Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Tehnički  (Posjeta: 321258 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline karlo.sb

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 241
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sr150
Odg: Tehnički
« Odgovori #120 : 18 Ožujak, 2010, 22:26:56 »
...zakon za 50 kubika i 50 je donesen zbog sve vise poginulih balavaca od 14 godina koji friziraju skutere tolko da nemreju stat kad treba zakocit, pola njih nema ni vozacku itd...

taj zakon nije donesen jucer, nego prije 100 god., ali se poceo primjenjivati zbog sve veceg broja nesreca, a ljudi prvenstveno ginu zbog ne nosenja kacige, sto se mene tice treba biti milion kn kazna, jer jos uvijek ima onih prepametnih kojima kaciga na glavi smeta

ok zakon je takav kakav je ne smijes ici brze od 50, a i u dokumentima ti stoji max brzina tolika a stoji zato sto i serijsko tvornicko stanje skutera ne dozvoljava vecu brzinu od 50

a da li se time povecava sigurnost na cestama?? naravno da NE, jer svi znamo kako ta voznja izgleda kad se vozis sa blokadama, jer ti u takvom stanju vozis sa strane kao da si biciklist a startniji si samo od puza i naravno da nikome ne pada na pamet da se voza sa blokadamam, jer moze nastradati samo tako a pogotovo u vecim gradovima gdje su ogranicenja i veca od 50

a glavni razlog zasto ne smijes ici brze od 50, je zato sto ti ne mozes zakociti normalno ako ides brze od te brzine, da bas price za malu djecu ili je to tako bilo prije 100 god., jer ipak nisu danas skuteri, mopedi ili sta vec isti kao nekada

po meni taj zakon nema veze sa mozgom i te price o kocenju, jer serijski skuteri sa skinutim blokadama idu 60-70 kako koji, a tebe na tehnickom pustaju ako ides i 55, znaci razlika u max brzini je smijesna, a razlika u skuterima sa skinutim blokadama i ne je ogromna i tu su vozaci skutera manje ugrozeniji na cesti

normalno da ce zakon ostati takav kakav je, al trebali su barem dozvoliti skidanje blokada i taj zakon donekle malo izmijeniti a sve naturpijane pod presu  :icon_tongue:

imao sam priliku ovako nesta reci murjaku koji me je poslao na izvanredni tehnicki i nakon moje price nije imao nista pametno za reci jer je znao da sam u pravu, samo je rekao kupi si jaci da te zakon ne zaje...

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Tehnički
« Odgovori #121 : 19 Ožujak, 2010, 08:46:49 »
da, mozes stat sa 70 80...al zaleti se sa nekim midraceom 110, kupil si kit a ne kocnice...i di bus stal? U obliznjem pijesku, asvaltu il necem slicnom...pa znam kak se tak vozit...j#bote imal sam i vxra i slozenog roxa i sad vozim syma 4t koji ide 60...i nis mi ne fali...kom smetam obiđe me i bok

Offline petarpan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 539
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Tehnički
« Odgovori #122 : 19 Ožujak, 2010, 09:28:15 »
mislim da smo sad vec malo preduboko usli u temu kojoj svi zajedno nismo dorasli
al jedno stoji, zakon je takav kakav je. neki ce reci los neki dobar, neki ce ga postivati a neki traziti rupe u zakonu
tako je islo do sada a tako ce i dalje
albitno da se vozi i ima sto manje nesreca na cestama

Offline karlo.sb

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 241
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sr150
Odg: Tehnički
« Odgovori #123 : 19 Ožujak, 2010, 14:17:34 »
@ChRiStIaN

to sve stoji sto kazes, al po zakonu ti ne kocis normalno ako ides preko 50 i tu sve price prestaju, a da je smijesno smijesno je, al jbg tako je kako je

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: Tehnički
« Odgovori #124 : 19 Ožujak, 2010, 14:23:39 »
Ma nece ti niko nista ako skines blokade, ako da onda stvarno nemas srece..
Ali mene zanima dali recimo jedan yamaha aerox koci toliko losije sa 60 na sat od recimo nekog 125cc kineza koji si dobio za malo para... Dali je itko isprobavao, i koliko se recimo zanese prednji kraj aeroxa i koliko jednog losijeg 125cc pri naglom kocenju na istoj brzini?

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Tehnički
« Odgovori #125 : 19 Ožujak, 2010, 14:36:27 »
da, mozes stat sa 70 80...al zaleti se sa nekim midraceom 110, kupil si kit a ne kocnice...i di bus stal? U obliznjem pijesku, asvaltu il necem slicnom...pa znam kak se tak vozit...j#bote imal sam i vxra i slozenog roxa i sad vozim syma 4t koji ide 60...i nis mi ne fali...kom smetam obiđe me i bok

aha jel ti ljepo kad te kamion il bus zaobilazi je je, reci to ovima u zgu, znas i sam blizu si, tak da  ::)

da se nadovezem na brata (kako ovo ponosno zvuci)

kristijan u cijelom tekstu sto si rekao gore sve lijepo zvuci osim taj dio koji je karlo citirao, da je zakon donesen zbog toga i toga, to je glupost svijetska
zna se da je zakon odavno, samo se krenio primjenjivati pocetkom 2006, tj provjera max brzine na tehnickom pregledu

a sto se tice kocnica, primjer koji ne moze biti bolji i jos ide na stranu 50ccm

sr150 vs sr50

ovjes je isti, kocnice nisu iste, sr 50 ima 2 diska (ako ne gledamo ona 2 modela, koji imaju bubanj) 150ka ima 1 disk, prije ces stat na 50

a de ne uspoređujem runnera 50 s fxrom

tak da, te price 50ccm nije dostojan zakociti normalno u velikim brzinama su gluposti, i to sam do sada slusao svaki put na tehnickom, to su price za malu djecu

imo si roxa taj koci bolje od vxr :)
« Zadnja izmjena: 19 Ožujak, 2010, 14:42:14 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Tehnički
« Odgovori #126 : 19 Ožujak, 2010, 15:05:20 »
50 je maksimalna brzina takvog zablokiranog skutera po ravnom i to kad si sam na njemu..
npr, ako sjednu dvojica (a većina skutera je regana za 2 osobe) i ako se voze po laganoj uzbrdici, to će maksimalna biti 30-35km/h i to nakon laganog, sporog i dugog ubrzanja i njihova vožnja sličit će vožnji Stanleya i Loyda s onim motorićem na putu do Aspena u filmu Glup i Gluplji..

Offline zL!Ko

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 558
  • Spol: Muški
  • volim ritam roka i turbofolka
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Crikvenica
  • Moj Skuter: DT 125
  • Moja Kaciga: bez vizira
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ser.
Odg: Tehnički
« Odgovori #127 : 19 Ožujak, 2010, 15:19:33 »
50 je maksimalna brzina takvog zablokiranog skutera po ravnom i to kad si sam na njemu..
npr, ako sjednu dvojica (a većina skutera je regana za 2 osobe) i ako se voze po laganoj uzbrdici, to će maksimalna biti 30-35km/h i to nakon laganog, sporog i dugog ubrzanja i njihova vožnja sličit će vožnji Stanleya i Loyda s onim motorićem na putu do Aspena u filmu Glup i Gluplji..

 ;D ;D

Offline karlo.sb

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 241
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sr150
Odg: Tehnički
« Odgovori #128 : 19 Ožujak, 2010, 15:52:14 »
Ma nece ti niko nista ako skines blokade, ako da onda stvarno nemas srece..

hmm da bas  ::)

pa ako skines ides preko 50 i odmah krsis zakon ne bitno isao ti 56 ili 100 bio serijski skuter ili ne

i da imao sam srece samo 2x  :icon_biggrin:

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: Tehnički
« Odgovori #129 : 19 Ožujak, 2010, 16:02:29 »
A vidi se onda da si igorov brat  :toothy12:


Offline karlo.sb

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 241
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sr150
Odg: Tehnički
« Odgovori #130 : 19 Ožujak, 2010, 17:04:00 »
sta god da ti je to znacilo  :icon_tongue:

ne znam da li smijem al et stavit cu



sta se to desava kod njemaca kad na valjke stavljaju i ktma 125  ???

ne razumijem njemacki pa ne znam o cemu je rijec tu

 :dontknow:

Offline ToNYGP1Racing

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1033
  • Spol: Muški
  • Zgazi me!!!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi GP1 500 TwinTurbo
  • MojSetup: Nexus 500
  • MojSpuh: Akrapović ( i to 2)
Odg: Tehnički
« Odgovori #131 : 19 Ožujak, 2010, 20:32:57 »
sta god da ti je to znacilo  :icon_tongue:

ne znam da li smijem al et stavit cu



sta se to desava kod njemaca kad na valjke stavljaju i ktma 125  ???

ne razumijem njemacki pa ne znam o cemu je rijec tu

 :dontknow:

Stavljaju zato sto za 125 kubika se smije imat max 15 ks.. a ktm ima 40ks tak da..  Al vidim na ovdje provjeravaju brzinu, a ne konjazu..  ??? cemu to?KTM ima kratki prijenos pa nejde brzo, ali ima silovito ubrzanje.

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Tehnički
« Odgovori #132 : 19 Ožujak, 2010, 20:44:07 »
svabe samo seru ;D

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Tehnički
« Odgovori #133 : 19 Ožujak, 2010, 20:45:59 »
Stavljaju zato sto za 125 kubika se smije imat max 15 ks.. a ktm ima 40ks tak da..  Al vidim na ovdje provjeravaju brzinu, a ne konjazu..  ??? cemu to?KTM ima kratki prijenos pa nejde brzo, ali ima silovito ubrzanje.

post ti bas nema smisla, procitaj jos jednom sta si napisao  :dontknow:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Tehnički
« Odgovori #134 : 19 Ožujak, 2010, 20:52:00 »
a jelda zato su im parkinzi puni takvih natjunatih skutera.

bute vidli bu to i kod nas.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Tehnički
« Odgovori #135 : 19 Ožujak, 2010, 21:04:50 »
bolje skuteri i te prdekalice po gradu , manje guzve ...

uopce nemas kaj raditi po centru opcenito sa autom tako da je skuter mila majka...

radje nek bolje policajci haltaju likove koje sam danas vidio po ljubljanskoj , 2 bmw-a 318i bez rega i jure po ljubljanskoj a murje nigje nema nit nikom nista, bitno da zaustavljaju klince jer je lakse i manje posla s njima...

policija = assholes...

p.s mrcina ne ukljucuje tebe... :laughing7:

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Tehnički
« Odgovori #136 : 19 Ožujak, 2010, 21:08:23 »
a ti bi oko škulje da se smjestiš.

neče iči ove noči
Piaggio X9 250  Black Box

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Tehnički
« Odgovori #137 : 19 Ožujak, 2010, 21:10:05 »
a ti bi oko škulje da se smjestiš.

neče iči ove noči

yes afkors

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Tehnički
« Odgovori #138 : 19 Ožujak, 2010, 21:15:09 »
of skroz je prtavilno :kvart1: :kvart1: :kvart1:
Piaggio X9 250  Black Box

Offline SPecial

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2193
  • Spol: Muški
  • NE VOZI BRZE NEGO STO IDE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: suomi vandal
  • MojSetup: biturbo
  • MojSpuh: original
Odg: Tehnički
« Odgovori #139 : 19 Ožujak, 2010, 23:37:31 »
a jelda zato su im parkinzi puni takvih natjunatih skutera.

bute vidli bu to i kod nas.


Hm,da. Puni su skutera,a hiljadarke ne love. Zato dragi maloljetnici i skuterasi policija vam porucuje kupujte sportive od 1000+ ccma i bjezite bez tablica nitko vam nece nista.
A zakon od 110ks za mlade vozace necu ni spominjati. Hajde da su stavili 120 ks,ali 110. U tom rasponu snage mogu birati swifta GTi ili brava 1.6  Dakle,ja vise ne mogu niti svojim novcem kupiti vozilo koje ja zelim jer se je nasao netko tko ce odrediti sto ja smijem sa svojim novcem pod krinkom sigurnosti cestovnog prometa. Nije logicno.
Btw i yugo 45 dovoljan je da ubijes sebe i druge. I nemojte sada seniori napadati mene mislivsi da sam nadobudno dijete nego razmislite o svemu.
Citat @Igor    "jeb.. tebe i tvoju logiku"  hahaahhah

tko se nije vozio bez vozačke nek prvi baci feder kontrasta  :laughing7: