Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kompresor zraka - preporuke  (Posjeta: 190779 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #120 : 09 Travanj, 2012, 21:33:49 »
Evo da dignem temu iz mrtvih....  ;D


Danas sam kupio 50 litreni, 2.5 konja uljni kompresor. Nikad koristen, zapakiran, sa 5m spiralnim crijevom i nastavcima za pumpat gume, puhalica, sprica... 900kn prek Njuskala. Neki deda kupio prije 2-3 godine, nikad koristio i odlucio prodat.
Bio sam i u trgovackim centrima pogledat, al najjeftiniji 50 litreni je bio 1200kn, ali mu je motor slabiji pola konja, a litraza koju druka u minuti isto dosta manja. Ovakav (slican) je 1700-2000kn bez nastavaka.


Sad samo zamijenit ulje (jer je stajalo 2-3 godine).
Btw, upute koje sam dobio ne kazu koje ulje stavljat. Imate kakvih savjeta po tom pitanju ili da natankam motorno ulje za aute?



« Zadnja izmjena: 09 Travanj, 2012, 21:35:56 3alfa3 »

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #121 : 09 Travanj, 2012, 21:47:29 »
Btw, upute koje sam dobio ne kazu koje ulje stavljat. Imate kakvih savjeta po tom pitanju ili da natankam motorno ulje za aute?
Nemoj ulje za aute metat,ja sam na poslu u kompresor metal neko mineralno ulje za klipne kompresore koje je baš namjenjeno za njih al neznam koje su specifikacije jel je to ulje dobiveno ovak u rinfuzi i pretočeno u flaše.
Uglavnom samo znam da mora bit mineralno.

EDIT: evo ovo ti je jedno od ulja kaj se stavlja u zračne klipne kompresore - Shell Corena P150

« Zadnja izmjena: 09 Travanj, 2012, 21:58:23 Tomi_ZG »

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #122 : 09 Travanj, 2012, 21:49:44 »
ja sam isto prije 5 dana uzeo novi kompresor u baumaxu...

600 kn,24l,motor 2 konja,uljni kompresor...

imao sam vec prije kompresor od 24 l i bio sam prezadovoljan sto se tiče mojih potreba,sve je zivo odšarafljivao i nije nikada bilo problema!

ovaj sto sam sada kupio je navodno sa jačim motorom,garancija je 5 godina,jedini je problem sto treba dosta vremena dok napuni na 8 bara...
imam za priključak plavo crijevo koje je deblje nego ona klasična zuta,i zbog debljeg crijeva kompresor je puno jaći kod odsarafljivanja matica i kod svega ostalog...pištolj sam kupio ovdje na forumu za 250 kn ako se ne vara jos prije par mjeseci,ima 4 jačine,i sluzi me jos uvijek bez greške,a ono za pumpanje guma imam jos od prije...

sve skupa,kada se kompresor napuni do kraja,odsarafljuje sve zivo,i nema matice koju nisam uspio skinuti...

mislim da je takav mali kompresor sa popratnim dijelovima od velike pomoći,barem meni...pogotovo kod skidanja matica variomata,kvačila i sličnih stvari...

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #123 : 09 Travanj, 2012, 21:52:50 »
od koliko litara bi morao najmanje bit za farbanje recimo?
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #124 : 09 Travanj, 2012, 21:53:52 »
od koliko litara bi morao najmanje bit za farbanje recimo?
mislim da mozes i sa 24l ali ako su manje povrsine,a sa 50 l bez problema

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #125 : 09 Travanj, 2012, 22:02:49 »
imam ja jedan stari kompresor,mislim da je 50l, pumpam ga na max 5 bara zbog njegovih godina da mi ne grune u garazi ili slicno jer ipak neznam jel on hrđav iznutra il nije,tako da idem na sigurno

 na njemu imam samo onaj barometar da vidim na koliko je bara, pa sam planirao prije ljeta uzet neki od 50+ litara jer mi se neda slagat opet neki stari pa kupovat oni ventili i druge gluposti


mogu ja sa svojim spricat al mi je problem sta nemam onu posudicu za kondenzat, one cukice i struju da se sam pali i drzi na određenoj vrijednosti tlak,tak da mi je onda malo problem s tim radit...
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #126 : 09 Travanj, 2012, 22:04:28 »
ovaj sto sam sada kupio je navodno sa jačim motorom,garancija je 5 godina,jedini je problem sto treba dosta vremena dok napuni na 8 bara..

Koliko mu treba kad je 24 litre, a 2 konja motor?
Moj sa 2,5 konja napuni na 8 bara 50 litara za nesto sitno preko 3 minute

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #127 : 09 Travanj, 2012, 22:10:44 »
Koliko mu treba kad je 24 litre, a 2 konja motor?
Moj sa 2,5 konja napuni na 8 bara 50 litara za nesto sitno preko 3 minute
ne znam sada točno,uglavnom kada sam ja dosao kupiti kompresor taj lik me pitao za cega mi treba...ja sam mu rekao prvenstveno za odsarafljivanje i zasarafljivanje matica...onda mi je preporucio taj model sa jacim motorom 2hp,a bio je jos jedan 24l ali sa motorom 1.5hp pa sam uzeo ovaj jaci naravno...

onaj moj stari kompresor je bio isto 24 l(mislim da je motor bio 1.5 ili 2 ks) a cini mi se da je brze punio nego ovaj...
kada ovoga upalim to mi se čini ko cijela vječnost dok ne napuni,mislim nije meni problem sačekati niti mi se zuri ali sam to bas primjetio...
ovaj tjedan moram skidati variomat pa cu izmjeriti koliko mu treba da napuni do 8 bara

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #128 : 09 Travanj, 2012, 23:45:04 »
ne znam sada točno,uglavnom kada sam ja dosao kupiti kompresor taj lik me pitao za cega mi treba...ja sam mu rekao prvenstveno za odsarafljivanje i zasarafljivanje matica...onda mi je preporucio taj model sa jacim motorom 2hp,a bio je jos jedan 24l ali sa motorom 1.5hp pa sam uzeo ovaj jaci naravno...

onaj moj stari kompresor je bio isto 24 l(mislim da je motor bio 1.5 ili 2 ks) a cini mi se da je brze punio nego ovaj...
kada ovoga upalim to mi se čini ko cijela vječnost dok ne napuni,mislim nije meni problem sačekati niti mi se zuri ali sam to bas primjetio...
ovaj tjedan moram skidati variomat pa cu izmjeriti koliko mu treba da napuni do 8 bara

Bio sam ja danas isto u Baumaxu i vidio jedan crveni mali sa 2hp motorom i jedan sa 1,5HP motorom. Razlika je sto je ovaj slabiji bezuljni kompresor.

Gledao sam zapravo u par ducana 50 litarske, al ispod 1200kn (bez dodataka) nije bilo nista. I onda otvorim Njiskalo i nadjem ovaj.

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #129 : 10 Travanj, 2012, 00:43:29 »
sta sam ja sve sipao u kompresor 5w40
dvotaktol ina sve sto je doslo pod ruku i na kraju kompresor riknuo
moj savjet deci cistite usisni filter kompresora.

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #130 : 10 Travanj, 2012, 07:18:44 »
Bio sam ja danas isto u Baumaxu i vidio jedan crveni mali sa 2hp motorom i jedan sa 1,5HP motorom. Razlika je sto je ovaj slabiji bezuljni kompresor.

Gledao sam zapravo u par ducana 50 litarske, al ispod 1200kn (bez dodataka) nije bilo nista. I onda otvorim Njiskalo i nadjem ovaj.
e bas taj mali crveni sa 2hp motorom uljni,a ovaj drugi je bio plavi,bezuljni sa motorom 1.5hp...

pa isplati se definitivno preko njuskala,ako nades takav kao ti da nije koristen...

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #131 : 10 Travanj, 2012, 10:19:24 »
e bas taj mali crveni sa 2hp motorom uljni,a ovaj drugi je bio plavi,bezuljni sa motorom 1.5hp...

pa isplati se definitivno preko njuskala,ako nades takav kao ti da nije koristen...

Bio je na Njuskalu i jedan bolji dvoklipni, star 5 mjeseci (ali koristen) pod garancijom za 1300kn (islo bi to i za manje novaca vjerojatno), al onda bi morao jos pribor kupovat, pa mi je to malo preskupo za ono sto meni treba. U Pevecu je navodno 2400kn.


Ali nije ni ovaj moj bas neka prilika bio - kad sam googlao, nasao sam par oglasa koji su prodani gdje je bilo dosta povoljnije, ali tada kad su se prodavali nisam gledao. Kome se ne zuri, definitivno treba pratit Njuskalo i uleti s vremena na vrijeme povoljna prilika





Naso sam podatak da bi ulje trebalo bit po standardu ISO VG 100 (ako nekog zanima)

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #132 : 10 Travanj, 2012, 17:30:23 »
Kupio sam u Bauhausu litru po standardu  ISO VG 100 kakvo ide u taj kompresor.

69 kuna litra. Racunao da ce mi to biti puno previse jer u manualu pise da ide 210g ulja. Kad sam ispustio staro, izaslo ga je 8-9 dl tako da je ostalo samo cca. 1dl. novog ulja za potrebe nadolijevanja ako ce ga falit. Ima prozorcic sa crvenim krugom i nivo bi trebao biti u sredini tog kruga tako da sam toliko i natocio.
Zivjela uputstva  :mrgreen:


A ovo ulje koje je bilo u kompresoru je bilo staro. Vidim na naljepnici kompresora da je proizveden 2005. godine, ali nikad nije koristen. Svejedno, napravila se lagana emulzija jer je valjda vlaga odradila svoje (ko zna gdje je kompresor bio sve te godine.



Eto, aparat radi i sad jos samo nabavit ravno crijevo jer ovo koje sam dobio s njim (spiralno 5 metara) mi je totalno neprakticno. Vidio sam u Pevecu (al sam bio skrt pa nisam kupio) od LUX-a 5 metara armirano ravno crijevo za nekih 80-85 kuna. Mislim da ima i od 10 metara za nekih 120tak kuna pa cu malo razmislit koje od ta 2 uzet. Za sad ce i ovo bit OK.

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #133 : 10 Travanj, 2012, 20:03:21 »
Kupio sam u Bauhausu litru po standardu  ISO VG 100 kakvo ide u taj kompresor.

69 kuna litra. Racunao da ce mi to biti puno previse jer u manualu pise da ide 210g ulja. Kad sam ispustio staro, izaslo ga je 8-9 dl tako da je ostalo samo cca. 1dl. novog ulja za potrebe nadolijevanja ako ce ga falit. Ima prozorcic sa crvenim krugom i nivo bi trebao biti u sredini tog kruga tako da sam toliko i natocio.
Zivjela uputstva  :mrgreen:


A ovo ulje koje je bilo u kompresoru je bilo staro. Vidim na naljepnici kompresora da je proizveden 2005. godine, ali nikad nije koristen. Svejedno, napravila se lagana emulzija jer je valjda vlaga odradila svoje (ko zna gdje je kompresor bio sve te godine.



Eto, aparat radi i sad jos samo nabavit ravno crijevo jer ovo koje sam dobio s njim (spiralno 5 metara) mi je totalno neprakticno. Vidio sam u Pevecu (al sam bio skrt pa nisam kupio) od LUX-a 5 metara armirano ravno crijevo za nekih 80-85 kuna. Mislim da ima i od 10 metara za nekih 120tak kuna pa cu malo razmislit koje od ta 2 uzet. Za sad ce i ovo bit OK.
sad jos kupi kompresorski pištolj i to je to  :icon_thumright:

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #134 : 10 Travanj, 2012, 21:15:05 »
sad jos kupi kompresorski pištolj i to je to  :icon_thumright:


za sad mi ne treba. jedino za kotace auta, al tu sam naviko koristit moment kljuc kod stezanja pa to nebi radio na pneumatiku

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #135 : 10 Travanj, 2012, 21:54:22 »

za sad mi ne treba. jedino za kotace auta, al tu sam naviko koristit moment kljuc kod stezanja pa to nebi radio na pneumatiku
ako ti ne treba onda se nemoj bacati bez veze u trošak  ;D

meni iskreno taj pistolj sluzi jedino kod skidanja matice variomata i zvona,sve ostalo sto se ne miče skidam gedorom  :laughing7:

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #136 : 10 Travanj, 2012, 21:56:55 »
ako ti ne treba onda se nemoj bacati bez veze u trošak  ;D

meni iskreno taj pistolj sluzi jedino kod skidanja matice variomata i zvona,sve ostalo sto se ne miče skidam gedorom  :laughing7:

Da, nema sanse da ga kupujem dok mi ne zatreba.

Sad samo ne znam jel nabavit 5 ili 10 metara crijevo. I gdje nac neko dobro za male novce? Neko sto sire, a da je oko 100tinjak kuna

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #137 : 10 Travanj, 2012, 22:01:27 »
Da, nema sanse da ga kupujem dok mi ne zatreba.

Sad samo ne znam jel nabavit 5 ili 10 metara crijevo. I gdje nac neko dobro za male novce? Neko sto sire, a da je oko 100tinjak kuna
ako sarafas u blizini kompresora onda ti je 10 m predugačko,sve ovisi...ja iskreno ne znam koliko je moje ali dosta je dugačko,i super mi je sto ne moram biti u blizini kompresora...
ja sam svoje u pevecu kupio,plavo crijevo,deblje i samim time kompresor je jaci,mislim da je oko 70-80 kn...nade se,nije skupo

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #138 : 10 Travanj, 2012, 22:03:40 »
ako sarafas u blizini kompresora onda ti je 10 m predugačko,sve ovisi...ja iskreno ne znam koliko je moje ali dosta je dugačko,i super mi je sto ne moram biti u blizini kompresora...
ja sam svoje u pevecu kupio,plavo crijevo,deblje i samim time kompresor je jaci,mislim da je oko 70-80 kn...nade se,nije skupo

Vidio sam u Pevecu (al sam bio skrt pa nisam kupio) od LUX-a 5 metara armirano ravno crijevo za nekih 80-85 kuna. Mislim da ima i od 10 metara za nekih 120tak kuna pa cu malo razmislit koje od ta 2 uzet. Za sad ce i ovo bit OK.


Jel to to? Uzeo si 5 metara plavo crijevo od LUX-a?

Ako da, ajde izmjeri koliko je siroko (izvana) ako mozes

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #139 : 10 Travanj, 2012, 22:13:25 »

Jel to to? Uzeo si 5 metara plavo crijevo od LUX-a?

Ako da, ajde izmjeri koliko je siroko (izvana) ako mozes
moguce da je 5m tako mi izgleda otprilike,ravno,plavo,armirano...
sad sam bio do garaze,izvana je siroko 14 mm ;)