Općenito > Generalno o skuterima

Dilema do 10 000kn!

(1/3) > >>

pinbot:
Pozdrav forumasima, pratim vas vec neko vrijeme, ali tek sad sam se registrirao (neznam zasto iskreno ::))
Razmisljam o kupnji skutera vec neko vrijeme i od svih mogucih kombinacija odlucio sam kupiti novi skuter. Posto za talijana nemam buđet (10k kuna na raspolaganju) izbor mi se sveo na dva: Generic XOR 50 i TGB 303R Black Hawk.
Od ta dva modela najradje bi kupio TGB, medjutim nakon pracenja foruma, i par telefonskih poziva, javio se problem dobavljivosti motora, kao i djelova. Kod Generica je malo bolja situacija, motora ima, a i servis je relativno blizu (u Sv. Nedelji, ja sam iz Samobora). E sad, da nebi ispalo da sam sam odgovorio na pitanja koja sam postavio, htio sam pitati strucnjake (vas  :notworthy:) za objektivno misljenje i pomoci pri odabiru, kao i da preporucite mozda neku trecu soluciju, kako bi mi olaksali zivot :help:
Unaprijed hvala...

Doomsday:
E, sad, nije ti lako... Za TGB se ispostavilo da ga je teško dobavit, a i servis možda škripi, a za XOR-a se ispostavilo da ga je teško odblokirat potpuno tj. natirat da ide priko 60-65 km/h (pitaj robija44).
Sad, neznan ništa detaljno o SYM skuterima, osim da su tajvaska firma ka i Kymco, i jedan od Kycovih najjačih konkurenata, iako ne toliko poznati kod nas... O servisu i djelovima isto tako neznam puno, ali mislim da bi SYM Jet 50 skuter moga bit OK, i cijena mu je ispod 10 tisuća kuna...
http://www.gigant.hr/news.aspx?newsID=179&pageID=88&myRootID=4#
Ako neko ima više informacija o tom skutu, nek dopuni...

roby44:
bas sam jucer oprao jednog SYMa, taj isao 50 max, sad jel blokada ili sta, al nije bio ni priblizno novi.
uglavnom, cudni su, imaju neki svoj tip masine, ne ide kit od nicega nego oni imaju svoj neki. e,sad ak ces htjet tunnirat bas i nije preporuka, al kao serijski mi se cini ok.
razmisli jos o necemu rabljenom...

Poggiali:
Kupiš moj polovni i još ti ostane love, a šišaš sve serijale http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=280.0  :headbang: :headbang:

Mr J:
2 pinbot : Najbolja opcija je kupnja rabljenog starog 3-4 godine - dobijes za oko 7000 kn
              za cca. 2000 kn promijenis sve potrosne dijelove - multivar, remen, kvacilo, vodena pumpa, akumulator, karike, gume, ulje u prijenosu - naravno ako ima potrebe za svime tim i za 1000 kn ugradis alarm

I za tih 10 000 kn imas skoro novog npr. runnera koji sigurno ima rez. auspuh i base kit... (dakle vozio ga je netko tko je brinuo o njemu i u odlicnom je stanju)

Stavis el. blokadu za 50 kn i miran si... Dijelove i servis imas na svakom koraku, mada ti je najbolji servis preko foruma (naci se s nekim forumasom) ili sam polako uciti...

I ja ti garantiram da ce takav skuter preci vise nego neki kinez ili korejanac i ici ce bolje...

A izmedju ta 2 navedena uzeo bih TGB jer je XOR preblokiran  :toothy10:

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju