Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Putovanje Beograd-Budva na 49ccm !!!  (Posjeta: 4367 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nntom

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • N-deco
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Kymco Vitality 2T (za 851 900 ccm)
Putovanje Beograd-Budva na 49ccm !!!
« : 19 Siječanj, 2007, 00:43:08 »
Kako su neki forumashi zatrazili tu moju reportazu sa odlaska na more skuterom bice mi zadovoljstvo da svoju avanturu podelim sa onima koji nisu konformisti i koji znaju znacenje reci  -  IZAZOV


2. septembar 2006

I to da dozivim....)))
Slusao sam vremensku prognozu za taj period od oko 10 dana i odlucio da krenem u nedelju 3. septembra.Pregledao varijator , gume nove , svecica nova pa polako.Poneo sam alat medju kojima i gedoru za tocak i chepove i specijalno shilo za krpljenje tubeles gume. U gepek prostor ispod sedista je stao i alat i jos dosta toga .U kofer je stalo malo manje ali farmerke , trenerka, i jos ponesto, dok sam u najmanji od svega toga - ranac stavio sve ostalo ,pribor za higijenu , ves , majice itd.
Krenuo sam tacno u 05oo iz Rakovice. Ibarskom magistralom koja je istini za volju kao staklo stigao sam lagano do Stepojevca gde silaskom u kotlinu nastaje prava mora. Magla i vlaga koja kvasi sve. Motor mokar , naocare mokre, rukavice mokre, a ja smrznut ko nikad!!!!Bem ti lebac! Nikada se nisam tako skocanjio. No dobro , sa odmorima od po 15 minuta sam stigao do Rudnika uz koji sam se u gornjoj fazi peo sa 45 km/h.To je nista.To je trajalo smesno minuta jer motor ide dobro.Posle Rudnika sam stao da jedem i odmorim i sebe i motor 15 minuta i malo uhvatim prvo sunce.U Sevojno pre Uzica sam stigao oko 10 sati sto i nije neko vreme, a videcete kasnije i zasto.Tamo sam bio kod prijatelja i nastavio put mora oko 1130.Neko je spomenuop nesto tipa logistike.Imam dobre prijatelje maltene svugde, naravno , logistika je bila i u dzepu jer sam bio spreman na sve neprijatnosti tipa slepovanja , stavljanja na voz i vracanja kuci.
Uz  Zlatibor klasika - tesko mu jer je uspon velik i dugo traje i idem 45 na sat , ni manje ni vise.Stizem relativno brzo do Partizanskih voda , dalje put Kokinog broda,Nove varoshi , preko Zlatara i dalje je pesma. Stizem do granice , stajem na divno mestu u kanjonu Morace,punoig brzaka i virova i spustam nekim putem skuterom do skoro same vode i parkiram kod nekog bagera. Tu se odmaram na predivnom mestu , toplo je i klopam i usput berem smokve sto me jezivo obradovalo.!!hehehe Nastavljam put Podgorice i stizem u Budvu u 18oo.Nalazim se sa svojom tamosnjom logistikom , sestricima i prijateljima i provodim dane vozikajuci sa svaki dan do Ploca , Trstenog i ostalih dobrih plaza nekada i po nekoliko x dnevno.Odlasci do Herceg novog , Kotora i drugih mesta dole u Crnoj gori je vec za mene klasika jer i kad idem kolima to upraznjavam ,ali dozivljaj je mnogostruko lepsi motorom. Dole sam u jednom salonu video Apriliu Sportcity 200ccm i mislim da je to moj sledeci skuter:)))
Nazad krecem posle 10 dana drndanja i voznje po Crnoj gori , ali ovog puta pisem i belezim vremena i kilometrazu.Krecem iz Budve(cajger 6584km) u tacno 5 sati ujutru.Ovog x idem preko Cetinja jer su mi rekli da je odlican put i stvarno , put je za svaku pohvalu za razliku od puta Podgorica- Petrovac pa i kroz novi tunel. Kod table Podgorica (6642)sam bio u tacno 06:02. Uzbrdo prema Cetinju je isao ne manje od 45 , a najcesce 55 na sat. Spustanje je bilo i do 80 na sat . Nastavljam bez odmora do prve pumpe(3,57L) posle Podgorice i tu odmaram ne vise od 10 minuta. Stizem preko Kolasina i kotline gde sam se opet smrzo u Bijelo Polje (6773) u o8:40.opet sipam corbu(3,67L). Na granicu(6787) stizem u o9:oo i tamo se zadrzavam 10ak minuta.Nastavljam ka Novoj varosi i najvise sam se bojao uzbrdice jer pamtim kako sam se dugo vremena samo spustao u polasku na more, ali sam to presao ko nista sa prosecno maximalnom brzinom od 55 - 60 na sat sto me bas iznenadilo. Moram se osvrnuti na diskusiju po pitanju shlepera( na forumu Elite security). Nisam stvarno imao velikih problema sa njima.Mozda sam jednostavno imao srece. Stvarno ne pamtim da me neko ispizdeo.Sve sam prelazio jer naidju i oni na kolonu, na serpentinu.U Novoj varosi (6850) sam bio u 10:30 i ladno prej#bo sva crvena svetla za naizmenicno propustanje i kolone na koja se cekalo zbog radova na Zlataru uz kratak odmor zbog fotografisanja pejzaza tako da sam kod Partizanskih voda na Zlatiboru(6898) na pumpi(3,70L) bio oko11:15. Krenuo sam odmah , ali u nameri da nadjem lepo mesto gde cu da klopam(pile )) ) , naravno livadu gde cu mocu da upijam sunce i otkuliram.Popeo sam se , mislim da su to Bele zemlje i nastavio onda nizbrdo ka Uzicu.Nasao sam super mesto,jeo,dremnuo do 13oo kad sam krenuo put Beograda.Svratio sam kod prijatelja u G. milanovac(7030) i na pumpu(3,9L), ali sam se kratko zadrzao jer sam hteo da stignem kuci, zbog istina losih farova, po dnevnom svetlu. Po Ibarskoj magistrali je bila prava mrtva trka izmedju mene , tipa sa Bravom kojeg sam kao i neka 2 audija A8 prelazio cak 3 puta jer su svako malo nailazili na kolonu.Bilo je zajebancije usput jer su mnogi videvsi skuter So Rakovica palili 4 migavca, dizali palac hehe.I toga je bilo celim putem.Naravno , mogu misliti kakvim su me epitetima obasipali oni koji su uzivali u svojim toplim kabinama kola i kapirali nenormalnim moj poduhvat. U Beograd tj , kod moje zgrade u naselju koje pripada opstini Rakovica bio sam u tacno 17o5.

Eto. I to sam video . Moram reci da mi skuter nije ni zashtucao ceo put.Kroz svu onu mokru maglustinu , gde je bio motor mokar kao da sam prosao kroz najveci pljusak nije ni kashljucnuo. Presao sam tacno 1456 kilometara. Ono sto mi je nedostajalo, da zadovoljim i one koji misle da hocu da kazem da je sve bilo super jeste nesto kubika vise, drustvo sa drugim >>>reklamiranje<<Zahvaljujem se svima koji su imali strpljenja da procitaju celo ovo moje shtivo i koji su dali doprinos lepoj i zdravoj atmosferi temi koju sam ja otvorio.
I , ako vidite nekog prosedog na Kymco Vitalitiju ili na plavo zelenom metalik bajsu na Adi ili vas neki mali matori rastura na basketu na Adi ciganliji to je - moja malenkost. hehehe

Nije isto ziveti i - biti ziv ...




Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: Putovanje Beograd-Budva na 49ccm !!!
« Odgovori #1 : 19 Siječanj, 2007, 08:05:52 »
pravi avanturist :icon_thumright: :icon_biggrin:
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Putovanje Beograd-Budva na 49ccm !!!
« Odgovori #2 : 19 Siječanj, 2007, 15:04:07 »
pravi avanturist :icon_thumright: :icon_biggrin:

Cak je stasom i godinama tvojih mjera...  :laughing7: :laughing7: :laughing7: (Jeb** muskarca ispod 100kg!!! )

Inace, lijepo putovanje... Samo daj stavi jos koju sliku...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Putovanje Beograd-Budva na 49ccm !!!
« Odgovori #3 : 20 Siječanj, 2007, 00:30:52 »
..ovo ja zovem djir   :icon_thumright:

 jos da je bio neko s tobom, nebi ni kubici falili.. nije zurba  :laughing7:

 
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!