Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Zongshen zs 200 GY - 2  (Posjeta: 31253 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BiVeR

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera runner 70
Odg: Zongshen zs 200 GY - 2
« Odgovori #20 : 09 Svibanj, 2007, 15:41:19 »
moj susjed ima taj motor, uz tuona 1000, i tz-a 100 hehe, događalo mu se to da su napravili žicu od zadnjih žmigavaca na knam i prad karj (blizu žmigavaca ) su spojnice koje se zbog napetosti žice stalno u vožnji odspajaju, tak da je trebo nadoštukljat žice između...ostalo mu je sve ok...čak ga i vozi uz tuona i tza-a  :o :o :o
KUPUJEM HITNO NEKI MIDRACE AUSPUH.... 091 569 5868

Offline boriszg1984

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zongshen zs 200 GY - 2
« Odgovori #21 : 07 Rujan, 2008, 22:08:27 »
Pozdrav...

ja se isto interesiram za ovaj zongshen 250 gs...

gledam po internetu...prodaje se za 13 000 kn sa 4 tisuce km...

vozim taj motor u autoskoli...svida mi se jako samo me frka da nebi bilo problema s njim...

vidim da ova tema nije bila dugo aktivna pa me zanima misljenja vlasnika tih motora sada...

Hvala!

Nadam se da ce netko odgovorit :)

Offline legi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 74
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zongshen zs 200 GY - 2
« Odgovori #22 : 17 Veljača, 2009, 12:41:26 »

Offline Qwasy6

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Xmax 250
Odg: Zongshen zs 200 GY - 2
« Odgovori #23 : 16 Ožujak, 2009, 23:42:58 »
Evo frend isto kupuje, pa dvoumi izmedu ovog iz Zongshena zs200 i http://www.qingqi.co.rs/sr/qingqi_qm200gy-ba.html, pa ako imate neke preporuke, uglavnom raspolaze sa 20 000kn, isto tako nebi yamahu ybr125 jer je 19 000kn, radije nekog kineza i sa ostatkom uzet opremu i  platit rege, jos i za na more mozda ostane :icon_thumright:
Bolje sedam puta sa Snjeguljicom, nego jednom sa sedam patuljaka!
U gajbu stane 24 boce, to nemoze biti slucajnost!!!

Offline RideRR4EveRR

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1002
  • Spol: Muški
  • Stunt Яide
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Stuntbase
  • Mjesto: Zagreb-dubrava
  • Moja Kaciga: Head armor
Odg: Zongshen zs 200 GY - 2
« Odgovori #24 : 16 Ožujak, 2009, 23:51:32 »
Evo frend isto kupuje, pa dvoumi izmedu ovog iz Zongshena zs200 i http://www.qingqi.co.rs/sr/qingqi_qm200gy-ba.html, pa ako imate neke preporuke, uglavnom raspolaze sa 20 000kn, isto tako nebi yamahu ybr125 jer je 19 000kn, radije nekog kineza i sa ostatkom uzet opremu i  platit rege, jos i za na more mozda ostane :icon_thumright:

Preporucio bi ti quingqya. lol neznam napisat. Dobro zna se na kaj mislim . Frend mi ima zongshena i motor je dosta kvalitetan ( sa obzirom da je svake dve sekunde u blokadi) a ja sam vozio i trebo sam uzet to quinqia i preporučo bi ti njega jel je puno ljepši , nešto jači , upravljiviji i večina kaže nešto kvalitetniji...

Potpis

Offline Qwasy6

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Xmax 250
Odg: Zongshen zs 200 GY - 2
« Odgovori #25 : 17 Ožujak, 2009, 00:27:02 »
Preporucio bi ti quingqya. lol neznam napisat. Dobro zna se na kaj mislim . Frend mi ima zongshena i motor je dosta kvalitetan ( sa obzirom da je svake dve sekunde u blokadi) a ja sam vozio i trebo sam uzet to quinqia i preporučo bi ti njega jel je puno ljepši , nešto jači , upravljiviji i večina kaže nešto kvalitetniji...



da puno mi je ljepsi, a ako kazes i kvalitetniji, onda cu ga frendu preporucit, trazi nesto da mozemo za na more ici, ja imam xmax 250, on ako uzme taj, bit cemo tu negdje po brzini pa pravac more ;D
Bolje sedam puta sa Snjeguljicom, nego jednom sa sedam patuljaka!
U gajbu stane 24 boce, to nemoze biti slucajnost!!!

Offline legi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 74
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zongshen zs 200 GY - 2
« Odgovori #26 : 17 Ožujak, 2009, 09:21:43 »
Nešto mi je ljepši, ali po podacima se čini da su to dva ista motora  ???. Naš kaj me brine ovo: Prodaja i servis. Ak ti je frend iz Zagreba npr. servis je samo u Markuševcu  :violent5: - to je fakat užas, mislim ako ti nekaj ode kaj onda..

Evo testa: Test strana 1 i strana 2.

Offline RideRR4EveRR

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1002
  • Spol: Muški
  • Stunt Яide
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Stuntbase
  • Mjesto: Zagreb-dubrava
  • Moja Kaciga: Head armor
Odg: Zongshen zs 200 GY - 2
« Odgovori #27 : 17 Ožujak, 2009, 11:48:13 »
Što se tiče servisa znam ko ga prodaje i ko servisira i sa tim nebi trebalo imat problema. Što se tiče mašine nisu isti. Zongshen ima nekakvu kopiju od honde xl 200. A "činči"  ;D ima od suzukia dr 200 samo nije kopija nego je baš po licensi napravljen zato jel je "činči"  ;D baš u kompi sa suzukiem. Što se tiče kako ide , zongshen je negdje u rangu do 100-ke sa sp- 180 , a ovaj quingqy je još malo jači ...
Potpis

Offline legi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 74
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zongshen zs 200 GY - 2
« Odgovori #28 : 17 Ožujak, 2009, 16:32:47 »
Jel ima u Zagrebu još negdje servis?
Ajde malo opiši motor ako još nšto znaš ili kad ga uzme (ili ako ga već netko ima) pa da napišeš iskusta - baš bi me zanimalo!

P.S.
Kaj je bolje Činiči ili Zongsheng?

Offline Qwasy6

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Xmax 250
Odg: Zongshen zs 200 GY - 2
« Odgovori #29 : 18 Ožujak, 2009, 00:06:09 »
Jel ima u Zagrebu još negdje servis?
Ajde malo opiši motor ako još nšto znaš ili kad ga uzme (ili ako ga već netko ima) pa da napišeš iskusta - baš bi me zanimalo!

P.S.
Kaj je bolje Činiči ili Zongsheng?

Evo danas bas bili gledali i  "činčija" i Zongshenga, i moram priznati da mi "činči" izgleda puno bolje, ljepsi je nekako, mislim da i u varazdinu ima servis za njega, neznam di sve u Zg, moguce da je samo tamo na markusevcu, zongsheng je po tom pitanju bolji, prodavac mi je samo na brzinu spomenuo 3 u Zg, a ima i u RI, neznam di jos... ali isto tako mi je prodavac odmah spomenuo da na 0-tom servisu mijenjaju neke sarafe, jer inace originalni ne izdrze dugo, neznam po pitanju izgleda i kvalitete mi bolje izgleda "činči", cak je i pohvaljen u motoreviji sto mozes vidjeti par postova gore, dok je prednost Zongshenga izgleda rasprostranjenost servisa(valjda) i cijena niza 1000kn, a za model iz 2008. cak i 2000kn, frend je i dalje blizi ideji da uzme "činčija"
Bolje sedam puta sa Snjeguljicom, nego jednom sa sedam patuljaka!
U gajbu stane 24 boce, to nemoze biti slucajnost!!!

Offline legi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 74
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zongshen zs 200 GY - 2
« Odgovori #30 : 18 Ožujak, 2009, 14:51:29 »
Fala na odgovoru. Nastavi javljat rasplet situacije i ako ubode slikice i opis, žemo  ;D!

Offline Qwasy6

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Xmax 250
Odg: Zongshen zs 200 GY - 2
« Odgovori #31 : 02 Travanj, 2009, 21:39:42 »
Proslo dosta vremena ali odluka jos nije pala, ima li mozda koji vlasnik Zongshena ili "činčija" da kaze malo dojmove? Puno bi pomoglo, e da zanima me moze li se te doticne motore pojacati nekako da imaju malo vecu krajnju brzinu i ako da koje su pozitivne i negativne stvari i otprilike cijena?
Bolje sedam puta sa Snjeguljicom, nego jednom sa sedam patuljaka!
U gajbu stane 24 boce, to nemoze biti slucajnost!!!

Offline legi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 74
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zongshen zs 200 GY - 2
« Odgovori #32 : 02 Travanj, 2009, 22:29:33 »
Evo ovako - ja sam prošli tjedan bio gledati i Zongshenga i Quinqqia.
Moram reći da moj glas - nakon što sam sjedio i na jednom i na drugom te ih pomno pregledao - defiinitivno ide za Quinqqi!

Quinqqi je puno, puno kvalitetnije napravljen. Plastike su skoro gumene - prodavač ih je predamnom tako jako pigao i savijao, a uopće nisu pucale. Kod Zongshenga se to uopće ne može tj. odma pucaju - puno su jeftinije i lošije.

Dalje, djelovi motora kod Quinqqia su napravljeni u Japanu  :o - na frgiću i nekim djelovima jasno se vidi Made in Japan!


Satovi kod Quinqqia su izvrsni naspram Zongshenga kod kojeg sat izgleda kao na kosilici za travu  :toothy12:!

Kočnice su disk i puno kvalitnije + kočiona crijeva koja su bitno bolja nego kod Zongshenga. Cijeli bike djeluje puno, puno kvalitetnije, bolje i nekako ozbiljnije.

Zongsheng djeluje jerftino, rasklimano i nekvaliteno naspram Quinqqia!

Definitivno Quinqqi  :icon_thumright:!

Offline legi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 74
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zongshen zs 200 GY - 2
« Odgovori #33 : 02 Travanj, 2009, 22:34:19 »
Evo još jedna tema možda pomogne: Qingqi QM200GY

Offline Qwasy6

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Xmax 250
Odg: Zongshen zs 200 GY - 2
« Odgovori #34 : 02 Travanj, 2009, 23:37:23 »
Evo ovako da zavrsimo sa ovim, pitanje od frenda, znaci zeli novi motor, a ima 20 000kn, tu i tamo bi mozda otisli na neki put, do mora i sl. ali veliku vecinu vremena samo po gradu,  ima dosta motora od 125 kubika, sada pitanje jel bolje 125 ili 200-250? koji je najbolji za ove njegove potrebe, mozda Megelli 125 koji izgleda odlicno ili Qingqi QM200GY ili neki treci? Znaci novi motor do 20 000kn, yamaha mu se nikako ne svida zbog tog okruglog svjetla naprijed, kaze cijeli motor lijep a taj dio uzasno ruzan:) Megelli bi se mogao i pojacati za nekih 1900kn pa bi s tim imao 15ks isplati li se to? hvala
Bolje sedam puta sa Snjeguljicom, nego jednom sa sedam patuljaka!
U gajbu stane 24 boce, to nemoze biti slucajnost!!!

Offline legi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 74
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zongshen zs 200 GY - 2
« Odgovori #35 : 03 Travanj, 2009, 09:10:28 »
U sličnoj sam situaciji tako da razumijem dilemu. Evo što sam do sada naučio;

- 125 je ipak preslabo i brzo će dosaditi
- ipak 125 je super za grad i pokoji kratki izlet
- kako bi uštedio na novcu i živcima preporuku je ipak 250 i 20 KS
- za 20.000 možeš dobiti jedino nekog kineza tipa Qiuniqqi, Zongsheng od 200 ccm i 15 KS
- Keeway isto kinez imaš 250 ccm i 18 KS za 19.990
- od ove cijele priče najpouzdanija ti je Yamaha YBR 125 za 18.900 - ali ona se ne sviđa tvom frendu tako da niš od toga
- u ovom razredu jako teška odluka

Ne znam ja bi dvoumio između Megellia i Quinqqia. Gledaj gdje ti je bliži servis do njih i popričaj malo sa serviserom. Sjedni na jednog, drugog, dosađuj pitaj, gledaj proučavaj... i na kraju uzmi onog koji se tebi više sviđa  ;D - ha što drugo  :toothy9:!

Vjerojatno ti nisam uopće pomogao, ali strašno teška pozicija...također računaj na to da ćeš kineza jako teško prodat (gube i do 2/3 cijene u prvoj godini) ili da ćeš dobiti jako malo love za njega - pa je možda solucija da ga ostaviš do kraja kod sebe.

Ne znam kaj da još velim  :dontknow: zeznuto..

Offline legi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 74
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zongshen zs 200 GY - 2
« Odgovori #36 : 27 Travanj, 2010, 13:45:35 »
Pardon kaj dižem temu iz mrtvih, ali frenda zanima i traži neki motor od 50 ccm (znam, znam  :icon_biggrin:), a da je nalik ovom Činčiju, ima neko kakvu ideju?
 :toothy9:

Offline zekozna

  • `Ko zna-zna!
  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 584
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Hexagon LX125 4t
  • Moja Kaciga: IXS StormHX2400
  • MojSetup: Serial
  • MojSpuh: Home made
Odg: Zongshen zs 200 GY - 2
« Odgovori #37 : 29 Ožujak, 2014, 20:43:39 »
Dići ću temu iz uskrsnulih,... do sada vas je vjerovatno jako puno vozilo ovaj model... Danas sam postao vlasnik takvog u full urednom stanju, bez ogrebotine, sve plastike kao nove, svi vijci stegnuti,... Jako, jako, jakooo uredan motor... Paljenje ne valja i to je jedini problem, moram kupiti namotaje i ugraditi ih, ostalo je riješeno... Šta kažete, vrijedi li 1500 kuna   ;D ;D ;D ;D
Kratko i jasno - bez vozacke nemas kaj radit na cesti. Boli me k**ra* koliko dobro znas vozit.

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Zongshen zs 200 GY - 2
« Odgovori #38 : 29 Ožujak, 2014, 21:45:13 »
jbt di ga nađe za te pare, frend ga je imo, dobar je motoric, nije neki super brzi ni jaki al ok je. ne kvari se ni nis.
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline zekozna

  • `Ko zna-zna!
  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 584
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Hexagon LX125 4t
  • Moja Kaciga: IXS StormHX2400
  • MojSetup: Serial
  • MojSpuh: Home made
Odg: Zongshen zs 200 GY - 2
« Odgovori #39 : 29 Ožujak, 2014, 22:02:11 »
Čovjek živi 2 km od mene, prodaje ga već 2 godine i kaže neće niko... Pitam koliko ga cijeni na njuškalu, on se češka... nije nigdje ni stavio u oglasnik...  Kad sam otišao pogledati... mislio sam da me zajebava i da će reći da nije ta cijena... On je prvi vlasnik, kupio ga 2007. motor ima 16000,... servisna knjižica,...ma, ubod godine. Lik je naslonio motor na zid da se ne istegne opruga bočnog nogara, skinuo svjećicu i našpricao HHS 2000 po klipu da ne zapekne, stavio krpicu između utega na guvernalu i zida da se boja sa utega ne oguli,... Ma, nemam pojma kako sam ja uopće došao do ovakve prilike ali mi je drago što ju nisam propustio  :icon_biggrin: :icon_biggrin: :icon_biggrin: :icon_biggrin: :icon_biggrin:
Plastike je skinuo i stavio ih u ormar da ih ne ogrebe ako slučajno prolazi kraj motora sa nečim u ruci... Slike stavim prekosutra, sutra je motocross u Požegiiiiii  ;D ;D
Kratko i jasno - bez vozacke nemas kaj radit na cesti. Boli me k**ra* koliko dobro znas vozit.