Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE  (Posjeta: 238503 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #160 : 31 Prosinac, 2012, 16:36:22 »
mislil sam lezaj ko onaj malossijev, posto necu da mi se ovaj rasipa brzo po bloku..
p.s. dal se sa malossi hpc ili samo klipom za mhr replicu dobije lezaj taj, ako itko zna ?
Trgo - Prijevoz RT

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #161 : 31 Prosinac, 2012, 16:36:47 »
Velim da 16 ima,jer sam za njega pital dok sam bil tam,pa vjerojatno ima i 17,pa da zna okvirno cijenu..
Jel je ta mjera koja je različita za vanjski fi ili za duljinu?
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #162 : 31 Prosinac, 2012, 16:37:29 »
vanjski fi ;)
kolko ja znam da uvijek ide unutarnji x vansjki x širina
Trgo - Prijevoz RT

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #163 : 31 Prosinac, 2012, 16:42:48 »
dobije se uz svaki gus i replicu za piaggio.. i uz radilicu,
nemoj se zezat s tim, stavi malossi ili polini ležaj i bok..

http://www.malossistore.eu/Prodotto.aspx?C=6611785B&Type=M&M=&MM=MO/GIRS5006&Padre=31%208466

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #164 : 31 Prosinac, 2012, 16:44:01 »
znam da se dobije uz cilindre, ali ne znam jel se dobije i uz klip sami ili radilicu ;)
Trgo - Prijevoz RT

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #166 : 31 Prosinac, 2012, 16:49:47 »
odlicno, posto nju planiram uzeti ;)
Trgo - Prijevoz RT

Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #167 : 31 Prosinac, 2012, 18:43:41 »
jel ima u lagerosu igličastog za klipnjaču dimenzije 12x17x16
šifra 6611785B

i jel ima kakav popust na lagere za mojskuter članove ?
znam da je prije bilo, ali sad opet trebam ležajeve :)
pozZ

Oi Ceki!

Na žalost nema K12x17x16, samo širina 13mm (KOYO ili NTN) i to je nekih 30ak Kn.

No kako se već tema raširila, onda je za tu mjeru najbolja ona ponuđena opcija od Ivana  :icon_thumright:

Još jednom sve najbolje svima  :hello:
Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #168 : 31 Prosinac, 2012, 18:44:27 »
13 je širina serijskog ležaja koji je dosta jak al ipak bolje da stavi širi..

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #169 : 31 Prosinac, 2012, 19:02:08 »
a jel ima popusta za nas na lezajeve (poliamid + corteco) ? :D
Trgo - Prijevoz RT

Offline Ridi77

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1309
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Ne stane u rubriku :)
  • MojSpuh: Yasuni C16 City
Odg: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #170 : 31 Prosinac, 2012, 19:06:25 »
Ja sam dobio sa stage6 hpc radilicu iglicasti i stavil sam ga posto je po izgledu isti malosii
Yasuni C16 City, TP Due +, S6 HPC radilica, S6 Oversize variomat, S6 Oversize polutka, S6 remenica S6 Torque Control MKII, S6 bell R/T, Stage6 Double-Layer, S6 Oversize kevlar, Stage 6 Dellorto 21, Stage 6 Tassinari usis, S6 Vodena pumpa, TP cdi

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #171 : 31 Prosinac, 2012, 19:20:16 »
a jel ima popusta za nas na lezajeve (poliamid + corteco) ? :D
Da,odgovoril sam ti gore već...
20% i kes placanje,naravno moraš reć da s popustom uzimas,nebu ti ga čovjek sam ponudil :P
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #172 : 31 Prosinac, 2012, 19:37:15 »
a jel ima popusta za nas na lezajeve (poliamid + corteco) ? :D

Popust je još uvijek aktualana i dok sam ja tu/tamo, tako će i biti  :headbang:

Jedino, nema više poliamida, već samo i isključivo NTN Japanski s 8 kuglica, a koji je (po mom mišljenju, kao i još dosta ljudi, od kojih i ivana isto ako)
najbolja opcija zbog svoje konstrukcije izvedbe samog ležaja.
A inače, poliamid je sad isključivo bugarski i ljudi ga ne žele kupovati, ali kako sam i rekao, ovaj japanski se pokazao kao izvrstan i sada samo njega "furam"

Na žalost, cijene su išle gore (i kako sam čuo da će ići još... sunce im i globalizaciji i problemima) i sve skupa za 50ccma (ili kit) piaggio je sad 245,00 Kn cca s popustom (2 ležaja i 2 corteco vitonska simeringa).
Ali s obzirom da ovaj japanski NTN ležaj uokolo košta cca 175,00 Kn/1komad, onda mislim da je ovo dosta prihvatljivo i kvalitetno
« Zadnja izmjena: 31 Prosinac, 2012, 19:38:54 lageros-zg »
Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #173 : 31 Prosinac, 2012, 20:11:34 »
koja je sifra tog lezaja ?
Trgo - Prijevoz RT

Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #174 : 31 Prosinac, 2012, 20:21:23 »
koja je sifra tog lezaja ?

SC04A50CS24PX1/3AS
Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #175 : 01 Siječanj, 2013, 11:22:07 »
mali problem kod tog ležaja je što mislim da ima premalu zračnost.. odnosno kad ga ugradiš u blok u pravilu nema mrdanja a i ne vrti se fino glatko..
imam jedan slučaj da je nakon 4000km proružio (odlomio se dio stjenke vanjske košuljice), stavili smo opet iste i za sad je ok, ali isto tako nakon ugradnje radilica se nije vrtila malim prstom (što je inače pravilo za ugradnju)
možda je problem u radilici, tojest ima na knap dosjede, radi se o BGM evo.

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #176 : 01 Siječanj, 2013, 11:58:23 »
ja na skuteru nisam imao nikad da mi se radilica tesko vrtjela. kad ju ugradim lupim sa plastinim cekicem sa stane od variomata i magneta da se "nastima" i uvijek se lagano vrti bez obzira na tolerancu kod dosjeda. isto tak mi nije proruzio ni jedan lezaj, cesce mi radilice pucaju :D
Trgo - Prijevoz RT

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #177 : 01 Siječanj, 2013, 12:06:20 »
lupim i ja bez brige, naugrađivao sam ih se ohoho ali ovi uvijek idu teže..
pogotovo na novu radilicu, na staru idu lakše..

Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #178 : 01 Siječanj, 2013, 12:10:43 »
s obzirom da pratim općenito ovaj slučaj sa ovim ležajevima radilica na skuterima, moram reći da uviđam sve više i više da ležajevi u velikoj većini slučajeva nisu problem,
već uglavnom i gotovo u pravilu sve ostale komponente koje su vezane za sami rad ležaja, jer iskreno, nemoguće je da na (primjerice) 100 slučajeva radi savršeno,
a onda na njih 5 (recimo) ne štima.
Ono što svi ovdje moramo imati u vidu (uključujuči i mene) je zakon brojeva. Dok god je veća statistika na onoj strani da sve radi kako treba bez problama,
u odnosu na problematične slučajeve, svakako moram reći da je vrijeme da počnete gledati i na ostale komponente, jer kako god da okrenete, lećaj je samo jedan dio
toga sklopa koji mora raditi bez brige, ali dok god se izvode razne kombinacije i kemije (da se tako izrazim), uvijek može biti svašta.

I ono što pratim kroz auto dijelove i ono što se ugrađuje, činjenica je da danas inženjeri naprave nešto, što je kao super u odnosu na nešto od ranije (primjerice dvomaseni zamašnjak na autima,
a koji služi za ublažavanje vibracija na motoru, u odnosu na stari princip jednomasenog zamašnjaka), činjenica je da se ta stvar kvari i košta 5 puta skuplje i kvari se, dok se stara opcija nije kvarila nikada (osim u nekim ekstremnim situacijama), onda morate biti svjesni da se danas proizvodi rade da se više i brže troše.

Vi i ja smo samo u krugu svega toga, ja kao posrednik da dođete do toga proizvoda, a vi kao kupci i korisnici istoga, ali često puta svi gledamo/gledate na pojedinačnu stvar koja jest klučan čimbenik u radu nečega, ali morate svi shvatiti da ta ista stvar je "ovisna" o masu drugih komponenti i dok to ne prihvatite/shvatite, uvijek ćete raditi/gledati krivo na problem, odnosno, pravi problem će i dalje biti prisutan.

Kako je i Ivan rekao, problem je bio do radilice, a i često puta se govorilo ovdje ili kod mene u dućanu kad netko dođe od vas, da radilice od jednog proizvođača (recimo njih 10), niti jedna nije imala jednake dosjede za ležajeve. Stoga, kako očekivati da će ležaj raditi kako treba, ako okruženje mu to ne dozvoljava.

I jedna vrlo važna činjenica o ležajevima općenito.
Ukoliko ima problema sa ležajevima, onda se to odnosi na neki određeni broj, seriju, jer ne može biti problem u 2 ležaja ili 10 isto tako, dok ostalih 200 komada nema problema.
Ili će imati problem svi, zbog loše serije ili je greška u nečem drugome.

Doista sam predugo u poslu sa ležajevima i nagledao se i naslušao svega vraga, pa je na kraju ispaldalo da je ipak problem do majstora ili pak toga što nije bilo poštovano nešto drugo u samoj ugradni ležaja.
U mojiih, skoro, 20 godina trgovanja s ležajevima, moram reći da pravh reklamacija se može izbrojati možda stotinjak, s time da u to ubrajam i one "čajna" ležajeve, kao i one tajvance koji se nalaze kod skutera.

Dakle, činjenica je da nema savršenstva, ali isto tako, ako idete u riječni ribolov, nećete ići u sandalama, već u onim čizmama do guzice  :icon_thumright: (nadam se da razumijete što hoću reći)

Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi / Simerinzi / LOCTITE
« Odgovori #179 : 01 Siječanj, 2013, 12:15:34 »
sve štima samo mi je nevjerojatno da su tak poskupili.. to je 20%.
prije 2-3 mjeseca smo ja i frend uzeli garnituru 2 ta ležaja i corteco semeringa bilo je točno 200kn sve skupa..