Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kompresor zraka - preporuke  (Posjeta: 190440 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Kompresor zraka - preporuke
« : 19 Veljača, 2009, 16:17:03 »
Trebao bi neki kompresor zraka. Novi, sto jeftiniji (zapravo, ne neko smece nego neki koji je best buy u klasi). Treba mi za ispuhivanje raznih sitnica, pumpanje guma na autu/skutu, a ako ima snage za pokretat pistolj za odserafit serafe na kotacu auta, matice radilice sa skuta i slicno - super, ali to nije neophodno.

Dakle, kompresor zraka + taj alat za njega... koliko to odprilike kosta i gdje pogledat?


Sto bi se moglo ocekivat od nekog koji u tanku od 20-25 litara moze nadrukat 8 bara?
« Zadnja izmjena: 19 Veljača, 2009, 16:20:01 3alfa3 »

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #1 : 19 Veljača, 2009, 16:32:50 »
uzmi u pevecu onaj mali plavi za 600 kuna. ja ga imam i koristim za sve moguće.
pumpam gume, skidam variomat i slične stvari bez problema.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #2 : 19 Veljača, 2009, 16:33:53 »
Aj malo vise detalja. Proizvodjac, koji je alat u paketu itd.


Jebga kad Pevec skrtari pa mu web lici na letak i nista na njemu ne mozes vidjet

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #3 : 19 Veljača, 2009, 16:37:49 »
ja sam gledao cijene i sve to,neki solidni kompresor,pištolj i ostli pribor će te doći najmanje oko 1000kn,mislim da sam luxov pištolj vidio za 400kn,i kompresor za 600kn,a ostali priključci isto lux u kompletu oko 200kn
~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #4 : 19 Veljača, 2009, 16:38:23 »
proizvođač je einhell i bio je na akciji bez opreme (crjevo i ostale stvari) za oko 400 kuna.
koliko znam imaju isti takav ali sa crjevom i malim pištoljem za čišćenje za oko 600 kuna.
kompresor je na kotačima i vrlo lagan. radi brzo i pouzdano. sad nemam pri ruci da pogledam koliko ima litara.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #5 : 19 Veljača, 2009, 16:38:28 »
Ja imam takav od 25 litara i 1,5kW ali čini mi se malo preslabo za zatezanje matica na autu. 8 bara bi trebao biti pritisak ali kod tih jeftinijih modela to je sve relativno jer ako nafila realnih 4 i pol to je puno. A 25 litara je dosta malo tako da će se svako malo paliti da ponovo nafila taj pritisak.

Testirao sam kod ujaka na 200 litara mrcini i na samo 5 bara, hoće potrgat maticu variomata, a moj doma koji navodno nafila do 6, jedva ju odvrti ako je malo jače stegnuta. Sad opet sve ovisi o pištolju kakav imate. Dottore je jednom prilikom donio svoj od susjeda i po veličini je isti negdje ko moj, ali njegov je imao 50% manje snage uz iste uvjete nego moj.
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline speedburn2

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1925
  • Spol: Muški
  • U raju je ljepo, al u paklu je bolje društvo
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin (Oštarije)
  • Moj Skuter: sad vise nis i najbolje mi je
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: malo je sa strane kitan
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #6 : 19 Veljača, 2009, 17:06:14 »
najbolje uzet od 25-50 litara kompresor sa dva klipica, je malo skuplji al nafila taj cas, i neki bolji pistolj jer ima koji su slabiji i jaci kao sta je dhorvat rekao
Bolje biti malo lud nego malo pametan


moji remixevi:  http://www.speedyshare.com/162452628.html. http://www.speedyshare.com/971695594.html.

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #7 : 19 Veljača, 2009, 19:20:26 »
ja imam neki u uradi samu kupio proslu godinu novi,dari air kompresors se zove...,200-250litara je...kupio sam jos za njega pistolj,malu busilicu na zrak,zracnu račnu i jos nes i u drugom jos paketu puhalicu,2 sprice,manometar i jos nekaj,oko 600-e sam dal za sve...dobar je...

Offline Marekvz1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1666
  • Spol: Muški
  • ajmoooo..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Imao sam...
  • Moja Kaciga: Čupa na glavi...
  • MojSetup: Jedino silikonski s Peveca..
  • MojSpuh: Prodao sam...
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #8 : 19 Veljača, 2009, 20:44:47 »
off_ ja imam dedin,ima bar 30 godina,radi ko urica,nadam se da bu još 30.švabo je.
Vrnul sam se...Tanji nego ikad.....j#bo te led.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #9 : 19 Veljača, 2009, 20:59:34 »
Bio sam malo prije u Pevecu i vidio Einhell za 600 kuna (25 litara, 8 bara) i skoro isti takav Hasta za 500 kuna.
50 litreni Hasta je (ako sam dobro zapamtio) oko 1300-1400 kuna.

Poseban paket u kojem je manometar za pumpat gume, neka (ocito losa) sprica, pistolj za zrak i jos nesto (neznam tocno sto) kosta narednih 180 kuna.
Pneumatski odvijac (onaj jeftiniji) od Luxa je nesto ispod 500 kuna.
Bio je i neki set sa dosta alata za kompresor po cijeni od 750-800 kuna.

Trebalo bi mi za ovaj slabiji kompresor sa dodacima oko 1200 kuna tako da sam odmah odustao jer mi to treba toliko rijetko da mi je neisplativo.

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #10 : 19 Veljača, 2009, 21:06:01 »
a čuj zato su drugi članovi sa kompresorom tu. znam da paziš na alat pa ako ti treba javi. posudit ću ti svoj.

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #11 : 19 Veljača, 2009, 21:08:25 »
odes u bosch centar i izvalis 2300kn za elektricni pistolj isti trzajni moment cak se moze stat na crtu s pravim pneumatskim..drzao ga u rcui strasna stvar.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #12 : 19 Veljača, 2009, 21:22:14 »
a čuj zato su drugi članovi sa kompresorom tu. znam da paziš na alat pa ako ti treba javi. posudit ću ti svoj.

A to nebi bilo zgodno. Mislio sam ga kupit pa tu i tamo koristit. Kod ciscenja karba, ispuhivanja raznih stvari, tu i tamo korigirat tlak u gumama....
Zapravo stvari koje ne zasluzuju toliku investiciju pa sam zato odustao.
Hvala na ponudi  :icon_thumright:


odes u bosch centar i izvalis 2300kn za elektricni pistolj isti trzajni moment cak se moze stat na crtu s pravim pneumatskim..drzao ga u rcui strasna stvar.

A da li sa njim mogu propuhat karb? I da li je 2300kn manje od 1200kn?  ;D
« Zadnja izmjena: 19 Veljača, 2009, 21:25:32 3alfa3 »

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #13 : 19 Veljača, 2009, 21:25:52 »
mozes mene pitao kaze oces da ti slajfu nabacim ja reko nekulturno djubre nebi vjerovo sta moze sve.

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #14 : 19 Veljača, 2009, 22:34:17 »
ja sna kupia komplet taj alat sa ispuhivanjen pumpanjen pituravanjen i odvidavanjen

kompresor san platia oko 1300kn,neznan tocno koja je marka,al niije iz peveca nego brodomerkur..na dobia sna jos 10 posto popusta jer je bila poveca cifra:D
50 litara je 8 bara puni i protok mu je ja mislin oko 210-220l min..crijevo sna uzea isto luxovo od 5 metara,cijena mu je oko 70ak kuna i pistolj taj luxov od 480kn,ispihivac zraka san platia oko 50ak kuna,onaj za pumpat gume isto tako neka slicna cifrra..

e sad..pistolj za kompresor,s njin san vise nego zadovoljan,pogotovo za tu cifru,odvidaje doslovno svei traje vec dosta s konstantnon upotrebon..ispuhivac zraka i onaj za pumpanje isto prezadovoljan, crijevo je isto ok,cini mi se da dopusta pritisak od oko 20bara(nisna siguran)

e,ali kompresor ko kompresor ti je koliko para toliko muzike,ovi moj je da je 50 litara,al opet,slab mu je protok i jako sporo puni,al ima snage(iako mi se u nekoliko navrata dogodilo da nesto ne mogu odvidat snjin i ovin gore navedenin pistoljen,dok recimo sa maticama na radilici kumplugu deklo i slicno nisna NIKAD ims problema i ostalin vidama,al te probleme san ima kod nekih glavcina i skidanja zadnjih felgi,posli kad bi to isa rucno obavit,trebala bi mi poluga od 2 metra koliko je zapeklo:D i recimo zadnji put kad san skida glavcinu sa spa nisna moga sa svojin kompresoron i pistoljen i jos jeni sna moga ni blokirat pa nisna moga ni rucno,odnia san u piaggio servis i sa mojin pistoljen i njihovin kompresoron bez problema odvida..sta znaci da je kompresor s 8 bara ipak slab za bas SVE  odvidat,al sta se tice pistolja best buy je i ima godinu dana garancije,a s kompresoorn san isto zadovoljan i kod pituravanja i ispuhivanja i sve to iako bih tia da je bar malo jaci,al onda to sve dolazi do ogromen cifre i neisplativo osim za profesionalnu upotrebu

mene je ovako izaslo sva tri pistolja s crijevom oko 700kn(malo manje) i kompresor s popuston 1100 i nesto kuna..a razlika izmedju kompresora od 25litara i ovog mog od 50 litara je u zaprmenini,sta znaci,da ces npr s ovin od 25 litara uspit odvidat jednu vidu i ostat bez pritiska i onda cekat da napuni da mos drugu vidu odvidat(a sporo puni):D , dok s mojin ces uspit odvidat npr 2 vide i onda cekat da napuni :P ovo sa 2 vide je bia cisti primjer,sve ovisi..mozes s jednin punjenjen odivdat i 50 vida,a mozda ne uspijes ni 2..

ako te ne nervira cekanje i ako ti nije za profi i to,onda slobodon uzmi taj od 25 litara,neznan kako in se krecu cijene,al posto je meni trebalo i za pituravanje,ja sna uzea ovi od 50 litara i dosta mi je..i jos nesto trebat ces i komptresor nastelat kad ga kupis ko skuter :toothy12:

mene je izaslo oko 1800kn,al s tin kompresoron od 25 litara ti bi moga doc do nekih 1200-1300kn,al na pistolju i ovom alatu nme stedi,uzmi taj komplet ko i ja izac ce te 700kn i svake kune vrijedi,a za kompresor sam odluci..

asti sta sna se raspisa,neznan kome se da sve citat :laughing6:

Offline sven_vx

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 3661
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: vx250
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #15 : 19 Veljača, 2009, 22:35:04 »
a jesi se raspiso jbt... :icon_biggrin:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #16 : 19 Veljača, 2009, 23:09:37 »
asti sta sna se raspisa,neznan kome se da sve citat :laughing6:

Sve sam procitao i sve shvatio. Malo sam i googlao danas oko toga i skuzio da je najbitniji alat, a ne sam kompresor.
Kako bilo, meni to toliko rijetko treba da nema nikakve racunice u tome da ja to kupim. Ajde da sve nabavim za 500 kuna, ali to ne postoji. Ono sto sam gledao bi kostalo 1200 kuna, a to mi je 3x previse


Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #17 : 19 Veljača, 2009, 23:19:30 »
Sve sam procitao i sve shvatio. Malo sam i googlao danas oko toga i skuzio da je najbitniji alat, a ne sam kompresor.
Kako bilo, meni to toliko rijetko treba da nema nikakve racunice u tome da ja to kupim. Ajde da sve nabavim za 500 kuna, ali to ne postoji. Ono sto sam gledao bi kostalo 1200 kuna, a to mi je 3x previse



a jbg..sve ovisi koji su ti ciljevi..ono za sta san ja uzea taj komplet alat mi se vec nekoliko puta isplatilo u samo godinu dana...ako ces tuc faturete  sa strane i radit skutere servise i to..itekako se isplati:)

a ako ti treba za samo s voje potrebe..onda opet ne znna..ovisi koliko imas para na bacanje i volje za igranjen s tin.. :icon_biggrin:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #18 : 19 Veljača, 2009, 23:29:19 »
Samo za po doma. Htio sam biti malo komforniji kod pumpanja guma, ispuhivanja prasine, mozda i odserafit 10-20 matica godisnje tako da (nazalost) nista od svega toga

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Kompresor zraka - preporuke
« Odgovori #19 : 20 Veljača, 2009, 00:54:43 »
Samo za po doma. Htio sam biti malo komforniji kod pumpanja guma, ispuhivanja prasine, mozda i odserafit 10-20 matica godisnje tako da (nazalost) nista od svega toga


Isplati se uvijek imati kompresor. Svakih mjesec dana stavi par kuna na stranu i jednog dana si priskrbi takvo nešto jer puno pomaže i nemogu reć da mi je žao kaj ga imam. Pumpanje guma, kad je karb pun blata i ulja lijepo ga očisti, ispuhujem filtere s njim, ako imaš nastavak za špricanje možeš i prelakirat nešto  :toothy3: I na kraju, kad spojim pištolj, mogu čak nekaj i odšerafit  :icon_biggrin:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo: