Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Karike  (Posjeta: 11498 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Karike
« : 02 Ožujak, 2007, 16:39:14 »
Ej ljudi ovako:
Kako mi je skuter išao j**no sporo a sve sam živo izmijenjao, odlučio sam rastaviti mašinu i doći do karika i promijeniti ih.
Kupio sam neki dan karike od aprillie (kaže lik da su iste kao i za Aerox-a).
E sad: po promjeru izgledaju identično, jedino što su od aprilie malo deblje pa ne sjedaju najbolje - ne mogu nabiti nazad cilindar.
Po čemu skužiti da su karike potrošene te da ih treba mijenjati??  ???

P.S. Neovisno o odgovoru vratit ću ove pa će mi lik samo zamijeniti - naručiti baš za Aerox-a (već sređeno)
Who's looking for punishment ??

Offline AeRRox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • Minarelli
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Minarelli
Odg: Karike
« Odgovori #1 : 02 Ožujak, 2007, 16:48:29 »
Pa nije ti to samo tako da nabijes karike i sve 5 :nono:

Pricekaj dok dobijes te orginalne, pa cemo pricati.

ps. Jesi mozda vidio kvacilo? Ja sam gledao frendu i isto mu viri kao i meni :icon_scratch:

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Karike
« Odgovori #2 : 02 Ožujak, 2007, 16:54:52 »
Znam da to nije samo tako, zato i pitam po čemu skužit da su karike potrošene jer ne znam i jer me zanima (neovisno o ovima što sam ih sad uzeo).
Za kvačilo: rastavio sam skroz motor i poslikao sam sve. Mislim da je isto kao i tebi samo nisam siguran jel toliko izbačeno.
Mislim da sam poslikao pa ti naknadno pošaljem sliku - sad sam na poslu... ups  :o  ::)
Who's looking for punishment ??

Offline AeRRox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • Minarelli
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Minarelli
Odg: Karike
« Odgovori #3 : 02 Ožujak, 2007, 17:04:46 »
U vezi karika... to se moglo vidjeti dok si imao sklopljenu masinu... Ali sada, uzmes pomicno mjerilo i precizno izmjeris ili jos nesto preciznije sirinu karike i usporedis sa novom.

A koliko km uopce ima taj skuter?

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Karike
« Odgovori #4 : 02 Ožujak, 2007, 17:10:47 »
Skuter ima prijeđenih cca 15 000 km.
Nemam onaj šubler da mogu precizno izmjerili ali točno se može vidjeti da su nove karike mrvu šire od starih.
Još jednom: zato i pitam kako skužit da su potrošene i da se moraju mijenjati da znam za ubuduće.
P.S. Kako na sklopljenu mašinu provjeriti??
Who's looking for punishment ??

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Karike
« Odgovori #5 : 02 Ožujak, 2007, 17:13:42 »
samo se ti zaj** s tim karikama. pogledaj kompresiju, pogledaj kakve su, jel ima riseva...

Offline AeRRox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • Minarelli
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Minarelli
Odg: Karike
« Odgovori #6 : 02 Ožujak, 2007, 17:19:38 »
samo se ti zaj** s tim karikama. pogledaj kompresiju, pogledaj kakve su, jel ima riseva...

Bas tako.

Inace mozes provjeriti na "jacini" kurble, tj. koliko otpor ona pruza. Mozes provjeriti tako da stavis prst gdje ide svijecica i kurblas i ako osjetis pritisak i izbaci ti prst, onda je OK.

Nemoj zaboraviti staviti nove dihtunge na glavi kada budes sve vracao nazad...

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Karike
« Odgovori #7 : 02 Ožujak, 2007, 17:27:36 »
Kada stavljas nove karike i hoces klip staviti u cilindar onda moras stisnuti karike i dobro naulji da klip lakse udje... (jbg nemojte se smijati, znam kakve vas asocijacije more)

Potrosenost karika se gleda po razmaku izmedju njihovih krajeva... - to sam ti rekao na pm...

Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Karike
« Odgovori #8 : 02 Ožujak, 2007, 17:31:45 »
Kada stavljas nove karike i hoces klip staviti u cilindar onda moras stisnuti karike i dobro naulji da klip lakse udje... (jbg nemojte se smijati, znam kakve vas asocijacije more)

Potrosenost karika se gleda po razmaku izmedju njihovih krajeva... - to sam ti rekao na pm...


Ja mislim da si rekao da nisi siguran... ako je tako sorry svima na gnjavaži.
Ako je to to molim lock.
« Zadnja izmjena: 02 Ožujak, 2007, 17:54:03 Punisher »
Who's looking for punishment ??

Offline B.U.R.E

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Karike
« Odgovori #9 : 02 Ožujak, 2007, 19:26:45 »
uzmi kariku i stavi je u cilindar i ako se skolpi da nema lufta dobra ti je mora ljepo zatvorit to jest spojit se
SP 172 Killer

Offline Sugar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Mr J je cajka fan
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Karike
« Odgovori #10 : 02 Ožujak, 2007, 19:41:31 »
vidis po tome dal je skroz sklopljena il je rupa izmedju krajeva,sto su ti vec rekli!



takodjer su ti vec rekli da moras dihtunge promjenit kad si raskopo,a da bi tocno vidio u kakvom su stanju karike bez rasklapanja,imas za kupit mjerac koji se usarafi umjesto svijecice i zaverglas i na kazaljci ti pokazuje kompresiju,to je dobro imat iako nisam siguran di tog ima za kupit


mr j: nemoras ih stiskat,nego samo namjestit kak treba,same ce se stisnut posto su ona krilca na dnu cilindra izbrusena da stisnu karike kak ti guras cilindar

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Karike
« Odgovori #11 : 02 Ožujak, 2007, 19:56:59 »
mr j: nemoras ih stiskat,nego samo namjestit kak treba,same ce se stisnut posto su ona krilca na dnu cilindra izbrusena da stisnu karike kak ti guras cilindar

Znam, ali lakse je ovako...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Sugar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Mr J je cajka fan
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Karike
« Odgovori #12 : 02 Ožujak, 2007, 19:58:57 »
mr j: nemoras ih stiskat,nego samo namjestit kak treba,same ce se stisnut posto su ona krilca na dnu cilindra izbrusena da stisnu karike kak ti guras cilindar

Znam, ali lakse je ovako...

meni je lakse ovak...al to je stvar prakse!


al nema mi veceg gusta nego kad onak ljepo sjedne  :frajer:

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: Karike
« Odgovori #13 : 02 Ožujak, 2007, 20:01:09 »
lijepo je to50 ccm i slicno 2t,  al da vidite kad mjenjas karike na vxru pa psujes sve po redu kolko posla ima lool

Offline Sugar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Mr J je cajka fan
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Karike
« Odgovori #14 : 02 Ožujak, 2007, 20:02:40 »
lijepo je to50 ccm i slicno 2t,  al da vidite kad mjenjas karike na vxru pa psujes sve po redu kolko posla ima lool

istina...puno posla



nikad jos nisam slago 4t,valjda bu dosla neka u ruke

Offline B.U.R.E

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Karike
« Odgovori #15 : 02 Ožujak, 2007, 22:49:57 »
to kada budes slago nemoj klip stavi naopako karike ti moraju bit kontra ispuha tj tamo di se spajaju mora bit gore :happy8:
SP 172 Killer

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Karike
« Odgovori #16 : 03 Ožujak, 2007, 08:51:01 »
ak si kupio karike od SR morini nisam siguran da pašu jer ti imaš minarelli na Aeroxu..

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Karike
« Odgovori #17 : 03 Ožujak, 2007, 09:53:08 »
ak si kupio karike od SR morini nisam siguran da pašu jer ti imaš minarelli na Aeroxu..
Ma sve je u redu, već sam nazvao u dućan i dogovorio zamjenu, lik mi je naručio baš za aeroxa, samo moram pričekati da dođu.
THX svima  :icon_thumright:
Who's looking for punishment ??

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Karike
« Odgovori #18 : 08 Ožujak, 2007, 12:00:52 »
Evo samo da se još jednom zahvalim svima (najviše MR J-u)  :icon_thumright: :notworthy: :notworthy:
Operacija je uspješno izvršena: promijenjene su karike (stavljene su original za Aerox-a) i svi dihtunzi.
Također sam stavio filter goriva  :toothy10: iako ne treba ali eto puklo me...
Jučer sam nakon svih priprema i provjera da sam sve spojio (samo motorni dio naravno - još treba sklopit plastike) i nakon 20-ak kurblanja prije pravog paljenja kresnuo 'zdravog dječaka'  :laughing11:
Malo me gnjavio: držao sam ga pod čokom 10-ak minuta i kad bi ga pustio okretaji bi mu skočili i počeo bi se gasiti, jel to do toga što sad treba sve sjesti na svoje mjesto ili  :icon_scratch:
Who's looking for punishment ??

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Karike
« Odgovori #19 : 08 Ožujak, 2007, 18:31:37 »
Evo samo da se još jednom zahvalim svima (najviše MR J-u)  :icon_thumright: :notworthy: :notworthy:
Operacija je uspješno izvršena: promijenjene su karike (stavljene su original za Aerox-a) i svi dihtunzi.
Također sam stavio filter goriva  :toothy10: iako ne treba ali eto puklo me...
Jučer sam nakon svih priprema i provjera da sam sve spojio (samo motorni dio naravno - još treba sklopit plastike) i nakon 20-ak kurblanja prije pravog paljenja kresnuo 'zdravog dječaka'  :laughing11:
Malo me gnjavio: držao sam ga pod čokom 10-ak minuta i kad bi ga pustio okretaji bi mu skočili i počeo bi se gasiti, jel to do toga što sad treba sve sjesti na svoje mjesto ili  :icon_scratch:

Jesi li postelavao karb? Smjesa na leru i te finte?
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!