Tehnički kutak > Tuning skutera

Polovne 50ice

(1/4) > >>

Downtown:
evo ovako da forum malo zazivi a i da mi odgovorite na par pitanja...

pitanje se odnosi na skutere od 50ccm
posto su to sve uglavnom slabe masine i gotovo stalno se voze na max okretajima
zanima me koliko prosječno izdrze 2t a koliko 4t masine
nakon koliko km je potrebna "generalka"
koliko friziranje smanjuje vijek motora

pitanja su mozda glupa, ali posto sam cuo svakakve price, zanima me vase misljenje  :icon_thumright:

Poggiali:
A kaj se tiče 2 i 4 t ovi 4t bi trebali bit dugotrajniji jer sa obzirom na istu zapremninu daju manje snage od 2 t.
Kolko izdrže ovisi sve o načinu vožnje i održavanju tak da je teško za reći.
Kolko tjuning smanjuje vjek također ovisi o vrsti tuninga, (može bit neki naj osnovniji tuning: promjena auspuha variomat i štelanje karburatora, nebi mjenjalo trajnost motora u odnosu na standard, dok ima kiteva kojima je trajnost kakvih max 1000km al daju preko 21ks)

p.s.2t ti nije skup za održavanje ko 4t (mislim na djelove) ak si mislil polovnog uzimat zamjeniš lagere dihtunge i karike i opet je ko novi, samo treba vidit u kakvom su stanju i ostali djelovi.

WENZE:
najvise sto nafriziranim masinama smeta je kompresija i okretaji, a kako je bez te 2 stvari skoro nemoguce namjestit da skuter ili slicno ide bolje, ponajvise pati radilica, cilindar i karike....

znaci vijek masine dosta ovisi o te 2 stvari i naravno o ulju, voznji na hladno....

oxio:
Eto moj je proklapa tek nakon više od 20000km otišla je radilica koja je bila serijska.

Radi se o minarelli mašini 2t Top Trophy 70ccm, delorto 17.5 , Top variomat, remen. Leovince ZX...

Razlika je i o gus i aluminij cilindrima, gus je dugotrajniji i serijski cilindri su obično od gus-a.

Redovito održavanje je najbitnije. Mene je zafrkala radilica koja nije mogla trpit naprezanja, visoke okretaje, pa je proklapala.
Sad je od Top-a radilica i generalka obavljena tako da više nema straha samo minjat prstenove (karike) i ležaje od radilice te ostali potrošni materijal.

2 t radi na znatno višim okretajima od 4 t i to je uglavnom razlog zašto su 4 t izdržljiviji.

Održavanje je najbitnije jer tako se znatno povećava vjek trajanja. Ne štedit na ulju i ostalim potrošnim materijalima ;) Npr. ja u svog stavljam samo sintetiku jer da nisam davno bi on ispalija.
Dobro sad samo trebam pokrpat prednji kraj (vilice,plastike...) da se ne moram kuhat u autu.  :icon_biggrin:

Downtown:
ja ne trenutno nist ne kupujem ali zanimalo me vase misljenje
posto cesto vidjam da su preporuke uzet polovnog piaggia, gileru...
umjesto recimo kymca, tgb-a...

razmisljam si ovak, taj kymco ili tgb ili nest slicno ce preci 15-20tkm
bez problema al recimo ako se uzme talijan s 15ak tkm hoce li on
bez problema preci jos toliko...

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju