim nema zajebancije i moras pazit da nebi dobio efekt preljevanja, zato pamet u glavu prodes lijevo desno i gotovo...
Lak se mora susit duze...

Sve to trebas radit u nekoj prostoriji di nema prasine, a ako i sjedne di malo prasine i izbiju ko male tockice lijepo ispoliras i poso gotov...

Zgorio mi ventil ! ! !

Offline popovec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 131
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Popovec
  • Moj Skuter: runner 50sp
Odg: farbanje..
« Odgovori #15 : 09 Svibanj, 2007, 12:23:40 »
fala dobri ljudi ak ne ispadne dobro pa nije problem sve opet ispocetka i onak prek praznika nebudem imo kaj za raditi
 :toothy9:
POPOVEC REJSING TEAM