Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kako promeniti Primar finalni prenos kod Kymco Super 9 motora  (Posjeta: 5904 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mmario73

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Postoje dve garniture zupčanika sa kojima se može prenos produžiti, to su Primar i Sekundar. U obe varijante ide jedan par. Primar je garnitura od dva zupčanika koji se uzubljuju, a ime dobija od hijerarhije prenosa.
-Primar ili primarni prenos, je prvi prenos jer se ovde radi o osovini na koju nailazi kvačilo i remenica za kaiš, pa prvi prenosi moment sa motora koji preko kaiša remenica i kvačila na osovinu sa svojim malim zupčanikom koji ima manje zuba, i njegov par veliki prenosni zupčanik koji se nalazi na jednoj posebnoj osovini a na kojoj je i jedan sekundarni mali prenosni.
-Sekundar ili sekundarni prenos je opet par zupčanika koji se sastoji od jednog malog prenosnika, maločas spomenutog i osovine na koju se montira zadnji točak na kojoj se nalazi jedan veliki zupčanik. Obe varijante su izmenjive u zavisnosti od proizvođača i tipa skutera odnosno bloka koji vozite..
Prenosi se na motoru još od davnina menjaju da bi se dobilo na većoj krajnjoj brzini. Uglavnom se rade kada motor ima dovoljno snage da izvuče duži prenos, ili kada u našem slučaju nema dovoljno prenosa na varijatoru, odnosno obrtaja na motoru, pa nam je potrebno da dobijemo još koji kilometar.. Svi prenosi su rađeni tipski, ja koristim ovde prenos marke Stage 6 koji je rađen za Kymco blokove, a za druge postoje drugačiji i kupuju se namenski. Dužina prenosa koju otkriva računa se prema obrascu, gde dominira prenosni odnos.. U mom slučaju je Primar 15/41 i on rezultuje 20% duži prenos od fabričkog.

Prikazaću vam slikovito kako to kod mene izgleda..

Poskidana je dekna, kvačilo, varijator i auspuh. Nailazi skidanje točka, ovde je 24 ključ kod mene polugom produžen jer je preterano stegnuto, a vazdušni pištolj ne vredi, matica je sa osiguračima od vibracija. Dakle polugom pa polako, a da pritom neko sedi na skuteru i drži kočnicu pritisnutu...



Sledi ispuštanje ulja iz prenosa, odvrtanjem oba šrafa, treba malo sačekati, ako ulje nije ugrejano...



Sledi skidanje kočionih pakni, prvo jednu izmaknete iz ležišta i na kraju silaze obe...



Nakon što sam odvrnuo šrafove sa druge strane gde je kvačilo, nema slike, menjač dolazi na operacioni sto. Na slici je obeležena pripadnost zupčanika.



Skida se veliki Sekundar zupčanik koji se u mom slučaju sada ne menja



I vadi prenosna osovina koja ne sebi ima dve skale zubaca. Odnosno veliki primarni i mali sekundarni..



U mom slučaju se menja cela osovina gde se razlikuje veliki primarni zupčanik, mali sekundarni ostaje isti, odnosno na ovoj osovini se nalazi identičan fabričkom... primetićemo zupci na originalnim kymco zupčanicima su kosi tj. hipoidni dok je novi primar sa ravnim zubcima, jedino mali sekundarni koji se uzubljuje u veliki sekundar ima isto kose zubce zbog kompatibilnosti.. To će kasnije razultovati zviždanjem primara na većim brzinama...

levo originalni Kymco desno Stage 6



Ubačen veliki primar 2 komplet sa osovinom i malim sekundarom, Stage 6



Vraćen sekundar i odstojna platna



Sada sledi zamena primara 1, odnosno dela koji je sa osovinom na koju dolazi kvačilo sa sve remenicima i zvono...



Blagim kucanjem pokušavam da oslobodim osovinu, probao sam preko drveta i ne mrda, ostaje opcija na metal lagano. Ovaj deo je po meni veoma opasan jer ukoliko sklizne čekić može da strada navoj za maticu zvona, sa druge strane ležaj trpi udarce preko osovine po unutrašnjem delu.. Izbora ovde na žalost nisam imao.. Nadam se da će krenuti osovina napolje...



Super uspeo sam ali sa sve ležajem zajedno, eto komplikacija na koju nisam računao, dakle treba skinuti ležaj sa osovine...



Evo koliko se razlikuju osovine primara 1, ležaj je još na staroj



Nađoh alat za skidanje ležajeva i raznih čaura u radionici. Najjednostavnije je bilo maticu-osovinu alata stegnuti u mengele, a tri kljove pribiti uz unutrašnji deo ležaja. Ovde treba paziti nikako ne čupati kljovama po spoljnom delu ležaja..



Pošto je za prihvat kljova na raspolaganju samo oko 1mm, morao sam dobro stegnuti rukama i sve zajedno zarotirati da ne bi slučajno preskočila koja kljova u deo gde su kuglice



Nije bilo mnogo problema, uglavnom je fora da se posle jedno dva napinjanja i rotiranja pola kruga malo vrati natrag 1/4 kruga i malo dotegnu rukama kljove, tako je na mestu ležaja bilo sve više i više mesta i opasnost je prošla



Sledi vraćanje ležaja na Stage 6, primar 1, istom procedurom, obrnutog smera



Evo postavljanje je gotovo, na slici su dva primara ležaj je već na novoj osovini



Sledi popuna prašobrana silikonskog semeringa sa malo litijumske masti



E sad treba vratiti osovinu sa sve ležajem natrag u kućište menjača, ovaj metod mi se odmah nije svideo , tako da NISAM lupao po osovini



Nađosmo alat sa kojim ćemo ležaj ukucati po spoljnom zidu, svrsi je poslužio jedan stari ležaj malo većeg kalibra ili neka čaura ove veličine, i stari cev ključ, ahh nekad je vanadium bio jak....





Sledi kucanje natrag do promene tona, to je znak da je ležaj u kućištu menjača do kraja ušao



Famozni alat na slici



Primar je na svome mestu



Sledi mazanje kućišta i zaprivača litijumskom masti, ja ovakve delove uvek mažem na obe nalezne površine..





Sledi zatvaranje kućista



Da bi zupčanici legli na svoje mesto odnosno uzubili se kako valja potrebno je malo rukom zarotirati obe osovine



Opet kucanje, potrebno je oko 3-5 mm nakucati , po kućištu isključivo preko drveta ili gumenim čekićem, kućište je lako leglo na svoje mesto



Na red dolaze šrafovi, koje treba ravnomerno stezati unakrst, da ne bi kojim slučajem došlo do deformacije



« Zadnja izmjena: 16 Listopad, 2009, 14:38:25 mmario73 »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kako promeniti Primar finalni prenos kod Kymco Super 9 motora
« Odgovori #1 : 12 Ožujak, 2009, 13:15:05 »
Odlicno i detaljno objasnjeno.

Ali...

Dvije stvari sam primjetio koje mogu biti napravljene manje agresivno.
1. Primar izbijati gumenim cekicem, a ne metal o metal. Moze se pomoci sa grijanjem bloka na tom dijelu.
2. Vracanje primara sa lagerom - opet je potrebno zagrijati blok i lager u njega ulazi jako lagano bez moguceg ostecenja dosjeda lagera.

Offline mmario73

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Kako promeniti Primar finalni prenos kod Kymco Super 9 motora
« Odgovori #2 : 12 Ožujak, 2009, 14:40:45 »
Imaš pravo za zagrevanje, vidiš toga sam se mogao setiti...