Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kompresor zraka - preporuke  (Posjeta: 190959 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #140 : 10 Travanj, 2012, 22:16:45 »
moguce da je 5m tako mi izgleda otprilike,ravno,plavo,armirano...
sad sam bio do garaze,izvana je siroko 14 mm ;)


tnx   :icon_thumright:


Daj mi jos samo reci.... Jel bi se moglo crijevo imat zamotano na podu par metara, a odmotano par metara i koristit ili bi pritisak zraka htio odmotat crijevo.... Ako kuzis sto hocu rec.... Ako se moze, mozda bi radje uzeo 10 metara, ali nikako nebi htio razvlacit 10 metara crijeva po garazi kad najcesce radim na 2 metra od kompresora

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #141 : 10 Travanj, 2012, 22:21:21 »

tnx   :icon_thumright:


Daj mi jos samo reci.... Jel bi se moglo crijevo imat zamotano na podu par metara, a odmotano par metara i koristit ili bi pritisak zraka htio odmotat crijevo.... Ako kuzis sto hocu rec.... Ako se moze, mozda bi radje uzeo 10 metara, ali nikako nebi htio razvlacit 10 metara crijeva po garazi kad najcesce radim na 2 metra od kompresora
shvacam sta hoces reci,naravno da mozes imati zamotano u krug na podu i odmotano onoliko koliko ti treba...pritisak zraka nece odmotati crijevo...ja uvijek tako radim jel mi nikada ne treba 5 m jer sam uvijek blizu kompresora  :icon_thumright:

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #142 : 10 Travanj, 2012, 22:22:00 »
shvacam sta hoces reci,naravno da mozes imati zamotano u krug na podu i odmotano onoliko koliko ti treba...pritisak zraka nece odmotati crijevo...ja uvijek tako radim jel mi nikada ne treba 5 m jer sam uvijek blizu kompresora  :icon_thumright:

Onda cu ipak nabavit 10 metarsko ako mi nece bit zao dodatnih 50tak kuna  ;D

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #143 : 10 Travanj, 2012, 22:26:07 »
Onda cu ipak nabavit 10 metarsko ako mi nece bit zao dodatnih 50tak kuna  ;D
kako hoces,ali mislim da ce ti 10 m biti predugačko i da ga nikad nece iskoristiti....

ali ti najbolje znas  :icon_thumright:

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #144 : 10 Travanj, 2012, 22:49:15 »
kako hoces,ali mislim da ce ti 10 m biti predugačko i da ga nikad nece iskoristiti....

ali ti najbolje znas  :icon_thumright:

Imam garazu u dvoristu i kad hocu dopumpat gume na autu, 10m ce bit cak i malo prekratko. Al budem vidio. Nije problem ni napunjen kompresor dopeljat u dvorite - ima kotacice  ;D

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #145 : 10 Travanj, 2012, 22:53:00 »
Imam garazu u dvoristu i kad hocu dopumpat gume na autu, 10m ce bit cak i malo prekratko. Al budem vidio. Nije problem ni napunjen kompresor dopeljat u dvorite - ima kotacice  ;D
kotacici su spas  ;D

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #146 : 11 Travanj, 2012, 10:45:20 »
Sad sam i ja u toj fazi, pa da se vratimo na pneumatski... :icon_biggrin:
Bio malo gledati pevec i ove ostale centre, jedino u Pevecu sam naletio da imaju pneumatski na lageru i kaže za onaj LUX od max.320Nm da je min. potreban protok na izlazu 260 l/min., e sad ovaj uljni koji bi ja uzeo ima specificirano bocu 50L, 2ks, i protok 125 l/min (800kn, inače su svi od 50l od 1200kn+). pa sam malo zbunjen... Čak mi u jednom centru kaže lik za primjerice ovaj od 25Lit. da ti to kao neće raditi, da treba boca 100-200lit. min.  :o
Pa šta sad to znači, da ne bude zajeb?

Inače naletio sam u Pevecu na ono plavo crijevo 10m 9×2,5mm 152kn  :headbang:

Offline spyke#1

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #147 : 11 Travanj, 2012, 13:44:22 »

Sad samo ne znam jel nabavit 5 ili 10 metara crijevo. I gdje nac neko dobro za male novce? Neko sto sire, a da je oko 100tinjak kuna

Ja sam kupio u Lidlu, 20 ili 25m, nisam siguran, armirano, na bubnju za 150kn i super je. Nikad neznas kad ce zatrebat i nije neka prevelika lova(tak dugih crijeva inace ispod 300, 400kn nema)

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #148 : 11 Travanj, 2012, 14:45:02 »
Ja sam kupio u Lidlu, 20 ili 25m, nisam siguran, armirano, na bubnju za 150kn i super je. Nikad neznas kad ce zatrebat i nije neka prevelika lova(tak dugih crijeva inace ispod 300, 400kn nema)


Da sam bar otisao pogledat...
Kupio sam danas u Pevecu za 150kn 10 metarsko LUX armirano unutarnjeg promjera 9mm, vanjskog 14mm. Nije bilo od 5 metara i sad mi je drago, jer ovo mi je taman duljina da nemoram pazit.


Ajde izmjeri to crijevo izvana koliko je siroko... Ako je 14 ili vise mm, onda sam se ja danas lagano zajebao  ;D


Bilo je u Pevec u i 5 i 10 metarskih, ali unutarnjeg promjera 6mm za neznatno manje love od ovog sto sam kupio. Bio sam i u Bauhausu (tamo imaju samo tanka i skupa) i u Baumaxu gdje imaju tanka i jedno od 10m unutarnje sirine 8mm, ali po cijeni kao ovo iz Peveca koje je sire pa sam se vratio u Pevec i kupio

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #149 : 11 Travanj, 2012, 14:55:22 »
Sad sam i ja u toj fazi, pa da se vratimo na pneumatski... :icon_biggrin:
Bio malo gledati pevec i ove ostale centre, jedino u Pevecu sam naletio da imaju pneumatski na lageru i kaže za onaj LUX od max.320Nm da je min. potreban protok na izlazu 260 l/min., e sad ovaj uljni koji bi ja uzeo ima specificirano bocu 50L, 2ks, i protok 125 l/min (800kn, inače su svi od 50l od 1200kn+). pa sam malo zbunjen... Čak mi u jednom centru kaže lik za primjerice ovaj od 25Lit. da ti to kao neće raditi, da treba boca 100-200lit. min.  :o
Pa šta sad to znači, da ne bude zajeb?

Inače naletio sam u Pevecu na ono plavo crijevo 10m 9×2,5mm 152kn  :headbang:

Te litre u minuti ti nista ne znace jer je bitno koliko stroj moze davat litara u rasponu u kojem puni bacvu. Svi oni pune do 8 bara, a kad padne ispod 6 bara, dopunjavaju do 8 bara i tako u krug.
Ja sam stopao koliko vremena treba za taj ciklus (od 6 do 8 bara) i ispada 45 sekundi. To bi bilo 135 litara u minuti sto je za stroj od 2,5KS prilicno dobro (obicno se deklarira za takav stroj 113 litara pri 7 bara tlaka).


Sa takvim protokom se ne moze bas nista konkretno radit jer treba samo pogledat koliko alati trose pa se vidi da 130 litara nije dovoljno. Al za pumpat gume, raspuhivat prasinu i odvrnut pokoju maticu je odlicno.



Za ovaj einhell kojeg spominjes... Jesi siguran da je 50 litreni, uljni sa 2KS? Takav kosta 1200kn. Da nije to mozda 1,5KS beuzljni od 50 litara?
Koliko sam vidio, ovaj od 1,5KS daje 45 litara u minuti na 7 bara (tako pise na Eihelovim stranicama). Ne vidim na stranicama uljni od 2KS, ali uljni od 2,5KS ima deklarirano 113 litara u minuti pri 7 bara pa evo da imas neki orijentir po cemu se ravnat
« Zadnja izmjena: 11 Travanj, 2012, 22:04:14 3alfa3 »

Offline spyke#1

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #150 : 11 Travanj, 2012, 15:31:11 »

Ajde izmjeri to crijevo izvana koliko je siroko... Ako je 14 ili vise mm, onda sam se ja danas lagano zajebao  ;D


12,5mm

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #151 : 11 Travanj, 2012, 16:57:56 »
12,5mm

To je onda unutra vjerojatno 6-7mm. Jebiga, da si bar prije napisao. Isao bi po to  ;D

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #152 : 11 Travanj, 2012, 21:33:18 »
Te litre u sekundi ti nista ne znace jer je bitno koliko stroj moze davat litara u rasponu u kojem puni bacvu. Svi oni pune do 8 bara, a kad padne ispod 6 bara, dopunjavaju do 8 bara i tako u krug.
Ja sam stopao koliko vremena treba za taj ciklus (od 6 do 8 bara) i ispada 45 sekundi. To bi bilo 135 litara u sekundi sto je za stroj od 2,5KS prilicno dobro (obicno se deklarira za takav stroj 113 litara pri 7 bara tlaka).

Sa takvim protokom se ne moze bas nista konkretno radit jer treba samo pogledat koliko alati trose pa se vidi da 130 litara nije dovoljno. Al za pumpat gume, raspuhivat prasinu i odvrnut pokoju maticu je odlicno.

Za ovaj einhell kojeg spominjes... Jesi siguran da je 50 litreni, uljni sa 2KS? Takav kosta 1200kn. Da nije to mozda 1,5KS beuzljni od 50 litara?
Koliko sam vidio, ovaj od 1,5KS daje 45 litara u sekundi na 7 bara (tako pise na Eihelovim stranicama). Ne vidim na stranicama uljni od 2KS, ali uljni od 2,5KS ima deklarirano 113 litara u sekundi pri 7 bara pa evo da imas neki orijentir po cemu se ravnat

Nije u sekundi... piše na kutiji kompresora "125L/min. -->" nije mi jasno za što to stoji, ili je to neka marketinčka fora :dontknow:
A na LUX odvijaču od 320Nm piše "260 L/min. -->" i "-->880L/min.) @6,2Bara  :dontknow:
Na onom od 960Nm "min. 180L/min -->" i "--> +260l/min.)
Vidim da tu brdo njih ima ove LUXove od 320Nm i boce 24-50lit. i svima ok radi za ove neke manje matice...e sad kamionsku ili auto sigurno da neće odvidati ali to mi niti ni ne treba...
Uglavnom ovaj sa 50L i 2KS + LUX 320Nm + plavo crijevo 11,5mm > neću se zahebat ako uzmem, to bi trebalo bi to za motore?  :icon_scratch:

http://www.bricostore.hr/41070-kompresorivei-strojevi
Go/On 50L 2ks uljni 800kn na akciji nekoj
NuAir 50L sličnih specifikacija 1.400kn

U Pevecu:
uljni 24L 2ks 1.100 a bezuljni 800kn // zračni 50L 2,5ks 1.400kn

U Merkuru: NuAir 24L 2ks 800kn  // NuAir 50L preko 1200-1400

Kupio sam danas u Pevecu za 150kn 10 metarsko LUX armirano unutarnjeg promjera 9mm, vanjskog 14mm. Nije bilo od 5 metara i sad mi je drago, jer ovo mi je taman duljina da nemoram pazit.

Ajde izmjeri to crijevo izvana koliko je siroko... Ako je 14 ili vise mm, onda sam se ja danas lagano zajebao  ;D

Bilo je u Pevec u i 5 i 10 metarskih, ali unutarnjeg promjera 6mm za neznatno manje love od ovog sto sam kupio. Bio sam i u Bauhausu (tamo imaju samo tanka i skupa) i u Baumaxu gdje imaju tanka i jedno od 10m unutarnje sirine 8mm, ali po cijeni kao ovo iz Peveca koje je sire pa sam se vratio u Pevec i kupio

Pa piše ti lijepo na deklaraciji, bio i ja jučer u PEvecu: armirano plavo od 10m ima samo od 9+2,5mm = 11,5mm, ima i onih tanjih šta kažeš od 6mm ali njih nisam gledao. Drugih nema sem onih narančastih spiralnih  :dontknow:

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #153 : 11 Travanj, 2012, 21:46:25 »
Nije u sekundi..


Lapsus.... Mislio sam (naravno) na minutu


...u PEvecu: armirano plavo od 10m ima samo od 9+2,5mm = 11,5mm, ima i onih tanjih šta kažeš od 6mm ali njih nisam gledao. Drugih nema sem onih narančastih spiralnih


14mm je debelo crijevo jer je unutarnji promjer 9mm, a stjenka je debela 2,5mm, ali ima stjenku s obje strane kad mjeris pa je zato 14mm ukupna sirina  ;D

Vidio sam ista takva LUXova plava armirana i od 5 i 10 metara, ali dimenzije 6mm sto nisam htio jer 10 metara kosta 20tak kuna manje od ovog kojeg sam kupio, a koje je bitno bolje.







U vezi malih kompresora i alata koji traze puno zraka....
Naravno da ces i sa 24 litre moci odvrnut maticu iako pistolj trazi puno vise zraka nego sto kompresor moze pumpat. Zato i postoji spremnik zraka na kompresoru. Problem je kad tlak u njemu padne, a motor kompresora ne moze dovoljno brzo nadoknadit tlak kako bi ti dalje bez prekida radio nego moras cekat.


Recimo, najcesce sprice za farbanje traze po minuti 300tinjak litara zraka. Ako krenes lakirat vecu povrsinu, ubrzo ces ostat bez tlaka u spremniku i onda imas problem jer ce kvaliteta farbanja pasti, a moze posao bit i upropasten. Tada je potrebno imat ogroman spremnik zraka kako bi uspio polakirat povrsinu bez prekida.
Ako lakiras manje stvari, onda mozda i uspijes to obavit bez prekida.



Uglavnom, svi ovi kompresori (pa cak i oni od 100 litara) imaju svoja ogranicenja cak i u amaterskoj upotrebi. Zato treba znat za sto ga trebas pa se raspitat da li ce bit dobar za taj posao.
« Zadnja izmjena: 11 Travanj, 2012, 21:54:53 3alfa3 »

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #154 : 11 Travanj, 2012, 22:00:19 »
Uglavnom ovaj sa 50L i 2KS + LUX 320Nm + plavo crijevo 11,5mm > neću se zahebat ako uzmem, to bi trebalo bi to za motore?  :icon_scratch:


Bit ce to OK.

Inace, 99% kompresora su od istih dijelova napravljeni samo su drugacije brendirani. Recimo, moj Mecafer je isti vrag ko i ovaj sa slike samo se zove drugacije.
Pogledas samo na slikama kakav motor imaju i sve ti je jasno


Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #155 : 11 Travanj, 2012, 22:25:16 »
U vezi malih kompresora i alata koji traze puno zraka....
Naravno da ces i sa 24 litre moci odvrnut maticu iako pistolj trazi puno vise zraka nego sto kompresor moze pumpat. Zato i postoji spremnik zraka na kompresoru. Problem je kad tlak u njemu padne, a motor kompresora ne moze dovoljno brzo nadoknadit tlak kako bi ti dalje bez prekida radio nego moras cekat.

Recimo, najcesce sprice za farbanje traze po minuti 300tinjak litara zraka. Ako krenes lakirat vecu povrsinu, ubrzo ces ostat bez tlaka u spremniku i onda imas problem jer ce kvaliteta farbanja pasti, a moze posao bit i upropasten. Tada je potrebno imat ogroman spremnik zraka kako bi uspio polakirat povrsinu bez prekida.
Ako lakiras manje stvari, onda mozda i uspijes to obavit bez prekida.

 :icon_thumright:

Bit ce to OK.

Inace, 99% kompresora su od istih dijelova napravljeni samo su drugacije brendirani. Recimo, moj Mecafer je isti vrag ko i ovaj sa slike samo se zove drugacije.
Pogledas samo na slikama kakav motor imaju i sve ti je jasno

Zato sam i mislio uzeti ovog ćajniza od 800kn, sve je to ista šablona, isti princip i možda u nekim segmentima mala razlika u kvaliteti, ali za tu i tamo nešto ispuhat, odvidat, mislim da je sve preko te cifre bacanje love... Jedino ovaj pištolj u pevecu dođe 530kn, a u Merkuru sam gledao kao cijeli set pneumatskih (ima 3-4 pneumatska pištolja za razne namjene) 600kn pa sad nisam siguran šta...

Al kako sam alergičan na ove prodavače po trgovinama, jaooo, seru ga sve u šesnaest, kao sve ono jeftino ne valja ništa, kao nećeš moći, kao puknut će, raspast će se, mojem kumu se raspalo... Uvijek kad uđem u trgovinu, samo kažem "hvala, pogledat ću malo sam"...  :icon_biggrin:

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #156 : 11 Travanj, 2012, 23:05:00 »
Probaj kupit neki uljni. Trajniji su i manje skloni kvarovima.
Ali imaju jedan minus - kod lakiranja, hoce pljucnut malo ulja kroz spricu. Ne kazem da pljuje, al zna se desit da malo izleti. Kao uostalom i voda koja se skuplja u bacvi i koju bi trebalo s vremena na vrijeme izvadit (ima dole ventil koji se otpusti i zrak i malo kondenzata izadje).

Jedini lijek za to je kupit dodatak koji se montira na izlaz zraka koji ce sakupljat tu vodu i ulje. Ali tu pricamo vec o cjepidlacenju i to je mozda bitno autolakirerima, air brush umjetnicima i sl.


Za po garazi - ovakvi kompresori su odlicni. Ako mozes, uzmi 50 litreni, nece ti bit zao

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #157 : 11 Travanj, 2012, 23:43:42 »
Ja sam kupio u Lidlu, 20 ili 25m, nisam siguran, armirano, na bubnju za 150kn i super je. Nikad neznas kad ce zatrebat i nije neka prevelika lova(tak dugih crijeva inace ispod 300, 400kn nema)

To bi moglo bit ovo. 20 metara, 6mm unutarnji/12mm vanjski promjer

http://www.lidl.de/de/Druckluft/brennenstuhl-Druckluftschlauchtrommel-Standard

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #158 : 12 Travanj, 2012, 10:13:47 »
Probaj kupit neki uljni. Trajniji su i manje skloni kvarovima.
Ali imaju jedan minus - kod lakiranja, hoce pljucnut malo ulja kroz spricu. Ne kazem da pljuje, al zna se desit da malo izleti. Kao uostalom i voda koja se skuplja u bacvi i koju bi trebalo s vremena na vrijeme izvadit (ima dole ventil koji se otpusti i zrak i malo kondenzata izadje).

Jedini lijek za to je kupit dodatak koji se montira na izlaz zraka koji ce sakupljat tu vodu i ulje. Ali tu pricamo vec o cjepidlacenju i to je mozda bitno autolakirerima, air brush umjetnicima i sl.

Za po garazi - ovakvi kompresori su odlicni. Ako mozes, uzmi 50 litreni, nece ti bit zao

Da, uzet ću onaj šta sam ti naveo za 800kn: Go/On 50L. uljni 2ks + plavo crijevo 14mm  ;D + LUX pneumatski + nastavci...
Inače, odlična je stvar onaj nastavak za pjeskarenje, npr. za čistiti karbove, uštekaš u sodu-bikarbonu i voila, deri miki...   :icon_biggrin:
Čini mi se da sam vidio u uputstvima da se ulje kao mijenja nakon određenog broja "sati"?

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #159 : 12 Travanj, 2012, 11:04:53 »
Čini mi se da sam vidio u uputstvima da se ulje kao mijenja nakon određenog broja "sati"?

Da. Kako kod kojeg proizvodjaca. Neki navode da se mijenja nakon par sati rada, a onda svakih parsto sati, a kod nekih da se mijenja nakon 100 sati rada pa kasnije svakih 500 sati.
Ja sam ga odmah promijenio jer je kompresor stajao par godina. Stalo ga je skoro litru, dok god nekih (manjih) ide 2-3 dl  :o


KAd ces mijenjat, najcesce se radi o ulju sa ISO VG 100 specifikacijom. Ima ih u BAuhausu, Baumaxu... JA sam kupio u BAuhausu za 70kn