Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Krsenje propisa  (Posjeta: 262132 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #300 : 24 Svibanj, 2012, 17:55:17 »
bokte čitam ovo i ne vjerujem  ;D

mene su u ovih 16.000 km kolko imam nrg zaustavili 5 puta, 3 puta policajac na motor, i to jer sam bio sam na cesti..

od tih 3 puta nisam ni trebao skidat kacigu niti davat vozacku, samo ih prometna zanimala tj dali je skuter registriran..dobar dan, prometnu molim ,hvala lijepa i  doviđenja  :happy6:

ostala 2 puta pogledali prometnu, vozacku i dali kaciga ima certifikat i to je to..



Mene u isto tih cca 15-20 000km i nekih 5-7 godina unatrag nije nikad zaustavio policajac dok sam bio na motoru. A,vozim se po magistrali,selu,gradu. Cijelo ljeto se vozim ispred,iza,prodjem pokraj min 5 policajaca na motoru.2-3sacekuse na dionici od 30km magistrale i nikad me nitko nije zaustavio  :dontknow:

Lazem,zaustavio me je jdnom u selu niti 1km od kuce.  Nisam bio doma i istekla mi je reg za 2 dana i kad sam ga isao reg me je zastavio. Sva sreca platio sam samo 500kn kazne  :icon_thumright: A,nebi me ni zaustavio da se iza mene nisu vozili neki mulci bez kacige koji su se okrenuli pred njim i crta.

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6046
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #301 : 24 Svibanj, 2012, 21:30:13 »
kod nas su naj gluplji propisi na svijetu, probajte ici na more iz zagreba starom cestom i vozite se po ogranicenju pa cete vidjeti koju cete kolonu napraviti iza sebe...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #302 : 24 Svibanj, 2012, 21:34:55 »
U zadnjih 75.000km na 2 kotaca, zaustavili me 3 puta. Jednom zbog prekoracenja brzine, a dva puta rutinska kontrola. Zapresic, Zagreb, Kumrovec

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #303 : 19 Lipanj, 2012, 00:19:12 »
Zanima me kolike su kazne za prekoracenje brzine na autoputu za strane drzavljane?
recimo ogranicenje 130 vozis 180,kolika je kazna?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #304 : 19 Lipanj, 2012, 09:21:38 »
Zanima me kolike su kazne za prekoracenje brzine na autoputu za strane drzavljane?
recimo ogranicenje 130 vozis 180,kolika je kazna?

Ista ko i za domace vozace.

Nakon tolerancije, ispada da je to kazna iz tocke 3.

Ovakvo je stanje. 180 - 10% = 163,3km/h.
Da je vozeno 155 km/h, onda kazne nebi bilo jer 155 - 10% = 139,5km/h, a brzine do 10 km/h preko dozvoljenog na autoputu se ne naplacuju. Sad vidis koliko je glupo vozit samo 25 km/h brze od "dopustenog"




Članak 54.

(1) Na cesti izvan naselja vozač se ne smije vozilom kretati brzinom većom od brzine dopuštene postavljenim prometnim znakom, a najviše:

1) 130 km na sat na autocestama,

2) 110 km na sat na cestama namijenjenim isključivo za promet motornih vozila i brzoj cesti,

3) 90 km na sat na ostalim cestama.

(2) Novčanom kaznom u iznosu od 3.000,00 do 7.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji se vozilom na cesti izvan naselja kreće brzinom koja je za više od 50 km na sat veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine.

(3) Novčanom kaznom u iznosu od 1.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji se vozilom na cesti izvan naselja kreće brzinom koja je za više od 30 do 50 km na sat veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine.

(4) Novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji se vozilom na cesti izvan naselja kreće brzinom koja je za više od 10 do 30 km na sat veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine.
« Zadnja izmjena: 19 Lipanj, 2012, 09:31:44 3alfa3 »

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #305 : 04 Travanj, 2013, 23:43:04 »
Danas sam s autom proletio 130km/h kraj radara gdje je ogranicenje 60.
Sat laže za 3-4km/h i minus 10% znaci to je cca 113kmh.

Po tome bi trebao dobiti maximalnu kaznu?
I je li mi pametnije reci da su vozili roditelji s obzirom da sam mladi vozač (koliko znam trebao bih voziti 10km/h manje nego "puni vozaci")?

I ja sam naletio na njih sa tom brzinom,i kad sam skuzio zakočio sam i smanjio brzinu do 60.
ALI,čim sam došao kući,otišao sam s frendom proci i skuzio sam da je radar okrenut na suprotonu stranu od koje sam ja dolazio.

Mogu li oni meni dat kaznu na osnovu slike od iza (znači prošao kraj njih i u suprotnoj traci od radara sam bio) i snimili su me kad tek kad sam prošao kraj njih?

Hvala :headbang:

Offline nomad

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1013
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika Mlaka
  • Moj Skuter: Aprilia SR GT 200
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #306 : 24 Srpanj, 2013, 20:20:54 »
Danas me zaustavili i poslali na valjke, blokade nisam imao pa je uspio nategnut do 94.4 km/h  :)
Naravno tablica dolje, plati tehnicki ,itd...
Gospon policajac je bio malo zagrizao za mene pa je poceo nesta drobit , ako imam el. blokadu i da ako prodjem na valjcima
da mi mogu uzet skut i poslati na vjestacenje.... di oni raskopaju skuter .

Da li je to moguce? i zakonski?

znaci i da sam ja prosao na valjcima danas on bi meni svejedno zapljenio skut???? iako je tehnicki ispravan.
When this baby hits 88 mph, you're gonna see some serious shit.

Offline zoran.lovrekovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 38
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ARN 150
  • MojSetup: Kotrlja se
  • MojSpuh: sta je to
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #307 : 24 Srpanj, 2013, 20:28:12 »
Danas me zaustavili i poslali na valjke, blokade nisam imao pa je uspio nategnut do 94.4 km/h  :)
Naravno tablica dolje, plati tehnicki ,itd...
Gospon policajac je bio malo zagrizao za mene pa je poceo nesta drobit , ako imam el. blokadu i da ako prodjem na valjcima
da mi mogu uzet skut i poslati na vjestacenje.... di oni raskopaju skuter .

Da li je to moguce? i zakonski?

znaci i da sam ja prosao na valjcima danas on bi meni svejedno zapljenio skut???? iako je tehnicki ispravan.

Ako su neki dobri ljudi nece ti zamjerit ali ako si naletio na idiote nebosi

Offline nomad

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1013
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika Mlaka
  • Moj Skuter: Aprilia SR GT 200
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #308 : 24 Srpanj, 2013, 20:38:34 »
ma bio idiot ili ne, ne razumijem kako ti mogu uzet vozilo koje je tehnicki ispravno??? i to ispitano pred njegovim ocima.
When this baby hits 88 mph, you're gonna see some serious shit.

Offline zoran.lovrekovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 38
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ARN 150
  • MojSetup: Kotrlja se
  • MojSpuh: sta je to
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #309 : 24 Srpanj, 2013, 20:44:25 »
ma bio idiot ili ne, ne razumijem kako ti mogu uzet vozilo koje je tehnicki ispravno??? i to ispitano pred njegovim ocima.


Ma mora da si ga mrsko gledao :D :D :D :D :D :D  :toothy9:
Ima osjecaj da se ni policija ne drzi propisa.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #310 : 25 Srpanj, 2013, 12:29:56 »
Čitam malo postove ovdje, naročito one starije, i vidim da ima dosta nezadovoljnih skuteraša ovdje na forumu na način na koji sam i sam bio nezadovoljan što je ujedno i jedan od razloga zašto sam se rješio "pedesetke".

Po meni bi na neki način trebalo poslat "negdje" prijedlog da se legalizira skidanje blokada na 50-kama, ali uz uvjet da se ima više od "tolko i tolko" godina i naravno da registracija i osiguranje košta više. Ovo je fakat bez veze, vozit se cijelo vrijeme na rubu zakona gdje cijelo vrijeme strepiš dal će te vidjet policija jel se voziš prebrzo. Osobno ne divljam i ne vozim se po pješačkim prijelazima, rizolima, slalome i slično niti toleriram išta od toga. Ali konkretno jedna Yamaha Aerox 50 (bez veze lupam) je sigurna za vožnju do svoje maksimalne brzine sa stock gumama, ovjesom i kočnicama tako da tu nema pogovora.
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #311 : 25 Srpanj, 2013, 12:43:21 »
ja se godinama vozim bez blokada i par puta me murija zaustavila i samo pogledala dokumente i bok - bok..
bit je da se ne divlja po cesti, da se ne vozi bez kacige itd.. onda ne daješ muriji povoda da te zaustavi. ponašaj se kao normalan sudionik prometa i bok.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #312 : 25 Srpanj, 2013, 12:51:45 »
Čitam malo postove ovdje, naročito one starije, i vidim da ima dosta nezadovoljnih skuteraša ovdje na forumu na način na koji sam i sam bio nezadovoljan što je ujedno i jedan od razloga zašto sam se rješio "pedesetke".

Po meni bi na neki način trebalo poslat "negdje" prijedlog da se legalizira skidanje blokada na 50-kama, ali uz uvjet da se ima više od "tolko i tolko" godina i naravno da registracija i osiguranje košta više. Ovo je fakat bez veze, vozit se cijelo vrijeme na rubu zakona gdje cijelo vrijeme strepiš dal će te vidjet policija jel se voziš prebrzo. Osobno ne divljam i ne vozim se po pješačkim prijelazima, rizolima, slalome i slično niti toleriram išta od toga. Ali konkretno jedna Yamaha Aerox 50 (bez veze lupam) je sigurna za vožnju do svoje maksimalne brzine sa stock gumama, ovjesom i kočnicama tako da tu nema pogovora.

Nije tako jednostavno.
Takvi skuteri bbi trebali napravit atest (homologaciju?) da su sposobni za takve "brzine" (kocnice, ovjes, bla bla). I onda po zakonu nisu vise mopedi nego trebaju i veliku tablicu.
Mislim da je to cak i izvedivo, al ne znam osobno za takav slucaj

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #313 : 25 Srpanj, 2013, 13:08:48 »

Mislim da je to cak i izvedivo, al ne znam osobno za takav slucaj
Izvedivo, ali totalno neisplatvio, jer ispadne skuplja pita nego tepsija, i još ti treba odgovarajuća kategorija.

Danas me zaustavili i poslali na valjke, blokade nisam imao pa je uspio nategnut do 94.4 km/h  :)
Slabo za jedan naturpijani minarelli, ako jedan ditech nabere 99.8(ubiti 120 :P )


Gospon policajac je bio malo zagrizao za mene pa je poceo nesta drobit , ako imam el. blokadu i da ako prodjem na valjcima
da mi mogu uzet skut i poslati na vjestacenje.... di oni raskopaju skuter .

Da li je to moguce? i zakonski?

znaci i da sam ja prosao na valjcima danas on bi meni svejedno zapljenio skut???? iako je tehnicki ispravan.
Nije tehnički ispravan(da si prošao s el.blokadom).
Jer mora imat blokadu na variomatu i auspuhu, ili kak je već tvornički stavljeno.
Također te mogu srušit na redovnom tehn.pregledu s el.blokadom ako skuter neravnomjerno radi, iako kod mene u postaji, samo upozore na to da nedolaze ubuduće s el.blokadama.

ja se godinama vozim bez blokada i par puta me murija zaustavila i samo pogledala dokumente i bok - bok..
bit je da se ne divlja po cesti, da se ne vozi bez kacige itd.. onda ne daješ muriji povoda da te zaustavi. ponašaj se kao normalan sudionik prometa i bok.
Također :icon_thumright:
Čak i na području ZG-a, di sam vozil s KC tablicom, niti su me pitali za išta drugo nego za papire.
A u mojoj okolici, nakon pregleda vozačke, samo kažu pozdravi tog i tog :icon_biggrin:
« Zadnja izmjena: 25 Srpanj, 2013, 13:10:38 Grale »
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #314 : 25 Srpanj, 2013, 13:19:30 »
ja se godinama vozim bez blokada i par puta me murija zaustavila i samo pogledala dokumente i bok - bok..
Tak i ja,jedino sam skužil da na 50kama više jebu klince nego nas od 25+g,a nije da baš vozim po propisima samo imam oči širom otvorene.
A za el. blokadu nek dokaže da je imam mada u zakonu nije točno definirano koja vrsta mora bit tak nek lagano prošeće,nekog mulca možda može zastrašit s tim forama al mene ne.

Offline nomad

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1013
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika Mlaka
  • Moj Skuter: Aprilia SR GT 200
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #315 : 25 Srpanj, 2013, 13:19:55 »
ma ne divljam nikad o gradu, niti je moguce po Pakracu izvodit pi*darije a i nemam 16 godina da me pale takve stvari.
Jesam stalno na cesti, i koristim ga i za posao jer mi je puno zgodinje do nekoga otici na intervenciju nego sa autom
pogotovo po tim vrucinama sad. 100km dnevno padne samo tako.
Auspuh sam jos utisao da se ne dernja toliko i stvarno nije bucan.

ma samo me zanima koliko je zakonito da salju na to vjestacenje ako si prosao na tehnickom.
Moram se malo raspitati kod nadleznih za to.

Da je to sa blokiranim skuterima malo blesavo , jeste. Najveci razlog tome je sto se mogu vozit i mladji od 18 god.
Iskreno da imam klinca, ne znam da li bi mu dao skuter u ruke koji moze stotku ici.
Ali bi mozda trebao nekakav zakon za starije vozace i male tablice. pa makar i bila malo skuplja rega.

Jbg, ja sam 50-ku uzeo jer je zgodniji za po gradu jeftinije ga je odrzavati.
Iako sve vise razmislljam o nekom maxiju.
When this baby hits 88 mph, you're gonna see some serious shit.

Offline sekula2009

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 551
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #316 : 06 Kolovoz, 2013, 15:05:42 »
otkad sam kupio tomosa odmah sam ga registrirao i kupio kacigu i od tada se vozim po cesti uvijek je kaciga na glavi,svjetla upaljena,držim se ograničenja  ;D i držim se propisa i još nisam susreo policiju fala bogu i nadam se da neću sve imam,ali nemam vozačku. :toothy3:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #317 : 11 Kolovoz, 2013, 15:45:28 »
Čitam malo postove ovdje, naročito one starije, i vidim da ima dosta nezadovoljnih skuteraša ovdje na forumu na način na koji sam i sam bio nezadovoljan što je ujedno i jedan od razloga zašto sam se rješio "pedesetke".

Po meni bi na neki način trebalo poslat "negdje" prijedlog da se legalizira skidanje blokada na 50-kama, ali uz uvjet da se ima više od "tolko i tolko" godina i naravno da registracija i osiguranje košta više. Ovo je fakat bez veze, vozit se cijelo vrijeme na rubu zakona gdje cijelo vrijeme strepiš dal će te vidjet policija jel se voziš prebrzo. Osobno ne divljam i ne vozim se po pješačkim prijelazima, rizolima, slalome i slično niti toleriram išta od toga. Ali konkretno jedna Yamaha Aerox 50 (bez veze lupam) je sigurna za vožnju do svoje maksimalne brzine sa stock gumama, ovjesom i kočnicama tako da tu nema pogovora.

Nije tako jednostavno.
Takvi skuteri bbi trebali napravit atest (homologaciju?) da su sposobni za takve "brzine" (kocnice, ovjes, bla bla). I onda po zakonu nisu vise mopedi nego trebaju i veliku tablicu.
Mislim da je to cak i izvedivo, al ne znam osobno za takav slucaj

Pa znam da nije jednostavno, zato sam i reko da treba poslati prijedlog da to pojednostave  :icon_biggrin:

A-test na veliku tablicu uvijek možeš napraviti  :laughing7: Vani možeš više od 50 kubika voziti sa B kategorijom, a ja ne želim više od 50 kubika, ja želim 50 kubika bez blokade  :toothy11:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #318 : 11 Kolovoz, 2013, 15:54:41 »
uvijek se sjetim ove teme, fatac je pisao davno i odtad nitko to nije pokusao napravit

http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,26208.msg396703/topicseen.html#msg396703
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #319 : 11 Kolovoz, 2013, 15:55:32 »
Vani možeš više od 50 kubika voziti sa B kategorijom


Gdje konkretno? Mislim da je broj drzava gdje se moze manji nego sto bi ti htio  :icon_biggrin: