Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Krsenje propisa  (Posjeta: 264978 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Krsenje propisa
« : 06 Ožujak, 2007, 18:31:20 »
Zanimljiv odgovor u jednom od postova naveo me na razmisljanje koliko je tko spreman olako, svjesno krsiti prometne propise. zasto i kako se sudionici u prometu na to odlucuju? kakva opravdanja (samoopravdanja) za to nalaze?

Pretpostavljam da velika vecina vozaca ne bi nesto otudjila i da se nadje u idealnoj prilicirazlog tome je u odgovarajucim moralnim zasadama. no kada je rijec o prometnim propisima njihovo krsenje kao da ne stvara nikakve moralne dileme...
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline C.L.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #1 : 06 Ožujak, 2007, 19:25:57 »
Prometne propise kršimo (bar mi mladi) jer se uopće ne isplati pridržavati ih se :laughing7:-možeš mislit ić polagat M kategoriju sa 16g a za auto možeš već počet sa 17g,pa to je bacanje novaca,pa onda npr. vožnja do 50km/h sa skuterima od 50ccm-pa aj ti rođo koji si donio taj zakon sjedi na skuter i vozi neku dužu relaciju sa 50km/h-ćeš vidit sramote :laughing11:

Offline AeRRox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • Minarelli
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Minarelli
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #2 : 06 Ožujak, 2007, 23:07:35 »
Zanima me, koliko nas vozi po ogranicenju?

Offline IZd

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1164
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Nexus 250 SP
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #3 : 06 Ožujak, 2007, 23:22:49 »
Ja se u naselju/gradu držim ograničenja. Maxmalno prekoračim 10 km/h više od dozvoljenog...

Propis kojeg sam prekršio dok sam imao 50ccm je skidanje blokade. Na tom skuteru sam se najugodnije vozio pri brzinama 55-65 km/h.

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #4 : 07 Ožujak, 2007, 00:05:23 »
Suludo je sa 16 god polagat M, kad se za prakticki iste novce moze polozit A1, sto se nakon 18 rodjendana automatski prevodi u A... kasnije testovi vrijede za B.
No, nisam ja postavio to pitanje zbog moralke, soljenja pameti i sl. vec zbog samopropitivanja svih nas. S jedne se strane pozivamo na zakon, kritiziramo provodjenje, s druge ga krsimo, kao da ne postoji u mnogim segmentima...
Naime, siguran sam da ni pod kojim uvjetima ne bih ukrao cokoladicu u ducanu, ali bez grizodusja i osobno vozim cvaju, serijalu, bez blokade... jedina mi je frka da me ne uhvate, ali uz to nemam neki osjecaj krivnje... tako je i kad me ulove u nekom drugom prometnom prekrsaju... onda citam da su drugi jos mnogo ,"hrabriji"... ali, kao da je nas mentalni sklop isti... pa se pitam gdje su granice???
nedostaje li to nama prometne kulture... ili zasto je to tako kada je u pitanju promet??? u krajnjoj konzekvenci, neki i poginu, a pitanje je jesu li trebali...
lani je nas test vozac u statusu mladog vopzaca dozivio prometnu nesrecu s velikim motorom, koji nije smio vozit, prema zakonu. Drugi je vozac skrivio nesrecu, no pitam se bi li do nje doslo da je mladic vozio slabiji motor, nizom brzinom... itd?

inace, svog malog peugeota vozim po gradu koliko ide, 60 - 70 km/h. Kad sam ljetos testirao puno jace skutere, znao sam po gradu spontano zapicit i 80 - 90 na sat, kako to po vecim avenijama cinim i s autom, kako to cine i drugi... dakle, osobno zapravo cesto krsim prometne propise... kako onda mogu bilo sto zamjeriti drugima??? je li represija jedini lijek za takve, kakvi smo pomalo svi??? Kad bi me svakog dana zaustavljali i kaznjavali, vjerujem da bih promijenio ponasanje. to se dogodilo i motociklistima koji su godinama vozili bez kaciga. Onda je policija pocela striktno "inzistirati" na nosenju kaciga... danas ih nose gotovo svi, uz iznimku malobrojnih "buntovnika"... eto... nadrobio sam neke misli koje su mi nadosle...
 :hello:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline IZd

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1164
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Nexus 250 SP
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #5 : 07 Ožujak, 2007, 09:04:05 »
Jedan od važnijih razloga kada sam prešao s 50ccm na 250ccm je bilo upravo to što više nisam htio nelegalno se voziti sa skinutom blokadom...

Apsloutno se slažem da je prometna kultura vrlo niska, odosno bolje rečeno neki naši stavovi u ovom društvu u kojem živimo su postali normalni, a u biti su neprihvatljivi. Odnosi se to na još puno stvari koje bi trebali raditi potpuno drugačije, a mi radimo kako radimo...
Mislim da su tu zakazali svi u odgoju: roditelji - osnovna škola (učitelji) - srednja škola (profesori)...jednostavno jedni druge krive za loš odgoj djece: roditelji profesore, profesori roditelje (a često su i sami profesori roditelji), a u biti SVI su krivi jer ne rade svoj posao. Roditelji ga ne radi pod izgovorom teškog rada i borbe za osiguranje egzistencije obitelji, a profesori pod izgovorom da su im male plaće. Pitanje plaće nije pitanje kvalitete rada, nego je kvaliteta rada povezana s odgovornošću i svijesti o vlastitom doprinosu poslu kojeg obavljamo. Kada bi veza visina plaće - kvaliteta rada bila kako to tvrde profesori/učitelji ja se onda pitam kako bi radili volonteri (imamo ih po cijelom svijetu)? Odnosno, bi li oni uopće radili jer za taj rad ne primaju plaću?




Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #6 : 07 Ožujak, 2007, 09:15:45 »
Najveća glupost mi je što skuteri 50ccm moraju imati blokade. Ajde ok barem će usporavati one koji voze doslovno bez glave, ali ovi normalni će gubiti glave zato jer te svi auti doslovno istisnu sa ceste - govorim iz vlastitog iskustva. Vozim skuter i nakupi se iza tebe kolona auta i svi pizde na tebe (jednim dijelom bez razloga, a i sa jednim dijelom sa)... i što se na kraju desi - ono pravilo da moraš voziti na 2/3 ceste do ruba dođe na 3/3 ako ste skužili. Plus kad se neki vozač (u automobilu) pod svaku cijenu želi progurati ispred tebe neki vrag neda mira da se nešto dogodi... i tko strada - mopedist.
Dodatna glupost je što sam saznao da se cestarina za motore naplaćuje jednako kao i za osobne automobile - sramota  :angry7:
Eto toliko sam se sad na brzake sjetio...
Who's looking for punishment ??

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #7 : 07 Ožujak, 2007, 09:29:48 »
Vraćamo se na pitanje prometne kulture... kad bi i erugi vozači postivali propise i sve ostale sudionike u prometu, skuterasi bi bili sigurniji... no pitanje je bi li se skuterasi takodjer pridrzavali propisa pa onda ne odblokiravali svoje motore? svi imaju svoje vidjenje i svoje razloge i argumente i svi na svoj nacin krse propise...
a pitanje cestarine je sasvim izvan ovog konteksta. slažem se da nije pravedno za motocikl naplatit kao za teski terenac, monovolumen sa 7 sjedala itd!
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #8 : 07 Ožujak, 2007, 13:29:36 »
ja kršin sve moguće i nemoguće propise a kad bi ih sad nabraja...Inače u gradu nevozin baš po propisima ali ne ugrožavan previše nikoga
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #9 : 07 Ožujak, 2007, 14:48:54 »
Sa skuterom uglavnom krsim sve moguce propise. to je ipak manje primjetno i manje ugrozava ostale.  ipak okretnost i zivcanost skutera je poticaj za neke prekrsaje  :dontknow:

Offline ...VULIN...

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • killer on the road
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • najbolja auto-moto stranica
  • Mjesto: Pakoštane
  • Moj Skuter: Nrg mc2
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #10 : 07 Ožujak, 2007, 16:13:37 »
meni najviše neide u glavu, to što koliko znan ovaj zakon za <50km/h, nevrijedi za apn-ca a npr za neku gileru runner novu ili apriliu sr factory itd. da ne nabrajan više, vrijedi, a kočnice, ovjes, sigurnost i sve to skupa zajedno nebo i zemlja ::)


if you give this man a ride
sweet family will die killer on the road

Offline AeRRox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • Minarelli
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Minarelli
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #11 : 07 Ožujak, 2007, 20:31:29 »
U vecini slucajeva krsim zakon jer su mi takvi uvjeti. Sto cu ja raditi kada imam ravnicu od nekoliko km u kojoj je intezitet prometa jako slab. Ici 50km/h?  Only 80+...

U gradu idem koliko i svi drugi, u naselju oko 30... inace planiram rute, najbrza, najkraca, najduza ( kada izbjegavam pol. patrole ).

Tek sam sada shvatio koliko je opasna voznja po gradu, jer se naviknes na brzu voznju i to ne osjetis u gradu...
« Zadnja izmjena: 07 Ožujak, 2007, 20:35:27 AeRRox »

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #12 : 08 Ožujak, 2007, 08:24:52 »
U vecini slucajeva krsim zakon jer su mi takvi uvjeti. Sto cu ja raditi kada imam ravnicu od nekoliko km u kojoj je intezitet prometa jako slab. Ici 50km/h?  Only 80+...

U gradu idem koliko i svi drugi, u naselju oko 30... inace planiram rute, najbrza, najkraca, najduza ( kada izbjegavam pol. patrole ).

Tek sam sada shvatio koliko je opasna voznja po gradu, jer se naviknes na brzu voznju i to ne osjetis u gradu...
To si dobro rekao. Kad sam tek dobio skut i 40km/h mi je bilo WOW, a sad niti ne primjetim a već idem 65  :toothy10:
Who's looking for punishment ??

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #13 : 08 Ožujak, 2007, 19:21:32 »
ma triba bit iskren,ja kršin sve i boli me ku***.Samo svojin pi*dar*** ne bi tribalo ugrožavat druge
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline IZd

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1164
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Nexus 250 SP
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #14 : 08 Ožujak, 2007, 21:36:06 »
Nekako mi ne ide zajedno kršenje propisa i NEugrožavanje drugih :dontknow:

Offline ...VULIN...

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • killer on the road
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • najbolja auto-moto stranica
  • Mjesto: Pakoštane
  • Moj Skuter: Nrg mc2
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #15 : 09 Ožujak, 2007, 12:35:02 »
ma triba bit iskren,ja kršin sve i boli me ku***.Samo svojin pi*dar*** ne bi tribalo ugrožavat druge

tako i ja, a tu kodmene do sad san vozija po ravnome koliko ide, po zavoju koliko gume dopuštaju i tako, ali kad bi svojon vožnjon moga nekoga satrati ili tako nešto, kad vidin dicu ili ljude na cesti usporin i eto :icon_thumright:


if you give this man a ride
sweet family will die killer on the road

Offline IZd

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1164
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Nexus 250 SP
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #16 : 09 Ožujak, 2007, 23:03:59 »
Ne ide brzina i pažnja nikako zajedno  :toothy3: :toothy3:

Offline ...VULIN...

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • killer on the road
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • najbolja auto-moto stranica
  • Mjesto: Pakoštane
  • Moj Skuter: Nrg mc2
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #17 : 09 Ožujak, 2007, 23:22:58 »
Ne ide brzina i pažnja nikako zajedno  :toothy3: :toothy3:

ide ide, ja često kad iden brzo upadan u manje neprilika nego kad se sporo vozikam, jer san cili usredotočen, koncentriran i tako, a kad iden tako polako mislin na sasvin nešto 100-to i nerazmišljan o vožnji, pa me tako dosta puta zamalo auto skupilo :icon_thumright: :toothy9:


if you give this man a ride
sweet family will die killer on the road

Offline Dino

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 937
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: mc2
  • MojSpuh: sc08
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #18 : 10 Ožujak, 2007, 10:05:31 »
A jeste li ikada vozili liti po magistrali 50km/h,kad su najveće gužve.Meni se to dogodilo na prijateljevom nrg-u dok je još bio novi i imao blokadu,ulazim ja u zavoj,kad bus me pretiče s vanjske strane i sve mi se više približava i "gura" me s ceste.I onda ti poštuj zakon i vozi 50

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Krsenje propisa
« Odgovori #19 : 10 Ožujak, 2007, 10:24:29 »
Vjeruj mi znam kako ti je. Ja sam par dana vozio s blokadom dok sam išao i sređivao sve da idem na tehnički... ono skuter cvili a iza tebe u razmaku mikromilimetra te 'guze' auti - prožderali bi te, a za izgurivanje sa ceste da i ne govorim.
I još kakva je gužva samo moliš da se netko ne počne zajebavati jer prvo ti naje**š.
Who's looking for punishment ??