Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Yamaha Aerox R 2001.  (Posjeta: 36449 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Yamaha Aerox R 2001.
« Odgovori #100 : 28 Studeni, 2009, 19:16:05 »
Nekužim ovo, nesmije imat elektromotor, kak će onda radit, na paru? Ak nema elektromotora, tak je svejedno koji ćeš vent uzet.

kak ne kuzis.....mora izgledat ko ovaj horvatov a ne ko onaj na recimo vxru il sp-u ili velikim motorima kojeg pali termoprekidac....

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Yamaha Aerox R 2001.
« Odgovori #101 : 28 Studeni, 2009, 19:24:29 »
kak ne kuzis.....mora izgledat ko ovaj horvatov a ne ko onaj na recimo vxru il sp-u ili velikim motorima kojeg pali termoprekidac....

Pa to  na slici je kuler od kompa, mislim na kuler od kompa koji se vrti toliko. Poslikat cu ti šta se ima, eventualno neki video :)

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Yamaha Aerox R 2001.
« Odgovori #102 : 28 Studeni, 2009, 19:28:05 »
Pa to  na slici je kuler od kompa, mislim na kuler od kompa koji se vrti toliko. Poslikat cu ti šta se ima, eventualno neki video :)

pa da.....kuler od kompa bi mi i trebao jer je relativno tanak.....navodno ima nekih od servera kai vrte oko 5000....a ni od procesora nebi bio los.....on vrti oko 3500.....aj ak nes nadjes javi...i naravno da bi bilo pozeljno da je polovno jer nebu se to svakodnevno vrtilo......  ;D

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Yamaha Aerox R 2001.
« Odgovori #103 : 29 Studeni, 2009, 09:05:28 »
Znam kaj očeš reć. Na sp-u su oni ventilatori koji imaju vani na sebi elektro motor. I ti jako puno mjesta zauzimaju, a to tebi ne drži vodu na zipaču  :happy3:

Ja sam vidio jedan 8 cm serverski, ima velike i na gusto peraje, debel skoro ko ovaj koji sad imam (3 i pol centimetra) i vrti se da te skoro bole uši od cviljenja  :frajer: E to kad bi mogo nabavit bilo bi majka. Al i ovaj bude poslužil jer fakat puše ko mutav  :toothy3:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Yamaha Aerox R 2001.
« Odgovori #104 : 29 Studeni, 2009, 09:43:01 »
Znam kaj očeš reć. Na sp-u su oni ventilatori koji imaju vani na sebi elektro motor. I ti jako puno mjesta zauzimaju, a to tebi ne drži vodu na zipaču  :happy3:

Ja sam vidio jedan 8 cm serverski, ima velike i na gusto peraje, debel skoro ko ovaj koji sad imam (3 i pol centimetra) i vrti se da te skoro bole uši od cviljenja  :frajer: E to kad bi mogo nabavit bilo bi majka. Al i ovaj bude poslužil jer fakat puše ko mutav  :toothy3:

naso sam i ja na netu neki thermaltake volcano 12 8cm koji ima samo 3 peraje i vrti 6000 al nema ga nigdje za kupit kod nas il ga ja nemrem nac a prica se o njemu po ovim nasim informatickim forumima sto bi znacilo da ga je bilo za kupit....

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Yamaha Aerox R 2001.
« Odgovori #105 : 29 Studeni, 2009, 10:29:09 »
naso sam i ja na netu neki thermaltake volcano 12 8cm koji ima samo 3 peraje i vrti 6000 al nema ga nigdje za kupit kod nas il ga ja nemrem nac a prica se o njemu po ovim nasim informatickim forumima sto bi znacilo da ga je bilo za kupit....

Samo da ti kažem da skoro svaki 12cm vent tera više zraka od bilo kojeg 8cm venta, bez obzira koliko se vrtio jako!

12cm vent na oko 1900 okretaja ima protok oko 100-110m3/h
 8cm vent na oko 8000 okretaja ima protok oko 105m3/h s tim da nećeš kod nas naći takav vent za kupit!

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Yamaha Aerox R 2001.
« Odgovori #106 : 29 Studeni, 2009, 10:55:27 »
Samo da ti kažem da skoro svaki 12cm vent tera više zraka od bilo kojeg 8cm venta, bez obzira koliko se vrtio jako!

12cm vent na oko 1900 okretaja ima protok oko 100-110m3/h
 8cm vent na oko 8000 okretaja ima protok oko 105m3/h s tim da nećeš kod nas naći takav vent za kupit!

Jasno, ali gustoća peraja, položaj peraja i širina peraja jako ovisi o tome tako da je ovo što si ti napisao jako relativno  :dontknow:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Yamaha Aerox R 2001.
« Odgovori #107 : 29 Studeni, 2009, 11:12:02 »
Jasno, ali gustoća peraja, položaj peraja i širina peraja jako ovisi o tome tako da je ovo što si ti napisao jako relativno  :dontknow:

Naravno da ima utjecaja ovo što pišeš, al nažalost ne toliko koliko ti misliš. 12 cm vent jednostavno im veći presjek i osmica jednostavno nemože to nadoknadit s neznam koliko i kakvim perima. Nema 8centimetarskog venta koji može izgurat preko 110m3/h, dok 12cm vent može ić i do 260m3/h!

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Yamaha Aerox R 2001.
« Odgovori #108 : 29 Studeni, 2009, 11:18:17 »
8cm, 4200 vrti..puse ko blesav   :icon_biggrin:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Yamaha Aerox R 2001.
« Odgovori #109 : 29 Studeni, 2009, 11:36:17 »
Naravno da ima utjecaja ovo što pišeš, al nažalost ne toliko koliko ti misliš. 12 cm vent jednostavno im veći presjek i osmica jednostavno nemože to nadoknadit s neznam koliko i kakvim perima. Nema 8centimetarskog venta koji može izgurat preko 110m3/h, dok 12cm vent može ić i do 260m3/h!

Ma da? Onda ostavljam ovaj 120  :toothy11:

Po ljeti kad dođe temperatura na 80 samo će se čuti zvuk ventilatora.  :laughing7:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Yamaha Aerox R 2001.
« Odgovori #110 : 29 Studeni, 2009, 16:17:59 »
Po ljeti max. temp. ide do nekih 82°C, imao sam i termostat... sto se mene tice, ventilator ne bih stavljao. Jer kada stanes, temp. se spusta....

sto manje elektronike, to bolje  :icon_thumright:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Yamaha Aerox R 2001.
« Odgovori #111 : 30 Studeni, 2009, 08:32:29 »
Po ljeti max. temp. ide do nekih 82°C, imao sam i termostat... sto se mene tice, ventilator ne bih stavljao. Jer kada stanes, temp. se spusta....

sto manje elektronike, to bolje  :icon_thumright:

Hm, ali ako bude sreće, ventilator će se paliti samo kad temperatura skoči iznad 75  :toothy11:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Yamaha Aerox R 2001.
« Odgovori #112 : 30 Studeni, 2009, 08:34:05 »
Hm, ali ako bude sreće, ventilator će se paliti samo kad temperatura skoči iznad 75  :toothy11:

oce oce.....al kod mene....  :dancee:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Yamaha Aerox R 2001.
« Odgovori #113 : 30 Studeni, 2009, 15:10:51 »
Hm, ali ako bude sreće, ventilator će se paliti samo kad temperatura skoči iznad 75  :toothy11:

ako nisi imao problema dugi niz godina, zasto bi sada? Zbog globalnog zatopljenja?  :toothy3:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Yamaha Aerox R 2001.
« Odgovori #114 : 30 Studeni, 2009, 15:19:55 »
ako nisi imao problema dugi niz godina, zasto bi sada? Zbog globalnog zatopljenja?  :toothy3:

Nemrem ti opisat kolko sam se usro u koloni vručih motora koji se pomaknu 20 metara svakih 3 minute a temperatura iz asfalta isijava nekih 70 stupnjeva celzija u Slavonskom Brodu 280 kilometara od doma  ::) :icon_scratch:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Yamaha Aerox R 2001.
« Odgovori #115 : 30 Studeni, 2009, 15:41:34 »
Nemrem ti opisat kolko sam se usro u koloni vručih motora koji se pomaknu 20 metara svakih 3 minute a temperatura iz asfalta isijava nekih 70 stupnjeva celzija u Slavonskom Brodu 280 kilometara od doma  ::) :icon_scratch:

Ma sve je to dobro, kako bi ti bilo da otkaze vodena pumpa pri 10000+rpm, nekima se i to desilo pa tjeraju i dalje kao da se nista nije desilo  :laughing7:

Offline klembic

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 291
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pa da, mjesto mjesto
  • Moj Skuter: je i od mog brata..
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: a
  • MojSpuh: sto je to?
Odg: Yamaha Aerox R 2001.
« Odgovori #116 : 30 Studeni, 2009, 15:57:18 »
8cm, 4200 vrti..puse ko blesav   :icon_biggrin:
ma sta ti pricas decko?? kakav 80mm.. ja sam sebi stavio 120mm i ne hladi najbolje onaj malossi sport.. je da je giza al opet.. treba onaj s SP-a skinut =D xD

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Yamaha Aerox R 2001.
« Odgovori #117 : 30 Studeni, 2009, 16:02:00 »
ma sta ti pricas decko?? kakav 80mm.. ja sam sebi stavio 120mm i ne hladi najbolje onaj malossi sport.. je da je giza al opet.. treba onaj s SP-a skinut =D xD

di sam napisao kako hladi?  ::)

Offline klembic

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 291
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pa da, mjesto mjesto
  • Moj Skuter: je i od mog brata..
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: a
  • MojSpuh: sto je to?
Odg: Yamaha Aerox R 2001.
« Odgovori #118 : 30 Studeni, 2009, 16:05:51 »
di sam napisao kako hladi?  ::)
hahaha.. nisam ni citao, samo kad sam vidio sliku ventilatora odma sam znao da je u pitanju hlađenje.. xD... sta je s Zlikovim klipom? jel mu pase?

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Yamaha Aerox R 2001.
« Odgovori #119 : 30 Studeni, 2009, 16:11:40 »
hahaha.. nisam ni citao, samo kad sam vidio sliku ventilatora odma sam znao da je u pitanju hlađenje.. xD... sta je s Zlikovim klipom? jel mu pase?

neznam ja ni sta je on napravio  :dontknow: