Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kompresor zraka - preporuke  (Posjeta: 190812 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #220 : 18 Travanj, 2012, 18:58:00 »
Poceo tunning  ;D

Ovaj ventil kojim se ispusta kondenzat iz bacve je nikakav. Sporo ide, ne iscuri sve itd. Kupio sam kuglicni ventil (pipu) i sad je to cas posla, a rupa na njemu je puno veca od originalnog.

Istu pipu (ali druge velicine navoja) sam stavio izmedju regulatora tlaka i kuplunga za spajanje crijeva. Sad bacvu mogu drzat stalno pod tlakom jer ventilom zatvorim dovod pritiska u gumeno crijevo koje nije pametno drzat dugo pod pritiskom.

Ukupno 44kn i malo teflon trake koju imam doma.





Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #221 : 19 Travanj, 2012, 21:23:25 »
Tunning se nastavlja....
Podesio sam kompresor da puni do 9 bara. Ipak tih 50 litara viska zraka dobro dodje (razlika izmedju 8 i 9 bara).
Problem je bio sigurnosni ventil koji bi ispustio zrak ako bi tlak bio iznad 8 bara, ali i to sam postelao.

Preko 9 bara necu ic, ne toliko zbog bacve, nego da pumpa kompresora ne trpi previse. Jedino sto bi htio je da mogu podesavat i na koliko bara ce se kompresor palit. Ovako se pali automatski kad tlak padne na 7,2 bara , a iskljucuje na 9 bara.
« Zadnja izmjena: 19 Travanj, 2012, 21:25:11 3alfa3 »

Offline Lugburz

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1523
  • Spol: Muški
  • Rukovodioc-pijanac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjesto:
  • Moj Skuter: MojSkuter:
  • Moja Kaciga: Moja Kaciga:
  • MojSetup: MojSetup:
  • MojSpuh: MojSpuh:
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #222 : 19 Travanj, 2012, 22:15:44 »
ja bi nabavio gume od kartinga i stavio :icon_biggrin: al ozbiljno!
Rock out till your life is at an end

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #223 : 19 Travanj, 2012, 22:48:30 »
ja bi nabavio gume od kartinga i stavio :icon_biggrin: al ozbiljno!

Na koliko bi ih napumpao?  ;D

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #224 : 24 Travanj, 2012, 16:13:58 »
A kad smo vec kod ispustanja zraka, jel normalno da zrak ne ide iz boce jednolicno, nego jako, pa onda kao da se smanjuje izlaz na tom ventilu i onda ko da pukne i opet pocne jako prolazit zrak? I tako vise puta...
Izvadio sam taj ventil i nije zastopan, izgleda ko nov (zato jer i je nov)

malo tvrđi komadi te majoneze koji privremeno začepe ventilj i onda pukne kad izlete van!
bar mi je tako objasnio jedan frend


Evo sad mogu sa sigurnoscu tvrdit o cemu se radi.
Zbog brzog protoka zraka, vlaga i voda se ledi i zacepi rupice na ventilu.

Sad kad imam ventil koji je visesrtuko veci i koji se zbog toga ne uspije zacepit (promjer rupe 6-7mm), vidim da se voda ledi na podu i napravi se stalaktit koji se ubrzo otopi  ;D

Offline Lugburz

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1523
  • Spol: Muški
  • Rukovodioc-pijanac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjesto:
  • Moj Skuter: MojSkuter:
  • Moja Kaciga: Moja Kaciga:
  • MojSetup: MojSetup:
  • MojSpuh: MojSpuh:
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #225 : 24 Travanj, 2012, 23:42:16 »
Na koliko bi ih napumpao?  ;D
a ovisi... ;D
Rock out till your life is at an end

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #226 : 09 Svibanj, 2012, 08:37:04 »
Moze se koristit ulje za kompresore. Kad sam kupio ulje (ISO VG 100 standard, to bi bilo kao monogradno ulje W40), na boci je oznaceno da sluzi za podmazivanje motora kompesora i alata.

Nalij ulje do sredince crvene oznake. Odserafi ventil za ispust kondenzata i nek kompresor tako radi 20tak minuta. Nebi se smio pregrijat jer nije pod opterecenjem obzirom da nema tlaka u boci. Nakon toga, kad se malo ohladi, ponovi razradu, ali ovaj put tako da kompresor radi 5 minuta pri tlaku od cca. 5-6 bara (budi uz kompresor pa na pistolj za puhanje odpustaj zrak tako da tlak u boci bude oko 5-6 bara). Onda izlij ulje, stavi novo i to bi trebalo biti najzdravije za kompresor. Ulje mijenjaj jednom godisnje, jer sumnjam da ce ti kompresor radit godisnje par stotina sati (ne da ces ti s njim radit parsto sati, nego da ce motor kompresora bit upaljen parsto sati)

Litra Craftomat ulja VG 100 kosta 69 kuna u Bauhausu

Ulio ulje, pa išao skidati naljepnicu koju su kinezi metnuli u otvor za dolijevanje, i samo mi skliznula u karter  :BangHead:
Ispustio ulje da skinem dekl, i imam šta vidjeti, izlazi crnilo s talogom  :o...
Skinuo dekl, sve očistio lijepo, obrisao i sad je karter mic-mac  ;D
Nego ne znam na kolko cirka da stegnem vide dekla, unutra je neka gumena brtva pa da ne pretjeram  :icon_scratch:

Čini mi se da je sve već tvornički razrađeno, jer kad sam skinuo deklo vidi se da je sve to dobrano nauljeno, a mislim da od tuda i potječe onaj crni talog šta se nakupio u karteru. Oni ga razradili, ispustili ulje a unutra ostao talog od razrade  :neampojma:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #227 : 09 Svibanj, 2012, 08:45:20 »
Nego ne znam na kolko cirka da stegnem vide dekla


Lagano, ne treba pretezat jer ce guma brtvit. Ako bi negdje slinilo, samo malo dotegni, ali pazi da su svi serafi jednako stegnuti, a kad stezes, radi to krizno (kao recimo kotac na autu)
« Zadnja izmjena: 09 Svibanj, 2012, 08:47:22 3alfa3 »

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #228 : 09 Svibanj, 2012, 09:09:44 »

Lagano, ne treba pretezat jer ce guma brtvit. Ako bi negdje slinilo, samo malo dotegni, ali pazi da su svi serafi jednako stegnuti, a kad stezes, radi to krizno (kao recimo kotac na autu)

Da, da, križno sam ih stegnuo, stegnuo sam ih manje nego su bili stegnuti prije :icon_thumright:
Još da novo ulje kupim i onda paljenje  ;D

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #229 : 19 Svibanj, 2012, 16:54:17 »
Pušta mi zrak tamo na spoju onog mjedenog nastavka šta zašarafiš u pištolj za odvrtavanje (koji spaja pištolj i crijevo)... mislim ništa strašno, s čime da to zabrtvim... mislio sam neki "locktite" za te svrhe bacit na navoj pa...  :icon_scratch:

Inače, lijepo odvrtava, matice i sve ostalo ide dole bez beda  :headbang:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #230 : 19 Svibanj, 2012, 17:00:28 »
meni je pocelo pustat crijevo (pevecovo) na tom kuplungu gdje se stavlja pistolj. Rastavio sam ga, omotao navoj sa 3-4 kruga teflon trake i sastavio. Ne pusta uopce.

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #231 : 19 Svibanj, 2012, 17:23:09 »
meni je pocelo pustat crijevo (pevecovo) na tom kuplungu gdje se stavlja pistolj. Rastavio sam ga, omotao navoj sa 3-4 kruga teflon trake i sastavio. Ne pusta uopce.

Da vidiš, meni je teflonska traka bila na navoju tog prikljuička kad sam kupio gun i trebao sam sa tim zavrnuti, a ja budala odvrnuo i bacio, mislio sam kao nema potrebe  :BangHead:

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #232 : 19 Svibanj, 2012, 17:38:04 »
A daj mi reci kako ispuštaš zrak kad si gotov za danas, na špricu za propuhivanje dok ne padne tlak ili lagano odvrneš dole ventil na boci pa nek curi polako...  :icon_scratch:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #233 : 19 Svibanj, 2012, 18:03:34 »
Da vidiš, meni je teflonska traka bila na navoju tog prikljuička kad sam kupio gun i trebao sam sa tim zavrnuti, a ja budala odvrnuo i bacio, mislio sam kao nema potrebe  :BangHead:

Teflon traka kosta par kuna pa ju kupi


A daj mi reci kako ispuštaš zrak kad si gotov za danas, na špricu za propuhivanje dok ne padne tlak ili lagano odvrneš dole ventil na boci pa nek curi polako...  :icon_scratch:


Ne ispustam tlak. Samo preko pipe zatvorim dotok u crijevo i njega ispraznim.
Svaki tjedan (odprilike nakon 30tak minuta rada motora) ispustim na ventilu (pipa koju sam stavio umjesto serijskog - vidis gore na ovoj stranici) pustim zrak na 2-3 sekunde da iscuri kondenzat.
« Zadnja izmjena: 19 Svibanj, 2012, 18:08:06 3alfa3 »

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #234 : 19 Svibanj, 2012, 18:15:53 »
Ne ispustam tlak. Samo preko pipe zatvorim dotok u crijevo i njega ispraznim.
Svaki tjedan (odprilike nakon 30tak minuta rada motora) ispustim na ventilu (pipa koju sam stavio umjesto serijskog - vidis gore na ovoj stranici) pustim zrak na 2-3 sekunde da iscuri kondenzat.

Rijetko koristim kompresor, pa kad završim, otvorim ventil na boci nek sve izađe i iscuri kondezat ko ga ima... glupo mi je da bude cijelo vrijeme pod tlakom ako ga neću bar tjedan dva koristit  :dontknow:

Mogu ti reći, super sam zadovoljan sa Einhellovim pištoljem, lijepo odvrne, nema šta, jedino ću morat vidit jel postoji gedora 34 za veliku maticu kvačila da i nju sprdim u dve sekunde :icon_biggrin:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #235 : 19 Svibanj, 2012, 18:19:32 »
Rijetko koristim kompresor, pa kad završim, otvorim ventil na boci nek sve izađe i iscuri kondezat ko ga ima... glupo mi je da bude cijelo vrijeme pod tlakom ako ga neću bar tjedan dva koristit  :dontknow:


Vece je naprezanje za bocu ako ju ispustas i punis nego ako je stalno napunjena jer se metal napreze i opusta. A i bacas energiju jer moras punit od nule sto je glavni razlog (dodatno i sam kompresor trpi jer ima vise radnih sati jer prvih 6 bara puni bez veze).
Jedino sto nebi trebalo ostavljat pod tlakom je crijevo
« Zadnja izmjena: 19 Svibanj, 2012, 18:22:04 3alfa3 »

Offline juki

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #236 : 20 Lipanj, 2012, 22:26:58 »
Pozdrav !!
Ima li itko iskustva sa ovom markom kompresora LINCOS (klikni), ako ga možete usporedit sa npr. marke tipa; FINI, HERKULES, EINHELL, ABAC, PROFI AIR i sličnima, te snage ili približne (2,2 kW) sa spremnikom od 50l
« Zadnja izmjena: 20 Lipanj, 2012, 23:18:41 juki »

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #237 : 23 Lipanj, 2012, 15:42:11 »
aj alfa di si ga uspio podesiti da puni na 9 bara, taman mi taj 1 bar fali kad radim s pištoljem na kamionu  :toothy12:
ja sam odozgo skinuo onu plastiku di s epali/gasi i onda onaj šaraf što stoje vertikalno gurnem prema dolje i držim dok ne nadruka koliko ja oču bara, recimo 10 je granica normalnog rada, sve dalje se kompresor pati bespottrebno i već kreće negdje zrak curit  :toothy12:
ja imam takav kopresor već jako puno vremena i jako je puno napravio, točim u njega 10w40 ulje i uz redovitru izmjenu kompresor stvarno radi odlično
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #238 : 23 Srpanj, 2012, 00:41:17 »
Jel ima neko rastavljen kompresor kao iz prethodnih postova da slika klip, cilindar, klipnjaču i koljenasto vratilo?


Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #239 : 23 Srpanj, 2012, 02:23:57 »
aj alfa di si ga uspio podesiti da puni na 9 bara, taman mi taj 1 bar fali kad radim s pištoljem na kamionu  :toothy12:

da

kreće negdje zrak curit


Pusta ti na sigurnosnom ventilu jer je podesen na toliko, a  na mom kompresoru se on da stelat.  Skine mu se plasticna kapica, otpusti malo velika matica (locknut) i manjim kljucem podesi da malo kasniej pocne pustat i nakon toga ga se osigura velikom maticom
« Zadnja izmjena: 23 Srpanj, 2012, 02:25:37 3alfa3 »