Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Odoše dihtung međ blokovima  (Posjeta: 6553 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Odoše dihtung međ blokovima
« Odgovori #20 : 12 Ožujak, 2009, 20:29:16 »
nemoj zvat u servisi i pitati cijene lezajeva,digtung nije skuplji od 50 kn da ga hebes,skinut blokove,raskopat,upresat i sloziti natrag i paljenje,max 2 h posla ako radis pedantno i blokove ocistis usput,mislim da ti ne moze izac skuplje od 300 kn
a kak ću ja to uprešat ?!?!?!!?
I odkud tebi cifra od 300kn
Ko prvo di ću nać ležaje u veličini meni potrebnoj, i kog da zovem ako ne ovlašteni dućan, di ću nać takav dihtung?

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Odoše dihtung međ blokovima
« Odgovori #21 : 12 Ožujak, 2009, 20:32:49 »
pa recimo pitaš "najboljeg" pug majstora na forumu gdje nabavit takav dihtung. u najgorem slučaju ga sam izrežeš iz kartona pa te ne košta ništa,ležajeve pitaš u trgovini ležaja po dimenzijama
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Odoše dihtung međ blokovima
« Odgovori #22 : 12 Ožujak, 2009, 20:33:28 »
vodi u smrt jer ti curi gorivo i ulje na taj dio gdje ne dihta blok.  ::)

lezajeve skines izmjeris i odes u trgovinu koja moze imat to, u nas je to npr zeljezarija, ili auto-mehanizacija bla bla razne prodavnice, das im dimenzije i naruce ti lezajeve. taj dihtung, moze ti i hermetika posluzit z ato, nije ona skupa, preko 50kn nije 100%, lezajevi nek su 200kn oba, semeringe i to.. 500kn odp. sve skupa.
a isplativo kad pogledas kolika steta moze nastat.

sad ne znam s cim raspolazes, dal mozes sam skinut radilicu, upresat ili to.. ali ako zamolis par ljudi sve se da rijesit.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Odoše dihtung međ blokovima
« Odgovori #23 : 12 Ožujak, 2009, 20:58:14 »
pa recimo pitaš "najboljeg" pug majstora na forumu gdje nabavit takav dihtung. u najgorem slučaju ga sam izrežeš iz kartona pa te ne košta ništa,ležajeve pitaš u trgovini ležaja po dimenzijama
kolko sam ja puta radio kartonom i diht masom,od bloka do usisa :laughing7:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Odoše dihtung međ blokovima
« Odgovori #24 : 12 Ožujak, 2009, 21:51:22 »
Gle, ak ti je hitno tak da ne propustiš sezonu, skidaj blok dolje sa šasije i skidaj dio po dio od variomata do namotaja i pamti kako je koje išlo. Šerafe stavi u kutiju da ih ne pogubiš i kad ćeš stavljat radilicu, pozovi nekoga da ti pomogne ako nećeš sam moći. (mene, dottorea ili nekog drugog, platiš cugu, ćevape i mirna bosna...)  :laughing7:

Kod skidanja je najbolje da paziš da ne oštetiš radilicu (navoje) i zato ti treba gumeni čekić ili plastični  :icon_thumright:

Ili staviš dugu maticu pa po njoj udaraš  :jerk:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Chupsy

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nexus 300
  • Moja Kaciga: Schuberth S2
Odg: Odoše dihtung međ blokovima
« Odgovori #25 : 13 Ožujak, 2009, 00:41:13 »
znam ja kako je kad se nema para bez brige, al zato se pokreneš sa mrtve točke i učiniš nešto za sebe!

najlakše je trulit po forumu i žicat
Servis skutera "sporo i kvalitetno"
kodiranje kljuceva, popravak ECU itd itd...
0958142029

Offline RideRR4EveRR

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1002
  • Spol: Muški
  • Stunt Яide
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Stuntbase
  • Mjesto: Zagreb-dubrava
  • Moja Kaciga: Head armor
Odg: Odoše dihtung međ blokovima
« Odgovori #26 : 13 Ožujak, 2009, 10:32:21 »
znam ja kako je kad se nema para bez brige, al zato se pokreneš sa mrtve točke i učiniš nešto za sebe!

najlakše je trulit po forumu i žicat

x2

Rađe počni sad rastavljat i usput lovu skupljaj ako se misliš normalno vozit za sezonu...
Potpis

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Odoše dihtung međ blokovima
« Odgovori #27 : 13 Ožujak, 2009, 10:40:27 »
sve je to ok, sad su čak i uletile neke pare, kako je krenulo bit će još (mjenjam komp po djelovima za slabije uz nadoplatu :toothy10:, ošo procesor ić će i matična :laughing6:)
ali mene sad jedino zanima jedna stvar, kako ću ja skinut i vratit radilicu?


PETAK 13. a ja imam 666 postova i danas pišem dva kontrolna  :toothy9:


Ima neko ideju kako da saznam dimenzije ležajeva prije nego rastavim mašinu tako da kad kupim da mogu odmah ić slagat?
I pazite ovo, nisu ovi u servisu čak ni skupi kolko sam mislio, 500 kn bi uzeli za ruke da mi to slože, a čupsi bi me opelješio 300kn samo za karike  :icon_tongue:
Samo kad sam vidio ko radi u tom forticar servisu, ne bi im dao da mi retrovizor zamjene :laughing1:
« Zadnja izmjena: 13 Ožujak, 2009, 11:09:26 vktr »

Offline RideRR4EveRR

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1002
  • Spol: Muški
  • Stunt Яide
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Stuntbase
  • Mjesto: Zagreb-dubrava
  • Moja Kaciga: Head armor
Odg: Odoše dihtung međ blokovima
« Odgovori #28 : 13 Ožujak, 2009, 10:48:35 »
Netreba ti preša. Princip grijanja i hlađenja  :icon_thumright: . Mislim da čak i na forumu ovdje ima negdje opisan postupak pa probaj naci .
Potpis

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Odoše dihtung međ blokovima
« Odgovori #29 : 13 Ožujak, 2009, 11:17:27 »
evo sad mi je dolje u radioni sp-180 nemoze upalit dok evo sada nsiam dosao iz radione skinio sam masinu svi djelovi okej nista ajde idem ja skinit i cilindar kad onooo jaoooo neznam kako neznam sta voda procurila u cilindar nakupljala se kod radilice zahrdjala radilica lezajevi otsili da nekazem gdje ma sranje zivo uglavnom decko je vozio skuter kod nekog fraera koji mu je svaki mjesec uzimao 100 200 kn bzvz mjenjao namotaje malo malo izmisljao a nije ni pogledao masinu .boze dragi...a unutra prljavstine smeca vode diht mase koja se pretvorila u neko ljigavo smece kad diras pod prstima ko klicaa hehehe..zato vjeruj mi brze bolje to rjesi da nebi imao kasnije muke..btw cilindar je popusio svjetski .

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Odoše dihtung međ blokovima
« Odgovori #30 : 13 Ožujak, 2009, 11:35:41 »
hehe sva sreća pa imam zračnjaka  :icon_tongue:
sad se veselite 3 dana bez mene na forumu, moram izvadit procesor :icon_biggrin:

Offline Chupsy

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nexus 300
  • Moja Kaciga: Schuberth S2
Odg: Odoše dihtung međ blokovima
« Odgovori #31 : 13 Ožujak, 2009, 12:39:09 »
sve je to ok, sad su čak i uletile neke pare, kako je krenulo bit će još (mjenjam komp po djelovima za slabije uz nadoplatu :toothy10:, ošo procesor ić će i matična :laughing6:)
ali mene sad jedino zanima jedna stvar, kako ću ja skinut i vratit radilicu?


PETAK 13. a ja imam 666 postova i danas pišem dva kontrolna  :toothy9:


Ima neko ideju kako da saznam dimenzije ležajeva prije nego rastavim mašinu tako da kad kupim da mogu odmah ić slagat?
I pazite ovo, nisu ovi u servisu čak ni skupi kolko sam mislio, 500 kn bi uzeli za ruke da mi to slože, a čupsi bi me opelješio 300kn samo za karike  :icon_tongue:
Samo kad sam vidio ko radi u tom forticar servisu, ne bi im dao da mi retrovizor zamjene :laughing1:
ja nisam servis, ja radim bolje i kvalitetnije, sve ima svoju cijenu
Servis skutera "sporo i kvalitetno"
kodiranje kljuceva, popravak ECU itd itd...
0958142029

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Odoše dihtung međ blokovima
« Odgovori #32 : 13 Ožujak, 2009, 13:40:07 »
ja ne vjerujem serviserima i gotovo,ja kad slozim za to i odgovaram,naravno ako se ne prcka poslije mene,

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Odoše dihtung međ blokovima
« Odgovori #33 : 13 Ožujak, 2009, 17:57:27 »
hehe sva sreća pa imam zračnjaka  :icon_tongue:
sad se veselite 3 dana bez mene na forumu, moram izvadit procesor :icon_biggrin:

yesssssssssssssssssssssssssssssssssssss

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Odg: Odoše dihtung međ blokovima
« Odgovori #34 : 13 Ožujak, 2009, 22:18:21 »
nesavno sam mijenjo lezajeve kad sam vraco i spajo blokove stavio sam diftung mase i sad neki dan pogledam ima malo ulja a ne koliko u ovoga ima al duplo manje nego u ovoga sto to moze biti jel smijem dalje vozit?????????

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Odoše dihtung međ blokovima
« Odgovori #35 : 13 Ožujak, 2009, 22:29:14 »
e tomo, tomo, pa sto ne uze od biljeznice korice i izrezes dihtung prema bloku i sve tako spojis, ja tako za sve radim i nikako problema...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Odg: Odoše dihtung međ blokovima
« Odgovori #36 : 13 Ožujak, 2009, 22:31:40 »
jebi ga sad neda mi se ponovo rastavljat al dobro sam stavio dift.mase i fino zamazo al gotove mi plastike i danas ih stavljo i slucajno se sageo i vidim ulje nije to nista puno al vec je grenulo prema grani od spuha sad neznam hoce li to non stop tec ili samo dok se ne razradi???????????????????

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Odoše dihtung međ blokovima
« Odgovori #37 : 13 Ožujak, 2009, 22:34:26 »
ako je pocelo teci, mislim da ce ti tako biti stalno, tako ovom na zongshenu od mjenjaca isto diht masa pa gubi oko dec ulja na mjesec... ja bi rastavio i stavio dihtung..ne vjerujem ja diht masi..ja za sve pravim dihtunge pa njih stavljam
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Odg: Odoše dihtung međ blokovima
« Odgovori #38 : 13 Ožujak, 2009, 22:36:57 »
znaci motor moze radit normalno,a ne tece to nesto puno al ga ima nije mi ni prije bio diftung vec masa pa nije curila neda mi se sad opet rastavljat nedavno sam radio nemogu opet zani ma me hoce lli ovo ista stetit

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Odoše dihtung međ blokovima
« Odgovori #39 : 13 Ožujak, 2009, 22:46:00 »
a slusaj, meni je na sfu odkada sam ga kupio vukao fals zrak na semeringu sa strane variomata, onda raspao je filter zraka (kuciste9 vuklo ga je uzasm, ali ja sam nastelao da sa diznom 63 bude lagano bogata smjesa i vozio sam ... pa valjda ce i tebi moci...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta