Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Krsenje propisa  (Posjeta: 265355 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #140 : 03 Listopad, 2007, 21:19:05 »
ali gilera 50ccm i 180ccm nemaju iste kocnice ;)
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #141 : 03 Listopad, 2007, 22:35:40 »
Ma kakve te kočnice spopale  ;D, ja se držim uvjerenja pok. Enza Ferraria... nismo tu zbog kočenja, nego vožnje  :laughing7: ("pozivam" se na spomenutog, jer sam u par navrata čitao, da su ga inženjeri jedva uvjerili, da se počne ulagat u ispitivanje boljih kočnica i aerodinamike)
Riječ je o samom ponašanju (većim i manjim kotačima) po poprečnim neravninama, a i šahtima, koji nisu usklađeni sa razinom asfalta (a tih ne nedostaje ! )...
A i bilo bi tužno, da 50-ica, i jači modeli imaju isto snažne kočnice...  ::) :icon_scratch: :icon_thumright:
Live to ride, ride to live

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #142 : 03 Listopad, 2007, 23:18:57 »
to je istina sve.. al ako vozis normalno jaka klista te ukopaju, nema sanse da opletes ako si sposoban vozit :)

a za ponasanje .. jbg.. ko vozi sportaka na 12, 13 cola zna da ce mu nabit bubrige :)
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline R50X

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50X
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #143 : 03 Listopad, 2007, 23:25:12 »
A i bilo bi tužno, da 50-ica, i jači modeli imaju isto snažne kočnice...  ::) :icon_scratch: :icon_thumright:

Moja 50-ica ima 5 ks a 125-ica (koja ima istu šasiju kao i 50-ica) ima 14 ks ,razlika - nebo i zemlja a iste kocnice i onda meni neki usrani zakon na 13 colnim kotacima sa diskovima od 220mm naprijed i iza zabranjuje brzinu iznad 50 km/h

Offline _kamikaze_

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zivinice
  • Moj Skuter: F-act 50
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #144 : 25 Travanj, 2008, 20:16:08 »
Ej narode imam jedno pitanje,jucer sam isao sa burazom na trening...ide ispred nas neki lik sa runnerom i prolazi kraj plavog dize ruke sa volana skutera (valjda da zakopca jaknu) a police ga samo pogleda i okrenu glavu....
da li se to moze kazniti i kolika je kazna??? (mozda to samo kod nas u BiH ima da plavi ne j..e sta ko radi na skuteru samo neka je registr. i ima kacigu ili se varam???)
,.-~*´¨¯¨`*·~-.¸-®(_K_A_M_I_K_A_Z_E_)®-,.-~*´¨¯¨`*

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #145 : 25 Travanj, 2008, 20:28:18 »
sumnjam da ga moze kazniti za voznju bez ruku... treba pogledati u zakon...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #146 : 25 Travanj, 2008, 20:43:25 »
sumnjam da ga moze kazniti za voznju bez ruku... treba pogledati u zakon...

mozda i moze ,opasna voznja koja ugrozava druge sudionike u prometu, kao i voznja na zadnjem kolu.

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #147 : 25 Travanj, 2008, 20:44:33 »
Ma kakve te kočnice spopale  ;D, ja se držim uvjerenja pok. Enza Ferraria... nismo tu zbog kočenja, nego vožnje  :laughing7: ("pozivam" se na spomenutog, jer sam u par navrata čitao, da su ga inženjeri jedva uvjerili, da se počne ulagat u ispitivanje boljih kočnica i aerodinamike)
Riječ je o samom ponašanju (većim i manjim kotačima) po poprečnim neravninama, a i šahtima, koji nisu usklađeni sa razinom asfalta (a tih ne nedostaje ! )...
A i bilo bi tužno, da 50-ica, i jači modeli imaju isto snažne kočnice...  ::) :icon_scratch: :icon_thumright:

Legendarna izjava:
Aerodinamika? Njome se bave oni koji ne znaju napraviti dobru mashinu.  ;D

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #148 : 25 Travanj, 2008, 21:51:44 »
Ma kakve te kočnice spopale  ;D, ja se držim uvjerenja pok. Enza Ferraria... nismo tu zbog kočenja, nego vožnje  :laughing7: ("pozivam" se na spomenutog, jer sam u par navrata čitao, da su ga inženjeri jedva uvjerili, da se počne ulagat u ispitivanje boljih kočnica i aerodinamike)
Riječ je o samom ponašanju (većim i manjim kotačima) po poprečnim neravninama, a i šahtima, koji nisu usklađeni sa razinom asfalta (a tih ne nedostaje ! )...
A i bilo bi tužno, da 50-ica, i jači modeli imaju isto snažne kočnice...  ::) :icon_scratch: :icon_thumright:

Legendarna izjava:
Aerodinamika? Njome se bave oni koji ne znaju napraviti dobru mashinu.  ;D
Enzo je bio jedan od instinski ljudi koji vole automobile da osnuju svoju tvrtku i pocnu pobjedjivati na utrkama,i sam sam poklonik Scuderie Ferrari :toothy3:

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #149 : 25 Travanj, 2008, 22:26:47 »
ma svaka cast ljudima poput njega, forda, tesle, newtna, itd...

vrijeme je i potreba za takvim revolucionarnim ljudima jer je kriza sve veca a nitko se ne istice vec dugo... Mislimo da smo sve izumili ali mjesta za napredak je previse, samo trebaju genijalne ideje i genijalni ljudi! Mislim da smo se nekako sami ogranicili...

npr... koliko je galaksija u svemiru?! A mi do Marsa putujemo koliko dugo?! Preosjetljivi smo i ranjivi, transport nam je primitivan...

Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #150 : 25 Travanj, 2008, 22:31:58 »
Preosjetljivi smo i ranjivi, transport nam je primitivan...



I jos moramo imat blokadu na 50 km/h  :laughing6:

Offline CPI_Oliver

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #151 : 21 Srpanj, 2008, 20:04:16 »
jedno pitanje...jucer je policajac s motorom zaustavio dva lika na skuteru...obojica bez kacige, skuter bez rege, nema vozacke...

zanima me ak bi mi netko mogao reci kolke su kazne za te prekrsaje...jer svak govoriji drugacije...neki kazu da je bez vozacke od 5-15k kn..neki od 1-3k kn...pa ak netko tocno zna...

Offline majic_sk

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 744
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: sr 50
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #152 : 21 Srpanj, 2008, 20:05:55 »
bez kacige svaki 1000kn
za vozačku 5-15k kn
za regu neznam...neda mi se tražit
http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2008/2224.htm tu ti piše pa traži

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #153 : 22 Srpanj, 2008, 00:18:55 »
Jedno je vozit bez polozenog ispita (uopce ne imati dozvolu), a drugo je voziti sa neodgovarajucom kategorijom. U drugom slucaju je kazna 2000, a u prvom do neba visoka...

Offline Mislav RR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #154 : 30 Srpanj, 2008, 00:05:12 »
Evo recimo ja vozim skuter od 50ccm i imam 16 godina...nemam vozačku,al imam kacigu,registriran motor,tehnički proša...doslovno sam po svemu regularan osim po pitanju vozačke...vozim se samo po Splitu,nigdje van grada...policija me nije nikad zaustavila ali me zanima kakva su njihova reagiranja u praksi ???

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #155 : 30 Srpanj, 2008, 00:16:32 »
Evo recimo ja vozim skuter od 50ccm i imam 16 godina...nemam vozačku,al imam kacigu,registriran motor,tehnički proša...doslovno sam po svemu regularan osim po pitanju vozačke...vozim se samo po Splitu,nigdje van grada...policija me nije nikad zaustavila ali me zanima kakva su njihova reagiranja u praksi ???

U praksi dobijes kaznu za voznju bez vozacke dozvole ;)

Offline Mislav RR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #156 : 30 Srpanj, 2008, 01:53:45 »
Evo recimo ja vozim skuter od 50ccm i imam 16 godina...nemam vozačku,al imam kacigu,registriran motor,tehnički proša...doslovno sam po svemu regularan osim po pitanju vozačke...vozim se samo po Splitu,nigdje van grada...policija me nije nikad zaustavila ali me zanima kakva su njihova reagiranja u praksi ???

U praksi dobijes kaznu za voznju bez vozacke dozvole ;)
koja je od 5-15t kn??ma da...imam sigurno 10 prijatelja(šta poznanika,šta prijatelja) koje je uvatilo bez vozacke i samo ih pustilo...ovde u Splitu sve je vise ovakvih poput mene...16-18 god,željni motora a ne plaća im se M kategorija od suludo visokih 4t kn...pa di to ima??ko da idem polagat za jebeni tramvaj!?!

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #157 : 30 Srpanj, 2008, 01:55:55 »
ko da idem polagat za jebeni tramvaj!?!

To je besplatno, jer ti placa ZET (ako govorimo o Zagrebu)  ;D

Offline Mislav RR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #158 : 30 Srpanj, 2008, 01:59:30 »
ko da idem polagat za jebeni tramvaj!?!

To je besplatno, jer ti placa ZET (ako govorimo o Zagrebu)  ;D
Mi sa pedeseticama nemamo smisla za humor :icon_biggrin: :icon_biggrin: :glasses9:

Offline X-Thug

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2314
  • Spol: Muški
  • Osobni Text?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: BMW E91
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #159 : 30 Srpanj, 2008, 19:15:46 »
Evo recimo ja vozim skuter od 50ccm i imam 16 godina...nemam vozačku,al imam kacigu,registriran motor,tehnički proša...doslovno sam po svemu regularan osim po pitanju vozačke...vozim se samo po Splitu,nigdje van grada...policija me nije nikad zaustavila ali me zanima kakva su njihova reagiranja u praksi ???

U praksi dobijes kaznu za voznju bez vozacke dozvole ;)
koja je od 5-15t kn??ma da...imam sigurno 10 prijatelja(šta poznanika,šta prijatelja) koje je uvatilo bez vozacke i samo ih pustilo...ovde u Splitu sve je vise ovakvih poput mene...16-18 god,željni motora a ne plaća im se M kategorija od suludo visokih 4t kn...pa di to ima??ko da idem polagat za jebeni tramvaj!?!

moga si se i predstavit al nema veze...pusti ti to sta je sve tvoje prijatelje pustilo
pustilo je i moje i neke vise puta al je zato mene naguzilo...tj nije jos al oce samo moran jos godinu dana otezat pa nece =)
...........1...........8...........7...........