Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: luna vision 2 - poboljsavanje performansi, pt2  (Posjeta: 143945 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline lunasaki

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 120
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: ;-)
Odg: luna vision 2 - poboljsavanje performansi, pt2
« Odgovori #160 : 10 Lipanj, 2009, 15:07:39 »
evo istom tom logikom sam se i ja zajebao

Offline crazy marek

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 481
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: luna vision 2 - poboljsavanje performansi, pt2
« Odgovori #161 : 10 Lipanj, 2009, 15:15:49 »
kaj ti mislis iti nekaj tunirat a da ni jedan saraf sam ne otserafis e neide to tako......................a sta ovi u servisu znaju o tuning djelovima...........samo znaju dobro izracunat............pa nitko se nije rodio da je znao odma sve kako ide na masini ....pomalo se nauci.........nekad se i nesto sjebe i tako............ak te vec jebe tolko tih 60 stavi kit i spuh i s tim obojem ce ic 80 sto posto i bok........

Offline ratz_hell

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 553
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Omiš
  • Moj Skuter: Luna Vision Black Ed
Odg: luna vision 2 - poboljsavanje performansi, pt2
« Odgovori #162 : 10 Lipanj, 2009, 15:23:06 »
aje ajde, nemojte pljuvat po luni , evo moja iskustva, kad sam uzeo 50 nece maknit vise , blokada bila ,ok skinili blokadu , uzbrdo 30 jedva a na ravnom 60 nimkanit brze, onda stavio 4.7g role e sad uzbrdo je isao 40 a na ravnom 65, opet lose....onda mi se desi da ostanem bez ulja i zacvika... oke rijesim to novi klip i cilndar lagano razrade 500km sa 50kmh lagano grijanje prije svake voznje i eto odgulio 500km , i iz nekog razloga mi se povecala krajnja na 70 i malo je dobio na zivosti , sad evo okacio polini funky od benelia i role od 4.2g i sada lansira do 60kmh a na ravnom nabere punih 80-85 znaci ful cajger i jos zeru ode kazaljka, o tocnosti necu raspravljat jer zbilja neznam jeli tocno ili ne, jos bi voli stavit zute federe jer imam malu rupu u ubrzanju i vjerujem da cu i tu jos malo dobit na zivosti... sveu svemu sada ima 7000km  u godinu dana , i ja sa lunom za te novce koje sam je platio PREZADOVOLJAN!

Offline Gago

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
  • MojSpuh: Leo Vinci TT
Odg: luna vision 2 - poboljsavanje performansi, pt2
« Odgovori #163 : 10 Lipanj, 2009, 15:43:08 »
Evo i ja sam muku mučio sa lunom,i od kad su mi na servisu počistili fergazer i karburator,sada ide.I ja sam isto išo logikom bolje kupiti novi,nego rabljeni a malo bolji.
A kaj bi bilo da mi se nešto na rabljenom  skuteru desi,recimo isti kvarovi ko na luni,pa platil bi u servisu ko suho zlato,a još nema garanciju.
Za novu Apriliu,Gileru,Derbi nisam imal love,premda su to meni prekrasni skuteri,al koštaju previše.
I još  da dam za tako nešto novo 15-16000kn,i počne mi se kvariti,pa ubil bi nekoga.
Luna mi za sada ide nekih 72 km/h,što je meni čist dosta,al ima mi rupe u ubrzanju jer su mi ovi na servisu sve raštelali.
Polako sam počeo šarafiti po njemu,tako da si budem i to narihtal.
Rodio sam se vrlo mlad i imam noge do poda!!!

Offline paux

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: okolica Osijeka
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
Odg: luna vision 2 - poboljsavanje performansi, pt2
« Odgovori #164 : 10 Lipanj, 2009, 15:49:51 »
auspuh je gusi, usis bi se trebao rijesit, mozda veca dizna, ispusni kanal na motoru je jebeno uzak, i to bi se moglo odradit, cdi, bobina vjerujem da ne daju dovoljno iskre za vislje okretaje, lamelice su relativno male i imaju mal hod, i tu se gusi motor, ima milijun sitnica zasto..
a koliko tvoja ide?

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: luna vision 2 - poboljsavanje performansi, pt2
« Odgovori #165 : 10 Lipanj, 2009, 16:09:17 »
nabere 65, jucer jedva sagnut toliko navukao, uglavnom ga vozim izmedju 50 i 60, navikao sam na to sve pa se ni ne bunim previse, znam da za 70 trebam barem auspuh staviti, za vise od toga produzeni prijenos... al meni je u tome car, malo pomalo nesto mijenjam i zadovoljan sam...
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline paux

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: okolica Osijeka
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
Odg: luna vision 2 - poboljsavanje performansi, pt2
« Odgovori #166 : 10 Lipanj, 2009, 17:26:31 »
moj sa jakim vjetrom u leđima "čak" 61km/h, na nizbrdici isto neće više da ga jebeš.. naručio sam TT pa čekam da stigne i odmah po njega..

Offline ratz_hell

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 553
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Omiš
  • Moj Skuter: Luna Vision Black Ed
Odg: luna vision 2 - poboljsavanje performansi, pt2
« Odgovori #167 : 10 Lipanj, 2009, 18:43:34 »
jos nesto , jako utjece i benzin... nalijte jednom na ini i vozite do minimuma i onda ulijte omv , razlika se osjeti.... a cega sam ja nasao sve u rezervaru kad sam ga cistio nedavno , boze, boze, sami mulj na dnu i nekakve cestice ,mrvice neznam ni sam sta je....uzas....

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: luna vision 2 - poboljsavanje performansi, pt2
« Odgovori #168 : 10 Lipanj, 2009, 18:45:21 »
ja uglavnom na omv-u i tifonu tocim..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Gago

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
  • MojSpuh: Leo Vinci TT
Odg: luna vision 2 - poboljsavanje performansi, pt2
« Odgovori #169 : 10 Lipanj, 2009, 19:54:12 »
jos nesto , jako utjece i benzin... nalijte jednom na ini i vozite do minimuma i onda ulijte omv , razlika se osjeti.... a cega sam ja nasao sve u rezervaru kad sam ga cistio nedavno , boze, boze, sami mulj na dnu i nekakve cestice ,mrvice neznam ni sam sta je....uzas....
To je i meni isto rekao serviser,da ga točim samo na OMW-U i tifonu.
E sad,čuo sam,navodno da Lune imaju loši rezervar i da se zna nekakva boja ljuštiti,i da to zna zaštopati filtere,e sada,dali je to istina,ne znam,al kada je isto serviser čistio filtere,našao je isto pun kufer nekakvih bijelih mrvica,i to mi je sve zaštopalo.
Dajte ljudi mi kažite kako da narihtam Lunu,imam rupu u ubrzavanju,od 0-20km/h,onda potegne to 40Km/H,onda kada se zagrije,malo uspori,i onda poslije 55km/h potegne dosta dobro do 70km/H.
E sada imam 4,00gr rolice,žute male federe i bijeli centralni feder.
Mislio sam staviti rolice od 3,8gr,ostaviti žute federe i kupiti žuti centralni,jel to ok?
Rodio sam se vrlo mlad i imam noge do poda!!!

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: luna vision 2 - poboljsavanje performansi, pt2
« Odgovori #170 : 10 Lipanj, 2009, 20:27:22 »
mislim da je za rupu do 20 krivo kvacilo, svima tako nekako ide skuter, ti si sretan sto i mozes 70, ja otkako sam stavio 4.8 rolice 70 hvatam samo iza nekoga...
edit: mislim da nema potrebe za laksim rolicama...
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: luna vision 2 - poboljsavanje performansi, pt2
« Odgovori #171 : 10 Lipanj, 2009, 21:06:52 »
mislim da je za rupu do 20 krivo kvacilo, svima tako nekako ide skuter, ti si sretan sto i mozes 70, ja otkako sam stavio 4.8 rolice 70 hvatam samo iza nekoga...
edit: mislim da nema potrebe za laksim rolicama...
zasto ne,ja imam 3.5g rolice i TT auspuh i hvata od 0-70 za manje od 10 sekudni a auspuh proizvodi normalan zvuk,da se stavi malo bolji variomat(ja kupio serijski) isao bi jos bolje kao i dosta dobro bi bilo stavit neki bolji remen,meni na ravnici hvata krajnu brzinu od 73km/h dok pod brijeg ga dobim negdje oko 77 a ako je malo strmiji brijeg negdje oko 81 i opet nisam zadovoljan iako mi prije skuter isao do 65 za nekih 15 sekundi sto mu je ujedno bila i krajna tako da se uz malo truda od lune moze napraviti super skuter

Offline Gago

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
  • MojSpuh: Leo Vinci TT
Odg: luna vision 2 - poboljsavanje performansi, pt2
« Odgovori #172 : 10 Lipanj, 2009, 21:23:17 »
zasto ne,ja imam 3.5g rolice i TT auspuh i hvata od 0-70 za manje od 10 sekudni a auspuh proizvodi normalan zvuk,da se stavi malo bolji variomat(ja kupio serijski) isao bi jos bolje kao i dosta dobro bi bilo stavit neki bolji remen,meni na ravnici hvata krajnu brzinu od 73km/h dok pod brijeg ga dobim negdje oko 77 a ako je malo strmiji brijeg negdje oko 81 i opet nisam zadovoljan iako mi prije skuter isao do 65 za nekih 15 sekundi sto mu je ujedno bila i krajna tako da se uz malo truda od lune moze napraviti super skuter
Ček ,ti nisi zadovoljan,pa ja da imam tako nešto,bio bi prezadovoljan. :toothy11:Koji imaš centralni feder i federi u kvačilu?
Rodio sam se vrlo mlad i imam noge do poda!!!

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: luna vision 2 - poboljsavanje performansi, pt2
« Odgovori #173 : 10 Lipanj, 2009, 21:24:37 »
ma nemoze on za 10s do 70... toliko ide gizov tgb sa kitom, i jako puno dodatnih dijelova..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: luna vision 2 - poboljsavanje performansi, pt2
« Odgovori #174 : 10 Lipanj, 2009, 21:26:49 »
pa bit je da nemam centralni feder i imam zuti feder u kvacilu

ma nemoze on za 10s do 70... toliko ide gizov tgb sa kitom, i jako puno dodatnih dijelova..
kaj nemoze,pa mjeril sam si sa stopericom i doslo do 70 za 10,23 sekunde,i po cem nebi moglo doc ako imam skoro isti start ko i frendova aeroxica koja ima sve na serijali,za mrvicu ima sporije ubrzanje

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: luna vision 2 - poboljsavanje performansi, pt2
« Odgovori #175 : 10 Lipanj, 2009, 21:28:19 »
Citat:
mislim da je za rupu do 20 krivo kvacilo,
Tacno,i najveci problem je sto je to kvacilo 112mm a svi odreda trpaju pogresne opruge u njega... :icon_biggrin: -obicno za kvacila 107 a one su duze par mm i znatno slabije..Znaci samo ove odgovaraju za 112mm...m297715..


i ako ce da vam bude lakse kod nabavke lepo skinite stare pa uporedite i debljinu zice i razmak izmedju krivina[gde se kace]
 :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 10 Lipanj, 2009, 21:30:40 cvele60 »

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: luna vision 2 - poboljsavanje performansi, pt2
« Odgovori #176 : 10 Lipanj, 2009, 21:35:33 »
ma nezz... snimi da vidimo kako ide luna... moja je troma..
@cvele, kazes 112mm. ja cijelo vrijeme mislio da je 107... znaci te malossijeve.. i sredit ce tu rupu? ja imam osjecaj kao da to kvacilo proklizuje do tih 20kmh..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: luna vision 2 - poboljsavanje performansi, pt2
« Odgovori #177 : 10 Lipanj, 2009, 21:43:14 »
ma nezz... snimi da vidimo kako ide luna... moja je troma..
@cvele, kazes 112mm. ja cijelo vrijeme mislio da je 107... znaci te malossijeve.. i sredit ce tu rupu? ja imam osjecaj kao da to kvacilo proklizuje do tih 20kmh..
Da bi bio siguran -lepo premeri precnik zvona,al 99% sam siguran da je 112 ko i na Keewaju,Sprintu....problem tog kvacila je sto je tesko u pm pa nekad,zavisno od auspuha,ne pomazu ni zelene koje su najace u paketu.Sa next r su mi one bile ok
al sad sa replicom vec nije to to...I to sam ga obrusio i izbusio ko reseto da bi bilo sto lakse,al posluzice dok se ne skupi love za neko bolje :icon_biggrin:
 

Offline dionysus_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
  • MojSetup: --
  • MojSpuh: leo vince tt
Odg: luna vision 2 - poboljsavanje performansi, pt2
« Odgovori #178 : 10 Lipanj, 2009, 21:44:42 »
zasto ne,ja imam 3.5g rolice i TT auspuh i hvata od 0-70 za manje od 10 sekudni a auspuh proizvodi normalan zvuk,da se stavi malo bolji variomat(ja kupio serijski) isao bi jos bolje kao i dosta dobro bi bilo stavit neki bolji remen,meni na ravnici hvata krajnu brzinu od 73km/h dok pod brijeg ga dobim negdje oko 77 a ako je malo strmiji brijeg negdje oko 81 i opet nisam zadovoljan iako mi prije skuter isao do 65 za nekih 15 sekundi sto mu je ujedno bila i krajna tako da se uz malo truda od lune moze napraviti super skuter
ma daj...imam i ja tt i 3.8g rolice pa dodem do 55-60 za 10 sec a ti do 70???! ajde stavi video ubrzanja! jel to luna I ili II ??
kad nemam niš pametnog za pisat pišem gluposti

Offline Gago

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
  • MojSpuh: Leo Vinci TT
Odg: luna vision 2 - poboljsavanje performansi, pt2
« Odgovori #179 : 10 Lipanj, 2009, 21:51:53 »
Da bi bio siguran -lepo premeri precnik zvona,al 99% sam siguran da je 112 ko i na Keewaju,Sprintu....problem tog kvacila je sto je tesko u pm pa nekad,zavisno od auspuha,ne pomazu ni zelene koje su najace u paketu.Sa next r su mi one bile ok
al sad sa replicom vec nije to to...I to sam ga obrusio i izbusio ko reseto da bi bilo sto lakse,al posluzice dok se ne skupi love za neko bolje :icon_biggrin:
 
E thanx majstore,a ništa onda,kupit ču te od 112mm,pa čemo vidjeti dalje.E sad,ne sječam se koje sam dobio sa Auspuhom TT kada sam ga kupio? :dontknow:
Meni nije važna konačna brzina,nego samo da maknem tu rupu na početku,zna dosta biti neugodno recimo na semaforu,dok ne uhvati ubrzanje.A na jačem brdu,dok stanem,jedva da krene,nekad niti ne krene!!
Rodio sam se vrlo mlad i imam noge do poda!!!