Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Tomos  (Posjeta: 16528 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: Tomos
« Odgovori #20 : 06 Travanj, 2009, 20:47:41 »
zar vi malo neidete previše s tim brzinama  :icon_scratch: atx na njemu sve original samo stavio napred veći lančanik i ide 100 lol na kvadrat,ovo sa matikom i 70 kmh može proć kod nekoga ali s atxom si pjesnički rečeno prisro
nemoj me molimte samo ti ucit o tomosima ja sam imao tomosa koliko ih ti u zivotu neces imat,a kako to da tvoj atx ide 90 a atx inace ide 45

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: Tomos
« Odgovori #21 : 06 Travanj, 2009, 20:52:15 »
ma moze ako je turpijao po cilindru, duzi prijenos ili frga te klip veci...
ja poklonio tonu tomosovih i puchovih dijelova jednom liku tu blizu mene, imalo je 15 kg u svemu, medju njima bio i lipnik...
frga je bila org samo je bila gljiva gore auspuh lipnik i to je to a klip je bio od 38l

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Tomos
« Odgovori #22 : 06 Travanj, 2009, 20:57:45 »
u mene je bio e 90, i 5-6 automatika, jedan automatik sam uspio na 95 kmh, i trajao me je oko 2 mj. ali me nije bilo ni briga za njim samo sam htio dobiti sto vise iz njega...
turpijani cilindar, smanjen squish
ngk 9
bing 21 dizna 95
neki filter samo zeljezna mrezica i unutra malo spuzve  :dontknow:
lipnik
i jedan prijatelj inace popravljao isto tomose mi je nesto prtljao po prijenosu, uglavnom brze je bacao u drugu...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: Tomos
« Odgovori #23 : 06 Travanj, 2009, 21:04:15 »
ja sam imao prvo tori,pa sam vozio četrnajsticu iz 79te i jos sad je u garazi i pali bez problema,colibri,automatik pa jos jedan automatik,bt 50s,atx sa masinom od ctxa 80,pa opet bt i onda opet automatik al je imao masinu 2003 i to sa mišelatorom i onda atx 50,colibri i 14tl su jos u garazi

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: Tomos
« Odgovori #24 : 06 Travanj, 2009, 21:14:47 »
nemoj me molimte samo ti ucit o tomosima ja sam imao tomosa koliko ih ti u zivotu neces imat,a kako to da tvoj atx ide 90 a atx inace ide 45
bt cilindar 18 mm karb i dizna 100+,auspuh od bt-a reza čuda čini na motorima,preuređen i nema prigušivača,filtera nemam nikakvog jer samo tako može radit,glava je toliko spuštena da klip udara u svjećicu i treba podbacit koju podlošku,novobušeni cilindar i novi klip koji je 5 mm kraći da bi usisavo više smjese. jel to dosta? ja mislim da je a ti si napisao da ti je atx original pa sad malo pomalo nadopisuješ lipnik,filter i ovo ono. ali da ga baciš iz aviona sa atxovim original karbom(12 mm) motor neće ić ni 70

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: Tomos
« Odgovori #25 : 06 Travanj, 2009, 21:18:26 »
u mene je bio e 90, i 5-6 automatika, jedan automatik sam uspio na 95 kmh, i trajao me je oko 2 mj. ali me nije bilo ni briga za njim samo sam htio dobiti sto vise iz njega...
turpijani cilindar, smanjen squish
ngk 9
bing 21 dizna 95
neki filter samo zeljezna mrezica i unutra malo spuzve  :dontknow:
lipnik
i jedan prijatelj inace popravljao isto tomose mi je nesto prtljao po prijenosu, uglavnom brze je bacao u drugu...
neću sad da psujem ali automatik da ide 95 e to je posebna priča. majketi aj mi samo objasni kako si ti natjero matika da ide 95 ako nisi pojma imao o getribi?

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Tomos
« Odgovori #26 : 06 Travanj, 2009, 21:24:51 »
ja se nisam zezao oko getribe nego moj prijatelj, malo bolji majstor, ja sam sa njim sve zivo oko njega radio , a tada sam ga ostavio u njega jer je on rekao da ce mi to srediti... zato sam i rekao da je trajao 2 mjeseca jer se sve stopilo...pogledaj sto je bilo na njemu sve... a oko getribe stvarno neznam sto je on sve radio...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: Tomos
« Odgovori #27 : 06 Travanj, 2009, 21:31:37 »
ja se nisam zezao oko getribe nego moj prijatelj, malo bolji majstor, ja sam sa njim sve zivo oko njega radio , a tada sam ga ostavio u njega jer je on rekao da ce mi to srediti... zato sam i rekao da je trajao 2 mjeseca jer se sve stopilo...pogledaj sto je bilo na njemu sve... a oko getribe stvarno neznam sto je on sve radio...
automatici nemaju baš nekog izbora kod prenosa najduži koji se može stavit nije uopće daleko od standardnog (s kojim matik ide 50) jedino ako vam nije nko posebno pravio lančanike jer za 100 kmh treba preko 10000 rpm (ali ovi auspusi lipnik i drugi nisu ni za 7000 rpm) na tim okretajim getriba od matika se raspada. a nije mi jasno kad si tolki znalac i tolika inteligencija da naturpijaš cilindar od matika da ide 100 kako neznaš šta je u mjenjaču. ja znam sve napamet kako radi u mom mjenjaču i svaki djelić znam.a imam samo jedan motor a ti si reko da si ih imo 5-6. matikov mjenjač nisam nikad rastavljo ali opet znaš šta treba uradit da na većim okretajima polazi i da šalta prije ili kasnije u drugu

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: Tomos
« Odgovori #28 : 06 Travanj, 2009, 21:32:23 »
bt cilindar imas na atxu jelda samo da ti nesto kazem bt 15ica i atx identicne masine :laughing7: samo sta je zupcanik drukciji al to za spuh ja sam kupio atx i imao je nosac i auspuh od bta i ja sam stavio lipnik a onaj auspuh sta ide ispod sica nisam ni imao al posto atx i bt imaju istu masinu onda sam reko sve org jer kad sam stavio lipnik nisam bas puno dobijo

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: Tomos
« Odgovori #29 : 06 Travanj, 2009, 21:37:27 »
a ja sam reko da je bilo save org jer nisam brusio  cilindar nego je bio original klip od 38l i nisam sirio kanale ni nis,ajde ako se ti toliko kuzis kazi mi koliko ide bt org

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Tomos
« Odgovori #30 : 06 Travanj, 2009, 21:38:02 »
automatici nemaju baš nekog izbora kod prenosa najduži koji se može stavit nije uopće daleko od standardnog (s kojim matik ide 50) jedino ako vam nije nko posebno pravio lančanike jer za 100 kmh treba preko 10000 rpm (ali ovi auspusi lipnik i drugi nisu ni za 7000 rpm) na tim okretajim getriba od matika se raspada. a nije mi jasno kad si tolki znalac i tolika inteligencija da naturpijaš cilindar od matika da ide 100 kako neznaš šta je u mjenjaču. ja znam sve napamet kako radi u mom mjenjaču i svaki djelić znam.a imam samo jedan motor a ti si reko da si ih imo 5-6. matikov mjenjač nisam nikad rastavljo ali opet znaš šta treba uradit da na većim okretajima polazi i da šalta prije ili kasnije u drugu
nisam rekao da neznam mu nista oko prijenosa, ali ja nisam htio dirati po prijenosu jer je on dosta iskusniji jer i on frizira matice i sve.. tako da najcesce njemu prepustam nesto u sto se bas najbolje ne razumijem kuzis? a neznam koji su lancanici koji je odnos zubaca... imao sam ja i e 90 i to je bila zvijer, bio je jedno vrijeme i kraci i duzi prijenos, e to je sa spuhom imalo snage uzasno.. sa tim smo po blatu se divljali... lik je u rijeku sa ctx-om uletio i zakurblao nekoliko puta i pali.. toj masini nema smrti...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: Tomos
« Odgovori #31 : 06 Travanj, 2009, 21:43:01 »
bt cilindar imas na atxu jelda samo da ti nesto kazem bt 15ica i atx identicne masine :laughing7: samo sta je zupcanik drukciji al to za spuh ja sam kupio atx i imao je nosac i auspuh od bta i ja sam stavio lipnik a onaj auspuh sta ide ispod sica nisam ni imao al posto atx i bt imaju istu masinu onda sam reko sve org jer kad sam stavio lipnik nisam bas puno dobijo
sad si se prosuo ko đubar po njivi idi i stavljaj kiteve na te svoje freze ostavi se tomosa. ne postoji lipnik koji ide ispod sica zapravo za tomosa ne postoji rez. auspuh koji ide ispod sica. bt t15 i atx da imaju iste mašine  :laughing7: tu si se odo da nikad tomosa vidio nisi.  jedini auspuh koji je bolji za bt-a od njegovog originalnog je mf. a sad ta tebi čica pokaže da nemaš pravo da se nebi do jutra prepirali. oprosti ako sam te uvrjedio ali jednostavno nemogu podnjet kad mi neko soli pamet a zapravo pojma nema jer stara izreka kaže: ,,bolje mučat i pustit da te smatraju budalom,nego progovorit i to dokazat"
http://tomos-forum.forumotion.com/tomos-manual-f10/tehnieki-podaci-za-atx-bt-t13.htm

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: Tomos
« Odgovori #32 : 06 Travanj, 2009, 21:49:40 »
ja kao prvo nisam imao auspuh ispod sica lipnik nego sam reko da kad sam kupio atx je bio auspuh od bta a poslje sam ja stavio lipnik al za bta,sad zadnje tomose sta sam imao bili su to atx i bt i ja sam od dve masine sklopio jednu i niti jedna radilica nije bila bas u redu i onda nakon tjedan dana mi je zaribao i onda sam je trazio radilicu i reko mi lik ja ti imam masinu od 15ice i reko dodi uzet masinu i ja sam doso kod njega uzeo tu masinu sjino radilicu i stavio tu radilicu

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: Tomos
« Odgovori #33 : 06 Travanj, 2009, 21:57:26 »
ja kao prvo nisam imao auspuh ispod sica lipnik nego sam reko da kad sam kupio atx je bio auspuh od bta a poslje sam ja stavio lipnik al za bta,sad zadnje tomose sta sam imao bili su to atx i bt i ja sam od dve masine sklopio jednu i niti jedna radilica nije bila bas u redu i onda nakon tjedan dana mi je zaribao i onda sam je trazio radilicu i reko mi lik ja ti imam masinu od 15ice i reko dodi uzet masinu i ja sam doso kod njega uzeo tu masinu sjino radilicu i stavio tu radilicu
radilica birač kvačilo zupčanici kurbula,blokovi su u svih tomosa isti ali kanali karb i auspuh nisu i to je jedino važno do 10 ks se turpija po cilindru a posle se već blokovi preuređuju. da si ikad u rukama imao cilindar od atx-a i bt-a znao bi o čemu govorim

Offline Biker(ss)

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1101
  • Spol: Muški
  • Live to ride, ride to live.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: SF2 , GSXR 1000 k5
  • Moja Kaciga: HJC IS-17
  • MojSpuh: Yoshimura
Odg: Tomos
« Odgovori #34 : 06 Travanj, 2009, 21:58:55 »
puče mi sajla od zadnje kočnice  :toothy11:
sad u trgo servis za 150kn kupit novu  :sad1:
———-/´¯/)——--(\¯`\
———/—//———--\\ —\
——--/—//————-\\- -\
—-/´¯/—/´¯\———/¯`\—\¯`\ -/-/--/—/—/-|_—-_|-\---\—\—\  (-(—(—(—/-)--)--(--(-\—)—)— ) -\————\/--/— \—\/————/ --\———— /—— -\-————/ —\-———-(———-)———- / —-\———-\——---/——-- /   :D

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Tomos
« Odgovori #35 : 06 Travanj, 2009, 22:01:26 »
puče mi sajla od zadnje kočnice  :toothy11:
sad u trgo servis za 150kn kupit novu  :sad1:
sto ce ti kod brzinca kocnice...
ja sma na e 90 imao samo prednju koja je bila slaba i bio mi je ok...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: Tomos
« Odgovori #36 : 06 Travanj, 2009, 22:09:21 »
karb sam imao bing ista na sve tri masine,a za kvacilo ja sam imao starijeg atxa pa pogledaj kakvo kvacilo ima ja nisam imao ovakvo kao i ti sta imas,a za auspuh to nije razlika u masini
evo ti slika atx cim sam ga kupio pa pogledaj masinu a i evo ti slika bta

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: Tomos
« Odgovori #37 : 07 Travanj, 2009, 12:42:12 »
puče mi sajla od zadnje kočnice  :toothy11:
sad u trgo servis za 150kn kupit novu  :sad1:
150 kn  :o oćeš da ti prodam pet za te pare i još će mi ostat za pive. nove novcate. a što se tiče ovih slika beneli ova desna slika je ctx mašina. zapravo e90 blokovi sa ctx cilindrom.a što se tiče kvačila nije velika razlika ovaj u mene je noviji tip i jače je prije se ugrađivalo samo u cross mašine ali sad se ugrađuje i u apn-a

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: Tomos
« Odgovori #38 : 07 Travanj, 2009, 15:34:21 »
ovo su blokovi od 15tice a cilindar je od bta a ne od ctxa jer ja sam imao klip od 38l a ne od 46ko sta ima ctx

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: Tomos
« Odgovori #39 : 07 Travanj, 2009, 15:41:49 »
ja sam imao takvo kvacilo na atxu sa masiom od ctxa
evo vidi sliku
http://www.imagesforme.com/show.php/334441_0805071508.jpg