Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Krsenje propisa  (Posjeta: 265377 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #160 : 01 Kolovoz, 2008, 20:42:43 »
jbt nisu normalni s ovin cjenama vozackog
« Zadnja izmjena: 01 Kolovoz, 2008, 20:47:46 Nikon »
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #161 : 02 Listopad, 2008, 18:15:06 »
Evo recimo ja vozim skuter od 50ccm i imam 16 godina...nemam vozačku,al imam kacigu,registriran motor,tehnički proša...doslovno sam po svemu regularan osim po pitanju vozačke...vozim se samo po Splitu,nigdje van grada...policija me nije nikad zaustavila ali me zanima kakva su njihova reagiranja u praksi ???
Popiješ pripadajuću kaznu, uvećanu za iznos sudskih troškova, a lako je dobiti i kaznu nedobivanja vozačke na određeni rok... možeš ju položiti, ali ti je "čuvaju" u MUP-u, do isteka kazne, npr. 2 godine (vrijeme predviđeno da se teenage-er uozbilji)...
Pa se ti i dalje vozi "sa 50 ccm, i sa više od 16 godina, sa kacigom i registriranim motorom"... trebao bi biti svjestan, da bi ti onda zagorčali i polaganje B kategorije, i svega što bi još polagao... da se voziš samo po nekom selu, lokalno, od sela do sela... ajde nekako, ali po samom gradu... naletit ćeš negdje na patrolu, a za te pare, koje će ti onda zakon (kazna) pojest, možeš položiti i vozački za B kat.  osim ako ti nije predsjednik i/ili premijer nešto u rodu, ili kućni prijatelji...  :laughing7:
Live to ride, ride to live

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #162 : 02 Listopad, 2008, 23:32:37 »
a moj geno naletit ce na raciju... usrid grada veceras... marica, 3bmw-a .... panduri na sredini ceste izmedju 2 trake (jednosmjerna ulica) ... samo motore zaustavljali....

i tako vec neko vrime svaki put drugo misto... pandura ko zala nemos pobic osin ako ne prigazis kojeg  : :angry7:

a i skrivit ce  sudar pa mu osiguranje nece pokrit troskove jer nema vozacku... pa ce platit jaci motor u steti  :icon_thumright:
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline gun_rider

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: cvajo 180
  • Moja Kaciga: imam
  • MojSetup: a
  • MojSpuh: imam
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #163 : 03 Listopad, 2008, 00:00:50 »
Meni priku danas štopalo doli kod parka emanuela vidovića, marica, 2 octavie i pandur na bmwu. Nije ima nikakve dokumente sa sobon niti ima položeno. Strpalo ga u maricu, taman da će i motor skupa s njin i eto naša se ja sa vozačkom i ka on meni da motor da mu ga ja vozin doma...naravno nisan ima papire od motora u sebe i još mi glupi pandur daje blagoslov da ga vozin...budaleee :toothy12:
Servis skutera, lakiranje i popravak plastika na podrucju Splita i okolice
Info na PM ili 098/979-8453

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #164 : 06 Listopad, 2008, 14:00:13 »
a moj geno naletit ce na raciju... usrid grada veceras... marica, 3bmw-a .... panduri na sredini ceste izmedju 2 trake (jednosmjerna ulica) ... samo motore zaustavljali....

i tako vec neko vrime svaki put drugo misto... pandura ko zala nemos pobic osin ako ne prigazis kojeg  : :angry7:

a i skrivit ce  sudar pa mu osiguranje nece pokrit troskove jer nema vozacku... pa ce platit jaci motor u steti  :icon_thumright:

Živa istina...  :laughing7:
Tako je to... kad neki moraju saznat na teži način... svojom (pre)skupom (više nema jeftine) greškom...
Ima nas ovdje starijih, koji pokušavaju/pokušavamo udijelit pokoji savjet/komentar, pa ako itko išta nauči... dobro je...
Ali oni neki, moraju sami saznati...  :icon_biggrin: :toothy3: :icon_biggrin:
Live to ride, ride to live

Offline igor27

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Hornet 600
  • Moja Kaciga: Shoei xr1000
  • MojSetup: na kaj da ga denem
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #165 : 06 Listopad, 2008, 23:13:12 »
ne kužim kako imate hrabrosti uopće vozit bez vozačke,kacige,rege i da ne nabrajam.
ja sam jedanput izišao bez kacige i hopa eto ti pandura i popio 500 kn kazne,reko nikad više jbg.
ali to je bilo prije a sada 1000kn samo tako,a o ostalim kaznama da ne govorimo pogotovo oni bez voz. sa 15,16 godina
kaznetina da ti se smrači a o zabrani polaganja(u nekim slučajevima)da ne govorimo.

moje mišljenje ne isplati se riskirati bilo kaj a da nije po zakonu(nije da ga ne kršim heheheh  ;D)

ali to je samo moje skromno mišljenje
kupujem zadnji blatobran za hornet 600 2008

Offline X-Thug

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2314
  • Spol: Muški
  • Osobni Text?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: BMW E91
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #166 : 07 Listopad, 2008, 01:10:44 »
ja jedva cekajn da zahladi da mogu nosit jaketu sa stitnicima,inace b s njom i liti vozia da nije prevruce
nikad bez kacige,bez retrovizora i bar malo zastitne opreme na sebi...
...........1...........8...........7...........

Offline ALONSO

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: ima al ne vozi. Glupi talijani ;)
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #167 : 08 Listopad, 2008, 12:31:58 »
i ja uvik nosin kacigu + u 98% vožnje i bubrežnjak.
a za vrime lita uvik se vozim barem u dugim gačama ili trikvartama u slučaju da padem da iman šta manje masnica i direktnog kontakta s aspafltom, a gore se kao i svi vozin u majci kratkih rukava po gradu šta mi je premrsko jer se osječam totalno nesigurno.

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #168 : 09 Listopad, 2008, 16:27:57 »
A sad... kad smo savladali (uglavnom) ta njasra oko kacige... nositi ju, ili ne nositi...
Imam priču br. 2:
Rukavice !...
Pri svakom letu (dok smo svjesni leta-"ateriranja"), ruke su te, koje idu u zaštitu tijela/glave... dakle, "prva linija obrane"... a ruke su tkđ. te, koje su nam dobrodošle pri obavljanju svih (velike većine) svakodnevnih aktivnosti...
Bilo bi jaaaako dobro, kad bi pomaaaalo uveli u običaj i nošenje rukavica... može i onih ljetnih sa otvorenim prstima (dlan je više rizična zona), ali zatvorene su, naravno, bolje...
Probajte tjedan dana (kao ja)... sad se osjećam nesigurno, kad ih zaboravim ili ne stavim... jednostavno sam ih "uveo u svakodnevnu praksu"...
Live to ride, ride to live

Offline 180fxr

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2139
  • Spol: Muški
  • MF team- - 091/5983/707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: SP180 & VXR180
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #169 : 09 Listopad, 2008, 17:00:52 »
Ovo za rukavice je istina,kad se naviknes puno si sigurniji s njima!!! A o propisima.... ja osobno necu ic sad polagat jer mi je glupo kad idem za auto u 12 mj. pa se sad vozim sa svom opremom i regom samo eto fali mi vozacka.... :jumping:
PRODAJEM TUNING I STYLING DIJELOVE ZA SVE SKUTERE    (PM,MSN)

            

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #170 : 10 Listopad, 2008, 03:49:57 »
Ja vjerujem da većini nije lako izdvojit te silne tisuće za vozačku, ali ako je ikako moguće, treba(lo bi) pokušat odmah spičiti i još (oko) 1500 Kn za A (odnosno A2/A1) kategoriju... nećeš ni ti, ni većina ostalih, danas na 50 ccm, vječno voziti 50 ccm...
Live to ride, ride to live

Offline 180fxr

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2139
  • Spol: Muški
  • MF team- - 091/5983/707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: SP180 & VXR180
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #171 : 10 Listopad, 2008, 07:38:23 »
Ja vec sad vozim 180 a sta ce kasnije bit neznam...  Al dobro kazes trebalo bi... ali vecini to nije bitno dok murija ne bubne par tisuca kuna kazne pa se tek onda odluce na to...
PRODAJEM TUNING I STYLING DIJELOVE ZA SVE SKUTERE    (PM,MSN)

            

Offline Shuco

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
  • Moslavina Opel drajvers Drink team Member. :D
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kutina
  • Moj Skuter: Nekad bio Gp1 race
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #172 : 10 Listopad, 2008, 18:39:18 »
a sta da ja kažem? polođio sam a2. 22,08,2007 godine. a vozio sam oce 50,125,600,1000. kad sam položio za a1 ja dođem u sisak stricu pokazat rozu a on vidi i da ključeve od zx9r i veli idemo se vozit.. :notworthy: i tak vozili se mi jedno skoro cijeli dan i dođemo doma i strina.baba,bratic ma pol familije blenulo u njega kao sta si mu dao da on vozi bla bla bla a on im veli. ja sam ženi kupio auto a sebi motor kad god ce bit ok vrijeme vozit će ga. zašto? zato šta želim da stekne iskustva jel kad mu istekne vozačka neželim da si kupi r1 i da ga vidim na groblju.. dečko vozi stvarno oprezno i ima iskustva kolko vidim jako velikog.. :icon_thumright:  eto ja od svoje 12.g votim apenjare i to a naučio asm se šaltat na apn 15. i do sad ima dost kilometara na leđima na sportaku i endurcima... auto vozim uredno vec pol godine po cesti i 3 godine po šumama :headbang:

a sad sam sazno da me kaći novi zakon kao neću dobit A kategoriju 22,08,2009.bez obranićenja neg cu dobit a2. a u fazi kupnje ktm 625 sam.. i stvarno naša država je u banani. a ja ču se švercat i sve lijepo.. iskreno na velikom motoru te murja neće ni pogledat..provjereno... :icon_thumright:
Derbi je prodan odavno...

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #173 : 10 Listopad, 2008, 18:52:33 »
A sad... kad smo savladali (uglavnom) ta njasra oko kacige... nositi ju, ili ne nositi...
Imam priču br. 2:
Rukavice !...
Pri svakom letu (dok smo svjesni leta-"ateriranja"), ruke su te, koje idu u zaštitu tijela/glave... dakle, "prva linija obrane"... a ruke su tkđ. te, koje su nam dobrodošle pri obavljanju svih (velike većine) svakodnevnih aktivnosti...
Bilo bi jaaaako dobro, kad bi pomaaaalo uveli u običaj i nošenje rukavica... može i onih ljetnih sa otvorenim prstima (dlan je više rizična zona), ali zatvorene su, naravno, bolje...
Probajte tjedan dana (kao ja)... sad se osjećam nesigurno, kad ih zaboravim ili ne stavim... jednostavno sam ih "uveo u svakodnevnu praksu"...
e upravo to ,tak je i kod mene bilo sta ce mi ovo ono neda mi ih se nosit al sad nikud bez njih  :headbang:

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #174 : 13 Listopad, 2008, 22:35:02 »
2 Shuco:
Sve to stoji... samo se ne bi složio s tobom da sve to voziš na javnim prometnicama, gdje si "dostupan" svakoj prometnoj patroli (osim ako ti netko u rodu nije "utjecajan", da može poništavat kazne)... Naći će se mlad i nadobudan prometnik, koji ti neće prihvatit "godine iskustva" i "oprat" te za vožnju sa neodgovarajućom kategorijom, a može ti natovarit i odgodu dobivanja veće kategorije... ali to je tvoja odluka...
« Zadnja izmjena: 13 Listopad, 2008, 22:36:55 Genesis051 »
Live to ride, ride to live

Offline Shuco

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
  • Moslavina Opel drajvers Drink team Member. :D
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kutina
  • Moj Skuter: Nekad bio Gp1 race
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #175 : 15 Listopad, 2008, 01:12:03 »
2 Shuco:
Sve to stoji... samo se ne bi složio s tobom da sve to voziš na javnim prometnicama, gdje si "dostupan" svakoj prometnoj patroli (osim ako ti netko u rodu nije "utjecajan", da može poništavat kazne)... Naći će se mlad i nadobudan prometnik, koji ti neće prihvatit "godine iskustva" i "oprat" te za vožnju sa neodgovarajućom kategorijom, a može ti natovarit i odgodu dobivanja veće kategorije... ali to je tvoja odluka...

auto vozim na kratkoj relaciji.-i to do zgode.  al sad cu ic polagat pa se necu vozit bas po cesti..
a za motor. vozim svud i svagdje.. a malo je bed jel sad su kod nas neki novi panduri došli.. a veze nemam da mi se sredi kazna ak naiđe neki novi. al ovi stariji policajci znam ih 80%.

primjer ja u bircu sjedam na motor stane murja dobar dan vozačku i prometnu molim. veli padur ima on vozačku ja sam ga zaustavio al nema tu kategoriju A neg ima A1. Rekli su mi sam polako..
Derbi je prodan odavno...

Offline X-Thug

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2314
  • Spol: Muški
  • Osobni Text?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: BMW E91
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #176 : 15 Listopad, 2008, 15:19:24 »
skuplje te danas izadje kazna za voznju bez vozacke nego polaganje za istu
...........1...........8...........7...........

Offline keko_aprilia

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • zuuum zuuum
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Solin
  • Moj Skuter: aprilia sr 70 RR yamaha ybr 125
  • MojSetup: termo grupa giza 70 malossi
  • MojSpuh: ...sad ce u 11 mj
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #177 : 31 Listopad, 2008, 18:31:33 »
sta se tice rukavica one su zakon :) to bi svako na dva kola treba nosit..ahahahahha a najace mi je liti ne da on nema rukavice ikacigu nego on vozi u slusaj sad JAPANKAMA jebale ih japanke kad ga vidin na CBR 1000 RR u japankam cvike suncobranke nagelirana kosa gacice i majicica od malog diteta a on ka celava masa hehehe ...uglavnon ima li zakon protiv tih japanka hehe...a sta ce tice vozacke idenu 1 misec polagat pa cu dobit A 2 sa 18 al cu svejedno kupit zeca boli me k**ra* za njihovih 35 KW aj jebes ih .... :dontknow:....i tako ali dosadsnja iskustva bilo je tu bizanja presrretacima maricama to je bilo uspjesno nikad nije me motor vata ali zato autici jesu to san uvik pobig ali me jednon pandur stopa i  to je bila opomena samo kad san dosa na sud ...drugi put kad me stopalo na ybr 125 isto opomena ....a kad me auto skupia sa nsr-a 125 to je bila isto samo opomena pitan se lipo li je bit -18 hehehehehehe  :laughing7:
let the good times roll... :)

Offline X-Thug

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2314
  • Spol: Muški
  • Osobni Text?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: BMW E91
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #178 : 31 Listopad, 2008, 21:08:17 »
ako je ka u autu mislin da mora imat zatvorenu nogu da nemze ispast,nesto ala rimljanke,isusovke
...........1...........8...........7...........

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #179 : 01 Studeni, 2008, 12:34:06 »
Jedan moj kolega, te dečke (koji se voze bez kaciga, praktički bosi, itd.) , zove donorima...  :laughing7:
Dok je takvih, koji razbiju tintaru (a mogla ih je zaštititi kaciga), oni drugi (koji čekaju organe za presađivanje), nemaju puno za čekati, pogotovo u (ljetnoj) sezoni...  :icon_biggrin: :toothy3: :icon_biggrin:
Live to ride, ride to live