Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE  (Posjeta: 236191 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #120 : 14 Ožujak, 2011, 15:29:20 »
Ovako imam pitanje...znači do kojeg promjera simmering efektivno brtvi ?

Tipa, bezveze govorim, osovina je promjera 12mm a unutarnji nazivni promjer simmeringa isto tako 12mm...dali će simmering brtviti recimo i na promjeru 11,9mm i dal ima neka određena brojka do koje simmering dobro brtvi. Primjetio sam da iako je simmering promjera kao i osovina on se malo raširi kada dođe na osovinu , naravno to je normalno i mora tako biti. Ali eto zanima me točan podatak ako on postoji uopće.U nekoj literaturi koju ja imam nisam uspio naći taj podatak, pa me zanima dali se tu uopće dopušta neka tolerancija u kojoj i dalje ima brtvljenja bez obzira šta je promjer osovine/vratila manji nego nazivni simmeringa.



Simering je (kada govorimo o unutrašnjem promjeru što ide na osovinu) manjeg promjera u odnosu na stvarno stanje osovine, odnosno, on je za tu osovinu (npr. 12mm), no da bi bolje brtvio, on je manjeg promjera, jer ukoliko bi bio identičan, događala bi se propuštanja ulja, ali i smeća koje se uvijek nakuplja na unutrašnjem dijelu dosjeda na osovinu.
Dakle, kada se mjeri točno unutrašnji promjer, lagano bez rastezanja, na simeringu za osovinu promjer je 11mm.
Dakle, takav bi simering mogao brtviti na 11,9mm, s time da se ona opruga na unutrašnjem dijelu može još malo dotegnuti ili se stavi nova malo jaće navučena i mora raditi bez greške, jer kod ovih naših tokara i gumara, znali smo raditi svakakve pretumbacije za neke specijalce i išlo je to čak i do punog milimetra sa tako jače stegnutom oprugom.

Na žalost, nekih specijalnijih podataka nema za to, barem ih ja nemam ni kod SKF-a, niti Corteca, pa ne mogu to sve reći 100% sigurno, ali u praksi je bilo svega, tako da ovih 0,1 ne bi trebalo predstavljati neki veliki problem.

Slično, a opet drugačije, zna buniti ljude kada se radi o ležajevima i osovinama, jer ležaj ima unutrašnji promjer 25mm, a i osovina je isto tako, pa onda to sve izgleda kao da nema šanse da se postavi jedno na drugo. No, da bi to uistinu radilo u praksi, bez proklizavanja i praznog hoda jer se ležaj vrti sam oko sebe, odnosno, ne zahvaća osovinu ili kućište, onda je to onaj princim grijanja/hlađenje da se rasteže/skuplja materijal, te onda tako montira i zarpavo onda drži kao pas ježa. S time da se kod manjih promjera to može i malo jačim momentom ruke nataknuti ili sa samo malo masti da lakše prođe.

Eto, nadam se da sam donekle dao odgovor koji si htio čuti, odnosno, koji ti možda pomaže u rješavanju nekog problema koji trenutno imaš.

Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #121 : 14 Ožujak, 2011, 21:18:39 »
Imao sam jednu osovinu u koju je semering urezao brazde, pa je gore našvasavan materijal i onda tokareno pa se malo pretjeralo kod skidanja materijala...tj promjer mi je 7,95mm a original 8mm. Neke brazde su bile prije 0,15mm, tak da je promjer bio i 7,7mm na mjestima i svejedno je brtvilo. Ali neskodi pitat, zahvaljujem se na odgovoru  :icon_thumright:

~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #122 : 18 Ožujak, 2011, 10:15:40 »
Imao sam jednu osovinu u koju je semering urezao brazde, pa je gore našvasavan materijal i onda tokareno pa se malo pretjeralo kod skidanja materijala...tj promjer mi je 7,95mm a original 8mm. Neke brazde su bile prije 0,15mm, tak da je promjer bio i 7,7mm na mjestima i svejedno je brtvilo. Ali neskodi pitat, zahvaljujem se na odgovoru  :icon_thumright:



Nema problema, zato i jesam tu   :icon_thumright: :hello:
Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #123 : 28 Ožujak, 2011, 17:47:43 »
pozdrav kolega, dali ti možeš ovako sa slike identificirati ovaj ležaj i dali imate takve na skladištu u gorici ili kod cibone?


Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #124 : 29 Ožujak, 2011, 09:23:27 »
pozdrav kolega, dali ti možeš ovako sa slike identificirati ovaj ležaj i dali imate takve na skladištu u gorici ili kod cibone?



Da čovjek ne povjeruje  :o  jučer sam se prvi puta susreo sa tim ležajem i danas opet  ;D fora  :toothy12:

Uglavnom, toga nema, poslao sam upit, odnosno, razgovarao sa ženom u SKF-u i to spada pod posebnu proizvodnju, nema ga u cjeniku i moram čekati odgovor da li ga uopće mogu dobiti ili je cijela proizvodnja zakupljena i nema ga za slobodnu prodaju.
No, kao i obično, ne prepuštam sve slučaju, pa sam išao provjeriti dimenzije i one bi (prema SKF podacima) trebale biti 17x47x14, iako sam vidio na nekim Scooter stranicama da pišu 17x47x12, pa bih te molio da mi još i ti potvrdiš točnost, jednoga ili drugoga.

Ukoliko je 17x47x14, onda imam takav ležaj, gumeno zatvoren i u C3 varijanti, ali ako je debljina 12, onda  :hello:

Pa eto, sad čekam tvoju potvrdu dimenzije
Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #125 : 29 Ožujak, 2011, 09:29:42 »
upravo mjerim!
17 x 47 x 14

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #126 : 29 Ožujak, 2011, 09:30:32 »
nna koji te broj sada mogu nazvati?

Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #127 : 29 Ožujak, 2011, 09:39:17 »
nna koji te broj sada mogu nazvati?

36-34-387
Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #129 : 30 Ožujak, 2011, 16:27:22 »
kao što smo se i dogovorili moj me ležaj danas čekao. moram još jednom reći da je kontakt sa strankama jednostavno genialan. sve informacije u vezi ležajeva ili semeringa su dostupne u najkraćem roku. LAGEROS, svaka čast!

Offline fic

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1408
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zaprešić
  • Moj Skuter: nekakav vxr 209
Odg: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #130 : 30 Ožujak, 2011, 21:14:54 »
kao što smo se i dogovorili moj me ležaj danas čekao. moram još jednom reći da je kontakt sa strankama jednostavno genialan. sve informacije u vezi ležajeva ili semeringa su dostupne u najkraćem roku. LAGEROS, svaka čast!

kolko si dao para za taj lezaj za arm suport??? to je dosta potrosan materijal pa je dobro znat...
Napucam gas do daske, maknem dasku i jos stisnem gas!!!!!!!!!

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #131 : 30 Ožujak, 2011, 21:16:03 »
27 ili 28 kuna sa popustom inače je 38

Offline fic

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1408
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zaprešić
  • Moj Skuter: nekakav vxr 209
Odg: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #132 : 30 Ožujak, 2011, 21:17:14 »
odlicna cijena.... ja nisam naisao nigdje ispod 60 kn :S
Napucam gas do daske, maknem dasku i jos stisnem gas!!!!!!!!!

Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #133 : 31 Ožujak, 2011, 08:24:47 »
kao što smo se i dogovorili moj me ležaj danas čekao. moram još jednom reći da je kontakt sa strankama jednostavno genialan. sve informacije u vezi ležajeva ili semeringa su dostupne u najkraćem roku. LAGEROS, svaka čast!

Hvala i nema na čemu  :icon_thumright:
Bitno da je slučaj riješen i da je otklonjena sumnja oko točne dimenzije, jer na netu (scooter centar) je jedna dimenzija, a u SKF katalogu druga (kada govorimo o onoj oznaci BB1-3013 B, odnosno 17x47x14). No, još jednom se pokazalo da nema razloga sumnjati u SKF katalog, pogotovo kad se radi o njegovim proizvodima   :)

A isto tako je bitno spomenuti da taj ležaj nije nikakva teška specijala, osim brtve zelene boje i drugačijeg markiranja oznake za očito potrebe prema tvornici, radi ekskluzive, jer od kako sam prije 2 dana poslao upit u SKF za cijenu tog originala, odgovora još nema, jer je možda zaštićen i može se kupiti samo u originalnom pakiranju... no.... ja još čekam, pa kad bilo kakav odgovor stigne, javim.

 :hello:
Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #134 : 31 Ožujak, 2011, 11:36:54 »
Evo da odmah javim ovdje vama da je stiglo 150 komada 20x52x12 NTN ležaja Made in Japan, čelični kavez, 8 kuglica. Ležaj za Piaggio/Gilera 50ccm, a ide i na neke Peugeot radilice

54,00 Kn/1kom iliti 108,00 Kn/2komada

Iaku još nisu ni na stalaži, stanje se počelo topiti, a sezona gotovo da je i počela, tako da osigurajte svoj primjerak još danas :toothy12: (koja spika  :laughing9:)

Tako da ne bi bilo nismo znali  :)
Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #135 : 31 Ožujak, 2011, 21:33:54 »
jel imate ovakav ležaj za ELEKTRO-POKRETAČ (evo slika http://img708.imageshack.us/img708/1001/dsc01722small.jpg)
kolko sam uspio izmjerit čini mi se da je 9-20-6
a kolko sam uspio pročitat piše THAILAND NMB  L - 2090ZZ
ako ima na stanju, i cijena me zanima

također me zanima jel imate one male pikse mesingane , isto za anlaser da je unutarnji promjer 9, vanjski nisam siguran al čini mi se da je 12, visina nekih 8....

i također me zanima ako ima piksi takvih dimenzija 8-13-10


hvala unaprijed

Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #136 : 01 Travanj, 2011, 08:41:04 »
jel imate ovakav ležaj za ELEKTRO-POKRETAČ (evo slika http://img708.imageshack.us/img708/1001/dsc01722small.jpg)
kolko sam uspio izmjerit čini mi se da je 9-20-6
a kolko sam uspio pročitat piše THAILAND NMB  L - 2090ZZ
ako ima na stanju, i cijena me zanima

također me zanima jel imate one male pikse mesingane , isto za anlaser da je unutarnji promjer 9, vanjski nisam siguran al čini mi se da je 12, visina nekih 8....

i također me zanima ako ima piksi takvih dimenzija 8-13-10


hvala unaprijed


Imam još 1 komad takvog ležaja, tih dimenzija i koštao bi te 30,50 Kn/1komad
Pikse nemam nikakve na žalost.
Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #137 : 03 Travanj, 2011, 17:27:46 »
Imam još 1 komad takvog ležaja, tih dimenzija i koštao bi te 30,50 Kn/1komad
Pikse nemam nikakve na žalost.

eee super, dajte mi taj ležaj spremite negdje ispod pulta :icon_biggrin:, dolazim sutra po njega 
i još jedno pitanjce, jel znate vi možda za semering za anlaser, ima tako nečeg? ( za SF100 al kak je krenulo s ležajem čini se da je i semering isti ko na sp180...
evo jedan kolega s foruma je u lagerkomercu uzeo semering za anlaser, pa ak vi imate tako nečeg da odma kod vas sve uzmem, nemam neke podrobnije informacije al mogu donest anlaser pa ako bi to pomoglo u pronalasku semeringa....
ne mogu šublerom doći do dosjeda nutra ali čini se da je nekih 17mm, a osovina koja bi prolazila kroz taj semering je 9mm, debljina bi bila vjerojatno nekih 4-5-6 mm

još jedna informacija ako pomaže, prije par godina je koštao 17kn u lagerkomercu (ako je to taj na koji ja mislim)

tnx
 ;D

Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #138 : 04 Travanj, 2011, 09:57:07 »
eee super, dajte mi taj ležaj spremite negdje ispod pulta :icon_biggrin:, dolazim sutra po njega 
i još jedno pitanjce, jel znate vi možda za semering za anlaser, ima tako nečeg? ( za SF100 al kak je krenulo s ležajem čini se da je i semering isti ko na sp180...
evo jedan kolega s foruma je u lagerkomercu uzeo semering za anlaser, pa ak vi imate tako nečeg da odma kod vas sve uzmem, nemam neke podrobnije informacije al mogu donest anlaser pa ako bi to pomoglo u pronalasku semeringa....
ne mogu šublerom doći do dosjeda nutra ali čini se da je nekih 17mm, a osovina koja bi prolazila kroz taj semering je 9mm, debljina bi bila vjerojatno nekih 4-5-6 mm

još jedna informacija ako pomaže, prije par godina je koštao 17kn u lagerkomercu (ako je to taj na koji ja mislim)

tnx
 ;D

Na žalost nemam gdje pronaći podatak za to, prošao sam cijelim netom i ništa nisam pronašao.
Inače imam simering 9x17x4,5 i košta 14,00 Kn/1kom
A ležaj ti je već odvojen i čeka.
Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #139 : 04 Travanj, 2011, 10:02:01 »
kakva je situacija s ležajima za radilicu 20x52x12? trebao bih danas doć po garnituru sa semerinzima.. do kad je uopće radno vrijeme?