Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE  (Posjeta: 236175 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« : 16 Ožujak, 2009, 13:50:14 »
Poštovani!

Ovim putem pokušavam ostvariti kontakt sa svima Vama, te Vam ponuditi ležajeve (ukoliko je to ovdje dozvoljeno, a nadam se da je).

Ono što je bitno napomenuti je to da tvrtka Lageros d.o.o. na naše proizvode članovima foruma daje popust od 20%.

Da ne duljim previše, slobodno se javite ili pojedinačno ili grupno za Vaše zahtjeve ili neka pitanja koja imate, te da vidite što je sve moguće naručiti.

Pozdrav!

Lageros d.o.o.
Brozova 12
10000 Zagreb
T. 01/363-4-387 ; 01/366-7-663
E. lageros1@lageros.hr
« Zadnja izmjena: 26 Travanj, 2009, 17:08:16 lageros-zg »
Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Ležajevi / Simerinzi
« Odgovori #1 : 18 Ožujak, 2009, 15:32:29 »
uf nisam vidio tu za popust i svaka cast za to :notworthy: :notworthy: :notworthy: vjerujem da ce sad puno clanova foruma kupovati tamo s obzirom na popust... :icon_thumright:

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi / Simerinzi
« Odgovori #2 : 18 Ožujak, 2009, 15:45:01 »
Baš u pravo vrijeme uletio :)
Sad ćemo vidit ima li kruha u tome :icon_thumright:

Offline zgubidan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Luna vision2
Odg: Ležajevi / Simerinzi
« Odgovori #3 : 18 Ožujak, 2009, 16:13:43 »
Jeli ide prodaja pouzećem ili tako nešto.
Može cjenik od locktite-a na mail ili ovdije na forum neki link?
Po mogućnosti da ima koja slikica.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Ležajevi / Simerinzi
« Odgovori #4 : 18 Ožujak, 2009, 16:15:28 »

Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi / Simerinzi
« Odgovori #5 : 18 Ožujak, 2009, 16:17:35 »
Prodaja ide i pouzećem, a što se tiče LOCTITE programa, može se poslati cjenik na email + još PDF katalozi.
Inaće, radno vrijeme je do 16 sati, a ja eto, danas ostao malo duže :)

U svakom slućaju, svakako ostavi mail da ti pošaljem što treba.
Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi / Simerinzi
« Odgovori #6 : 18 Ožujak, 2009, 16:21:07 »
http://www.lageros.hr/

Nisam baš ponosan što se tiče našeg weba, no, osobno ga pokušavam kod kuće razviti onako kako ja to želim, pa će biti, nadam se, bolji u odnosu na ovaj stari od prethistorije, ali hvala što si ga stavio ;)
Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Ležajevi / Simerinzi
« Odgovori #7 : 18 Ožujak, 2009, 16:22:51 »
ma nema veze, dovoljno je da se vidi ono osnovno a za sve ostalo si ti tu tako da se sve moze lako saznati... :icon_thumright:

Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi / Simerinzi
« Odgovori #8 : 18 Ožujak, 2009, 16:26:21 »
ma nema veze, dovoljno je da se vidi ono osnovno a za sve ostalo si ti tu tako da se sve moze lako saznati... :icon_thumright:

Yep, točno tako!

U svakom slučaju, vidimo se i tipkamo...

pozzzzz  :icon_thumright:
Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Offline zgubidan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Luna vision2
Odg: Ležajevi / Simerinzi
« Odgovori #9 : 18 Ožujak, 2009, 16:27:57 »
Mail ima u mom profilu.
Klikni na "Zgubidan"
Hvala na trudu. :icon_thumright:

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi / Simerinzi
« Odgovori #10 : 18 Ožujak, 2009, 16:49:32 »
Ako ništa drugo moram pohvaliti ljubaznost čovjeka, i koliko pažnje posvećuje potencijalnim kupcima :notworthy:

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Ležajevi / Simerinzi
« Odgovori #11 : 18 Ožujak, 2009, 17:43:24 »
Poštovani!

Ovim putem pokušavam ostvariti kontakt sa svima Vama, te Vam ponuditi ležajeve (ukoliko je to ovdje dozvoljeno, a nadam se da je).

Ono što je bitno napomenuti je to da tvrtka Lageros d.o.o. na naše proizvode članovima foruma daje popust od 20%.

Da ne duljim previše, slobodno se javite ili pojedinačno ili grupno za Vaše zahtjeve ili neka pitanja koja imate, te da vidite što je sve moguće naručiti.

Pozdrav!

Lageros d.o.o.
Brozova 12
10000 Zagreb
T. 01/363-4-387 ; 01/366-7-663
E. lageros1@lageros.hr

..nije dozvoljeno, ali iznimke potvrđuju pravilo  :icon_biggrin:

dobrodošli , vidim da ćete tu imati i posla  :icon_biggrin:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Ležajevi / Simerinzi
« Odgovori #12 : 18 Ožujak, 2009, 17:58:47 »
iz osobnog iskustva mogu reći da je lageros u velikoj gorici prva adresa u zagrebu što se tiče ležajeva.
ako nemaju na skladištu nabave u najkraćem roku.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi / Simerinzi
« Odgovori #13 : 18 Ožujak, 2009, 18:09:27 »
Steta sto su jedini, trebali bi se i drugi ugledati na ovakav primjer  :icon_biggrin:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Ležajevi / Simerinzi
« Odgovori #14 : 18 Ožujak, 2009, 18:16:22 »
tocno tako...sve sretni i zadovoljni.. :icon_biggrin:

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Ležajevi / Simerinzi
« Odgovori #15 : 18 Ožujak, 2009, 20:40:11 »
Dobro da je otvorena ova tema... trebaju mi novi ležajevi :icon_thumright:

Offline Chupsy

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nexus 300
  • Moja Kaciga: Schuberth S2
Odg: Ležajevi / Simerinzi
« Odgovori #16 : 19 Ožujak, 2009, 10:09:12 »
20% popusta nije loše ali moraš znati da neke ležajeve moraš imat na lageru odma jer ako ja zapičim u brozovu a toga tamo nema, lagerkomerc ima sigurno

inače ovo je ok jer lagerkomerc ne preferira skf, a lageros je baš specijaliziran za skf kolko sam skužio

ništa, za početak nabaviti velike količine skf 20x52x12 poliamid za piaggio
 
i 6204 C4 isto poliamid kavez za minareli

i rasprodaja može počet
Servis skutera "sporo i kvalitetno"
kodiranje kljuceva, popravak ECU itd itd...
0958142029

Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi / Simerinzi
« Odgovori #17 : 24 Ožujak, 2009, 15:47:07 »
Evo mene opet malo do vas!

naime, za dan/dva će nam ići narudžba prema Cortecu za simeringe, pa ukoliko netko od Vas slučajno ima neku posebnu narudžbu ili količinu, svakako se javiti onda čim prije, tako da se stigne ubaciti. Inače sa Cortecom su dosta veliki problemi kod isporuke robe i zna se dugo čekati  :dontknow:, a znaju opet i iznenaditi  :toothy10:

Pa eto, da ne duljim, vi vidite ako tko šta ima da mu treba javite samo.....

Anđelko
Lageros d.o.o.
Brozova 12
Zagreb
T. 01/363-4-387 ; 01/366-7-663
E. lageros1@lageros.hr
Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi / Simerinzi
« Odgovori #18 : 26 Ožujak, 2009, 18:28:13 »
Narudžba za CORTECO je završena!

U svakom slučaju, naručeno je po 100 komada simeringa za radilice
18x28x7/7,5
19x30x6,5
20x30/34x5/6,1
20x42/43x8/9

A koji idu u kombinaciji sa ležajevima dimenzije 20x52x12 odnosno 20x47x14, a sve sa poliamidnim kavezom, a i ti ležajevi, kojih trenutno još ima na zalihi, uskoro dolaze po 50 komada od svakoga, no ako bude još nekih potreba ili ako netko ima već sada većih potreba za tim ležajevima neka kaže do najkasnije u utorak drugog tjedna, jer tada nam ide narudžba u SKF, pa da odmah u taj kamion uđe i ono što vam treba, a ja nemam na stanju.

Eto, malo pogledajte gdje ste i vi kratki, pa javite bez ustručavanja.
Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi / Simerinzi
« Odgovori #19 : 08 Travanj, 2009, 15:38:23 »
MALA ŠKOLA O LEŽAJEVIMA i malo o simerinzima!  :icon_biggrin:

Kako nailazim na razne razgovore o ležajevima radilice i kako se spominje uvijek ona tolerancija C3 i C4, jednostavno nisam mogao izdržati a da ja o tome ovdje malo ne progovorim.   :glasses2:
Naime, C3 i C4 su (kao što i velika većina vas zna) oznake za unutarnju toleranciju, što u prijevodu (po domaći) znaći da ležaj ima više "lufta" u odnosu na običan. E sada, što to sve znači? To znači da taj ležaj može podnjeti veća naprezanja/pregrijavanja zato jer se pri tome materijal/kuglica širi i tako ima mjesta za to. No to ne znači da je takav ležaj uvijek dobar za sve, ma koliko naprezanja/pregrijavanja bilo, jer istodobno uz veći "luft" ležaj daje i veći "luft" na samoj osovini što u konačnici nije opet sigurno, jer je nestabilno i izvan centra.
Druga stvar (kod regularnih i standardnih dimenzija) za takve ležajeve je izvedba kaveza koji drži kuglice, te tako najčešće u ovakvim aplikacijama se koriste ležajevi sa čeličnim ili poliamidnim (plastičnim) kavezom. Uglavnom nema pravila da je jedan bolji od drugoga, jer svaki ima svoju namjenu, ali generalna razlika kod tih ležajeva je ta da su ovi sa čeličnim kavezom robusniji, nešto teži, ali i "glasniji" (nije to sad da se baš tako čuje, ali znate što hoću reći), dok ovi sa poliamidnim kavezom su lakši, "tiši" u radi i mogu podnjeti nešto veću brzinu. Inače se takvi ležajevi koriste u trkačim automobilima i motorima, formuli1 i sl.

Kod onih drugih ležajeva, koji nisu standardnih dimenzija i imaju specijalnije oznake, tolerancija C3 i C4 je nešto što se ne traži, odnosno, taj i takvi ležajevi su već namjenski napravljeni za aplikaciju kojoj su namjenjeni. Vidim da često tražite ležajeve 20x52x12 u tim oznakama, no nećete ih naći, jer to su ležajevi samo za to i nigdje drugdje se ne montiraju. A sad, ako netko tvrdi da je neki C3 ili C4, onda taj mulja na veliko ili vas se hoće rješiti da vam proda robu, jer vjerujte mi, ljudima se neda zamarati sa tim stvarima.
Ono bitno za te ležajeve je da se rade sa čeličnim i poliamidnim kavezom. SKF ih radi oba, a NTN samo sa čeličnim. A još bitnije u svemu tome je to što u original prvu ugradnju se ugrađuje ležaj sa čeličnim kavezom (uglavnom je to SKF), ali kako se skuteri "nabrijavaju" sa 50 na 70ak kubika, taj ležaj (u bilo kojoj varijanti) će otići, jer je preslab. Općenito je njegova konstrukcija preslaba da može podnjeti ta opterećenja. E sad, što sad kad sve to izgleda tako loše? Ma nije to tako loše, za mene trgovca  :toothy9: (šala mala), no ako se već mora odabrati od 2 zla ono manje, onda je to svakako (ukoliko postoji mogućnost izbora) onaj ležaj sa poliamidnim kavezom. Na žalost, to je i najskuplja varijanta, ali u konačnici, prilikom raspadanja, kada se poliamid raspadne, ne napravi štetu na motoru, dok onaj metalni kavez napravi totalni rusvaj prilikom raspadanja. pa sad na kraju svega, platiti više za ležaj... ili za malo više toga ako ovaj jeftiniji napravi "belaj", to je na krajnjem korisniku.

Kod simeringa je također bitno ono što ide u original. Na nekim radilicama (Gilera/Piaggio AC/LC) idu simerinzi od vitona, dok kod Minarellija idu sa običnom gumom, ali imaju šeširić, odnosno jedan od njih ima smjer lijevo. Isto tako, na nekim drugim radilicama se nalaze vitonski simerinzi ili simerinzi za visoke pritiske.
Najskuplja varijanta je oko nekih 30 i nešto kuna (viton) dok recimo takav običan zna biti 3 puta jeftiniji, ali zar se isplati zbog tih nekoliko kuna razlike upuštati sa jeftinijim proizvodom. Zapravo, meni kao trgovcu je svejedno, prodat ću više, ali mislim da će to biti i loša "reklama", premda, nema nekog zakona da i ono što je skuplje bude dobro.

Pa da rezimiram na samom kraju:
Ako ste sve napravili kako treba (po pitanju ležajeva i simeringa) i ako vrlo brzo "profućka", onda znajte da to ne može i ne smije biti do ležaja (osim ako nije neka serijska greška, no to se onda vidi i kod drugih koji su kupili istu robu) već je problem nešto drugo ili treće.

Malo sam se raspisao, ali nadam se da sam barem malo pomogao u nekim stvarima.... i naravno, sve ovo je bilo dobronamjerno.

Pozdrav!
Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/