Tehnički kutak > Tuning skutera

pitanje - isplativost tuninga

(1/3) > >>

leofreak250:
Ovako ekipo scooteraša, molio bi pomoć i savjet oko tuninga scootera!!! :icon_biggrin: :icon_biggrin:

Dosta sam razmišljao i odlučio da bi malo tunirao svojeg leonarda 250… :laughing7: pa sam se malo raspitao i preporuka koju sam dobio je ugraditi multivar, torque i staviti kuplung federe! :toothy10:
Gledao sam cijene malossija: multivar 137 eura, torque 176 eura, te federi 17 eura! Znači ukupno 330 eura :icon_thumright:

E sada, dali se to isplati stavljati, :icon_scratch: koliko bi dobio sa svime time i dali bi trebao staviti još nešto za bolje performanse… SAVJETI!!! :help: :help: :help:
Gdje je najbolje i najbrže uzeti to sve… kod kojeg dilera?? :dontknow:
I pošto se ja baš nekužim previše u taj tuning, :sad1: a nebih htio nešto zajeba… :dontknow: ako to uzmem… dali bi onda bilo neke dobre duše od vas iskusnijih scooteraša koji se kuže u taj tuning da mi to onda i složi i poštela na mom scooteru!!!! :toothy12: :toothy12: :toothy12:

Eto toliko, svaki savjet i pomoć mi je dobrodošla!!! :icon_thumright: :icon_thumright:

roby44:
nemam pojma o 4t, al samo mogu prenjet iskustva drugih. a to je da se i vise nego isplati, dosta se dobiva s time.... pa  ti odluci.
ili nadi nekog ko je to stavio pa probaj, tako ces najbolje znat jel ti to dovoljno.

Mr J:
Naravno da se isplati ali samo pod uvjetom da ces imati taj skuter barem jos 2 godine jer ako ces ga prodavati ubrzo onda je to bacanje novaca... Preporucio bih ti Alexandra, mada je instalacija slicna i kod 50ccm i vecih skutera... Princip je isti ostalo su nijanse...  :toothy10:

BlitzMan:
Sa multivarom ces osjetit razliku a kamoli jos i torq drive i federe za stelanje, i ako ces se vozit bar sezonu jos onda kupi.

Sto se tice dilera ja mislim posto je piagio centar glavni zastupnik za malossi HR da bi trebali imati te djelove ili ces ih morati naruciti.

Sto se tice stavljanja ima dobrih decki i onih koji zive u ZG pa nek ti to rijese a to ti je 1h posla za nekog tko zna skinut deklo i sa kompresorom odvrnut dva sarafa i tako dalje i tako dalje
nije tesko i nemas sta sjebat  :icon_biggrin:

Aleksandar:
vec sam ti ja objasnio u jednom drugom topicu sve to..  :)


neam tu tuninga,to je samo prijenos..  :icon_tongue:
a takvi dijelovi se ne trose...osim vodilica variomata,rolica ...i efderi nakon nekog vremena oslabe al az to se ne brini...
uglavnom,kupi to..torque polutku i multivar,te rolice i efdere..ja bi uzop od polinija multivar a malossi torq...isplati se

s torque polutkom(ona polutka koja ide s unutrarnje strane) dobivas sve..dakle start  i to pravi start,onda meduubrzanje najviše i par kilometara krajnje..al sve ovisi od motora do motora...mozda dobijes krajnje a mozda ne..jer nemozes imat i krajnju i sve ostalo sa serijskim cilindrom ...  :icon_thumright:

sto s etice multivara u kombinaciji s torqom je dusu dao...naravno i rolice moras druge stavljat ,federe kvacila po volji,al preporucujem ti tvrde...nemoras najtvrđe nego nijansu meksa od najtvrđih al sam ga zakomplicirao   ;D


torq polutka naspram serijske ti se razlikuje u "sirenju"...a i drukcije se širi kad das gas od serijske..takoder je i oversize... :icon_thumright:

sirenje usisa i ispuha i poliranje...mozda malo...tu se dobiva sirova snaga  :icon_thumright:
a to slozit,to se brzo sredi prijens..jedino je glava kad se siri usis i ispuh zajebano...ima zajebanog posla...

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju