Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Šira guma  (Posjeta: 7573 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Gelipterina

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
  • Moja Kaciga: Dainese d181
  • MojSetup: u potpisu...
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: Šira guma
« Odgovori #20 : 28 Studeni, 2011, 21:44:01 »
Ok, računo sam da mi dođe 1% dulji prijenos. Tj. opseg mi teoretski raste za 6mm.
 Praktički neosjetno, jer se tih 1% guma lako izdeformira pa da i to nestane, malo manjim tlakom, mislim nema smisla to radit, samo kažem.
Malo je veći volumen zraka u gumi, možda bolje absorbira neravnine.
Jača je u stjenkama (veća nosivost), manje deformiranje u zavojima i to. Ipak zadnja nosi oko 65% mase skutera s vozačem. Opet ovisi, o poziciji vozača, tj. svugdje je drukčije. A tu nekad uleti i suvozač.
A i na zadnju gumu se prenosi pogonska sila.
A i na kraju krajeva, zadnja mi je trenutno 130/60 Sava MC16 proizvedena u 10. tjednu 2005., a sad dolaze Molasice, tako da za to šta kažeš, ulazak u zavoje, mora bit bolje, kako god!
Dal sam u pravu?
Malossi Sport 70ccm, polirani kanali, Gianelli Reverse, Dellorto 17.5 PHVA TS, getriba +17,5%, Stage 6 Sport Pro vario, pomankuto paljenje, HID...

Offline B.E.R.O.

  • Forumski Ginekolog
  • Tržnica : (+13)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3913
  • Spol: Muški
  • Ja ne patim od ludila,ja uzivam u njemu!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Žoope SPEEDFIGHTeR
Odg: Šira guma
« Odgovori #21 : 28 Studeni, 2011, 21:54:54 »
Ok, računo sam da mi dođe 1% dulji prijenos. Tj. opseg mi teoretski raste za 6mm.
 Praktički neosjetno, jer se tih 1% guma lako izdeformira pa da i to nestane, malo manjim tlakom, mislim nema smisla to radit, samo kažem.
Malo je veći volumen zraka u gumi, možda bolje absorbira neravnine.
Jača je u stjenkama (veća nosivost), manje deformiranje u zavojima i to. Ipak zadnja nosi oko 65% mase skutera s vozačem. Opet ovisi, o poziciji vozača, tj. svugdje je drukčije. A tu nekad uleti i suvozač.
A i na zadnju gumu se prenosi pogonska sila.
A i na kraju krajeva, zadnja mi je trenutno 130/60 Sava MC16 proizvedena u 10. tjednu 2005., a sad dolaze Molasice, tako da za to šta kažeš, ulazak u zavoje, mora bit bolje, kako god!
Dal sam u pravu?
DA!!!!
 :icon_thumright:
Nek se zna da na ovom forumu njegujemo zdravu mušku seksualnost ...!!!

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Šira guma
« Odgovori #22 : 28 Studeni, 2011, 22:01:51 »
Ok, računo sam da mi dođe 1% dulji prijenos. Tj. opseg mi teoretski raste za 6mm.
 Praktički neosjetno, jer se tih 1% guma lako izdeformira pa da i to nestane, malo manjim tlakom, mislim nema smisla to radit, samo kažem.
Malo je veći volumen zraka u gumi, možda bolje absorbira neravnine.
Jača je u stjenkama (veća nosivost), manje deformiranje u zavojima i to. Ipak zadnja nosi oko 65% mase skutera s vozačem. Opet ovisi, o poziciji vozača, tj. svugdje je drukčije. A tu nekad uleti i suvozač.
A i na zadnju gumu se prenosi pogonska sila.
A i na kraju krajeva, zadnja mi je trenutno 130/60 Sava MC16 proizvedena u 10. tjednu 2005., a sad dolaze Molasice, tako da za to šta kažeš, ulazak u zavoje, mora bit bolje, kako god!
Dal sam u pravu?

Dimenzije guma cesto nemaju veze sa nazivnim mjerama. Tj. jedan model ce uvijek biti isti, ali drugi model mzoe imat nazivno iste dimenzije, a biti razlicit. TAko da se ne trebas s tim zamarat.
Poanta je da ti ta guma ide na felgu bez problema, a ciklistika ce s jedne strane bit narusena zbog sporijeg padanja u nagib, a s druge strane ce biti suprotno, jer ces podici zadnji kraj, a tada motor lakse ide u zavoj.
Al to su sve stvari koje se gledaju na motorima i to na stazi, za skuter koji ce vozit po cesti je svejedno. Ionako to kupujes zbog izgleda (pretpostavljam)