Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Konfiguracija do 5000kn ??  (Posjeta: 5473 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Pupo

  • moderator mini
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Konfiguracija do 5000kn ??
« Odgovori #20 : 12 Prosinac, 2008, 16:04:55 »
Ovo bi ja uzeo!



Preskupa ploča i pre(stara)slaba grafa.

Ovo bi bio moj izbor: iz vemila


Recimo grafa je najslabija vamo ali kada skupiš para i to ako ti ova nebude dovoljna, kupiš još jednu i ubodeš je u matičnu.

Ako si vičan da si složiš sam komp, neke komponente bi mogao uzeti u drugim trgovinama te tako uštedjeti koju kunu ili za iste nove kupiti bolju komponentu.

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: Konfiguracija do 5000kn ??
« Odgovori #21 : 12 Prosinac, 2008, 16:11:41 »
Ja bih definitvno išao na kombinaciju e8400 i p45 ds3(tako sam i sebi uzeo...) i nek uzme u adm-u,besplatno mu slože i dostave :icon_thumright:

Offline Pupo

  • moderator mini
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Konfiguracija do 5000kn ??
« Odgovori #22 : 12 Prosinac, 2008, 16:31:04 »

isto ok iz adm-a, malo prelazi buđet (300kn), možeš uzet 2 gige memorije mjesto 4 (pogotovo ako ostaješ na xp-u ili 32bit visti), možeš uzet neko jeftinije kučište. Napajanje nebi uzimo slabije ni pod razno. Možda neka slabija ploča ali ova je zalog za budućnost (2 grafe).
« Zadnja izmjena: 12 Prosinac, 2008, 16:34:38 Area51 »

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: Konfiguracija do 5000kn ??
« Odgovori #23 : 12 Prosinac, 2008, 16:56:43 »
1 x    Gigabyte EP45-DS3, s775, intel P45+ICH10, FSB 1600OC
1 x    Procesor Intel Core 2 Duo E8400 , 3GHz, socket 775, 6Mb cache
2 x    DDR2 2048Mb ( 2Gb ) PC6400 Kingmax MARS , 800MHz, CL5                  -razliku između toga i corsaira neće ni osjetit
1 x    HDD WD 640Gb, WD6400AAKS, SATA II, Buffer 16Mb, 3Gb/s, 7.200 rpm  -70kn skuplji,ali 140gb više
1 x    VGA Ati Radeon HD 4850, 512Mb GDDR3 256bit, Dual slot Fansink,          -isto solidno hlađenje,zalman navodno ima bučan cooler
1 x    Napajanje CHIEFTEC 450W, ATX2 ver 2.0, 120 mm ventilator, Active       -dovoljno za ovu konfu

4.403,41Kn

+ kućište po izboru ;)  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 12 Prosinac, 2008, 17:04:50 Bokygs »

Offline Pupo

  • moderator mini
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Konfiguracija do 5000kn ??
« Odgovori #24 : 12 Prosinac, 2008, 17:00:52 »
Diga nađe, super konfa. Čak bi išao na jače napajanje kao zalog za budućnost a još uvijek mu ostane 500kn za kućište. Slažem se za memoriju samo je corsa bilo 4 gige al memorija nije skupa, tako kad skupi 200kn lako ju ubode u matičnu.

Mogao si trgovinu napisat  :redface:
« Zadnja izmjena: 12 Prosinac, 2008, 18:09:20 Area51 »

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Konfiguracija do 5000kn ??
« Odgovori #25 : 12 Prosinac, 2008, 17:01:59 »
1 x    Gigabyte EP45-DS3, s775, intel P45+ICH10, FSB 1600OC
1 x    Procesor Intel Core 2 Duo E8400 , 3GHz, socket 775, 6Mb cache
2 x    DDR2 2048Mb ( 2Gb ) PC6400 Kingmax MARS , 800MHz, CL5                  -razliku između toga i corsaira neće ni osjetit
1 x    HDD WD 640Gb, WD6400AAKS, SATA II, Buffer 16Mb, 3Gb/s, 7.200 rpm  -70kn skuplji,ali 140gb više
1 x    VGA Ati Radeon HD 4850, 512Mb GDDR3 256bit, Dual slot Fansink,          -isto solidno hlađenje,zalman navodno ima bučan cooler
1 x    Napajanje CHIEFTEC 450W, ATX2 ver 2.0, 120 mm ventilator, Active       -dovoljno za ovu konfu

4.403,41Kn

+ kućište po izboru ;)  :icon_thumright:
pa i jesu 4 gige
« Zadnja izmjena: 12 Prosinac, 2008, 18:20:09 Area51 »
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: Konfiguracija do 5000kn ??
« Odgovori #26 : 12 Prosinac, 2008, 17:04:28 »
1 x    Gigabyte EP45-DS3, s775, intel P45+ICH10, FSB 1600OC
1 x    Procesor Intel Core 2 Duo E8400 , 3GHz, socket 775, 6Mb cache
2 x    DDR2 2048Mb ( 2Gb ) PC6400 Kingmax MARS , 800MHz, CL5                  -razliku između toga i corsaira neće ni osjetit
1 x    HDD WD 640Gb, WD6400AAKS, SATA II, Buffer 16Mb, 3Gb/s, 7.200 rpm  -70kn skuplji,ali 140gb više
1 x    VGA Ati Radeon HD 4850, 512Mb GDDR3 256bit, Dual slot Fansink,          -isto solidno hlađenje,zalman navodno ima bučan cooler
1 x    Napajanje CHIEFTEC 450W, ATX2 ver 2.0, 120 mm ventilator, Active       -dovoljno za ovu konfu

4.403,41Kn

+ kućište po izboru ;)  :icon_thumright:
pa i jesu 4 gige, a maticnu si zaboravio

Matična je uračunata u cijenu,al sam je slučajno izostavio u kopiranju,editirat ću post...
« Zadnja izmjena: 12 Prosinac, 2008, 18:20:33 Area51 »

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Konfiguracija do 5000kn ??
« Odgovori #27 : 12 Prosinac, 2008, 17:27:23 »
WD AAKS JE DOBAR  :icon_thumright:

SEAGATE ZA SAD ZABORAVITE   :angry7:

ako gledate terabajtni disk samsung f1 (ali taj f1 nikako uzet 750 verziju)

 
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Pupo

  • moderator mini
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Konfiguracija do 5000kn ??
« Odgovori #28 : 12 Prosinac, 2008, 18:23:37 »
Normalnom korisniku će biti dobar svaki disk sa bar 3 godine garancije :D Samo ne štediti na napajanju, bolje bi uzeo čifa 550W, a toliko se možeš razvuć, nije prebelika razlika u cijeni.
« Zadnja izmjena: 12 Prosinac, 2008, 18:25:34 Area51 »

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Konfiguracija do 5000kn ??
« Odgovori #29 : 13 Prosinac, 2008, 17:20:26 »
Ja uvijek pucam na kvalitetniju robu pa nikad ne šparam na nečemu kao što je matična ploča.

Kaj se tiče Vemila, dosad me nisu nikad razočarali a slažem ljudima konfiguracije već par godina!  :icon_thumright: I k tome najbliže mi je (Samobor) i uvijek sve imaju kaj mi treba!

Ako je gamerski duh u pitanju da se izvuč ovak neš:

Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: Konfiguracija do 5000kn ??
« Odgovori #30 : 13 Prosinac, 2008, 20:53:49 »
Ispast će da stalno nešto kritiziram,ali moram... :toothy11: :toothy3:

Napajanje se može bolje za te pare
Matična je odlična(ako se ide na Amd)
Grafa je preskupa (može se naći u admu za cca 1700kn,a čak i za 1400kn u diskontu 24) i ima nepotrebnih 1gb memorije,512mb je dosta
Kud baš AMD procesor,pa Intel je bolji...
Za cca te pare se može naći i 640gb hdd
Rami su dobri,ali bi ja radije išao na kingmax
Kućište je prilično jeftino i loše,jer za 333kn se ima kvalitetno i prozračno(2x12cm vent) gigabyte case :headbang:

Toliko od mene :icon_biggrin:



Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Konfiguracija do 5000kn ??
« Odgovori #31 : 13 Prosinac, 2008, 21:22:57 »
uglavnom se slazem s Bokyem
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline igor27

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Hornet 600
  • Moja Kaciga: Shoei xr1000
  • MojSetup: na kaj da ga denem
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Konfiguracija do 5000kn ??
« Odgovori #32 : 13 Prosinac, 2008, 21:53:31 »
možete se natezat koliko hoćete jer za te novce je velik izbor a savršen izbor ne postoji jer če uvjek izač nešto bolje.........

 sada češ kupit i mislit složio sam pravu pilu a za mjesec dana izači če novi procesor,grafička itd.

da se radi o 3000kn e onda ti se izbor drastično smanjuje i moraš se rastegnut kako ti je krevet velik,jer šta god kupio za 6 mj.će bit preslabo za neku igricu.

kupujem zadnji blatobran za hornet 600 2008

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Konfiguracija do 5000kn ??
« Odgovori #33 : 13 Prosinac, 2008, 22:35:45 »
Ispast će da stalno nešto kritiziram,ali moram... :toothy11: :toothy3:

Napajanje se može bolje za te pare
Matična je odlična(ako se ide na Amd)
Grafa je preskupa (može se naći u admu za cca 1700kn,a čak i za 1400kn u diskontu 24) i ima nepotrebnih 1gb memorije,512mb je dosta
Kud baš AMD procesor,pa Intel je bolji...
Za cca te pare se može naći i 640gb hdd
Rami su dobri,ali bi ja radije išao na kingmax
Kućište je prilično jeftino i loše,jer za 333kn se ima kvalitetno i prozračno(2x12cm vent) gigabyte case :headbang:

Toliko od mene :icon_biggrin:

Pa ak ti možeš mene, onda mogu i ja tebe  :beah:

Pa da krenemo... RAM na grafičkoj ne može biti preveliki jer ti to daje bolju stabilnost performansi na visokim rezolucijama što je u današnje vrijeme jako popularno radi LCD monitora koji vrte bez problema 1280x1024 ili čak 1600x1200.

Kučište sam bez veze zadnji šrot uzel jer ionak svako kučište se da srediti upotrebom bušilice i ventilatora koji koštaju oko 15 kuna. (ja imam kučište iz 2001.)

Kaj se tiče prozračnosti, tu je i fortronovo napajanje koje automatski vuče zrak van. Znači trebamo samo jedan 12 cm koji upuhuje unutra :icon_thumright:

Procesor je dovoljan, makar se slažem da u Intelovi puno jači, ali ne toliko da bi opravdali cijenu (barem neki) a k tome su im matične lga775 jako skupe i tu gubimo novac za grafičku.

BTW: uzeo sam okvirne cijene u Vemilu, drugdje vjerojatno istu konfiguraciju možemo dobiti vjerojatno i za 4500 kn  :dontknow:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Konfiguracija do 5000kn ??
« Odgovori #34 : 14 Prosinac, 2008, 00:14:40 »
evo da ti ja odgovorim..

moje iskustvo je pokazalo da je pouzdanost jako bitna..
pouzdanost i hitachi ne idu zajedno (nema pravila, svaki disk moze riknut, treba gledat statistiku ;) ) , svakako moj savjet je wd640 AAKS  :glasses9:

sto se tice fortrona , tagana i jos nekih, reci cu lose..
moj savjet je svakako corsair tx650 koji je po meni neki best buy , ili moze i neki chiftek 450W ako je do love (sva napajanja danas imaju 12 neka i 14cm vent)

sto se tice rama na grafi, u navedenom slucaju nema razloga ici na 1gb
ali zato se moze ici na intela c2d , pomogucnosti neki jeftilen sa wolfdale jezgrom koji se da clockat samo tako i na jeftinoj p35/45 ploci..   :laughing7:
nisam pobornik intela, ali u ovom slucaju je lijepo vidjet da overclock ide od 50 do 100% bez muke na stock hladjenju :laughing7:

i za kraj, kingmax ti je skoro pa kao i neki no name , nikad neznas sta te ceka  :redface:
« Zadnja izmjena: 14 Prosinac, 2008, 00:16:43 eladio »
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Konfiguracija do 5000kn ??
« Odgovori #35 : 14 Prosinac, 2008, 10:12:33 »

pouzdanost i hitachi ne idu zajedno ...svakako moj savjet je wd640 AAKS  :glasses9:

Nisam znao da je Hitachi loš. Ja ga imam dvije godine SATA300 160 GB i nemam problema. Frend ga isto kupio, tih je i dobro radi svoj posao... Jednom prilikom je u BUG-u bio na testu i rekli su da je dobar. Ja ga odma kupio  :icon_thumright:

S druge strane ja uvijek glasam za Western Digital, dosad prije hitachija sam uvijek imal Caviar modele, čak od onog 1,6 GB modela  :toothy3: Ali nema ga u ponudi u Vemilu pa ga nisam ni mogao prijetiti  :icon_thumright:

Kingmax je solidan RAM, ništa posebno ali definitivno u današnje vrijeme neisplativ. Aeneon i Buffalo imaju najbolje čipove u tom cijenovnom rangu al se ipak isplati uzet Buffalo radi DESET godina garancije  :o
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Konfiguracija do 5000kn ??
« Odgovori #36 : 15 Prosinac, 2008, 08:17:29 »
ja se sjecam onih Hitachia od 40-160 giga , svaki drugi je pucao ko kokica  :redface:
tada je seagate  bio zakon  :glasses9:

moje iskustvo je to da sam bio voditelj u HGSpotu Rijeka svojevremeno (preko godinu dana) , (Kasnije jos u Renopromu itd..) , tako da je to malo vise od par komada  :icon_biggrin:

sada su stvari drugacije, serije se mjenjaju svako malo, svaka serija donosi nesto novo..
nije dovoljno gledat marku, vec treba i seriju i velicinu (broj ploca i td.)

trenutno je WD640 AAKS najisplativiji, brz je, tih, i pouzdan  :glasses9:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Konfiguracija do 5000kn ??
« Odgovori #37 : 15 Prosinac, 2008, 08:35:14 »
ja se sjecam onih Hitachia od 40-160 giga , svaki drugi je pucao ko kokica  :redface:
tada je seagate  bio zakon  :glasses9:

moje iskustvo je to da sam bio voditelj u HGSpotu Rijeka svojevremeno (preko godinu dana) , (Kasnije jos u Renopromu itd..) , tako da je to malo vise od par komada  :icon_biggrin:

sada su stvari drugacije, serije se mjenjaju svako malo, svaka serija donosi nesto novo..
nije dovoljno gledat marku, vec treba i seriju i velicinu (broj ploca i td.)

trenutno je WD640 AAKS najisplativiji, brz je, tih, i pouzdan  :glasses9:

To sam čuo sa serijom. Ali jako je teško sad doć u dućan i pogodit točno koja serija je ispravna. To jedino netko ko se kao ti bavio time duže vrijeme u servisu i prodaji... Ja sam ili na dobru seriju naišel ili sam točno između ova dva kaj veliš svaki drugi rikne  :toothy12:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: Konfiguracija do 5000kn ??
« Odgovori #38 : 15 Prosinac, 2008, 13:46:32 »
ja se sjecam onih Hitachia od 40-160 giga , svaki drugi je pucao ko kokica  :redface:
tada je seagate  bio zakon  :glasses9:

moje iskustvo je to da sam bio voditelj u HGSpotu Rijeka svojevremeno (preko godinu dana) , (Kasnije jos u Renopromu itd..) , tako da je to malo vise od par komada  :icon_biggrin:

sada su stvari drugacije, serije se mjenjaju svako malo, svaka serija donosi nesto novo..
nije dovoljno gledat marku, vec treba i seriju i velicinu (broj ploca i td.)

trenutno je WD640 AAKS najisplativiji, brz je, tih, i pouzdan 
:glasses9:

Zato sam si ga ja i kupio :icon_biggrin:

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Konfiguracija do 5000kn ??
« Odgovori #39 : 15 Prosinac, 2008, 13:54:31 »
ja se sjecam onih Hitachia od 40-160 giga , svaki drugi je pucao ko kokica  :redface:
tada je seagate  bio zakon  :glasses9:

moje iskustvo je to da sam bio voditelj u HGSpotu Rijeka svojevremeno (preko godinu dana) , (Kasnije jos u Renopromu itd..) , tako da je to malo vise od par komada  :icon_biggrin:

sada su stvari drugacije, serije se mjenjaju svako malo, svaka serija donosi nesto novo..
nije dovoljno gledat marku, vec treba i seriju i velicinu (broj ploca i td.)

trenutno je WD640 AAKS najisplativiji, brz je, tih, i pouzdan  :glasses9:

To sam čuo sa serijom. Ali jako je teško sad doć u dućan i pogodit točno koja serija je ispravna. To jedino netko ko se kao ti bavio time duže vrijeme u servisu i prodaji... Ja sam ili na dobru seriju naišel ili sam točno između ova dva kaj veliš svaki drugi rikne  :toothy12:

..provjeris prvo na netu (recimo pcekspert.com) , pa tek onda odes u ducan..
..neki put ti je dovoljno znati koji je model, a neki put je dobro znati i koji serijski broj ima artikl  , ovisi  , tako da nije neka frka   :laughing7:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!