Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner - Karburator i popis igli za dellorto karburatore sa dimenzijama  (Posjeta: 37079 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Pozz svima :) ovako ...dobio sam nesto novi djelova...u vezi toga u drugoj temi..medju djelovima sam uzeo sebi i karb ,posto nisam naso 19 koji bi mi odgovaro onako kako ja zelim uzeo sam ponovo 17.5 PHVA ED a svoj stari prodo liku za iste pare kao sto je novi...eh kad sam se raspitivo ovdje na forumu rekli su mi da je kod mene na gileri 2006 godiste PHVA a sad kad mi je doso karb i na njemu isto pise PHVA ED ali na starom su bile dvije cjevcice one crne za vodu...ovdje ima jedan ulaz za ulje,jedan za bengu,i jedan za vodu :S ...u cemu je razlika ?? sta sad ??sta cu sa onim drugim crijevom od vode ??znaci karb je isti kao stari 100% u bobu...samo je to jedina razlika....evo slika novog karba..starog nemam nazalost ali su bila 2 ulaza za ona crijeva od vode odma jedan pored drugog....

http://img384.imageshack.us/my.php?image=27122008697fx9.jpg
http://img384.imageshack.us/my.php?image=27122008698fc1.jpg
« Zadnja izmjena: 30 Studeni, 2009, 15:20:17 SlowRider »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Runner - Karburator ??
« Odgovori #1 : 27 Prosinac, 2008, 15:49:58 »
ta treca cijevcica ti nije za vodu nego za vakum...

Offline Dirk23

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 748
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Drag 180, vx125
Odg: Runner - Karburator ??
« Odgovori #2 : 27 Prosinac, 2008, 15:51:51 »
Pozz svima :) ovako ...dobio sam nesto novi djelova...u vezi toga u drugoj temi..medju djelovima sam uzeo sebi i karb ,posto nisam naso 19 koji bi mi odgovaro onako kako ja zelim uzeo sam ponovo 17.5 PHVA ED a svoj stari prodo liku za iste pare kao sto je novi...eh kad sam se raspitivo ovdje na forumu rekli su mi da je kod mene na gileri 2006 godiste PHVA a sad kad mi je doso karb i na njemu isto pise PHVA ED ali na starom su bile dvije cjevcice one crne za vodu...ovdje ima jedan ulaz za ulje,jedan za bengu,i jedan za vodu :S ...u cemu je razlika ?? sta sad ??sta cu sa onim drugim crijevom od vode ??znaci karb je isti kao stari 100% u bobu...samo je to jedina razlika....evo slika novog karba..starog nemam nazalost ali su bila 2 ulaza za ona crijeva od vode odma jedan pored drugog....

http://img384.imageshack.us/my.php?image=27122008697fx9.jpg
http://img384.imageshack.us/my.php?image=27122008698fc1.jpg

I jos se hvalis, takve likove kao sta si ti nisam nikada shvacao, nazalost!
Ma kada malo bolje promislim, mozda i bolje, da ih nisam nikada ni pokusavao shvatit.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner - Karburator ??
« Odgovori #3 : 27 Prosinac, 2008, 15:52:29 »
pa cek jel sad ovo isti karb kao i serijski moj sto je  bio na runneru...jer na njemu je jedna crijevcica isla sa glave cilindra na jedan prikljucak a druga je isla odozdo gdje je onaj spojnica kod magneta na drugi prikljucak ....?? nemoj mi samo reci da je ovo pogresan karb i da moram novi uzimat .....???
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner - Karburator ??
« Odgovori #4 : 27 Prosinac, 2008, 15:53:41 »
Pozz svima :) ovako ...dobio sam nesto novi djelova...u vezi toga u drugoj temi..medju djelovima sam uzeo sebi i karb ,posto nisam naso 19 koji bi mi odgovaro onako kako ja zelim uzeo sam ponovo 17.5 PHVA ED a svoj stari prodo liku za iste pare kao sto je novi...eh kad sam se raspitivo ovdje na forumu rekli su mi da je kod mene na gileri 2006 godiste PHVA a sad kad mi je doso karb i na njemu isto pise PHVA ED ali na starom su bile dvije cjevcice one crne za vodu...ovdje ima jedan ulaz za ulje,jedan za bengu,i jedan za vodu :S ...u cemu je razlika ?? sta sad ??sta cu sa onim drugim crijevom od vode ??znaci karb je isti kao stari 100% u bobu...samo je to jedina razlika....evo slika novog karba..starog nemam nazalost ali su bila 2 ulaza za ona crijeva od vode odma jedan pored drugog....

http://img384.imageshack.us/my.php?image=27122008697fx9.jpg
http://img384.imageshack.us/my.php?image=27122008698fc1.jpg
pa lik meni doso i pita me hoces prodat karb dacu ti toliko para hitno mi....tebi ionako ne treba ne vozis skuter....reko hocu nije frka....jos sa mu skino i dao i sajlu i iglu i sve ....

I jos se hvalis, takve likove kao sta si ti nisam nikada shvacao, nazalost!
Ma kada malo bolje promislim, mozda i bolje, da ih nisam nikada ni pokusavao shvatit.
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Runner - Karburator ??
« Odgovori #5 : 27 Prosinac, 2008, 15:54:28 »
pa sad tu cijevcicu na glavi moras zacepit i cijevcicu na crijvu kod magneta isto zacepit... a ovaj karb ti ima ulje, vekum i benzin

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Runner - Karburator ??
« Odgovori #6 : 27 Prosinac, 2008, 15:54:58 »
Vakum ostavi spojen na bloku, ovog na karbu zacepi, a cjevcice rijesi kao na ovoj slici





P.S.
nadam se da si uzeo i manualni chok (oko 10-15 eura), jer elektricni samo stvara probleme
« Zadnja izmjena: 27 Prosinac, 2008, 15:58:46 3alfa3 »

Offline Dirk23

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 748
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Drag 180, vx125
Odg: Runner - Karburator ??
« Odgovori #7 : 27 Prosinac, 2008, 16:00:44 »
Onda se izvinjavam, ako je tako, jer klincima uvaljivat, ili onima koji se ne kuze, nije u redu, ali ako vec to radis, trudi se to i sakrit, a ne se hvalit, kao ja sam neki dasa, sjbao lika!  :joks:


Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner - Karburator ??
« Odgovori #8 : 27 Prosinac, 2008, 16:11:11 »
Vakum ostavi spojen na bloku, ovog na karbu zacepi, a cjevcice rijesi kao na ovoj slici





P.S.
nadam se da si uzeo i manualni chok (oko 10-15 eura), jer elektricni samo stvara probleme
uzeo sam chok ali mi je doso skroz drugi dio pod istim kataloskim kodom...ovako na www.scooter-center.com..mozel mi ko reci sta je od ovoga dvoga manualni chok..slika je ista za dva razlicita produkaa i cijena...ja sam nazalost dobio to drugo cudo..tj dobijes one nastavke gdje sjla vaka nak..rezervne djelcice.... ti djelovi rezervni su pod kat kodom :2599093 a manualni chok je ovo pod ovim kat kodom:2599092?? jesam li upravu ???
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Runner - Karburator ??
« Odgovori #9 : 27 Prosinac, 2008, 16:11:25 »
Takav frgic imam ja, skuzio sam da ima potpuno drukciju iglu nego 17.5 frgic koji dolazi sa manualnim cokom u malossi pakiranju. Ovaj ima iglu koja daje puno bogatiju smjesu benzinom na nizim otvorima gasa.
« Zadnja izmjena: 27 Prosinac, 2008, 16:12:57 SlowRider »

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner - Karburator ??
« Odgovori #10 : 27 Prosinac, 2008, 16:12:31 »
Takav frgic imam ja, skuzio sam da ima potpuno drukciju iglu nego 17.5 frgic koji dolazi sa manualnim cokom u malossi pakiranju.
kakva mu je igla ?? nemoj samo reci da je neka W17 ili tako sta ...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Runner - Karburator ??
« Odgovori #11 : 27 Prosinac, 2008, 16:16:33 »
Takav frgic imam ja, skuzio sam da ima potpuno drukciju iglu nego 17.5 frgic koji dolazi sa manualnim cokom u malossi pakiranju.
kakva mu je igla ?? nemoj samo reci da je neka W17 ili tako sta ...

I bolje da nema iglu (A22) kao "PHVA 17,5 ID"
"W" nije, jer "W" su samo za PHBG karbove.

Ova tvoja je najvjerojatnije "A 07" i to je u redu. Sa njom ce smjesa biti nesto bogatija nego sa onom koju si imao u "PHVA 17,5 ID", a zbog koje je dosta klipova dobilo ventilaciju (rupu u celu klipa)  ;D


Ovo je razlika:
A22  (A=2,00mm B=1,80mm C=20,00mm D=12,00mm)
A7  (A=2,00mm B=1,00mm C=18,00mm D=14,00mm)
« Zadnja izmjena: 27 Prosinac, 2008, 16:21:07 3alfa3 »

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Runner - Karburator ??
« Odgovori #12 : 27 Prosinac, 2008, 16:20:30 »
Takav frgic imam ja, skuzio sam da ima potpuno drukciju iglu nego 17.5 frgic koji dolazi sa manualnim cokom u malossi pakiranju.
kakva mu je igla ?? nemoj samo reci da je neka W17 ili tako sta ...

I bolje da nema iglu kao "PHVA 17,5 ID"

Cak je i "tuplja" nego u ID karba, znaci cijelom duzinom je skoro istog promjera.  :icon_scratch: To govorim za 17.5 iz malossi pakiranja sa manulanim cokom (on ima i 2 cijevcice za grijanje frge). I sad mi je jasno zasto ti frgici bez problema rade sa 10 brojeva vecom diznom nego kod mene...

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner - Karburator ??
« Odgovori #13 : 27 Prosinac, 2008, 16:20:52 »
a jel mi ko moze objasnit od ovo gore koji od ova 2 produkta je manualni chok ...ja sam 90% siguran da je ovo pod kat kodom::2599092??
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Runner - Karburator ??
« Odgovori #14 : 27 Prosinac, 2008, 16:24:55 »
a jel mi ko moze objasnit od ovo gore koji od ova 2 produkta je manualni chok ...ja sam 90% siguran da je ovo pod kat kodom::2599092??

Da, to je taj
http://scooter-center.com/catalog/product_info.php?cPath=4403_4419_4444&products_id=8061


Cak je i "tuplja" nego u ID karba, znaci cijelom duzinom je skoro istog promjera.  :icon_scratch: To govorim za 17.5 iz malossi pakiranja sa manulanim cokom (on ima i 2 cijevcice za grijanje frge). I sad mi je jasno zasto ti frgici bez problema rade sa 10 brojeva vecom diznom nego kod mene...

Nebi smjela biti tuplja nego upravo suprotno.
Pogledaj na slici koju sam stavio par postova iznad
« Zadnja izmjena: 27 Prosinac, 2008, 16:27:13 3alfa3 »

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Runner - Karburator ??
« Odgovori #15 : 28 Prosinac, 2008, 17:48:40 »
Cak je i "tuplja" nego u ID karba, znaci cijelom duzinom je skoro istog promjera.  :icon_scratch: To govorim za 17.5 iz malossi pakiranja sa manulanim cokom (on ima i 2 cijevcice za grijanje frge). I sad mi je jasno zasto ti frgici bez problema rade sa 10 brojeva vecom diznom nego kod mene...

Nebi smjela biti tuplja nego upravo suprotno.
Pogledaj na slici koju sam stavio par postova iznad

Zaboravio sam koja je ono bila oznaka igli... sjetiti cu se...

Update:

17.5 PHVA ID (serijski dolazi uz piaggio skutere), igla A22
17.5 PHVA ED malossi pakiranje bez grijanja frge, igla A07
17.5 PHBN     malossi pakiranje uz koji dolazi manualni cok i ima grijanje frge, igla A12


Igla A12 izgleda gotovo u potpunosti isto kao A22. Cudno mi je sto razlika nije ocita kao npr. kod A07  :icon_scratch:
« Zadnja izmjena: 28 Prosinac, 2008, 17:50:43 SlowRider »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Runner - Karburator ??
« Odgovori #16 : 28 Prosinac, 2008, 18:02:36 »
Igla A12 izgleda gotovo u potpunosti isto kao A22. Cudno mi je sto razlika nije ocita kao npr. kod A07  :icon_scratch:

Razlika je samo u 1/100 mm u debljini vrha igle (a time i geometriji skosenog dijela). Stvarno ne vidim kako bi to u praksi moglo imati ikakvu razliku iako je nazivno "bogatija"

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Runner - Karburator ??
« Odgovori #17 : 28 Prosinac, 2008, 18:06:47 »
Evo i tablica pa neka se nadje:






Igla A12 izgleda gotovo u potpunosti isto kao A22. Cudno mi je sto razlika nije ocita kao npr. kod A07  :icon_scratch:

Razlika je samo u 1/100 mm u debljini vrha igle (a time i geometriji skosenog dijela). Stvarno ne vidim kako bi to u praksi moglo imati ikakvu razliku iako je nazivno "bogatija"

Uz PHBN se dobije A12 i 90 glavna dizna, i uvjerio sam se u vise primjera da radi bez problema i skuter jako malo trosi (base setup).
Kad bih ja stavio diznu 90, skuter bi mi trokirao na nizim otvorima gasa iako je igla skroz spustena. Ovaj PHVA ED mi djeluje pogodniji za gljivu...

« Zadnja izmjena: 28 Prosinac, 2008, 18:22:33 SlowRider »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Runner - Karburator ??
« Odgovori #18 : 28 Prosinac, 2008, 18:09:19 »
Evo i tablica pa neka se nadje:
Steta sto nema A22.

Ima na stranici prije. Izmjerio sam i svoju iglu A22 iz mog PHVA da provjerim i to je to

Evo tablica svih Dellorto igli
http://www.thisoldtractor.com/gtbender/dellorto_slide_needle.htm

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Runner - Karburator ??
« Odgovori #19 : 28 Prosinac, 2008, 18:18:47 »
Evo i tablica pa neka se nadje:
Steta sto nema A22.

Ima na stranici prije. Izmjerio sam i svoju iglu A22 iz mog PHVA da provjerim i to je to

Evo tablica svih Dellorto igli
http://www.thisoldtractor.com/gtbender/dellorto_slide_needle.htm

Evo i ja sam nasao, ali ovaj link gore je pregledniji. :frajer:


Ovo mi je jako cudno sa A12 iglom jer je gotovo ista kao i A22 koja dolazi uz serijsku frgu na piaggiu  :icon_scratch:
« Zadnja izmjena: 28 Prosinac, 2008, 18:21:16 SlowRider »