Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: potrošnja goriva kod skutera  (Posjeta: 150394 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline maminjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 675
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Sportcity 2T
  • Moja Kaciga: HJC & Vemar
  • MojSetup: Dr.Evo 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: potrošnja goriva kod skutera
« Odgovori #400 : 21 Travanj, 2011, 20:37:24 »
ja sam na slicnom setupu imao potrosnju 4litre otvoreno i 4,5 grad, pun gas

minarelli i malo jaci spuh

Ja sam išo namjerno na bogatiju smjesu i malo veću diznu.... jer je AC, da smanjim diznu i iglu još spustim za zub još bi imo 0.5-0.8L manje, ali šta je sigurno je sigurno...bolje malo bogatija smjesa jer mi ništa ne znači 0.8L manje ak mi se počme pregrijavati i ak zacvika, a AC mašine su sklone tome...... da mi je LC onda vjerovatno ni ne bi išo na 19mm, jer se sa 17.5 takav set up da super poštelati da ide praktički isto (možda malo lošiji moment), a troši ipak manje.
RESPECT@MALOSSI & POLINI Copyright ©

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: potrošnja goriva kod skutera
« Odgovori #401 : 21 Travanj, 2011, 20:41:33 »
Ja sam išo namjerno na bogatiju smjesu i malo veću diznu.... jer je AC, da smanjim diznu i iglu još spustim za zub još bi imo 0.5-0.8L manje, ali šta je sigurno je sigurno...bolje malo bogatija smjesa jer mi ništa ne znači 0.8L manje ak mi se počme pregrijavati i ak zacvika, a AC mašine su sklone tome...... da mi je LC onda vjerovatno ni ne bi išo na 19mm, jer se sa 17.5 takav set up da super poštelati da ide praktički isto (možda malo lošiji moment), a troši ipak manje.

Pa ne mora biti bogatija, nek bude taman  :icon_thumright: Nije da ti više troši, nek trunku slabije ide. A i pol litre nije za bacit. Ne mora ti zacvikat na taman smjesi, ak je sad bogatija smanjiš za 2broja i to bi bilo to. Ak si picajzla :icon_thumright:


@Rox-Rab- ahaaa nisam znal da imaš dellorto, on ima nekaj veču serijsku diznu! Ali ak imaš ZX na čistoj serijali onda ti je serijska i dobra, osim ak nije prčkano po airboxu, a to lako provjeriš. Za 10br veča dizna ti dosta poveča potrošnju a nepotrebno!
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline maminjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 675
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Sportcity 2T
  • Moja Kaciga: HJC & Vemar
  • MojSetup: Dr.Evo 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: potrošnja goriva kod skutera
« Odgovori #402 : 21 Travanj, 2011, 20:47:29 »
u biti mi je taman smjesa, jer mi više niš ne troksa....a realno 5.3L sa većinom full gas vožnje je meni prihvatljivo i realno, pogotovo kad se sa autom troši po gradu cca9-10L
RESPECT@MALOSSI & POLINI Copyright ©

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: potrošnja goriva kod skutera
« Odgovori #403 : 21 Travanj, 2011, 20:51:10 »
minarelli se u potrošnji nemre uspoređivati sa piaggiom... oni u pravilu manje troše i to dosta.. malagutija sam uštelao da sa malossi sportom na 17.5 karbu troši manje od 4 litre sa diznom 82.. neznam zakaj je to tak al je i to svi znaju..

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: potrošnja goriva kod skutera
« Odgovori #404 : 21 Travanj, 2011, 20:57:23 »
Nisam skužil, minarelli troši više od piaggia ili obratno?

Pa moj ti troši 3.5-3.8L na 100 sa 82 diznom, dobro malossi sport je malo jači kit i više se vrti pa bi mi s njim možda trošil i preko 4L jer bi 82 dizna bila premala!
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: potrošnja goriva kod skutera
« Odgovori #405 : 21 Travanj, 2011, 20:59:37 »
minarelli troši manje od piaggia..SVAKI.

Offline maminjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 675
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Sportcity 2T
  • Moja Kaciga: HJC & Vemar
  • MojSetup: Dr.Evo 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: potrošnja goriva kod skutera
« Odgovori #406 : 21 Travanj, 2011, 21:05:11 »
Nisam skužil, minarelli troši više od piaggia ili obratno?

Pa moj ti troši 3.5-3.8L na 100 sa 82 diznom, dobro malossi sport je malo jači kit i više se vrti pa bi mi s njim možda trošil i preko 4L jer bi 82 dizna bila premala!

pa to ti Ivanm i govori....da minarelli troši manje od piaggia, tj. realno je da piaggio sa mojim set up-om troši 5L
RESPECT@MALOSSI & POLINI Copyright ©

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: potrošnja goriva kod skutera
« Odgovori #407 : 21 Travanj, 2011, 21:06:36 »
berin dragster ima naturpijani due+ i roost sp2 i vrti se na 13500 okr pa troši ravno 5 litara..

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: potrošnja goriva kod skutera
« Odgovori #408 : 21 Travanj, 2011, 21:09:10 »
A, ok! Nek sam mislil kad si rekel da bolje imat bogatiju smjesu, pa reko bolje imat taman pa da ti manje troši a bolje ide, jer bogata smjesa je skoro isti vrag ko i siromašna, ne valja ni jedno ni drugo :icon_thumright:

Al ak troši 5L a troše više neg minarelli onda je to ok...samo gaaass :headbang: :icon_thumright:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: potrošnja goriva kod skutera
« Odgovori #409 : 21 Travanj, 2011, 21:14:30 »
pripovedaš gluposti... bogata smjesa nije isti vrag ko siromašna.. s bogatom imaš veću potrošnju i više gareži na klipu, što se nikako nemože usporediti s posljedicama presiromašne koje su zavcikavanje i rupa na klipu..
najbolje je kad je smjesa idealna prema bogatijoj.. zbog boljeg podmazivanja i hlađenja, a negativnog utjecaja na performanse nema..

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: potrošnja goriva kod skutera
« Odgovori #410 : 21 Travanj, 2011, 21:20:52 »
pripovedaš gluposti... bogata smjesa nije isti vrag ko siromašna.. s bogatom imaš veću potrošnju i više gareži na klipu, što se nikako nemože usporediti s posljedicama presiromašne koje su zavcikavanje i rupa na klipu..
najbolje je kad je smjesa idealna prema bogatijoj.. zbog boljeg podmazivanja i hlađenja, a negativnog utjecaja na performanse nema..
Potpis...
Dok su performanse najbolje kad je smesa idealna ili cak nagranici prema siromasnijoj...samo sto se ta granica lako predje, a onda se zna... :sad3:

Offline marin18

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1302
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Polini Alu 70
  • MojSpuh: Yasuni c16 city
Odg: potrošnja goriva kod skutera
« Odgovori #411 : 21 Travanj, 2011, 21:22:42 »
berin dragster ima naturpijani due+ i roost sp2 i vrti se na 13500 okr pa troši ravno 5 litara..
svaka cast,to mora da je savrseno postelano,inace ja sam prije imo napilanog polini sporta u kombinaciji sa nardom,karbom 21 bez filtera igla w16 i klipic 40,potrosnja mi je bila 7l i nisam je nikako mogo spustit...ali mogu ti rec da mi je tad skut sa malossi primarom zakucavo kazaljku duboko ispod 100  ;D

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: potrošnja goriva kod skutera
« Odgovori #412 : 21 Travanj, 2011, 21:23:07 »
Potpis...
Dok su performanse najbolje kad je smesa idealna ili cak nagranici prema siromasnijoj...samo sto se ta granica lako predje, a onda se zna... :sad3:
okusio :sad3:
lovac u mutnom team

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: potrošnja goriva kod skutera
« Odgovori #413 : 21 Travanj, 2011, 21:25:40 »
[/s]
Nisam skužil, minarelli troši više od piaggia ili obratno?

Pa moj ti troši 3.5-3.8L na 100 sa 82 diznom, dobro malossi sport je malo jači kit i više se vrti pa bi mi s njim možda trošil i preko 4L jer bi 82 dizna bila premala!
gluposti,malossi sport i dr evo izlaze iz iste tvornice samo malossi placas skuplje zbog brenda

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: potrošnja goriva kod skutera
« Odgovori #414 : 21 Travanj, 2011, 21:27:05 »
pobrkao si top i dr evo  :icon_thumright:

a sta je jace il slabije, em je base em je gus, usporedba je smijesna, sve je u postelanosti
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: potrošnja goriva kod skutera
« Odgovori #415 : 21 Travanj, 2011, 21:37:28 »
pripovedaš gluposti... bogata smjesa nije isti vrag ko siromašna.. s bogatom imaš veću potrošnju i više gareži na klipu, što se nikako nemože usporediti s posljedicama presiromašne koje su zavcikavanje i rupa na klipu..
najbolje je kad je smjesa idealna prema bogatijoj.. zbog boljeg podmazivanja i hlađenja, a negativnog utjecaja na performanse nema..

"SKORO" sam ubacil između ak nisi skužil :laughing7: Ja sam mislil bogata u ekstrem jednako ko i siromašna, a po tome nije ni jedno ni drugo dobro, al normalno da sa siromašnom imaš havariju a sa bogatom nikud nejde i imaš garež i to ne samo po cilindru nek uništi i spuh kaj nije baš neznatno...

2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: potrošnja goriva kod skutera
« Odgovori #416 : 21 Travanj, 2011, 21:38:04 »
berin dragster ima naturpijani due+ i roost sp2 i vrti se na 13500 okr pa troši ravno 5 litara..

A gle ovo:

Narxov malaguti sa 2+ i Nardom je na 21 karbu sa diznom oko 80 na airboxu trosio preko 10.



al treba znati jedno:
velika potrosnja je gotovo uvijek vezana uz stelanje igle jer se tu provede najvise vremena u voznji. Kad sam to sredio na svom skutu, trosio sam ispod 5l po otvorenoj cesti, a na pocetku stelanja je potrosnja bila 3 litre visa, a skuter je isto dobro isao
« Zadnja izmjena: 21 Travanj, 2011, 21:40:11 3alfa3 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: potrošnja goriva kod skutera
« Odgovori #417 : 21 Travanj, 2011, 21:40:46 »
individualno naravno... al ja sam uštelavao malagutija sa 17.5 i malossi gus na rr-u i dečko veli da ne ide iznad 4 litre nikak, prije 3.8, to je za serijalu ok...

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: potrošnja goriva kod skutera
« Odgovori #418 : 21 Travanj, 2011, 21:42:58 »
individualno naravno... al ja sam uštelavao malagutija sa 17.5 i malossi gus na rr-u i dečko veli da ne ide iznad 4 litre nikak, prije 3.8, to je za serijalu ok...

Sjecam se kad je Slowrider pricao o potrosnji... Base kit + yasuni R oko 3,5 litre. Nevjerojatno

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: potrošnja goriva kod skutera
« Odgovori #419 : 21 Travanj, 2011, 21:44:47 »
pa to velim, ne znam od kud i kak al je tak... doduše piaggio razvija veću snagu s istim setupom i više se vrti, ali su često piaggio i teži skuteri od minarellija za 10-15kg pa i to igra ulogu..