Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: baotian ili silverstone?  (Posjeta: 42976 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline enigma

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
baotian ili silverstone?
« : 26 Lipanj, 2006, 11:12:11 »
ljudi pozdrav,

za početak pohvale autorima stranice,kao i zanimljivom forumu. :icon_thumright:

trebam kupit skuter za 15-tak dana i gledam sad,baotian i siverstone koštaju 4 900.toliko imam i nebi dao više love...

pokušavam tražit po netu tu marku silverstone,nikad nisam čuo za nju, ima ih u pevecu, jel ima tko kakva iskustva s tom markom?

vidim da je vizualno identičan kao i baotian,samo bez kovčega iza, tako da brijem da je to isto pod drugim imenom, šta vi kažete?

uopće jel vrijede ti skuteri šta?

eto iskustva su i više nego dobrodošla...hvala i pozdrav svima

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: baotian ili silverstone?
« Odgovori #1 : 26 Lipanj, 2006, 11:46:34 »
to je ista stvar,nema ni najmanje razlike. moj je bio huoniao  :laughing7:
evo nedavno prodao...  motor je definitivno slab, al sto se tice pouzdanosti nikad nije bilo problema + malo trosi.
pa ovisi samo o tvojim potrebama. ja sam svog platio 4k, ako si iz zg imas ih u ing-kartu.

Offline enigma

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
Odg: baotian ili silverstone?
« Odgovori #2 : 26 Lipanj, 2006, 12:31:21 »
nisam iz zg, iz pule.
ima ovdje par dućana prodaju to i pitam ja čovjeka di se toči ulje za motor?,( prije 6-7 godina imo skuter koji je imao pored spremnika za gorivo i spremnik za ulje...) ..

kaže on nemam pojma,ovo prvi put vidim, i sad ja gledam skuter i nigdje nema spremnika za ulje...jedino kod auspuha ima nešto kao polugica kojom se provjerava stanje ulja, i pitam ga jel ovdje?..
kaže on ja sam automehaničar, nemam pojma o skuterima :headbang:

pitanje robi44 jel ga možes sam održavat ili postoje za to određeni servisi ovlašteni (ovi ovdje nemaju pojma)?

i garancija je 3 godine ili godinu,jer sam u papirima vidio da je 3 a čovjek mene uvjerava da je godinu dana?

ah bitno da vozi :dontknow:


Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: baotian ili silverstone?
« Odgovori #3 : 26 Lipanj, 2006, 12:47:56 »
ma mozes,po njemu se svasta moze kemijat,idu i neki djelovi od ostalih skutera.
ulje ide tamo gdje si rekao, a ispod imas saraf gdje ga ispustis.
imas na www.flag.hr svih mogucih dijelova za njega.

Offline enigma

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
Odg: baotian ili silverstone?
« Odgovori #4 : 26 Lipanj, 2006, 12:56:35 »
ok hvala robi.

 :toothy9:

Offline Vedran5

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Stalker
Odg: baotian ili silverstone?
« Odgovori #5 : 26 Lipanj, 2006, 14:06:39 »
ma ako ti ne treba skuter za nešto posebno nego samo za prejvoz od jedne do druge točke je više nego dovoljan....uzmi si baotiana i to u nekom manjem dućanu jer sam ćuo da u pevecu(i u ovim većim trgovaćkim centrima) fali hrpa djelova na njima jer si vjerojatno netko skine ono kaj njemu treba..... :icon_thumright:

Offline enigma

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
Odg: baotian ili silverstone?
« Odgovori #6 : 26 Lipanj, 2006, 14:20:07 »
ma da, i ja sam to čuo a i vidio kako postupaju s njima. općenito  to vrijedi za kupovinu bilo kakve robe takve prirode.

dajte napišite ukoliko netko ima taj skuter, kako se ponaša u vožnji, jel ima problema s vožnjom na kiši i sl...iskustva su i više nego dobrodošla...

hvala

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: baotian ili silverstone?
« Odgovori #7 : 26 Lipanj, 2006, 14:29:24 »
udoban,po meni pre mekan  :binkybaby:
mali kotaci pa nije neka stabilnost ali nije ni da se ne mozes nagnut, po kisi treba pazit jer letis za svaki krivi potez, mozda bi bilo bolje stavit neke sire gume.  plastika je dosta lomljiva ako padas, ali je i jeftina. 200kn prednji dio.
tako da ti se ni lakirat ne isplati nego kupis novu  :glasses9:
svakako bi trebalo stavit lakse rolice jer su serijske preteske,oko  6-7gr. a bilo bi dobro 4-5gr.
dobit  ces dosta na ubrzanju a brzina se ne bi trebala smanjit.   :toothy9:

Offline enigma

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
Odg: baotian ili silverstone?
« Odgovori #8 : 26 Lipanj, 2006, 14:34:43 »
ajd neka, samo neznam di cu ovdje u puli nać eventualno dijelove, valjda se može naručit poštom ili slično...ne kužim firme prodaju skutere a nema nikakvih dijelova, nema servisa oni nemaju pojma da su živi i tak...kakve p......ije :glasses9:

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: baotian ili silverstone?
« Odgovori #9 : 26 Lipanj, 2006, 14:36:18 »
seljaci, od takvih je najbolje ni ne kupovat  :angry7:
ovi sa linka salju postom....

Offline enigma

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
Odg: baotian ili silverstone?
« Odgovori #10 : 26 Lipanj, 2006, 14:40:41 »
ma da,danas bi svi neku kintu zaradili a ti se snalazi ...ma katastrofa.

eto dobro je, možda bi i skuter mogo naručit preko neta pa da mi ga donesu doma?! :happy3:

Offline enigma

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
Odg: baotian ili silverstone?
« Odgovori #11 : 26 Lipanj, 2006, 14:41:06 »
da, to sam htio pitat jel garancija godinu dana ili 3 godine?

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: baotian ili silverstone?
« Odgovori #12 : 26 Lipanj, 2006, 14:45:02 »
garancija je godinu, ovo 3g. je na neke gluposti koje se ni ne kvare. uglavnom, racunaj sa 1 god.

Offline oxio

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Rendic | Design
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: Beverly 200
Odg: baotian ili silverstone?
« Odgovori #13 : 26 Lipanj, 2006, 17:02:48 »
nisam iz zg, iz pule.
ima ovdje par dućana prodaju to i pitam ja čovjeka di se toči ulje za motor?,( prije 6-7 godina imo skuter koji je imao pored spremnika za gorivo i spremnik za ulje...) ..

kaže on nemam pojma,ovo prvi put vidim, i sad ja gledam skuter i nigdje nema spremnika za ulje...jedino kod auspuha ima nešto kao polugica kojom se provjerava stanje ulja, i pitam ga jel ovdje?..
kaže on ja sam automehaničar, nemam pojma o skuterima :headbang:

pitanje robi44 jel ga možes sam održavat ili postoje za to određeni servisi ovlašteni (ovi ovdje nemaju pojma)?

i garancija je 3 godine ili godinu,jer sam u papirima vidio da je 3 a čovjek mene uvjerava da je godinu dana?

ah bitno da vozi :dontknow:




Da to što si vozio prije i što ima spremnik ispod sica je 2T mašina a baoutian i sl. sa šipkom za mirenje ulja su 4T mašine Nemoj se zafkat za ulje jer bi bilo gadno!

Offline enigma

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
Odg: baotian ili silverstone?
« Odgovori #14 : 27 Lipanj, 2006, 09:13:42 »
ok,hvala na savjetu.ajd valjda ću pogodit seriju :laughing6:

da se ne kvari...

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: baotian ili silverstone?
« Odgovori #15 : 27 Lipanj, 2006, 09:54:42 »
Citat:
a to što si vozio prije i što ima spremnik ispod sica je 2T mašina a baoutian i sl. sa šipkom za mirenje ulja su 4T mašine Nemoj se zafkat za ulje jer bi bilo gadno!

I meni je to pitanje o ulju odmah zapelo za oko. Mozda nije na odmet dodatno objasnit coviku:

Dakle 2 T strojevi troše mješavinu benzina i ulja i tako se podmazuju. Nekad se mješavina mogla kupit i na pumpi i ulijevala se u isti spremnik. Danas većina 2T mašina ima odvojene spremnike i automatsku mješalicu za smjesu...

Baotian ima 4T stroj, koji se podmazuje uljem iz kartera. Ulje se mijenja na servisima, svakih par tisuća kilometara, a  intervale propisuje proizvođač, ovisno o količini ulja u karteru i postojanju uljnog filtra, etc. Razina ulja kontrolira se pomoću šipkice.. povremeno.. kao na autima

Dakle: U Baotian 4T pri kupnji goriva ulijeva se u spremnik ISKLJUČIVO eurosuper benzin: Toči, loži!  :glasses9:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Downtown

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 72
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: OS
  • Moj Skuter: Matrix 50
Odg: baotian ili silverstone?
« Odgovori #16 : 27 Lipanj, 2006, 10:36:36 »
svakako bi trebalo stavit lakse rolice jer su serijske preteske,oko  6-7gr. a bilo bi dobro 4-5gr.
dobit  ces dosta na ubrzanju a brzina se ne bi trebala smanjit.   :toothy9:

lega mi ima agilityja gledo sam malo masinu i meni se to cini isto,
on je malo jaci u startu al kasnije smo tu negdje tak da i ja mislim
da je to do variomata, tj. rolica

Offline enigma

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
Odg: baotian ili silverstone?
« Odgovori #17 : 27 Lipanj, 2006, 10:49:22 »
svaka čast filipl... :icon_thumright:

jako si dobro ovo objasnio...toči - loži,...hvala puno :hello:

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: baotian ili silverstone?
« Odgovori #18 : 27 Lipanj, 2006, 11:04:36 »
nek Ti je sa srecom!

puno se mi sprdamo na racun baotiana... na forumima se moze naci svasta, kuknjave o lošoj poslijeprodajnoj usluzi, nedostatku dijelova i tako to. No, salu na stranu cinjenica je da su mnogi vlasnici zdovoljni... jedna moja prijateljica ima ga vec godinu dana, ljeti ide s njim redovito na posao i jako ga voli... a problema nije imala nikakvih...
na svaki nacin, za cijenu boljeg bicikla dobijes skut koji nije za naganjanje, ali sluzi svrsi uz doista minimalnu potrošnju
... naravno, poslusaj savjete o kupnji kod manjeg dilera, dobro pregledaj skut prije kupnje i to je to: toči, loži!  :icon_thumright:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Downtown

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 72
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: OS
  • Moj Skuter: Matrix 50
Odg: baotian ili silverstone?
« Odgovori #19 : 27 Lipanj, 2006, 11:16:27 »
al svejedno ponekad provjeri razinu ulja jer malo stane
a ako slucajne malo gutne vec si na minimumu