Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: koju vespu 50 ccm?  (Posjeta: 42455 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline @nte

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: P duecento '82.
koju vespu 50 ccm?
« : 05 Veljača, 2007, 14:50:47 »
Frend uskoro kupuje novu vespu, pa me pita za mišljenje...ja mu odgovaram: LX 50 !  cvajo  :frajer:    (crna metallic + bež zic)

primjedbe, sugestije?
www.vespaclubcroatia.com

hvali motore, drž' se vespe!

Offline etetre

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 522
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagabria, centro
  • Moj Skuter: vespa 125 primavera
Odg: koju vespu 50 ccm?
« Odgovori #1 : 05 Veljača, 2007, 16:01:35 »
moze.....   ili et2 ak je rabljena, za malo love moze dobit cist solidnu pilu...
makar bi mu ja savjetovao elestart 50 ili special 50, al to nebu nigdje nasel...
ovak nekaj...

Offline @nte

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: P duecento '82.
Odg: koju vespu 50 ccm?
« Odgovori #2 : 05 Veljača, 2007, 16:11:27 »
ma dečko tek ulazi u svijet dvokotača, i baš je zapeo za novu vespu 50 ccm. želi sa stilom zujat po gradu  :happy6:
www.vespaclubcroatia.com

hvali motore, drž' se vespe!

Offline etetre

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 522
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagabria, centro
  • Moj Skuter: vespa 125 primavera
Odg: koju vespu 50 ccm?
« Odgovori #3 : 05 Veljača, 2007, 16:48:10 »
pa tak i treba...... bravo dečko! :)

Offline Kivno

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 197
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vespu!!!
Odg: koju vespu 50 ccm?
« Odgovori #4 : 05 Veljača, 2007, 17:01:26 »
Ja vozim Vespu LX 50 i to baš crnu sa bež sicem. I krivo mi je ko psu što nisam dodao 3.500 Kn i kupio Vespu LX 125, naravno crnu sa bež sicem. Osim jačeg motora, bolje i izgleda - one plastike ispod bubrega su lakirane. Neznam koji im je K bio da to ostave nelakirano na 50-etici?!?!
www.vespaclubcroatia.com

Traži se kolega dopredsjednik

Offline @nte

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: P duecento '82.
Odg: koju vespu 50 ccm?
« Odgovori #5 : 05 Veljača, 2007, 17:07:28 »
a čuj, lx 125 je ipak 'prestižniji' model  :laughing7:

al moj frend nema položenu A kategoriju, tak da on ostaje pri 50 ccm. i baš hoće novu  :dontknow:

Kivno, jel ti možda prodaješ svoju?
www.vespaclubcroatia.com

hvali motore, drž' se vespe!

Offline @nte

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: P duecento '82.
Odg: koju vespu 50 ccm?
« Odgovori #6 : 05 Veljača, 2007, 21:46:25 »
i nitko ne zagovara čet'ri takta?

jel znate vi kolko cvajo zagađuje?!   :laughing3:
www.vespaclubcroatia.com

hvali motore, drž' se vespe!

Offline Kivno

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 197
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vespu!!!
Odg: koju vespu 50 ccm?
« Odgovori #7 : 06 Veljača, 2007, 10:45:04 »
a čuj, lx 125 je ipak 'prestižniji' model  :laughing7:

al moj frend nema položenu A kategoriju, tak da on ostaje pri 50 ccm. i baš hoće novu  :dontknow:

Kivno, jel ti možda prodaješ svoju?

Dobro, očekivao sam i više zajebavanja na ovo što vozim. Neznam kolko ti je frend star al ja se s 34 osjećam malo prestar za LX 50  :binkybaby:

Nema šanse da je prodam, pa da mi stari otkine jaja. Imam dvije kćeri - valjda će jedna preuzet obiteljsku ljubav. A ja polako skupljam lovu za neki vintage.

Ak ti frend ima love, nek pričeka LXV 50, kažu da dolazi u ožujku... meni izgleda mrak.
www.vespaclubcroatia.com

Traži se kolega dopredsjednik

Offline Kivno

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 197
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vespu!!!
Odg: koju vespu 50 ccm?
« Odgovori #8 : 06 Veljača, 2007, 10:53:44 »
i nitko ne zagovara čet'ri takta?

jel znate vi kolko cvajo zagađuje?!   :laughing3:

mislim da u ZG nema lx 50 4t, teško bi se popeo sjevernije od ilice/vlaške/maksimirske, brijem  :icon_scratch:
www.vespaclubcroatia.com

Traži se kolega dopredsjednik

Offline etetre

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 522
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagabria, centro
  • Moj Skuter: vespa 125 primavera
Odg: koju vespu 50 ccm?
« Odgovori #9 : 06 Veljača, 2007, 11:12:18 »


 A ja polako skupljam lovu za neki vintage.



 :) ..kao npr?

Offline @nte

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: P duecento '82.
Odg: koju vespu 50 ccm?
« Odgovori #10 : 06 Veljača, 2007, 11:37:07 »
a čuj, lx 125 je ipak 'prestižniji' model  :laughing7:

al moj frend nema položenu A kategoriju, tak da on ostaje pri 50 ccm. i baš hoće novu  :dontknow:

Kivno, jel ti možda prodaješ svoju?

Dobro, očekivao sam i više zajebavanja na ovo što vozim. Neznam kolko ti je frend star al ja se s 34 osjećam malo prestar za LX 50  :binkybaby:

Nema šanse da je prodam, pa da mi stari otkine jaja. Imam dvije kćeri - valjda će jedna preuzet obiteljsku ljubav. A ja polako skupljam lovu za neki vintage.

Ak ti frend ima love, nek pričeka LXV 50, kažu da dolazi u ožujku... meni izgleda mrak.

ma razumijem te... LX-ica ide s koljena na koljeno!

frend ima 21 godinu i sve mi se čini da bu kupio ovakvu kombinaciju kao tvoju  :icon_thumright:
www.vespaclubcroatia.com

hvali motore, drž' se vespe!

Offline Kivno

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 197
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vespu!!!
Odg: koju vespu 50 ccm?
« Odgovori #11 : 07 Veljača, 2007, 10:40:11 »
Aj super. Pa da krenemo za San Marino dva dana prije Vas (stignete nas kod Venezie pa nas pričekate u Ravenni i pičimo zajedno tih cca 40 km). Šalim se, naravno. Ja se sa skinutom blokadom na recimo Pantovčak (kod Mesića na kavu  :laughing7:) popnem sa jedva 40 km/h. Trebalo bi nam barem 15 sati do tamo al bi bili živa atrakcija - svi bi umrli od smijeha. Ma do tamo bi još i imao možda volje al nazad... Ček ček, pa mislim da mi ni nemremo prek grane, ha  :dontknow:???
www.vespaclubcroatia.com

Traži se kolega dopredsjednik

Offline etetre

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 522
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagabria, centro
  • Moj Skuter: vespa 125 primavera
Odg: koju vespu 50 ccm?
« Odgovori #12 : 07 Veljača, 2007, 10:45:27 »
da fakat, s 50 kubika nemres prek grane....    :icon_biggrin:    ....nego, reci ti meni kivno, koji bi to vintage kupio, po drugi put.... :happy3:

Offline @nte

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: P duecento '82.
Odg: koju vespu 50 ccm?
« Odgovori #13 : 07 Veljača, 2007, 11:18:17 »
Aj super. Pa da krenemo za San Marino dva dana prije Vas (stignete nas kod Venezie pa nas pričekate u Ravenni i pičimo zajedno tih cca 40 km). Šalim se, naravno. Ja se sa skinutom blokadom na recimo Pantovčak (kod Mesića na kavu  :laughing7:) popnem sa jedva 40 km/h. Trebalo bi nam barem 15 sati do tamo al bi bili živa atrakcija - svi bi umrli od smijeha. Ma do tamo bi još i imao možda volje al nazad... Ček ček, pa mislim da mi ni nemremo prek grane, ha  :dontknow:???

da, nebi vas janezi pustili prek Schengena  :toothy3:

kažeš, uzbrdo 40 km/h...a na ravnom nekih 75 ?
www.vespaclubcroatia.com

hvali motore, drž' se vespe!

Offline Kivno

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 197
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vespu!!!
Odg: koju vespu 50 ccm?
« Odgovori #14 : 07 Veljača, 2007, 11:38:59 »
Nagovarao sam starog da mi kaže koju je Vespu imao al se ne sjeća. Sjetio se samo kome je prodao (još su u kontaktu). Ni taj se ne sjeća modela al mi je dao kontakt od tipa kome je on prodao. Čovjek je inače iz Banja Luke i sad živi u Švedskoj (broj mi dao srbin koji mu je uzeo kuću - nemreš vjerovat). Ni on se ne sjeća modela al se sjeća da je bila 1963 godište (moj stari ju je kupio 1968) i da ju je prodao nekom srbinu u Petrinju. Uspio sam doć do tog srbina (užasno lako jer je tip radio u Haliburtonu u Iraku i imaju ga u evidenciji po nadimku :) a sad živi u Pančevu i radi u rafineriji - bio je JNA inženjerac) i kaže da je lim u lošem stanju al da bi se kladio da će upalit i da ju je ostavio u kući u Perinji. Kuću je prodao jednom vojvođanskom hrvatu koji se odselio u Australiju i prodaje kuću u Petrinji. Naravno da sam i njega zvao, kaže da je u štali neki stari zahrđali motor. Tip je malo sumnjičav i neda mi ni adresu ni kontakt od susjeda koji ima ključeve ali dolazi u 6. mjesecu pa ćemo se naći.

Stari kaže da je bila bijela sa crnim sicem (mama kaže da je 100% bio bijeli sic sa crnim rubom). Srbin kaže da ju je pofarbao u "boju koske". Eto, koji god model bio, ako je stavim u garažu sam ću sebi govorit VI  :notworthy:. Kolko god koštala (već me ustvari koštala i vremena i impulsa)

Prema postovima u "Vespa modeli" od r.e. - brijem da je (molim boga) Vespa 160 GS  :headbang:
www.vespaclubcroatia.com

Traži se kolega dopredsjednik

Offline Kivno

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 197
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vespu!!!
Odg: koju vespu 50 ccm?
« Odgovori #15 : 07 Veljača, 2007, 11:43:42 »
Aj super. Pa da krenemo za San Marino dva dana prije Vas (stignete nas kod Venezie pa nas pričekate u Ravenni i pičimo zajedno tih cca 40 km). Šalim se, naravno. Ja se sa skinutom blokadom na recimo Pantovčak (kod Mesića na kavu  :laughing7:) popnem sa jedva 40 km/h. Trebalo bi nam barem 15 sati do tamo al bi bili živa atrakcija - svi bi umrli od smijeha. Ma do tamo bi još i imao možda volje al nazad... Ček ček, pa mislim da mi ni nemremo prek grane, ha  :dontknow:???

da, nebi vas janezi pustili prek Schengena  :toothy3:

kažeš, uzbrdo 40 km/h...a na ravnom nekih 75 ?

Da, možda malo manje zbog mojih 90 kila. S tim da nisam skinuo sve blokade. Ne pitaj koju, serviser mi je preporučio da tu ne skidam do 2000 km i nisam.
www.vespaclubcroatia.com

Traži se kolega dopredsjednik

Offline @nte

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: P duecento '82.
Odg: koju vespu 50 ccm?
« Odgovori #16 : 07 Veljača, 2007, 11:46:34 »
Nagovarao sam starog da mi kaže koju je Vespu imao al se ne sjeća. Sjetio se samo kome je prodao (još su u kontaktu). Ni taj se ne sjeća modela al mi je dao kontakt od tipa kome je on prodao. Čovjek je inače iz Banja Luke i sad živi u Švedskoj (broj mi dao srbin koji mu je uzeo kuću - nemreš vjerovat). Ni on se ne sjeća modela al se sjeća da je bila 1963 godište (moj stari ju je kupio 1968) i da ju je prodao nekom srbinu u Petrinju. Uspio sam doć do tog srbina (užasno lako jer je tip radio u Haliburtonu u Iraku i imaju ga u evidenciji po nadimku :) a sad živi u Pančevu i radi u rafineriji - bio je JNA inženjerac) i kaže da je lim u lošem stanju al da bi se kladio da će upalit i da ju je ostavio u kući u Perinji. Kuću je prodao jednom vojvođanskom hrvatu koji se odselio u Australiju i prodaje kuću u Petrinji. Naravno da sam i njega zvao, kaže da je u štali neki stari zahrđali motor. Tip je malo sumnjičav i neda mi ni adresu ni kontakt od susjeda koji ima ključeve ali dolazi u 6. mjesecu pa ćemo se naći.

Stari kaže da je bila bijela sa crnim sicem (mama kaže da je 100% bio bijeli sic sa crnim rubom). Srbin kaže da ju je pofarbao u "boju koske". Eto, koji god model bio, ako je stavim u garažu sam ću sebi govorit VI  :notworthy:. Kolko god koštala (već me ustvari koštala i vremena i impulsa)

Prema postovima u "Vespa modeli" od r.e. - brijem da je (molim boga) Vespa 160 GS  :headbang:

koje komplikacije, nemreš vjerovat....

držim ti palčeve da sve uspije  :icon_thumright: :icon_thumright:
www.vespaclubcroatia.com

hvali motore, drž' se vespe!

Offline Kivno

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 197
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vespu!!!
Odg: koju vespu 50 ccm?
« Odgovori #17 : 07 Veljača, 2007, 11:56:09 »
Hvala!
Naravno, nebi ja bio ja a da nisam preko svih agencija već tražio koja se kuća u Petrinji (blizu vojarne) prodaje a da ima štalu i da je vlasnik u Australiji. Možda odem već ovaj vikend šatro gledat kuće. "Možete mi molim vas otvorit štalu da vidim kak će bit mojim kravicama?"
www.vespaclubcroatia.com

Traži se kolega dopredsjednik

Offline etetre

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 522
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagabria, centro
  • Moj Skuter: vespa 125 primavera
Odg: koju vespu 50 ccm?
« Odgovori #18 : 07 Veljača, 2007, 12:43:47 »
uf 160gs..... :notworthy:  po godistu moze bit, ali njih je jako malo bilo tu, posto ju je najvise štancala "douglas vespa" iz engleske.....  a ovo kaj se proizvodilo u italiji je bilo dosta za izvoz u ameriku.....  bilo bi super da je 160gs, to mi je jedna od najljepsih.... :drunken_smilie:

Offline Kivno

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 197
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vespu!!!
Odg: koju vespu 50 ccm?
« Odgovori #19 : 07 Veljača, 2007, 13:45:00 »
Evo baš sam zvao starog. ("Ne zoveš me mjesec dana pa me zoveš zbog Vespe").
Kaže da nije 160 nego 150 i da je imala tri slova, kaže prvo B ili V. Kaže da je imala sjedala kao "galeb" ??? al da je ovaj prije njega stavio jedno veliko. To se sjeća jer mu je sjebalo poklopac od tanka kad je j*bo na Vespi. Ajd ak se nekom upali lampica  :help:
Veli stari da su Vespe (neke kopije) vozili naši poštari  ??? i da nisu nikad je*ali ko tih godina a on je kupio original od pola prve plaće. Fala bogu da mama ne surfa.
www.vespaclubcroatia.com

Traži se kolega dopredsjednik