Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Drag Race Subotica 2008  (Posjeta: 3816 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Drag Race Subotica 2008
« : 11 Veljača, 2009, 10:38:37 »
U Subotici se Drag ordžavao 31.Septembra, šteta što je to isti datum bio kao i trka u Batajnici pa su mnogi bili u dilemi gde otići. Vreme je bilo blago oblačno ne posebno hladno, to je prvi dan posle onog serijala kiša koji nas je sputavao.

Pogled staze sa brega


   Mi smo se oštrili za ovu trku jedno nedelju dana ranije, ja sam onako na vreme krenuo sa zamenom prenosa, vratio sam fabričke zupčanike u točku, pa opet redom doterivanje karburatora, rolnica, kvačila i 20-ak merenja na otvorenom. Veliki propust je što se dilemisalo da li će se voziti 100m ili 400m. Tu se podešavanja znatno razlikuju, pa smo mi nacimali neku zlatnu sredinu. Da ne pričamo sada kolika je snaga motora, koja je težina motora i koji je otpor vazduha sa ili bez plastika ili vozačem lakšim ili težim. Definitivno veliki gubitak predstavlja običan kaiš na varijatoru, koji klizi oko 1000-1200 rpm-a u startu do nekih 25-30Kmh.
   U skuter kategoriji je ovoga puta organizator malo pravio pitanje, pa umalo nije 70cc motore stavio u kategoriju do 600cc-a. Na kraju se ipak izkristalisalo, iako je bilo dva motora sa serijskim cilindrima, sad da li je fer njih stavljati u kategoriju sa kitovanim o tome ne bih polemisao. U većim kategorijama se vozilo i za drugo i treće mesto i bila je kinta 500e za prvo mesto , 200e za drugo i 100e za treće. Skuteri su vozili samo za prvo mesto i za kintu od 100e. Veliko interesovanje privukao je Hrvat sa ZX10 kawom, koji je prejurio i ove Hayabuse, koje već ko po nekom pravilu dolaze i Mađarske sa kombijem i 3 motora, a uvek nose prvo mesto....

Po meni ovako ide klasifikovanje na dragu, gde se inače samo za prvo mesto vozilo. Organizator je na osvovu merenog vremena klasifikovao ko sa kim vozi.

1 trka, Gilera Runner (bez oklopa) + Yamaha Aerox (plava)
Ovde su po meni dve 50cc mašine išle, dečko sa Runner-om se malo iznenadio, malo su se ljudi smejali i tako, ROX nosi pobedu

2. trka, Piaggio Free (bez oklopa Manojlo NS) + Kymco Super 9 (žuto plavi ,Miša, moj buraz, Čoka)
Piaggio free dobija na startu, i do kraja staze ne odmiče dakle 1,5 dužina motora, Manojlo nosi pobedu i čestitam mu, dobar je poštarski

3. trka, Piaggio NRG (Bordo crveni ,Saby, Horgoš, Dainese jaknica) + Piaggio NRG (Bordo crveni, Zare NS, Lord ovde, Italia duks)
Zare nosi pobedu, kameru sam za trenutak isključio neko me je cimao dok sam snimao, ovaj deo fali

4. trka, Piaggio Free (Manojlo, sa poštarskim) + Piaggio NRG (Bordo crveni, Zare NS)
Piaggio Free nosi pobedu, usput Zare sa NRG biva DISKVALIFIKOVAN jer je nagazio belu liniju

ovde bi Zare trebao da ide sa malim ROX-om međutim pošto ga je organizator diskvalifikovao

5. trka, Piaggio NRG (Bordo crveni, Saby Horgoš) + Yamaha AEROX (plava 50cc)
ovde trku ubedljivo dobija Saby sa NRG jem , da ne komentarišem 70cc protiv serijale, jasno je

Veoma mi je žao što se ne zna ko je drugi a ko treći, po brzini, da zanemarimo da je Zare nagazio belu liniju, jednostavno nije bilo prilike da se proba,.. Manojlo je odneo 100e, a mi smo se odlično družili.
   
Evo video sa trke:


Ovde su bila merenja vremena i zagrevanje za skutere:




Ovde je Street fight od ovog lika iz Bačke topole:


Ovde su 600cc i 1000cc klase jedan deo:

Evo i slika:

Pobednički motor Piaggio Free, bez oklopa, sa skraćenim i ojačanim ramom


Dileme, levo Manojlo pobednik, u sredini Saby, desno Zare


Povratak sa cilja, Manojlo vozi na zadnjaka od sreće


Parkirani skuteri u boksu kod starta


Piaggio Free, cilindar, varijator, pogled spreda


Piaggio Free, auspuh Stage6 PRO, boost botle na Dellorto 21 karbu


Ulazak u cilj Manojlo sa Free-om i Zare sa Piaggio NRG-om, koji gazi liniju


Opet malo zadnjak od sreće i to


Ekipa navijača Čokanski motoraši


Kompilacija ostalih slika sa Subotičkog Drag-a

« Zadnja izmjena: 20 Veljača, 2009, 21:39:30 mmario73 »

Offline sr team 1

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 56
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinkovci
  • Moj Skuter: sr minareli
  • MojSetup: malossi team
  • MojSpuh: malossi team
Odg: Drag Race Subotica 2008
« Odgovori #1 : 11 Veljača, 2009, 14:47:27 »
ovi sto su dosli iz hrvatske s 3 motora su iz vinkovaca
zx10 crno zeleni  zdravko petricevic- doctor
gsx-r 1000 k6-bijeli - prnja
nije bilo na filmicu decko sa zx6 kawasakijem crnim- mario matusenski

Offline sven_vx

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 3661
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: vx250
Odg: Drag Race Subotica 2008
« Odgovori #2 : 20 Veljača, 2009, 11:36:19 »
prejak mi je prvi filmic...motori nejdu s mjesta,a ekipa se piga ispod volana

Offline ivan007

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1110
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera ST 200
  • Moja Kaciga: HJC IS-17ARMADA
Odg: Drag Race Subotica 2008
« Odgovori #3 : 20 Veljača, 2009, 13:53:57 »
prejak mi je prvi filmic...motori nejdu s mjesta,a ekipa se piga ispod volana
strasno :sad3: dobit ce na ubrzanju :toothy3: loooooooooooool
đaba se kurčiš i bacas mrki pogled kad upali se zeleno trebat ce ti dvogled .......XD

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Drag Race Subotica 2008
« Odgovori #4 : 20 Veljača, 2009, 14:00:51 »
oce, znas kolko to znaci...

Offline vida20

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZGB
  • Moj Skuter: Stalker
  • MojSetup: a
  • MojSpuh: MHR replika
Odg: Drag Race Subotica 2008
« Odgovori #5 : 29 Ožujak, 2009, 23:04:00 »
izgleda ljepo samo fali malo race kiteva na tim skuterima nezanimljivo je kad se voze seriajle il basevi :D al sve u svemu mi sve svidja
tuning has begun!!!