Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: chip tuning golf 3 gti?  (Posjeta: 40494 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #100 : 01 Srpanj, 2009, 11:16:18 »
Ima frend caddy-a TDI, 90ks i stavili u njega cip(mislim da je samo onaj kabal sto se ubaci prije pumpe) za probu. Koja je to strava, jede asvalt i sere kockice! Još caddy ima kraće brzine od golfa  :toothy9: ....


ja smatram da vw makina 1.8T ima dosta potencijala za chipanje i moddanje, vozio sam se u passatu 1.8T sa chipom, u biti lik kaže da je samo mapiran,ne kužim se puno oko toga i to odvaja kompa moj.. :headbang:

Pa kad staviš samo čip (neradiš neke fizičke izmjene na motoru), to je uvijek samo mapiranje, tj. promjenjena mapa ubrizgavanja i ostalog što ide uz to!


kada golf bio auto :toothy12: :toothy12: :toothy12:

pa i nije auto, već Das Auto :D
« Zadnja izmjena: 01 Srpanj, 2009, 11:18:55 Area51 »

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #101 : 01 Srpanj, 2009, 11:42:59 »
ja sam se vozil u golfu 5 2.0 tdi al 140ks..to je nekaj strasno kak to đubre ide..ljepi za sic..neznam kaj bi jos da se izmapira i nes nadrka malo pa ja mislim da to ima 200ks skoro brutala...utrkivali smo se golf5 140ks taj i xsara vts 190ks..jbg nije tdi imo sanse kaj je ocigledno al za dizela ide fakat predobro...

Offline Ive_MHR

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • SCHRANZ TRAUMA
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PU
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #102 : 01 Srpanj, 2009, 15:53:29 »
i seicento ljepi za sic :toothy12: :toothy12: :toothy12:

DAS auto jea right :icon_biggrin:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #103 : 01 Srpanj, 2009, 16:13:43 »
vječna tema švabo vs talijan

nema smisla...
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #104 : 01 Srpanj, 2009, 17:06:14 »
ja sam se vozil u golfu 5 2.0 tdi al 140ks..to je nekaj strasno kak to đubre ide..ljepi za sic..neznam kaj bi jos da se izmapira i nes nadrka malo pa ja mislim da to ima 200ks skoro brutala...utrkivali smo se golf5 140ks taj i xsara vts 190ks..jbg nije tdi imo sanse kaj je ocigledno al za dizela ide fakat predobro...

kupio rođo isto takvog 140 konja 6 brzina... ide to fino  :icon_biggrin: samo dok ga pričepiš oće i progutat  :icon_biggrin:

a ovo za FIATA i švabu neću ni komentirat...


Offline ratz_hell

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 553
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Omiš
  • Moj Skuter: Luna Vision Black Ed
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #105 : 01 Srpanj, 2009, 17:40:56 »
kolika je cijena golfa5?  ja bi radije uvik uzea punta GT nafrljio mu vecu turbinu i ic , krknes cip i eto 200+ ks... i sve to za 4-5000e bi te doslo...

Offline Ive_MHR

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • SCHRANZ TRAUMA
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PU
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #106 : 01 Srpanj, 2009, 19:46:11 »
sam se ti decko nadaj da je tako, auto je RUPA BEZ DNA KADA SE KRENE :toothy12:

Offline ratz_hell

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 553
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Omiš
  • Moj Skuter: Luna Vision Black Ed
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #107 : 01 Srpanj, 2009, 19:48:11 »
istina, to je kad te povuce onda samo jos da mrvu bolje ide to je to...i onda zaglibis ....  :icon_biggrin:

Offline jerdam

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: LEOVINCE TT
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #108 : 27 Srpanj, 2009, 21:28:50 »
evo bratic kupio golfa 3 gti 2.0 16v (150 ks) i on bi htio staviti cip.zanima me zna li netko di bi ga mogo nabavit,koliko konja dize i po kojoj cijeni?unaprijed hvala

Ja ima u svom golfu 4 chip ali nije chip tuning i onaj koji steti masini nego vec koji se dodaje na bosch pumpu i samo daje znak da je masina hladna. Meni je povecao snagu za 28KS tvom braticu bi mogao maks 35KS povecat i dobit ce ubrzanje sto je barem meni najvaznije, jer ja moj nisam vukao vise od 160 nakon sto sam stavio to, razlog jer mi je auto 98 god. i ne patim od brzine.... vazno mi je da kad dam gas on povuce.

tu ti je link vazno je kad kupujes da vidis koliko pinova ti ima taj prikljucak on ti je na bosch pumpi:

direktan link proizvoda koji sam ja kupio:
http://cgi.ebay.com/CHIP-TUNING-CHIP-BOX-FOR-VW-GOLF-III-3-1-9-TDI-90-HP_W0QQitemZ350229472195QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item518b4da3c3&_trksid=p3286.m63.l1177

ovdje mozes naci ostale proizvode:
http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=chip+golf+3&_sacat=0&_trksid=m270&_sop=12&_odkw=chip+gold+3&_osacat=0

najbolje ti je kupiti iz njemacke posto ti je to najblize i dostava ti je u roku 3-5dana. kada kupujes kontaktiraj kupca da se informiras ako imas pitanja i dali salje u Hrvatsku. ovaj koji ja ima ti salje u RH (prvi link).

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #109 : 27 Srpanj, 2009, 21:32:47 »
lol pa na senzoru mozes vidjet jel hladan motor, kako to utjece na toliko povecanje snage...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #110 : 27 Srpanj, 2009, 21:35:19 »
lol pa na senzoru mozes vidjet jel hladan motor, kako to utjece na toliko povecanje snage...
evo i ja kontam....pa nek nam objasni ovaj kolega koji je to napiso...
« Zadnja izmjena: 27 Srpanj, 2009, 21:36:59 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #111 : 27 Srpanj, 2009, 21:39:39 »
pa ocito je bosch pumpa otvorenija kad je motor hladan i ima veci protok...a taj chip vjerovatno buni senzor i laze pumpi da je motor stalno hladan i stalno je veci protok sto rezultira vecom snagom... :dontknow:

Offline marko_AeRoX

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1449
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: M. Bistrica
  • Moj Skuter: Yamaha YBR 125
  • Moja Kaciga: Nolan N63
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #112 : 27 Srpanj, 2009, 21:41:35 »
pa ocito je bosch pumpa otvorenija kad je motor hladan i ima veci protok...a taj chip vjerovatno buni senzor i laze pumpi da je motor stalno hladan i stalno je veci protok sto rezultira vecom snagom... :dontknow:

pa to je malo cudno... nebi bila onda pod stalnim grijanjem jos vecim?
Opa, Marko više nije dijete, on je postao muškarac  :laughing9:

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #113 : 28 Srpanj, 2009, 01:09:10 »
decko govori o p-boxu i takvim sistemima.. spaja se na instalaciju motora i laze ecu-u u vezi senzora tlaka turbine, temperature motora, i tko zna kojih jos ne stvari. takvi sistemi su po meni besramno skupi za ono sto nude i od cega su napravljeni, sheme se mogu naci na netu, za neku relativno sitnu lovu mozes sam sklepati, a davati 250-300€ za saku silicija i keramike je bezveze..
najbolje je otici kod deckiju koji se bave time, odvrtit ce ti dyno auta prije mapiranja, mapu radi bas za tvoj auto, a ne copy-paste sa nekog foruma, iz motora se izvlaci maksimum pazeci na stabilnost i ispravan rad motora..i na kraju dyno da vidis koliko si dobio. dobitak snage ti ovisi o stanju motora prvenstveno.. preporucljivo je da motor ima manje od 100K km, jer svi sa vise km riskiraju turbinu, karike i tko zna sta sve ne...
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #114 : 28 Srpanj, 2009, 01:11:18 »
i samo testiranje prije i poslje na dynu ces platit 100€

Offline crogenie

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 512
  • Spol: Muški
  • old-skul member
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI-Trsat
  • Moj Skuter: Runner VX125
  • Moja Kaciga: ultra-sporcka
  • MojSetup: Malossi 209
  • MojSpuh: 4Road
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #115 : 28 Srpanj, 2009, 02:30:21 »
Dyno u zegeu košta cca. 250 kuna, kakvih 100 ojra?

Glede chip tuninga,
znači to ne radi na principu da auto radi "pod čokom", već svaki proizvođač automobila mora pazit na eko norme, u pravilu svaki motor je neiskorišten još makar 5% na benzincima, dok dosta više turbo dizelima. Proizvođač je u mapi odredio koliko goriva ide na kojim obrtajima i na kojem opterečenju, vi mu još mrvicu dodate i to je to, naravno tu bi još pomogao malo protočniji auspuh, no dizanje količine gorive može vam raditi probleme na eko testu. Ako idete na chip tuning kod nekih od lokalnih mešđetara, uvijek tražite dynotest prije i poslije chipa.. A ne da vam netko kaže:"sad imaš 580 konja"... to su gluposti.. Vjerujte jedino dyno testu, (no i o tom bi se dalo diskutirat)... Dakle da bi se sa remapom postiglo nešto više potrebno je i druge stvari na motoru izmjeniti i derestriktati..
... V-TEC - IT JUST KICKED IN YO...
- pa finu guzu stavi u S klasu, i po gasu..

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #116 : 28 Srpanj, 2009, 02:36:27 »
2x 250 skoro 100€ :dontknow:

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #117 : 28 Srpanj, 2009, 20:10:53 »
frend se nekidan bas raspitivao, mapiranje kod smchip-a je 260€ + 50€ dyno...
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline jerdam

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: LEOVINCE TT
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #118 : 06 Kolovoz, 2009, 16:59:54 »
decko govori o p-boxu i takvim sistemima.. spaja se na instalaciju motora i laze ecu-u u vezi senzora tlaka turbine, temperature motora, i tko zna kojih jos ne stvari. takvi sistemi su po meni besramno skupi za ono sto nude i od cega su napravljeni, sheme se mogu naci na netu, za neku relativno sitnu lovu mozes sam sklepati, a davati 250-300€ za saku silicija i keramike je bezveze..
najbolje je otici kod deckiju koji se bave time, odvrtit ce ti dyno auta prije mapiranja, mapu radi bas za tvoj auto, a ne copy-paste sa nekog foruma, iz motora se izvlaci maksimum pazeci na stabilnost i ispravan rad motora..i na kraju dyno da vidis koliko si dobio. dobitak snage ti ovisi o stanju motora prvenstveno.. preporucljivo je da motor ima manje od 100K km, jer svi sa vise km riskiraju turbinu, karike i tko zna sta sve ne...

-ako je tebi 500kn skupo.... lol


Offline jerdam

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: LEOVINCE TT
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #119 : 06 Kolovoz, 2009, 17:01:38 »
pa ocito je bosch pumpa otvorenija kad je motor hladan i ima veci protok...a taj chip vjerovatno buni senzor i laze pumpi da je motor stalno hladan i stalno je veci protok sto rezultira vecom snagom... :dontknow:

Tako je kolega.