Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: PC : IBM - brzinski rekord!  (Posjeta: 7000 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Gladiator

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
PC : IBM - brzinski rekord!
« : 24 Lipanj, 2006, 16:36:20 »
IBM je uspio napraviti zasada najbrži čip, barem ako je suditi prema radnom taktu. Koristeći tehnologiju Silicon-Germanium (SiGe) i hlađenje smrzavanjem, uspjeli su postići brzine preko 500 gigaherca. No veliki plavi ne misli ovdje stati, već planira brzine koje bi se približile taktu od jednog teraherca. Pokus je izveden na Georgia Institute of Technology i prema njihovim riječima SiGe materijal daje to veće brzine što je više ohlađen.

Na sobnoj temperaturi prototip čipa je radio na 350 gigaherca, a granicu od 500 je dosegao tek hlađenjem tekućim helijem na minus 268,5 stupnjeva Celzija. Tehnologija ima potencijala da na sobnim temperaturama dosegne brzine od teraherca. Međutim, IBM-ovci sumnjaju da će ovolike brzine procesora zaživjeti u kućnim računalima, te da bi primjenu mogle imati prvenstveno u vojnoj industriji, telekomunikacijama i svemirskim istraživanjima.
Ne budi niciji ROB!! Izbori se za svoju SLOBODU!! Vozi se DOSTOJANSTVENO!!
www.scooter-universum.tk

Offline 1VAN

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Spol: Muški
  • Moderator ra?unala
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Gilera runner replica
Odg: PC : IBM - brzinski rekord!
« Odgovori #1 : 24 Lipanj, 2006, 21:47:37 »
nema šanse da to imamo doma....jer cijena nebi bila mala :icon_scratch:

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: PC : IBM - brzinski rekord!
« Odgovori #2 : 24 Lipanj, 2006, 23:22:01 »
danas ne, ali za koju godinu... tajna je u tuningu!  :laughing9:  :glasses9:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: PC : IBM - brzinski rekord!
« Odgovori #3 : 01 Srpanj, 2006, 01:38:37 »
ja vas s kompjuterima ama baš ništa ne kužim  :laughing6:

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: PC : IBM - brzinski rekord!
« Odgovori #4 : 01 Srpanj, 2006, 03:36:37 »
ja vas s kompjuterima ama baš ništa ne kužim  :laughing6:

Dakle;
Gladiator nas obaviještava da je u tvrtki IBM mapravljen do sada najbrži (najsnažniji, najmoćniji, najpotentniji) mikroprocesor od kem. elemenata silicija i germanija. Takt je frekvencija kojom mikroprocesor radi, dakle, propušta podatke (što brže to više). 500 Gigaherca = pet stotina milijardi titraja u sekundi (to je taktm odnosno frekvencija, odnosno: toliko impulsnih podataka procesor moze propustiti /oobraditi u sekundi.  (1 Teraherc = 1000 Gigaherca)
Zašto hlađenje (što nema direktne veze s kompjutorima)?
Svaku tvar čine atomi povezani u molekule. u slučaju krutina, struktura je postojana i atomi međusobno zauzimaju točno određen položaj. no jezgre atoma titra velikom brzinom oko svog središnjeg polpžaja (dakle i cijeli atom) to intenzivnije što je tempertura veća... to sve jače titranje izazvano toplinskom energijom zaslužno je i za dovođenje pojedinih tvari u razna agregatna stanja jer uslijed navedenog titranja veze među atomima/molekulama slabe pa krutine prelaze u kapljevine. Temperatura na kojoj atomi ne titraju na opisani način, naime ne titraju uopće, jednaka je za sve tvari naziva se apsolutnom nulom = - 273,16 Celzija = ' Lelvina (K). Pri toj temperaturi (koja u praksi nije ostvariva kao i bilo koji ekstrem - razmisli zašto) u tvatima nema električnog otpora pa one poprimaju svojstvo tzv. supravodljivosti. Pri temperaturama bliskim 0,0 K raznim se materijalima različito poboljšava el. vodljivost. Eto, SiGe je dooobar!
Sad valjda kapiraš zašto hladjenje - zbog bolje vodljivosti! Zato i niži takt na sobnoj... za sada. Na kraju, cijena izrade ograničava primjenu... vele u IBM-u...

To svojim riječima ponavlja i spamer 1van poput papige!  :headbang:

ja kažem da smatram da će i takvi čipovi kad tad ući u primjenu... napredna tehnologija, veće serija, niža cijena.
šala: tajna je u tuningu je viseslojna... hladjenje cipa je stanovit tuning, no mislio sam i na tuniranje kompjutora...

Eto, ako nisi plavuša, možda i skužiš... nadam se da ti je barem malo žao sto si odmarkal pol škole i školovanja... 
:toothy9:
« Zadnja izmjena: 01 Srpanj, 2006, 03:39:46 filiplatinovicz »
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Gladiator

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: PC : IBM - brzinski rekord!
« Odgovori #5 : 01 Srpanj, 2006, 04:33:09 »
filiplatinovicz je kralj i svak bi ga za tatu poželio... cak i ja.
Ne budi niciji ROB!! Izbori se za svoju SLOBODU!! Vozi se DOSTOJANSTVENO!!
www.scooter-universum.tk

Offline 1VAN

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Spol: Muški
  • Moderator ra?unala
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Gilera runner replica
Odg: PC : IBM - brzinski rekord!
« Odgovori #6 : 01 Srpanj, 2006, 09:16:02 »
filipe jel to copy/paste??? ;D ako nije dobro..napreduješ!!

a nečemo nikad imat tako brze kompove kaj ti je!500ghz..loool.....šta če ti to eeee.......imaj x2 4800+,2048mb rama,7800xt i ok je sve....za sad...a budučnost...ko zna!

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: PC : IBM - brzinski rekord!
« Odgovori #7 : 02 Srpanj, 2006, 02:26:48 »
imao sam ja i spectruma i comodorce i amigu i atarija, a jos cuvam mac clasic, moj prvi ozbiljni komp s hardom! zato znam kaj govorim... nove se tehnologije nezaustavljivo komercijaliziraju pa ce i takvi procesori kad-tad uci u masovnu uporabu... npr za kreiranje hologramske pokretne 3D slike... sto je samo jedna od opcija uporabe...
Prije 25 godina slusao sam predavanja akademika Požara o buducnosti kompjutora... sve se obistinilo mnogo brze nego sto je on i sanjao, a u medjuvremenu je davno umro....
Nego, pametnjakovicu, gdi bi ja mogao tako konkretan odgovor naci po tipu copy/paste??? prosvijetli me!!!  :glasses9:


Citat:
filiplatinovicz je kralj i svak bi ga za tatu poželio... cak i ja.

koliki mjesecni dzeparac potrazujes, sinko??? obicno se sve na to svede!  :headbang:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Gladiator

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: PC : IBM - brzinski rekord!
« Odgovori #8 : 02 Srpanj, 2006, 02:39:56 »
imao sam ja i spectruma i comodorce i amigu i atarija, a jos cuvam mac clasic, moj prvi ozbiljni komp s hardom! zato znam kaj govorim... nove se tehnologije nezaustavljivo komercijaliziraju pa ce i takvi procesori kad-tad uci u masovnu uporabu... npr za kreiranje hologramske pokretne 3D slike... sto je samo jedna od opcija uporabe...
Prije 25 godina slusao sam predavanja akademika Požara o buducnosti kompjutora... sve se obistinilo mnogo brze nego sto je on i sanjao, a u medjuvremenu je davno umro....
Nego, pametnjakovicu, gdi bi ja mogao tako konkretan odgovor naci po tipu copy/paste??? prosvijetli me!!!  :glasses9:


Citat:
filiplatinovicz je kralj i svak bi ga za tatu poželio... cak i ja.

koliki mjesecni dzeparac potrazujes, sinko??? obicno se sve na to svede!  :headbang:


Ma koji đeparac... mene moji nisu na to ucili.
Ne budi niciji ROB!! Izbori se za svoju SLOBODU!! Vozi se DOSTOJANSTVENO!!
www.scooter-universum.tk

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: PC : IBM - brzinski rekord!
« Odgovori #9 : 02 Srpanj, 2006, 02:45:25 »
ma salim se, Bojane... veseli me jako da se ovdje svi razumijemo i da se ne osjeca generacijska barijera, barem je ja ne nazirem!  :hello:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Gladiator

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: PC : IBM - brzinski rekord!
« Odgovori #10 : 02 Srpanj, 2006, 02:49:35 »
ma salim se, Bojane... veseli me jako da se ovdje svi razumijemo i da se ne osjeca generacijska barijera, barem je ja ne nazirem!  :hello:

Mogu te pitat nešto intimno... jes ti vanzemaljac... j#bote djelujes opustajuce ko mirsni štapic... vjerovatno si nova karika prema razumnijim ljudima u ovoj usporenoj evoluciji... kad procitan tvoj post obicno neznam sta da napisen... ostajemi samo da nekoliko puta procitam ta slova rasuta po ekranu. :toothy10:
Ne budi niciji ROB!! Izbori se za svoju SLOBODU!! Vozi se DOSTOJANSTVENO!!
www.scooter-universum.tk

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: PC : IBM - brzinski rekord!
« Odgovori #11 : 02 Srpanj, 2006, 02:58:12 »
mirisni stapici obcno izvrsno prikrivaju intimni image onih koji se rijetko preu. zato ih masovno koriste u ašramima...  ipak, hvala na komplimentu! :toothy9:
dozivljavam se kao sasvim obicnog ljudova-ludova! jedino si mozda, godinama usprkos, ne dopustam taj luksuz da ostarim, kako to prakticiraju mnogi moji vrsnjaci koji su sebe vec otpisali. valjda im je tako lakse, no ja tako ne bih volio, a mozda ni mogao zivjeti. jos nisam ni na tragu gubitka one vjecite znatizelje koja me neprestano tjera naprijed. a nakupilo se s vremenom i iskustva... na svaki nacin, ne uzrujavam se zbog banalnosti i nastojim uzivati u svakom trenutku zivljenja!
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Gladiator

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: PC : IBM - brzinski rekord!
« Odgovori #12 : 02 Srpanj, 2006, 03:02:22 »
mirisni stapici obcno izvrsno prikrivaju intimni image onih koji se rijetko preu. zato ih masovno koriste u ašramima...  ipak, hvala na komplimentu! :toothy9:
dozivljavam se kao sasvim obicnog ljudova-ludova! jedino si mozda, godinama usprkos, ne dopustam taj luksuz da ostarim, kako to prakticiraju mnogi moji vrsnjaci koji su sebe vec otpisali. valjda im je tako lakse, no ja tako ne bih volio, a mozda ni mogao zivjeti. jos nisam ni na tragu gubitka one vjecite znatizelje koja me neprestano tjera naprijed. a nakupilo se s vremenom i iskustva... na svaki nacin, ne uzrujavam se zbog banalnosti i nastojim uzivati u svakom trenutku zivljenja!

To je pravi duh... ja vjerovatno necu doživit te lipe godine... patin od depresije pa cu vjerovatno ubit sebe ili koga drugog. Veseli me nacin tvog razmisljanja ali i žalosti zbog toga sta san ja sebe vec otpisao bar takvog razmisljanja (iako sam relativno mlad)... uglavnom da neduljim... tvoji postovi cine drugima veselje... i samo to zelim da i sam znaš... a znaš 100%.  :notworthy: :notworthy: :notworthy:
Ne budi niciji ROB!! Izbori se za svoju SLOBODU!! Vozi se DOSTOJANSTVENO!!
www.scooter-universum.tk

Offline 1VAN

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Spol: Muški
  • Moderator ra?unala
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Gilera runner replica
Odg: PC : IBM - brzinski rekord!
« Odgovori #13 : 02 Srpanj, 2006, 12:16:57 »
ma filip je kralj nema šta.... :notworthy: :notworthy: :notworthy:...ja sam ga odma skužio....dobar je on...je da mi može bit tata al s njim bi mogo pit i bit u društvu bilo kad!!!!!

sorry na offtopic! ::)

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: PC : IBM - brzinski rekord!
« Odgovori #14 : 02 Srpanj, 2006, 17:15:23 »
hvala obojici na lijepim rijecima...  :notworthy:
ipak bi me neusporedivo vise veselilo da Bojan pronađe iskonsku radost u sebi, a ne u, primjerice, mojem pisanju!
... i sto to znaci da si sebe otpisao??? a kupujes novi, krasni beverly 500. Nesto takvo ne daruje se otpisanima, čak i ako se radi o nama samima... srecom, nepopravljiv sam optimist i nekako vjerijem da ces otkriti sve lijepe aspekte zivljenja...
istinski Ti to zelim, jer osjecam da dobro znam i razumijem o cemu pises...  :icon_scratch: :icon_thumright:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Gladiator

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: PC : IBM - brzinski rekord!
« Odgovori #15 : 02 Srpanj, 2006, 17:31:37 »
hvala obojici na lijepim rijecima...  :notworthy:
ipak bi me neusporedivo vise veselilo da Bojan pronađe iskonsku radost u sebi, a ne u, primjerice, mojem pisanju!
... i sto to znaci da si sebe otpisao??? a kupujes novi, krasni beverly 500. Nesto takvo ne daruje se otpisanima, čak i ako se radi o nama samima... srecom, nepopravljiv sam optimist i nekako vjerijem da ces otkriti sve lijepe aspekte zivljenja...
istinski Ti to zelim, jer osjecam da dobro znam i razumijem o cemu pises...  :icon_scratch: :icon_thumright:

 :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:
Ne budi niciji ROB!! Izbori se za svoju SLOBODU!! Vozi se DOSTOJANSTVENO!!
www.scooter-universum.tk

Offline 1VAN

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Spol: Muški
  • Moderator ra?unala
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Gilera runner replica
Odg: PC : IBM - brzinski rekord!
« Odgovori #16 : 02 Srpanj, 2006, 19:50:59 »
nema veze što je offtopic...ali tvoja je svaka zlatna Filipe!!!!!!!!! :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Svi bi te mi za tatu!! :laughing7:

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: PC : IBM - brzinski rekord!
« Odgovori #17 : 02 Srpanj, 2006, 22:43:21 »
a kad je tako... da eladio ovdje uvede sluzbenu funkciju forumskog djeda  ???
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Gladiator

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: PC : IBM - brzinski rekord!
« Odgovori #18 : 02 Srpanj, 2006, 22:45:21 »
a kad je tako... da eladio ovdje uvede sluzbenu funkciju forumskog djeda  ???

Forumskog psihologa... ili SOS Forum dio... di ti se mogu mladi obratit za sve zbunjujuce stvari... a i oni malo stariji... :toothy9:
Ne budi niciji ROB!! Izbori se za svoju SLOBODU!! Vozi se DOSTOJANSTVENO!!
www.scooter-universum.tk

Offline 1VAN

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Spol: Muški
  • Moderator ra?unala
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Gilera runner replica
Odg: PC : IBM - brzinski rekord!
« Odgovori #19 : 03 Srpanj, 2006, 09:17:00 »
ok to smo riješili..

nastavljamo na bla bla!!! :icon_thumright: