Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Krsenje propisa  (Posjeta: 265028 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline X-Thug

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2314
  • Spol: Muški
  • Osobni Text?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: BMW E91
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #120 : 23 Lipanj, 2007, 13:58:33 »
a ko ne leti na skuteru??jedino kad je žvagu na cesti a ja vozin nekog ko ima 2 metra pa je malo teže prolazit aute sa nekim ko ima krakove veće od skutera
...........1...........8...........7...........

Offline Dino

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 937
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: mc2
  • MojSpuh: sc08
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #121 : 23 Lipanj, 2007, 19:46:26 »
Jeli kažnjivo provlačit se između dva-tri reda auta kad su u koloni i stoje na semaforu

Offline marko.p

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1858
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac,Zagreb
  • Moj Skuter: GP1, Sr50 Replica Alex de Angelis,Golf Plus sportline tdi, Polo 9N3 tdi
  • Moja Kaciga: HJC, IXS
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #122 : 23 Lipanj, 2007, 20:40:05 »
Jeli kažnjivo provlačit se između dva-tri reda auta kad su u koloni i stoje na semaforu
svi mi to radimo....kažnjivo je ako prelaziš punu crtu,mimoilaženje jednog po jednog auta nije a više od 3 od jednom je...

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #123 : 23 Lipanj, 2007, 21:43:15 »
kaznjivo se vozit izmedju auta ne jednog ili 3... ista stvar... to je ugrozavanje sigurnosti u prometu
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline Tommek

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1154
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: OS
  • Moj Skuter: VX
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #124 : 24 Lipanj, 2007, 09:33:13 »
ne bi se smjelo trubiti u naseljenom mjestu...ali je to nekad ipak potrebno...
imam jedno ?
nemam vozacku,ostalo je sve na mjestu.policija me zaustavlja,kolika je kazna?

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #125 : 24 Lipanj, 2007, 10:35:16 »
2000kn
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline Tommek

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1154
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: OS
  • Moj Skuter: VX
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #126 : 24 Lipanj, 2007, 10:50:59 »
a one price da nesmijem polagat ni dobit vozacku?
hvala ;D

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #127 : 24 Lipanj, 2007, 10:57:18 »
ovisi kakav prekrsaj napravis kad te zaustave... ako te samo zaustave za redovnu kontrolu dobis 2000kn tiket i to je to... ako si pijan, ili prodjes kroz crveno i sl. onda dobis 2 godine zabrane polaganja.. tj. mozes polozit al nemos predignit vozacku  :happy3:
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline Tommek

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1154
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: OS
  • Moj Skuter: VX
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #128 : 24 Lipanj, 2007, 12:21:40 »
aaaaaaa fala...
ma pitam owak za redownu kontrolu...
 ;D

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #129 : 24 Lipanj, 2007, 16:43:08 »
Evo jedno pitanje koje me zanima a vezano je uz ovu temu:Dali je blicanje vozaču u suprotnoj traci(mislim na ono kad mu blicam da je policija u blizini)Kršenje propisa??Ako je kolika je kazna za to i dali je to uopće u zakonu objašnjeno?

Zakon o sigurnosti prometa propisuje uporabu trube i svjetala kao sredstava upozorenja u člancima 76. i 77. gdje ne propisuje nikakve sankcije, već samo prepruča u 76. članku stavak 2. da se uporaba trube svede na nužnu mjeru. Za svjetlosna upozorenja nema nikakve preporuke, osim da se blicanjem ne dovodi do zasljepljenja vozača iz suprotnog smjera...

Iako, u članku 142. koji regulirqa ponašanje vozila na autoputu, u 3. stavku je izričito zabranjeno upotrebljavanje zvučne i svjetlosne signalizacije za požurivanje drugih sudionika u prometu, te se u 5. stavku istog članka propisuje za takvo djelo novčana kazna od minimum 1000 kuna, oduzimanje vozačke do 3 miseca te 2 kaznena boda...

 :frajer:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #130 : 25 Lipanj, 2007, 15:30:43 »
... pa, onda ti imaj primjedbu na tuđu vožnju... :laughing7:
Ali to je blaža varijanta...  :toothy3:
U današnje vrijeme, kad je sve puno ljudi sa latentnim PTSP-om (samo takvim, da očekuje neko jače živciranje), zablendate ili potrubite tipu, a on vas pusti da ga prestignete, pa vam isprazni magazin olova u auto (i, ako nemate sreće, i vas)...  :sign113:
Live to ride, ride to live

Offline enigma

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
Krsenje propisa
« Odgovori #131 : 05 Srpanj, 2007, 12:39:15 »
jučer hodam ulicom i vidim tipa na kinezu bez kacige kako divlja po cesti...i dođe na semafor prestroji se u traku za skretanje lijevo dok u traci za skretanje desno stoji murjak na motoru...

taman mu je trebalo doći zeleno i morao se okrenuti prema murjaku i dobacit mu nešto....murjak iste sekunda okrene motor i pokazuje mu da stane, ovaj počne bježat...naravno da ga je nakon 50m dostigao i stali uz cestu. murjak mu je davao 3-4 najvjerojatnije uplatnice i žuti listić :laughing7:

jedno 15 minuta je "pričao" s njim...kad je krenuo sa skuterom vidjeh da nema tablice... :toothy3:

samo jedan primjer bezobrazluka i ludosti...em što je bez kacige, neregistriranog mopeda još i dobacuje muriji..pa šta je s tim ljudima??? :angry7:

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #132 : 05 Srpanj, 2007, 14:14:25 »
imaju dubok dzep i oce ispast face ;)
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #133 : 05 Srpanj, 2007, 23:26:11 »
Ehhhh.... (duboh uzdah).... žao mi (više) ni misli trošit na takve, a kamo li riječi...
Nego... nekima, s protokom vremena, dođe u tintaru, kakve su gluparije radili (i ostali živi) ...   :icon_thumright:
Neki nemaju tu sreću  :sad1: ... ali njima ionako više nema pomoći, a unesreće roditelje, i ostale bližnje...
Live to ride, ride to live

Offline marko.p

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1858
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac,Zagreb
  • Moj Skuter: GP1, Sr50 Replica Alex de Angelis,Golf Plus sportline tdi, Polo 9N3 tdi
  • Moja Kaciga: HJC, IXS
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #134 : 07 Srpanj, 2007, 20:57:00 »
...previše je rupa u zakonu da bi se plačale kazne...pazimo se radi sebe,ne zbog policije...

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #135 : 08 Srpanj, 2007, 23:48:26 »
...pazimo se radi sebe,ne zbog policije...
E, to si dobro rek'o !!!
I jedino tako "opstaneš" živ u današnjem prometu...
Stalno ponavljam: ja bi već nekoliko puta bio mrtav, da je u moje vrijeme bilo toliko auta...  :toothy3:
Live to ride, ride to live

Offline black-rox

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3152
  • Spol: Muški
  • Black-Team Live your own rules
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.black-scooters.com
  • Mjesto: Grobnik
  • Moj Skuter: Black-Team garage
  • Moja Kaciga: Shark,Oneal
  • MojSetup: E da je samo kit =)
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #136 : 22 Rujan, 2007, 12:40:34 »
Neznam ko je napravio taj glupi zakon da skuter mora ić 50km ali nije normalan.

Samo se vi vozite i nikome ne vjerujte na cesti.

« Zadnja izmjena: 22 Rujan, 2007, 12:58:05 black-rox »

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #137 : 26 Rujan, 2007, 17:09:36 »
Neznam ko je napravio taj glupi zakon da skuter mora ić 50km ali nije normalan.

Samo se vi vozite i nikome ne vjerujte na cesti.



Sa prvom tvrdnjom se slažem samo djelomično...
I TE KAKO JE NORMALAN !!!  Sa tako malim kotačima nije ni poželjno voziti više od (ajde, prihvaćam, i to mooožda) 70... i to van grada !!! U gradu ne bi nikom ni dozvolio preko 55...
Ali nije (taj isti)  normalan utoliko, što i aute nitko ne kontrolira, što voze preko 50 Km/h...
E, kako oni jure kroz grad, onda skuteraši sa mašinom 50 ccm, ispadaju zadnji glupani, a i da ne govorimo o ugrožavanju života zbog (obostranog) izguravanja...

Sa drugom tvrdnjom se slažem sasvim, potpuno, kompletno, i kako god se izrazio...  :icon_thumright:
Live to ride, ride to live

Offline R50X

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50X
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #138 : 26 Rujan, 2007, 19:35:39 »
Neznam ko je napravio taj glupi zakon da skuter mora ić 50km ali nije normalan.

Samo se vi vozite i nikome ne vjerujte na cesti.



Sa prvom tvrdnjom se slažem samo djelomično...
I TE KAKO JE NORMALAN !!!  Sa tako malim kotačima nije ni poželjno voziti više od (ajde, prihvaćam, i to mooožda) 70... i to van grada !!! U gradu ne bi nikom ni dozvolio preko 55...
Ali nije (taj isti)  normalan utoliko, što i aute nitko ne kontrolira, što voze preko 50 Km/h...
E, kako oni jure kroz grad, onda skuteraši sa mašinom 50 ccm, ispadaju zadnji glupani, a i da ne govorimo o ugrožavanju života zbog (obostranog) izguravanja...

Sa drugom tvrdnjom se slažem sasvim, potpuno, kompletno, i kako god se izrazio...  :icon_thumright:

Nemaju sve 50-ice male kotace ,a po toj lozici onda ni 125-ice ne bi smjele preko 55 (70)

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #139 : 01 Listopad, 2007, 00:55:50 »
Da... To imaš pravo !
Počev od "standarda": Vespe, pa recimo (što trenutno imam na pameti), Runnerice 180/200, sve su to karikarure od kotačića, a ipak "lože" preko 100 Km/h...
Ali "prometalo" sa velikim kotačima, može i podnositi, tj. "opraštati" greške vozača...  s takvim skuterom/(motorom) ćeš savladati neku neravninu na cesti, a, da bi na istom mjestu, sastavio sebe i skut sa asfaltom, da si došao sa nečim, što ima male kotače (npr. 12 ") kao Runner...
Jbt. vidio sam, kako se ponašao Runner na poprečnim valovima pred, npr. semafor (od kočenja autobusa), a kako mi se sad ponaša Aquila... jedva da osjetim...a prije sam se, u par navrata, borio za goli opstanak (sa Gilerom)..  :toothy3:

 
Live to ride, ride to live