Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: stavio bi-xenon na scoot  (Posjeta: 13422 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sugar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Mr J je cajka fan
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: stavio bi-xenon na scoot
« Odgovori #20 : 17 Veljača, 2007, 15:48:30 »
a one xenon H7 dal se to isplati staviti, koštaju oko 100kn ?



ne kostaju 100 kn sigurno!


to si ti vidio negdje imitaciju

Offline Hrastinski

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 612
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Runner 50
  • MojSpuh: tt
Odg: stavio bi-xenon na scoot
« Odgovori #21 : 17 Veljača, 2007, 16:04:07 »
to su bile samo žarulje

Offline Sugar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Mr J je cajka fan
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: stavio bi-xenon na scoot
« Odgovori #22 : 17 Veljača, 2007, 19:20:26 »
to su bile samo žarulje

nemres ti kupit samo zarulje,prije zarulja ide transformator

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: stavio bi-xenon na scoot
« Odgovori #23 : 17 Veljača, 2007, 21:10:52 »
to su bile samo žarulje

nemres ti kupit samo zarulje,prije zarulja ide transformator

Hrast je u pravu, to JESU samo žarulje, halogene žarulje sa 'xenon look'-om, znači mogu bit jače (100-110W) i obojanog stakla u plavo, da daju 'plavu' svjetlost... Čista šminka, a veća snaga može rastalit far... :dontknow:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Sugar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Mr J je cajka fan
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: stavio bi-xenon na scoot
« Odgovori #24 : 17 Veljača, 2007, 21:23:03 »
procitaj moj post gore,reko sam da su to imitacije!


to bude ti nakon mjesec dana opet bilo zuto svijetlo jer ce plava boja izgoriti,al svakih mjesec dana davat sto kuna i nije neka velika investicija tako da ko voli nek izvoli!

ja si te imitacije nikad nebi stavljao jer osobno,to mi je sabanija,radje imam obicna

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: stavio bi-xenon na scoot
« Odgovori #25 : 17 Veljača, 2007, 22:08:49 »
neče jer je u samoj žarulji xenon plin uz žarnu nit.
imao sam  ih u autu pa mi se rastalila žica u faru od mase.
bila je 100w h7. to ti nije za skut ali niti obična h7 nije loša pa nemoj bacati lovu na kopije i to kad za 16 kn dobiješ dvije obične.čist dost za skut 55w čak i preveč.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline Hrastinski

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 612
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Runner 50
  • MojSpuh: tt
Odg: stavio bi-xenon na scoot
« Odgovori #26 : 17 Veljača, 2007, 22:20:55 »
samo pitam!!

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: stavio bi-xenon na scoot
« Odgovori #27 : 17 Veljača, 2007, 23:05:16 »
samo da vas pitam jel znate razliku između xenona i bi-xenona... ::) ::)

i jel ste pitali kakve je kvalitete ovaj moj i oni ostali.... :jerk:

evo da vam pokažem primjer iz toga (evo cijena na tom http://xenon.antene.com/) ja sam uzeo takav al od druge firme i baš rađen za ugradnju u motore... pa ono...

evo označio sam crvenom strelicom taj bi-xenon...



tako se otprilike kreću cijene bi-xenona, a tu je cijena ista ;D kao šta sam i ja platio...
...a kad pogledaš ostale cijene drugih proizvođača bi-xenona za motore cijene su daleko veće!!!

al dobro sad ga imam i ne žalim za nijednom kunom :icon_biggrin:


Eto, sve van je lipo reka... On je kupija kit ka za auto, sa dvi duple žarulje (dugo i kratko na istoj žarulji, ala H4 i R2) jer ima misto za 2 žarulje, i želi da mu obe svitle, i za kratka i za duga svitla, kako je pretpostavljan i tvornički na Leonardu...

Vi koji imate isto misto za 2 žarulje koje su predviđene i imaju takve leće da je jedno od njih dugo, a drugo kratko sa sjenilom, možete uzeti mono-xenon (ala H7) set za auto, na onom cjeniku je 1790 kuna, pa smontirat po jednu u svako svitlo... Leće i sjenilo na vašim farovima će se pobrinit za siluetu... Pazit na pregrijavanje, poboljšat cirkulaciju zraka i hlađenje bez da vlaga ulazi...

Vi koji imate samo jedno svitlo i jednu žarulju, možete sa još nekim ko ima isti đir kupit bi-xenon set za auto, pa svak uzme po jednu, a sjenilo je na samoj žarulji koja je i kratko i dugo svitlo... Ili možete kupit odvojeno žarulju (bi-žarulju ala H4 ili R2) i balast(elektroniku), ali prema onom gori cjeniku, to je skuplje nego uzet set popola... Isto pazit na pregrijavanje, poboljšat cirkulaciju zraka i hlađenje bez da vlaga ulazi...

A oni koji imaju 2 svitla, ali jedno im je pozicija, a drugo kratko, mogu isto uzet mono-xenon set, poziciju stavit za dugo, a kratko na kojem je pretpostavljam nekakvo sjenilo, ostavit ka kratko, ali okrenit prekidač tako da umisto pozicije upali kratko, a kad se upali prekidačem kratko, da se i upali bivša pozicija, pa tako gore i kratko i stara pozicija/novo dugo... Samo je bitno, JAAKO bitno poboljšat hlađenje svitla, cirkulaciju zraka, i to tako da zrak cirkulira ali voda ne ulazi... Naravno, oni koji imaju takva svitla sa starim 'balon' žaruljama, a imaju se volje zajebavat sa preradama, ne moraju kupovat xenon, mogu umisto toga ubacit H7 (ili H1 koje su jeftinije) halogene žarulje ali isto moraju JAAAKO pazit na pregrijavanje, ili se poigrat ka roby44 sa LUXEON ledicama, pa ih stavit više umisto jedne žarulje, pa da vidiš kako blišti... :laughing7:

Ko ima volje, sa srićom... :icon_thumright:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Sugar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Mr J je cajka fan
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: stavio bi-xenon na scoot
« Odgovori #28 : 18 Veljača, 2007, 04:48:07 »
neče jer je u samoj žarulji xenon plin uz žarnu nit.
imao sam  ih u autu pa mi se rastalila žica u faru od mase.
bila je 100w h7. to ti nije za skut ali niti obična h7 nije loša pa nemoj bacati lovu na kopije i to kad za 16 kn dobiješ dvije obične.čist dost za skut 55w čak i preveč.


ne,ne,nisi ti skuzio!

govorimo o onim zaruljama kaj se kupe u pevecu za sto kuna,one u prozirnoj kutiji i na njima pise xenon,to su malo jace zarulje pofarbane u plavo,one nekih mjesec dana izvana stvarno izgledaju ko xenon al onda pocne ta plava boja bljedit i opet postaju zute!u tim zaruljama je obican vakuum i zbog tog vakuuma wolframova nit nemoze izgorit(obicne halogene zarulje)!

xenon lampe nemaju vakuum nego su punjene xenon plinom i rade na drugacijoj struji zbog koje treba taj procesor-transformator, kaj je vec

Offline leofreak250

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
Odg: stavio bi-xenon na scoot
« Odgovori #29 : 19 Veljača, 2007, 21:24:30 »
Eto, sve van je lipo reka... On je kupija kit ka za auto, sa dvi duple žarulje (dugo i kratko na istoj žarulji, ala H4 i R2) jer ima misto za 2 žarulje, i želi da mu obe svitle, i za kratka i za duga svitla, kako je pretpostavljan i tvornički na Leonardu...

tako je... ovo si dobro napisao... ;D ;D

znaći ja na svom leu imam serijski 2 žarulje i svaka žarulja ima kratko i dugo svjetlo... pa sam tako i kupio taj bi-xenon kit za motore koji ima isti princip rada!!! :icon_biggrin: :icon_biggrin:


..samo šta očito većina vas nezna razliku između xenona i BI-xenona, pa znaći da se tako i cijene drugačije kreću u vrsti xenona!!!

--> APRILIA RULES <--
--> 4T POWER <--

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: stavio bi-xenon na scoot
« Odgovori #30 : 19 Veljača, 2007, 21:27:47 »
ali svejedno, previse.  u praksi ti to i nije bas potrebno.

Offline leofreak250

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
Odg: stavio bi-xenon na scoot
« Odgovori #31 : 20 Veljača, 2007, 01:16:23 »
ali svejedno, previse.  u praksi ti to i nije bas potrebno.

a je i nije....

loše je to šta sam potrošio novce :laughing7: :laughing7: ...ali dobro je to šta imam puno bolju vidljivost i uočljivost ponoći, veću sigurnost zbog boljih svijetala i još šta je na neki naćin to šminka... :icon_biggrin: ;D :icon_biggrin:
--> APRILIA RULES <--
--> 4T POWER <--

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: stavio bi-xenon na scoot
« Odgovori #32 : 20 Veljača, 2007, 14:07:15 »
ali svejedno, previse.  u praksi ti to i nije bas potrebno.

a je i nije....

loše je to šta sam potrošio novce :laughing7: :laughing7: ...ali dobro je to šta imam puno bolju vidljivost i uočljivost ponoći, veću sigurnost zbog boljih svijetala i još šta je na neki naćin to šminka... :icon_biggrin: ;D :icon_biggrin:

mislio sam na bi-xenon da bas i nije potreban na skuteru. obicni xenon je i vise nego zadovoljavajuc.

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: stavio bi-xenon na scoot
« Odgovori #33 : 20 Veljača, 2007, 20:43:37 »
Je, ali ovako mu je bilo jednostavnije, ima je 2 ili H4 ili R2 ili S2 žarulje sa bi-žarnicama... Sve te žarulje imaju u sebi mini-sjenilo za kratko svitlo, i kućište prilagođeno tome...
Bi-xenon žarulje su napravljene da emuliraju te žarulje i pašu u njihova kućišta svjetla...
Kako bi u takvom svjetlu funkcionirala mono žarulja bez sjenila, tipa H1 ili H7 ili mono-xenon, neman pojma, ali nisan siguran da bi moga dobit odgovarajuću siluetu za kratko svitlo, a time i proć tehnički... :icon_scratch: :dontknow:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline ryder on the storm

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • badtothebone
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • click here
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70sp, Audi A6
Odg: stavio bi-xenon na scoot
« Odgovori #34 : 12 Ožujak, 2007, 16:47:43 »
dobro koja je razlika??
jer znam da kod tih zarulja nema wata neko razlikuju se samo u vrsti plina, tj. u toplini. od 700 do 1200K i o tome ovisi boja svijetlosti. max je 1200, od zute do plave svijetlosti. a cijena zarulja je ista. i ova od 700 i ova od 1200.
ma, on govori o pravim ksenonskim svijetlima, ne onim falš, razlika je dan i noć :icon_thumright:
kit:Malossi mhr replica
auspuh:Malossi mhr replica
vario:malossi multivar
red sponge,... radilica i dell 21 comming soon

Offline Tommek

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1154
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: OS
  • Moj Skuter: VX
Odg: stavio bi-xenon na scoot
« Odgovori #35 : 16 Lipanj, 2007, 08:34:11 »
jel ima tko xenon na novom runneru? ;D cini mi se dosta zanimljivo...

e sad pitanje je koliko je love potrebno,za nešto ne najbolje ,ali solidno...
i recimo jel se moze ugraditi oriđiđi u piaggio centrima/servisima da ne izgubim garanciju?

Offline ryder on the storm

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • badtothebone
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • click here
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70sp, Audi A6
Odg: stavio bi-xenon na scoot
« Odgovori #36 : 16 Lipanj, 2007, 09:25:21 »
neče jer je u samoj žarulji xenon plin uz žarnu nit.
imao sam  ih u autu pa mi se rastalila žica u faru od mase.
bila je 100w h7. to ti nije za skut ali niti obična h7 nije loša pa nemoj bacati lovu na kopije i to kad za 16 kn dobiješ dvije obične.čist dost za skut 55w čak i preveč.
vidio sam te xenon look original piaggiove, tako da mi se čini da nebi trebalo bit beda sa njima :headbang:
kit:Malossi mhr replica
auspuh:Malossi mhr replica
vario:malossi multivar
red sponge,... radilica i dell 21 comming soon

Offline Tommek

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1154
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: OS
  • Moj Skuter: VX
Odg: stavio bi-xenon na scoot
« Odgovori #37 : 16 Lipanj, 2007, 09:29:49 »
ma gdje si to vidio? ;)
de baci neki link ili sl.
koliko love?
fala

Offline Tommek

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1154
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: OS
  • Moj Skuter: VX
Odg: stavio bi-xenon na scoot
« Odgovori #38 : 24 Lipanj, 2007, 01:19:58 »
de da pitam,moram...
kad se stavlja xenon jel se mjenja cijeli far ili samo te žarulje?
 ???

Offline marko.p

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1858
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac,Zagreb
  • Moj Skuter: GP1, Sr50 Replica Alex de Angelis,Golf Plus sportline tdi, Polo 9N3 tdi
  • Moja Kaciga: HJC, IXS
Odg: stavio bi-xenon na scoot
« Odgovori #39 : 24 Lipanj, 2007, 12:10:40 »
de da pitam,moram...
kad se stavlja xenon jel se mjenja cijeli far ili samo te žarulje?
 ???
žarulja