Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: prednje zadnje gume  (Posjeta: 10371 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zoki_NRG

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri-Kraljevic
  • Moj Skuter: Piaggio NRG power
  • MojSetup: Unique
prednje zadnje gume
« : 27 Prosinac, 2008, 19:42:00 »
evo ovako...radi se od Piaggio NRG power

imao sam na nrgu kako bas treba serijski gume, iza dimenzije 140/60/13 dok su ispred bile 120/70/13 (po knjizici)    dunlop runscoot207

i sad me muci jer vidim da neki imaju ispred i iza iste dimenzije, a cini mi se da im po knjizici to ne pise al evo sta mene bocka
dok sam imao ispred od runnera felgu, jedina mana, bila je 12 cola, al je guma bila sira i naginjao sam se skroz do ruba prednje gume (metzeller), i kako mi je centralna nogara pukla, kraj naginjanju bila je bocna i to mi se full svidjelo jer sam se dosta mogao naginjati...ma da mi je bila malo presiroka, jer zadnja guma ostalo je jos jako jako malo do ruba, i sad sam u zabludi dali uzeti ispred malo siru gumu, tj iste dimenzije iza i ispred s obzirom da mi je prednja tanja, i nekad kad bi se sa serijskom dimenzijom kad bi zarusala centralna pjezao prenji kraj za nosom...
znaci ne siroko koliko je od runnera ma da i da stavim tu sirinu bio bi zadovoljan jer neznam koje su sad dimenzije al ako se ne varam su 140/60/12, ali opet bi stavio siru od 120, znaci stavio bi ispred 140/60/13


ajde sad ako netko zna minuse, prednosti ili sta vec, i ako je netko stavljao na nrg ispred siru i zasto ili je tako po knjizici mozda jer je moj 2007 iako nema nikakve meni logike al opet....

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: prednje zadnje gume
« Odgovori #1 : 27 Prosinac, 2008, 19:51:07 »
NRG Power je bas u prednosti zbog dimenzije prednje gume pa mi bas nije jasno kako si ti imao drugacija iskustva.


A i felga je uza za pola cola od onih na koje idu gume 130.
O 140 sirini naprijed zaboravi jer bi s tim skuterom mogao vozit samo ravno  ;D

Offline zoki_NRG

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri-Kraljevic
  • Moj Skuter: Piaggio NRG power
  • MojSetup: Unique
Odg: prednje zadnje gume
« Odgovori #2 : 27 Prosinac, 2008, 19:55:43 »
koja je najmeksa guma dimenzije 120/70-13
ne kuzim, jer sam vozio na prednjoj felgi od black roxa...od runnera sa neznam kojim dimenzijama, ali sam se mogo nagnut pun k...
a gledam sad na ss, neki imaju siru nego 120 pa sad neznam kako ni sta, a vidim i po Rijeci 2 turipije od nrga imaju siru nego je u knjizici...cak imam sliku jednoga di ima siru....

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: prednje zadnje gume
« Odgovori #3 : 27 Prosinac, 2008, 19:57:14 »
Vidi da li postoji sava mc16 racing soft u toj dimenziji. Jedino sto ces nju poderat vrlo brzo

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: prednje zadnje gume
« Odgovori #4 : 27 Prosinac, 2008, 19:59:00 »
Ja sam imao iskustvo da sam presao sa sirih guma na uze, razlika u zadnjoj gumi je bila 12mm, a za prednju sam zaboravio. Znam da je prednja 130/60-13 sava mc16 ista po sirini kao kod CPI aragona 120/70-12.

Offline zoki_NRG

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri-Kraljevic
  • Moj Skuter: Piaggio NRG power
  • MojSetup: Unique
Odg: prednje zadnje gume
« Odgovori #5 : 27 Prosinac, 2008, 20:01:17 »
Vidi da li postoji sava mc16 racing soft u toj dimenziji. Jedino sto ces nju poderat vrlo brzo
znas mozda cijenu, i ako je bolja od Dunlop run scoot 207?
sada imam na motoru novu novcatu sa 0 km predenih run scoot, sada sam kupio poslje pada, pa sad kad sredim scoot zelim sve naj naj...
kako je prednja felga jos malo i gotova sa polishem zelim neku full mekanu gumu ispred makar malo trajala al neka drzi...

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: prednje zadnje gume
« Odgovori #6 : 27 Prosinac, 2008, 20:10:19 »
Vidi da li postoji sava mc16 racing soft u toj dimenziji. Jedino sto ces nju poderat vrlo brzo
znas mozda cijenu, i ako je bolja od Dunlop run scoot 207?
sada imam na motoru novu novcatu sa 0 km predenih run scoot, sada sam kupio poslje pada, pa sad kad sredim scoot zelim sve naj naj...
kako je prednja felga jos malo i gotova sa polishem zelim neku full mekanu gumu ispred makar malo trajala al neka drzi...

malo sam sada gledao po netu i mislim da ta guma ne postoji u toj dimenziji. Postoji 130/60-13 i kosta 450-500 kuna
« Zadnja izmjena: 27 Prosinac, 2008, 20:12:13 3alfa3 »

Offline black-rox

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3152
  • Spol: Muški
  • Black-Team Live your own rules
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.black-scooters.com
  • Mjesto: Grobnik
  • Moj Skuter: Black-Team garage
  • Moja Kaciga: Shark,Oneal
  • MojSetup: E da je samo kit =)
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: prednje zadnje gume
« Odgovori #7 : 27 Prosinac, 2008, 20:48:56 »
A i ti a imaš glupa pitanja majko mila da ispred 140 daj više stavi kit,jebalo te to sve kad nema kita jebeni kit 100€....

Offline zoki_NRG

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri-Kraljevic
  • Moj Skuter: Piaggio NRG power
  • MojSetup: Unique
Odg: prednje zadnje gume
« Odgovori #8 : 28 Prosinac, 2008, 05:14:01 »
A i ti a imaš glupa pitanja majko mila da ispred 140 daj više stavi kit,jebalo te to sve kad nema kita jebeni kit 100€....
jel mi potreban kit?
za sada NIJE
zato nemoj mi u svakoj temi o kitu...jer sad sam postavio pitanje za gume...

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: prednje zadnje gume
« Odgovori #9 : 28 Prosinac, 2008, 05:26:56 »
sava  mc 29 sporty :headbang:

Offline zoki_NRG

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri-Kraljevic
  • Moj Skuter: Piaggio NRG power
  • MojSetup: Unique
Odg: prednje zadnje gume
« Odgovori #10 : 28 Prosinac, 2008, 05:53:20 »
sava  mc 29 sporty :headbang:
sava sporty nije bolja od dunlopice, jer dunlop je zapravo ajmo rec zastupnik ili sta vec, radenaje guma po istom kalupu i materijalima, samo sta je dunlopica usavrsenija, ima usavrsenije sare, i bolje drzi...

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: prednje zadnje gume
« Odgovori #11 : 28 Prosinac, 2008, 09:56:29 »
ta dunlopica ne drzi nikako... imao sam ju ful kratko i odmah sam ju skinuo... uzmi bridgestone battlax bt30... guma je prejebena i niko ti za nju nece rec da ne valja... :icon_thumright:

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: prednje zadnje gume
« Odgovori #12 : 28 Prosinac, 2008, 13:04:09 »
sava  mc 29 sporty :headbang:
sava sporty nije bolja od dunlopice, jer dunlop je zapravo ajmo rec zastupnik ili sta vec, radenaje guma po istom kalupu i materijalima, samo sta je dunlopica usavrsenija, ima usavrsenije sare, i bolje drzi...

 :laughing6: :laughing6: :laughing6: :laughing6: :laughing6: :laughing6:

vec sam prije govorio taj run scoot je smece najobicnije plastika ko mc 16, maxxis je bolja  ::)
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: prednje zadnje gume
« Odgovori #13 : 28 Prosinac, 2008, 13:07:32 »
 :icon_thumright: zivo smece od gume... imao sam je i na runneru naprijed a iza sam imao pireli evo i nagnem sw malo vise i samo prednji kraj klize...a zadnja pireli je bila i dosta stara i toliko o tome da je ta dunlopica dobra i da drzi...

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: prednje zadnje gume
« Odgovori #14 : 28 Prosinac, 2008, 13:14:18 »
ta dunlopica ne drzi nikako... imao sam ju ful kratko i odmah sam ju skinuo... uzmi bridgestone battlax bt30... guma je prejebena i niko ti za nju nece rec da ne valja... :icon_thumright:

a stavit ce ih na koje felge? :P

zoki glupiras i fantaziras bzvz ako ti je dunlop drzala i tako super cool onda ce ti i svaka guma drzat

kupi si gt 301 bolji je od rs kad se toliko palis na dunlop

It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: prednje zadnje gume
« Odgovori #15 : 28 Prosinac, 2008, 14:24:18 »
ja imam rs 207 i mogu reci da u krivini proslajfa, sada jel zato jer  je hladno pa se guma ne ugrije :dontknow: , ugl. nazad je ima 500 km i naginjem se do nogara, samo da kazem da metzeler istih dimenzija kao ova mi je sira dosta od dunlopa....
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: prednje zadnje gume
« Odgovori #16 : 28 Prosinac, 2008, 14:27:29 »
pa to sta se mozes nagnut do nogara ne znaci da su gume odlicne... :icon_biggrin:  skini nogaru pa onda divljaj i naginji se...

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: prednje zadnje gume
« Odgovori #17 : 28 Prosinac, 2008, 14:38:45 »
pa to sta se mozes nagnut do nogara ne znaci da su gume odlicne... :icon_biggrin:  skini nogaru pa onda divljaj i naginji se...
pa nisam ni rekao da su gume odlicne, skinut je centralni :toothy11: ,prednja je metzeler i dosta je siroka....ne klizi preko nosa...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline black-rox

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3152
  • Spol: Muški
  • Black-Team Live your own rules
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.black-scooters.com
  • Mjesto: Grobnik
  • Moj Skuter: Black-Team garage
  • Moja Kaciga: Shark,Oneal
  • MojSetup: E da je samo kit =)
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: prednje zadnje gume
« Odgovori #18 : 28 Prosinac, 2008, 14:51:33 »
Da dunlop najbolji hehehe ja sam gotov vozim vx125 s tom gumom i to ne drži niš extra,bolje su metzeler od te socijalne ružne dunlop gume :laughing9:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: prednje zadnje gume
« Odgovori #19 : 28 Prosinac, 2008, 14:53:49 »
Da dunlop najbolji hehehe ja sam gotov vozim vx125 s tom gumom i to ne drži niš extra,bolje su metzeler od te socijalne ružne dunlop gume :laughing9:
i meni je metzeler bolja guma, a ja mislio da je guma ok, jer mi je dosta ljudi reklo da je kupim, zato jer nije bilo metzelera, on mi nije klizio :confused5:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta