Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: problem s NRG Powerom  (Posjeta: 2209 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vvalter

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: arrow
problem s NRG Powerom
« : 16 Ožujak, 2009, 18:20:48 »
Reci cu vam sto je sve promijenjeno na motoru, pa onda ako ima neko kakvu ideju koj k.... mi se dešava....slobodno recite...Dakle, NRG power star 3 godine oko 15000 km)nekoliko puta mi se kilometri resetirali :toothy3:), blokade skinute , rezonantni auspuh arrow, roline 4 ili 4,1 g , onaj centralni feder na kvačilu je onaj zeleni od malossia, i ona 3 mala federića na kvacilu su oni crni od malossia.
Auspuh, roline, i te federiće sam sve odjednom pred manje od godine dana promijenio...motor je iso super sto se mene tice...start odlican, krajnja brzina preko 95, je da se malo jace vrtio, ali je u brdo iso prva liga....
I sve bilo super, i odjednom nakon 2-3 mjeseca u roku od tjedan dana motor sa onih bajnih 95 na sat se spustio postepeno na jedva 75 ???
Slusam oko sebe svakakve ideje...svako svoju pricu prica....do remena nije jer sam morao staviti novi jucer, pa sad cak i sporije ide...roline sam mijenjo teze, lakse, kombinirao.....ali ispada da su ove 4 najbolje....
Btw...do 50 na sat motor se lijepo razvrti i pocupa bez beda, ali onda okretaji padnu i pomalo se dogega do 75....svijecicu sam promijenio pred 2000 km...sad cu je opet, bas da vidim..jer stvarno nemam vise ideja....
Stvarno sam vise ocajan...  :-[

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: problem s NRG Powerom
« Odgovori #1 : 16 Ožujak, 2009, 18:22:59 »
novi remen i centralni feder

Offline vvalter

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: arrow
Odg: problem s NRG Powerom
« Odgovori #2 : 16 Ožujak, 2009, 18:29:35 »
hmm..kazem, remen sam promijenio....a, sto se tice centralne, vratiti cu serisku pa cemo vidjeti...ali sa ovom malossi je isao super

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: problem s NRG Powerom
« Odgovori #3 : 16 Ožujak, 2009, 18:34:05 »
Ne moze feder oslabit u tjedan dva.
Ocito je nesto u vezi mashine.
Ako trokira, probati sa drugom svjecicom.

Ocistiti karb, vidjeti jel spuh zastopan, provjeriti da li vuce negdje zrak, izmjeriti kompresiju.

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Odg: problem s NRG Powerom
« Odgovori #4 : 16 Ožujak, 2009, 18:34:24 »
alfa je radio usporedbu malossi piaggio centralnih i svi su dosta slični a serijski je tvrđi od zelenog.... stavi znači serijskog.... ako to ne rješi problem kreni od svjećice.... pa onda provjeri dal vuče negdje falš zrak....

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: problem s NRG Powerom
« Odgovori #5 : 16 Ožujak, 2009, 18:37:47 »
alfa je radio usporedbu malossi piaggio centralnih i svi su dosta slični a serijski je tvrđi od zelenog.... stavi znači serijskog.... ako to ne rješi problem kreni od svjećice.... pa onda provjeri dal vuče negdje falš zrak....
netreba vracat serijski jer ima dosta lagane rolice 4g  :icon_thumright:

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: problem s NRG Powerom
« Odgovori #6 : 16 Ožujak, 2009, 18:38:18 »
netreba vracat serijski jer ima dosta lagane rolice 4g  :icon_thumright:

da lagane... puno prelagane. Nebi se cudio da je zbog povisenih okretaja kompresija otisla kvargu

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: problem s NRG Powerom
« Odgovori #7 : 16 Ožujak, 2009, 18:43:14 »
jbg ...sta je tu je  :dontknow: nek otvori masinu pa nek vidi sta je  :)

al zapamtite uvijek kod 2t skutera posebno ovih 50 i 70ccm ak pokazuje neke cudne simptome prvo se svjecica mjenja a onda ostalo  :icon_thumright:

Offline vvalter

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: arrow
Odg: problem s NRG Powerom
« Odgovori #8 : 16 Ožujak, 2009, 18:44:04 »
ok, hvala na odgovorima.....sto se tice karburatora i aspuha to cu ocistiti pa cemo vidjeti....a sto se tice kompresije, nije li 15000 km nekako malo da bi vec karike prosle :icon_scratch:
Osim toga ovi moji lokalni "strucnjaci" tvrde da je kompresija ok....ono kao ako kurbla ide tesko, pa se nisam time zamarao.
Ali kad si vec spmenuo, dati cu da mi je izmjere

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: problem s NRG Powerom
« Odgovori #9 : 16 Ožujak, 2009, 18:47:31 »
ok, hvala na odgovorima.....sto se tice karburatora i aspuha to cu ocistiti pa cemo vidjeti....a sto se tice kompresije, nije li 15000 km nekako malo da bi vec karike prosle :icon_scratch:
Osim toga ovi moji lokalni "strucnjaci" tvrde da je kompresija ok....ono kao ako kurbla ide tesko, pa se nisam time zamarao.
Ali kad si vec spmenuo, dati cu da mi je izmjere

Ovim redom kreni i svaki put probaj motor:

-promijeni svjecicu
-provjeri da li je prirubnica airboxa i karba citava i da ne vuce zrak (kao i semerinzi radilice - oni budu uljavi ako ne valjaju)
-ocisti karb
-provjeri da li je spuh zbog taloga suzen na zavoju prije prigushivaca ili u samom prigushivacu (tamo je najtanji i tamo se najcesce zastopa)
-izmjeri kompresiju

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Odg: problem s NRG Powerom
« Odgovori #10 : 16 Ožujak, 2009, 18:48:19 »
ovako... 4 grama rolice u originalnom variatoru je dosta lagano i skuter ti se puno previše vrti a serijska termo grupa nije predviđena za velike okretaje pa je moguće da su se karike i cilindar pohabali.....

Offline vvalter

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: arrow
Odg: problem s NRG Powerom
« Odgovori #11 : 16 Ožujak, 2009, 18:56:51 »
 Sve cu tim redom provijeriti  8),kad uhvatim slobodnog vremena.....samo se nadam da mi nisu karike ili pak nes gore :sad1: ....

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: problem s NRG Powerom
« Odgovori #12 : 16 Ožujak, 2009, 19:18:56 »
ah nisam ni gledao da je centralni novi....al moze bit do vuce jos negdje zrak pa ne moze uhvatiti kranju,najbolja solucija je da je svjecica krepucnula.... :icon_thumright:

Offline Mrle Mrki

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 699
  • Spol: Muški
  • Aprilia In Heart
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70
  • MojSetup: Trophy
  • MojSpuh: za sad RR Chrom
Odg: problem s NRG Powerom
« Odgovori #13 : 16 Ožujak, 2009, 20:24:20 »
nekom je isto tako bilo ja mislim sa foruma pa se ispostavilo da su pukle lamelice na usisu.  :dontknow: :dontknow:

Offline stoske_durlaneze

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 149
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSpuh: stock
Odg: problem s NRG Powerom
« Odgovori #14 : 16 Ožujak, 2009, 22:19:13 »
nekom je isto tako bilo ja mislim sa foruma pa se ispostavilo da su pukle lamelice na usisu.  :dontknow: :dontknow:
moguce da je remen i meni tako skoro ... i lagano sve gore i gore ide .... menjaj remen .. al nemoj da ga silujes jedno 50 km da lepo nalegne remen ...

ja danas menjao remen  :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

Offline Chupsy

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nexus 300
  • Moja Kaciga: Schuberth S2
Odg: problem s NRG Powerom
« Odgovori #15 : 17 Ožujak, 2009, 01:07:31 »
mašina odradila svoje, silovanje sa auspuhom u visokoj turaži sa serijskom diznom u karbu nikako ne podnose karike

dizna mu je vjerojatno tvornička 53

prije se iz rupe u okretajima dobro izvlačio, sad kad je kompresija oslabila čim padnu okretaji padne i snaga drastično
Servis skutera "sporo i kvalitetno"
kodiranje kljuceva, popravak ECU itd itd...
0958142029

Offline vvalter

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: arrow
Odg: problem s NRG Powerom
« Odgovori #16 : 18 Ožujak, 2009, 09:09:42 »
Do svijecice nije.....


Dizna mi je 64

Offline rolly

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 244
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opatija
  • Moj Skuter: Gilera ST300
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
Odg: problem s NRG Powerom
« Odgovori #17 : 18 Ožujak, 2009, 11:21:42 »
Pa na kolko ti se okretaja vrtio nrg?ne vjerujem da se cilindar istrošio..ti original cilindri su izdržljivi,znaju ljudi metat i midrace auspuhe pa ne zaribaju a vrte se više od arrowa,al te rolice su malo prelagane,provjeri sve šta su ti već rekli.znači karb prirubnica airbox...mogli bi bit i semerinzi al kad oni odu onda skuter teško da dođe do 70,prije bi reko da se jedva miče

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: problem s NRG Powerom
« Odgovori #18 : 18 Ožujak, 2009, 14:39:56 »
Napravi ovo što ti je alfa rekao, ali nakon svega ti savjetujem da probaš sa drukčijim centralnim federom i malo težim rolicama (cca 4,7 ili 5,0 grama) jer pad okretaja nakon 50 km/h je stvar centralnog federa (odnosno polutki).

Recimo serijski centralni je u početnoj poziciji tvrđi od plavog u početnoj, a pri kraju su identični (prema alfinim mjerenjima). To znači da ako ti se na početku mašina jako vrti a kasnije padnu okretaji to znači da trebaš feder koji ima manju razliku u tvrdoći između početne i zadnje pozicije. Najbolji primjer je plavi centralni. Probaj s njim, samo što će ti trebati još malo teže rolice najvjerojatnije  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo: