Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kompresor zraka - preporuke  (Posjeta: 190932 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #260 : 19 Rujan, 2012, 17:31:02 »
aha za to neznam,ja sam mislil da on pita za matice na variomatu,zvonu i slicno
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #261 : 19 Rujan, 2012, 17:32:23 »
on je za sarafe auta govorio, za to mu treba puno veci moment na pistolju i veci protok kompresora nego sto ga ima.. ovi mali mislim da oko 300 litara u minuti piju
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #262 : 19 Rujan, 2012, 17:34:02 »
ma na preskokce sam pročital post pa nisam skuzil ;D
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline dgeceg

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 578
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovec
  • Moj Skuter: speedfight 2
  • Moja Kaciga: uvex
  • MojSetup: stage 6 racing
  • MojSpuh: stage 6 pro
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #263 : 19 Rujan, 2012, 19:21:27 »
kad bi kupio kompresor koji ima 250 l u minuti i s tim istim pištoljem, onda bi valjda mogo skidat šarafe s auta s felgi?

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #264 : 19 Rujan, 2012, 19:31:51 »
tesko,nije toliko stvar kompresora, nego jednostavno snage samog pistolja.. ti od 400-500 kn su obicno preslabi za taj zadatak...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #265 : 19 Rujan, 2012, 23:52:55 »
trebas bolji pistolj,a takvi pistolji su oko 1500 kn

Offline smart bbb

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški
  • big bore burnout
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: aprilia sr 150
  • Moja Kaciga: nolan n62
  • MojSetup: polini speed control
  • MojSpuh: BB serijala
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #266 : 20 Rujan, 2012, 21:37:13 »
ja imam mecafer pištolju iz brico storea 300kn i bez problema odšerafi maticu sa kombija i auta,kupi jači kompresor sa što večim protokom zraka

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #267 : 22 Rujan, 2012, 15:36:21 »
imam doma navedeni kompresor iz bricestore-a 50 l, 225 l/min, 2ks, i nije baš nešto, dns mi je frend donio pištolj za otšarafljivanje koji košta u dučanu 500 kn, pištolj može zašarafiti na 33 kile, bar tak piše xD i nemože otšarafiti šaraf na autu na felgama, neki otšarafi, neki ne, pa kak to? kaj je kompresor pre slab ili pištolj? koristili smo ono plavo crijevo 10 mm, ako se netko kuži u to neka napiše kaj bi trebalo promijeniti, jer pištolj mi treba, al očito neču moč s ovim radit

Imam doma isto  :icon_biggrin: ne znam za šarafe na autu, nisam probavao još... Za motore radi svoj posao odlično, a za to mi uglavnom i treba i super sam zadovoljan (za sad  :toothy12: ) :icon_thumright:
Ja imam pištolj od Einhella 330Nm+plavo crijevo od 10 i taj kompresor je prema specifikacijama jednu mrvu preslab za njega, tak da ti neće dati max. kolko bi mogao. Za aute, kamione i sl. ti treba onaj snage odvrtanja od 1000Nm, nemam pojma kolko dođe (pun pakrac), al za taj pištolj ti treba i popriličan kompresor... potraži malo po netu, einhell,lux i slično pa vidi specifikacije kolko traže minimum za kompresor, uglavnom, nisu male cifre  :icon_thumright:

U biti, za izvući max. iz tog od 3xy Nm trebao bi ti jači kompresor i veći promjer crijeva, ne sjećam se ali preporuka je čini mi se 12mm, sam ga nema nigdje za kupiti... :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 22 Rujan, 2012, 15:41:39 SixPack »

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #268 : 22 Rujan, 2012, 16:47:02 »
imam doma navedeni kompresor iz bricestore-a 50 l, 225 l/min, 2ks, i nije baš nešto, dns mi je frend donio pištolj za otšarafljivanje koji košta u dučanu 500 kn, pištolj može zašarafiti na 33 kile, bar tak piše xD i nemože otšarafiti šaraf na autu na felgama, neki otšarafi, neki ne, pa kak to? kaj je kompresor pre slab ili pištolj? koristili smo ono plavo crijevo 10 mm, ako se netko kuži u to neka napiše kaj bi trebalo promijeniti, jer pištolj mi treba, al očito neču moč s ovim radit


pistolje je preslab. 50 litara na 8 bara mora svaki seraf odserafit.

Offline zekozna

  • `Ko zna-zna!
  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 584
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Hexagon LX125 4t
  • Moja Kaciga: IXS StormHX2400
  • MojSetup: Serial
  • MojSpuh: Home made
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #269 : 23 Rujan, 2012, 10:17:29 »
Veliku ulogu ima promjer spojnica na crijevu....
Kratko i jasno - bez vozacke nemas kaj radit na cesti. Boli me k**ra* koliko dobro znas vozit.

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #270 : 24 Rujan, 2012, 08:27:30 »
pistolje je preslab. 50 litara na 8 bara mora svaki seraf odserafit.

U manualu piše da bi kompresor trebao biti min.r 2,2 kW i 250L/min.
Pištolj najbolje radi sa crijevom 10mm, ovo plavo u Pevecu šta sam kupio je 9mm... Max. veličina navoja je M14...
Ključ radi na max 6,3bara izlaznog tlaka, ne 8... Čuj, moment zatezanja na autu je između 100-130Nm (ovisi koje auto) tak da bi to trebalo ići dole, osim ko nije ruzina tolko uhvatila i još ko je netko nategao ko konj pa napravio sranje...  :dontknow:
Ja sam neke navojnike od bloka motora za skinuti morao nositi kod tokara i za ga skinuti je uništio cijeli gornji navoj "vide"+oštetio mi navoj u bloku, pa moš mislit kolko je "zapeklo" + ako je netko zavrnuo ko konj pa dobiješ to što dobiješ  :dontknow:

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #271 : 07 Travanj, 2013, 20:22:37 »
palo mi je napamet malo servisirat kompresor, i sta vise diran, g#vn% vise smrdi :)

dosad san samo liva ulje unutra sta god bi se naslo pri ruci, samo da ne radi na suvo, sad san odlucia ispistit ulje i nalit komplet novo, al nigdi nac koliko ulja ide u njega?
izvuka san iz njega oko po litre malo manje, a pitanje koliko je tvornicki

procita san komplet uputstva nigdi nac koliko ulja ide, al san nasa da bi svako malo tribalo cistit usisni kolektor, koji san danas prvi put rastavia i unutra ke raspadnuta piturana spuzva, di to nabavit?
 kompresor je 50litreni marka air force jedan cilindar. jedino sta san nasa u uputstvima je servisna podrska pa mi se sve cini da cu servis morat zvat:)

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #272 : 07 Travanj, 2013, 20:44:49 »
palo mi je napamet malo servisirat kompresor, i sta vise diran, g#vn% vise smrdi :)

dosad san samo liva ulje unutra sta god bi se naslo pri ruci, samo da ne radi na suvo, sad san odlucia ispistit ulje i nalit komplet novo, al nigdi nac koliko ulja ide u njega?
izvuka san iz njega oko po litre malo manje, a pitanje koliko je tvornicki

procita san komplet uputstva nigdi nac koliko ulja ide, al san nasa da bi svako malo tribalo cistit usisni kolektor, koji san danas prvi put rastavia i unutra ke raspadnuta piturana spuzva, di to nabavit?
 kompresor je 50litreni marka air force jedan cilindar. jedino sta san nasa u uputstvima je servisna podrska pa mi se sve cini da cu servis morat zvat:)
sveti duje sj#bo kompresor! pitaj američko ministarstvo obrane! možda oni znaju koje ulje i koliko troši njihov air force!
uzmi malossi red sunđer! tako sam i ja popravio filter zraka na frezi

Offline zekozna

  • `Ko zna-zna!
  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 584
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Hexagon LX125 4t
  • Moja Kaciga: IXS StormHX2400
  • MojSetup: Serial
  • MojSpuh: Home made
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #273 : 07 Travanj, 2013, 20:54:20 »
Uzmi filter zraka za napu, izreži ga u traku i srolaj umjesto te spužve...
Na bloku kompresora bi ti trebalo biti stakalce sa crvenom točkicom u sredini, ta točkica je najniža razina ulja.
Ako ti je još šta nejasno, pitaj ali pitanja poprati slikama da ti mogu preciznije odgovoriti...
Kratko i jasno - bez vozacke nemas kaj radit na cesti. Boli me k**ra* koliko dobro znas vozit.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #274 : 07 Travanj, 2013, 21:17:11 »
Mislim da je u ovoj temi slika mog kompresora, pa ako je isti - skoro litra ide.

Sent from my HTC One X


Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #275 : 07 Travanj, 2013, 21:23:12 »
palo mi je napamet malo servisirat kompresor, i sta vise diran, g#vn% vise smrdi :)

dosad san samo liva ulje unutra sta god bi se naslo pri ruci, samo da ne radi na suvo, sad san odlucia ispistit ulje i nalit komplet novo, al nigdi nac koliko ulja ide u njega?
izvuka san iz njega oko po litre malo manje, a pitanje koliko je tvornicki

procita san komplet uputstva nigdi nac koliko ulja ide, al san nasa da bi svako malo tribalo cistit usisni kolektor, koji san danas prvi put rastavia i unutra ke raspadnuta piturana spuzva, di to nabavit?
 kompresor je 50litreni marka air force jedan cilindar. jedino sta san nasa u uputstvima je servisna podrska pa mi se sve cini da cu servis morat zvat:)
sveti duje sj#bo kompresor! pitaj američko ministarstvo obrane! možda oni znaju koje ulje i koliko troši njihov air force!
uzmi malossi red sunđer! tako sam i ja popravio filter zraka na frezi

cini mi se da je ova spuzva dosta protocnija od malossijeve..

Uzmi filter zraka za napu, izreži ga u traku i srolaj umjesto te spužve...
Na bloku kompresora bi ti trebalo biti stakalce sa crvenom točkicom u sredini, ta točkica je najniža razina ulja.
Ako ti je još šta nejasno, pitaj ali pitanja poprati slikama da ti mogu preciznije odgovoriti...



nema prozorcica,sipka je,al nema na njoj nikakvih oznaka minmuma i maximuma


Mislim da je u ovoj temi slika mog kompresora, pa ako je isti - skoro litra ide.

Sent from my HTC One X



http://imageshack.us/a/img222/6510/img2330m.jpg

ovaj kompresor je u pitanju.. pogleda san da si ti skoro litru nalija.. a ja san izvuka malo manje od po litre,a ja san to uvik od oka naliva jer mu ionako triba samo da se podmaze

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #276 : 12 Travanj, 2013, 13:38:23 »
dakle situacija je ovakva. trazia san po internetu i naisa san na ovo za ulje http://www.maziva.org/index.php?option=com_content&view=article&id=85&Itemid=83

pa san pocea zvat ovlastene servise za raspitat se o kolicini ulja i koje ulje stavit.
prvi servis kaze da u 50litrene kompresore ide oko 3.5-4dcl ulja i da stavin 15w40 jer ionako samo sluzi za podnazuvanje klipnjace, pa san zva drugi servis u kojem kazu oko 250ml ulja al ako vec nemogu nabavit kompresorsko ulje da obavezno stavin monogradno, znaci jedna oznaka ka sta je ulje za vilice getribu i slicno jer ne smin bit 10/40 i sl, pa san zva treci sevis u kokem kaze da ulja svakako ide ispod 0,5 l i da ide full sintetika obavezno 5w50. e sad mi je totalni show u glavi, vise san jucer zna nego neki dan:)

alfa, pripazi jer niko od njih mi nije reka da ide vise od 4dcl ulja, a to sta si izvaia 9dcl a u uputstvima pise 210, moze bit da je neko liva naknadno ulje ko i ja :icon_thumright:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #277 : 12 Travanj, 2013, 13:44:00 »
ovi 50ltr kompresori su manje vise svi isti, ide ulja malo ispod litre, ja sam tocio shell r5e za turbodizel motore 10w40  :laughing6: sto je najbolje kompresor se umirio i radi bolje nego kad je bio novi. Razina ulja ti je ona crvena tocnika u sredini prozorcica na straznjoj strani kartera, tu se i ispusta ulje.
Sto se tice filtera i to bilo kakva spuzva ili ono od nape ce bit ok.
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #278 : 12 Travanj, 2013, 16:06:08 »
Na mom kompresoru ima stakalce sa oznakom nivoa tako da znam koliko treba tocit ulja.


Ulje za kompresor sam kupio u bauhausu. Oznaka je (nesto)100 sto je ekvivalent w30. Radi se bas o ulju za kompresore, a ne obicnom monogradnom w30 ulju.
Mislim da je litra bila 75kn (bauhaus bio najjeftiniji)

Sent from my HTC One X


Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Re: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #279 : 12 Travanj, 2013, 16:14:12 »
Na mom kompresoru ima stakalce sa oznakom nivoa tako da znam koliko treba tocit ulja.


Ulje za kompresor sam kupio u bauhausu. Oznaka je (nesto)100 sto je ekvivalent w30. Radi se bas o ulju za kompresore, a ne obicnom monogradnom w30 ulju.
Mislim da je litra bila 75kn (bauhaus bio najjeftiniji)

Sent from my HTC One X
iskreno neznam koliko je bitno dal je ulje za kompresor ili za motor s unutarnjim izgaranjem. Eventualno mozda aditivi u uljima za aute mogu stetit brtvama, ali kvaliteta mozda cak i nadilazi to ulje za kompresor  :icon_scratch:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka