Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kompresor zraka - preporuke  (Posjeta: 190817 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline spyke#1

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #160 : 12 Travanj, 2012, 11:08:54 »
To bi moglo bit ovo. 20 metara, 6mm unutarnji/12mm vanjski promjer

http://www.lidl.de/de/Druckluft/brennenstuhl-Druckluftschlauchtrommel-Standard

E to je to. Stvar je u tome da ih nema uvijek, treba čekat i pratit one prospekte ponedjeljkom/četvrtkom.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #161 : 12 Travanj, 2012, 11:19:14 »
E to je to. Stvar je u tome da ih nema uvijek, treba čekat i pratit one prospekte ponedjeljkom/četvrtkom.

Sad je kasno - vec sam spizdio 150 kuna na crijevo  ;D


Kad pogledam, nije me malo kostalo sve ovo.

900+70+150=1120kn (kompresor, ulje, crijevo).
I to za kompresor koji iako je nekoristen, nema garanciju, a na naljepnici na njemu pise da je iz 2005. godine (mzoda je i u ducanu dulje stajao, al svejedno)

Dobro u svemu je sto nikad nije paljen, pa nije vlaga usla u bacvu jer hrdjava bacva (iznutra) je vrlo opasna - ako takva rokne na 8 bara, to je kao da si aktivirao rucnu bombu (pa i jace)
« Zadnja izmjena: 12 Travanj, 2012, 11:21:05 3alfa3 »

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #162 : 12 Travanj, 2012, 11:33:43 »
Kad pogledam, nije me malo kostalo sve ovo.

900+70+150=1120kn (kompresor, ulje, crijevo).

Dobro u svemu je sto nikad nije paljen, pa nije vlaga usla u bacvu jer hrdjava bacva (iznutra) je vrlo opasna - ako takva rokne na 8 bara, to je kao da si aktivirao rucnu bombu (pa i jace)

A šta, nisi uzimao pneumatski za odvrtati?
Hebemti sve, još moraš paziti i u nebo da ne odletiš... Redovito odvlaživat, kao što kažeš na onaj odljevak i to je to  :dontknow:
Samo, kod kineza je rizik da ti nešto grune iz čista mira možda i veći nego grom da te strefi...  :icon_biggrin:
Ćuj, puno ih je pa im nije baš na razini svijesti o sigurnosti  :dontknow:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #163 : 13 Travanj, 2012, 00:39:36 »
A šta, nisi uzimao pneumatski za odvrtati?

Za sad ne vidim primjenu tog alata - trenutno mi ne treba. Skuter nemam, a na motoru jedino za sad skinem kotace, a to odradim rucno i poslije stegnem kilokljucem


Hebemti sve, još moraš paziti i u nebo da ne odletiš... Redovito odvlaživat, kao što kažeš na onaj odljevak i to je to  :dontknow:
Samo, kod kineza je rizik da ti nešto grune iz čista mira možda i veći nego grom da te strefi...  :icon_biggrin:
Ćuj, puno ih je pa im nije baš na razini svijesti o sigurnosti  :dontknow:

Oni kojima je to alat za posao moraju svako malo kontrolirat bacvu kompresora (atest ili tako nesto). Puni se vodom pod tlakom ako sam dobro shvatio



Problem je sto nista nije vjecno. Tako i bacva kompresora. Korozija joj je najveci neprijatelj. Cak i guma na autu kad rukne ko pumpanja moze biti smrtonosna, a zamisli metalnu bacvu na 8  bara sa toliko litara zraka.... Ima da srusi garazu.


Vec jedno punjenje bacve zrakom prouzroci dosta vlage u njoj. Treba nakon prestanka koristenja kompresora obavezno ispustit preostali zrak kako nebi boca i ventili trpili nepotrebno, a i kako bi kondenzat izasao. Mene ovih dana kako se igram sa kompresorom svaki put zacudi da toliko vlage izadje nakon samo jednog punjenja. Vjerojatno bi nakon 30tak punjenja zrakom napunio casu. Iako, dosta toga izadje na izlazu kompresora - zato i postoji za one koji zele kvalitetno lakirat i separator ulja i vode koji se spaja na izlazu
« Zadnja izmjena: 13 Travanj, 2012, 00:41:33 3alfa3 »

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #164 : 13 Travanj, 2012, 17:28:10 »
Evo, sredio sam sve kako zelim sa kompresorom.
Podesio sam ga da puni do tocno 8 bara (do sad je punio do 7,5), stavio dulje crijevo, skinuo sa njega naljepnice (jer sa svega skidam naljepnice  ;D ), napravio od flaha kuku za drzat crijevo (zaserafio pod seraf od motora kompresora), Prekontrolirao manometar za pumpat gume (pokazuje tocno).

Sad mi ga je zao gledat jer nemam nista za radit s njim  :toothy12:



Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #165 : 13 Travanj, 2012, 17:40:38 »
Evo, sredio sam sve kako zelim sa kompresorom.
Podesio sam ga da puni do tocno 8 bara (do sad je punio do 7,5), stavio dulje crijevo, skinuo sa njega naljepnice (jer sa svega skidam naljepnice  ;D ), napravio od flaha kuku za drzat crijevo (zaserafio pod seraf od motora kompresora), Prekontrolirao manometar za pumpat gume (pokazuje tocno).

Sad mi ga je zao gledat jer nemam nista za radit s njim  :toothy12:
ali je brutalno dobar osjećaj kad znaš da ga imaš ako ti treba!
nema više prosijačenja po susjedstvu i slično.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #166 : 13 Travanj, 2012, 17:43:29 »
ali je brutalno dobar osjećaj kad znaš da ga imaš ako ti treba!
nema više prosijačenja po susjedstvu i slično.

Ni sam nebi bolje napisao  :icon_thumright:

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #167 : 13 Travanj, 2012, 17:53:45 »
ali je brutalno dobar osjećaj kad znaš da ga imaš ako ti treba!
nema više prosijačenja po susjedstvu i slično.

Upravo tako  :icon_thumright:

@alfa: uzeo ga, valjda prekjučer, isti je ko tvoj, sve na istim pozicijama, sve... Jedino, vidi se malo ruzine na spojevima varova ručke i tako... Ali kompresor je ko ovi ostali, isti k**ra*, samo malo lošija završna obrada, i to je cijela folozofija...  :dontknow:
Nisam ga još pokrenuo  :icon_biggrin: jel moraš naliti ulje do one točke u sredini kruga, ili do kraja? Onaj fakin crveni ventil za regulaciju tlaka sam išao odvrnuti u smjeru suprotnome od kazaljke na satu kad ono nema graničnika, odvidao cijeloga... da poludiš...  ::)
Uzeo sam sve ostalo (dodatke) od Einhella, mnogo jeftino i rekao mi lik da je dosta njih reklamiralo LUX pneumatski, a Einhell nitko što on zna... Piše lijepo u uputstvima, za max. performanse pištolja koristiti crijevo od 10mm unutarnjeg prečnika... Vidjet ćemo kako će to raditi kad ga metnem u funkciju... samo da kuću ne raznesem, pa novinari, TV... Sramote... :icon_biggrin:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #168 : 13 Travanj, 2012, 17:56:44 »
Upravo tako  :icon_thumright:

@alfa: uzeo ga, valjda prekjučer, isti je ko tvoj, sve na istim pozicijama, sve... Jedino, vidi se malo ruzine na spojevima varova ručke i tako... Ali kompresor je ko ovi ostali, isti k**ra*, samo malo lošija završna obrada, i to je cijela folozofija...  :dontknow:
Nisam ga još pokrenuo  :icon_biggrin: jel moraš naliti ulje do one točke u sredini kruga, ili do kraja? Onaj fakin crveni ventil za regulaciju tlaka sam išao odvrnuti u smjeru suprotnome od kazaljke na satu kad ono nema graničnika, odvidao cijeloga... da poludiš...  ::)
Uzeo sam sve ostalo (dodatke) od Einhella, mnogo jeftino i rekao mi lik da je dosta njih reklamiralo LUX pneumatski, a Einhell nitko što on zna... Piše lijepo u uputstvima, za max. performanse pištolja koristiti crijevo od 10mm unutarnjeg prečnika... Vidjet ćemo kako će to raditi kad ga metnem u funkciju... samo da kuću ne raznesem, pa novinari, TV... Sramote... :icon_biggrin:

Moj savjet je da odma promijenis ulje. Ako je isti, trebas kupit litru jer ide preko 8dl (mozda i preko 9dl). Trebas stavit kompresor na ravno i natocit do sredine crvenog kruga. Kad ispustas staro ulje, kad pocne slabije curit, nagni kompresor na stranu gdje je rupa pa ce jos toga izac.


Koliko si platio kompresor?

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #169 : 13 Travanj, 2012, 18:01:14 »
najjači su mi susjedi koji su me ismijavali i govorili "koji će ti rac kompresor"
tjedan dana kasnije su ti isti dolazili i pitali da im ga posudim

:thefinger: NEDAM :thefinger:

Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #170 : 14 Travanj, 2012, 03:41:22 »

Dobro u svemu je sto nikad nije paljen, pa nije vlaga usla u bacvu jer hrdjava bacva (iznutra) je vrlo opasna - ako takva rokne na 8 bara, to je kao da si aktivirao rucnu bombu (pa i jace)


Nadam se da ću te malo rasteretiti kada ti kažem da se pri proračunu posuda pod pritiskom uzima veliki broj faktora koji utiču na materijal, među kojima je i faktor uticaja korozije. Takođe i stepen sigurnosti uzima se minimalno 1.5 (50% više od radnog opterećenja) i više, tako da nemaš brige.

A već dugo i ja slinim za kompresorom, al' ova recesija ubi.  :toothy3:



Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #171 : 14 Travanj, 2012, 09:45:04 »
voda se ispusta od ispod na saraf onaj? Samo ga odvrnem malo sve dok ne krene curit voda iz posude?

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #172 : 14 Travanj, 2012, 12:09:54 »
voda se ispusta od ispod na saraf onaj? Samo ga odvrnem malo sve dok ne krene curit voda iz posude?
točno

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #173 : 14 Travanj, 2012, 13:36:15 »


Nadam se da ću te malo rasteretiti kada ti kažem da se pri proračunu posuda pod pritiskom uzima veliki broj faktora koji utiču na materijal, među kojima je i faktor uticaja korozije. Takođe i stepen sigurnosti uzima se minimalno 1.5 (50% više od radnog opterećenja) i više, tako da nemaš brige.

A već dugo i ja slinim za kompresorom, al' ova recesija ubi.  :toothy3:





Da, na boci pise da se koristi do 8 bara, ali spominje se nesto i 12 bara max (vjerojatno bi nova boca toliko morala drzat). To je mozda tih 50%

voda se ispusta od ispod na saraf onaj? Samo ga odvrnem malo sve dok ne krene curit voda iz posude?

Da, to je ventil kojeg se rukom odpusti da izadje zrak i kondenzat sa njim.



A kad smo vec kod ispustanja zraka, jel normalno da zrak ne ide iz boce jednolicno, nego jako, pa onda kao da se smanjuje izlaz na tom ventilu i onda ko da pukne i opet pocne jako prolazit zrak? I tako vise puta...
Izvadio sam taj ventil i nije zastopan, izgleda ko nov (zato jer i je nov)

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #174 : 14 Travanj, 2012, 13:47:12 »
malo tvrđi komadi te majoneze koji privremeno začepe ventilj i onda pukne kad izlete van!
bar mi je tako objasnio jedan frend

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #175 : 14 Travanj, 2012, 14:19:50 »
malo tvrđi komadi te majoneze koji privremeno začepe ventilj i onda pukne kad izlete van!
bar mi je tako objasnio jedan frend

Da, mozda pomijesana voda sa uljem. Ali kad napunim tank i ispraznim ga na ventil, a ispod stavim cistu krpu, ne vidim nista osim malo vlage.
Al malo ulja sigurno tu izadje jer inace nebi postojali separatori za ulje (i vode) koji se stavljaju na izlaz kompresora ako nesto lakiras pa ne zelis da ti to pokvari posao.


Znaci, normalna pojava, to me zanimalo

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #176 : 14 Travanj, 2012, 14:21:51 »
ne mora značit da taj komad ostane čitav jer ga tlak raznese u minimalne komadiće!

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #177 : 14 Travanj, 2012, 14:23:21 »
ne mora značit da taj komad ostane čitav jer ga tlak raznese u minimalne komadiće!

Moguce.


Nego, ti imas 24l kompresor. Jel i on uljni? Valjda je kad spominjes majonezu

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #178 : 14 Travanj, 2012, 14:31:45 »
da i moj je uljni! ali iskreno rečeno do sada nisam obraćao pažnju na to! moram pod hitno nabavit tog ulja

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #179 : 14 Travanj, 2012, 14:41:30 »
da i moj je uljni! ali iskreno rečeno do sada nisam obraćao pažnju na to! moram pod hitno nabavit tog ulja

Po trgovackim centrima to kosta (litra) 70-90 kuna. U Bauhasu najjeftinije. Al tog bi moralo biti i drugdje (al se meni nije dalo trazit) za manje novce. Pogotovo ako ga ide manje od pola litre pa kupis takvo pakiranje.