Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Moj Runner SP  (Posjeta: 91332 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #440 : 22 Listopad, 2009, 14:37:34 »
1. Što se tiče prerade airboxa evo kako izgleda:

        
   
   Dakle ove dvije napravljene rupe su velike kao ona manja koja je tamo očito po defaultu.
   Jel to ok?


2. Ponovno sam izvadio karb, ovaj put prvo spojio gas sajlu pa kroz rupu pogledao jel se diže gore klipić i dizao se do kraja tako da se ne vidi. Spojio sve, vratio šarafić za smjesu na 2 kruga i 1/4, ali opet sve isto. Išao sam vozit na uzbrdicu na pantovčak. Skut dok je još bio hladan trokirao koma na 1/4 gasa i malo teže prelazio 7k rpm. Kasnije kad se malo zagrijao sam ga stiskao, ali nije htio preko 9700. Također osim toga vozim na gas oko 4/5 skut vozi ide na 9500rpm 3 sekunde i počne gubit gas i okretaji padaju na 7.5k...

Vratio sam stari (crni) karb, odvozio 200m do kraja ulice i natrag i sve 5. Razlika nebo i zemlja.


3. Što se tiče onog zujanja umjesto zvuka rada motora prilikom vožnje bez gasa čini mi se da je problem malo veći i da nije u pitanju samo šaraf za smjesu jer je na ovom novom (sivom) karbu šaraf smjese bio okrenut 4-5 krugova pa je svejedno zujalo.
« Zadnja izmjena: 22 Listopad, 2009, 15:01:43 Antares »

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #441 : 22 Listopad, 2009, 14:58:24 »
koja je dizna i igla u crnom starom a koja u sivom novom?
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #442 : 22 Listopad, 2009, 15:07:03 »
Evo na alfinoj tablici sam označio:

19 PHBG DS je stari (crni) karb, a BS je novi (sivi).




Dakle setup karbova je prilično drugačiji.
Inače iako se u životu nisam naštelavao karbova itd. ovako bez iskustva nekako mi je odma sumnja pala na diznu, ali sam to odbacio jer alfa na svom karbu ima diznu 84 (ako je još uvijek ta...), a setup je skoro identičan (on ima još neke fancy dodatke  :toothy12:).
« Zadnja izmjena: 22 Listopad, 2009, 15:10:47 Antares »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #443 : 22 Listopad, 2009, 15:58:55 »
1. Što se tiče prerade airboxa evo kako izgleda:

        
  
   Dakle ove dvije napravljene rupe su velike kao ona manja koja je tamo očito po defaultu.
   Jel to ok?


Nije OK. Odnosno, nije kako bi trebalo biti.
Trebao bi imati serijsku lulicu u airboxu i dodanu rupu (mozda i dvije)  na kucistu airboxca, a poklopac airboxa na kojem su izbusene 2 dodatne rupe bi rebao imati veci otvor od toga.


Ako hoces, mogu ti to slozit kako je kod mene ovih dana kad cemo se vidjet. Ne kazem da je kod mene savrseno, ali ja bolje ne znam  ;D
Trebas samo donijeti i lulicu koja je tu izvadjena iz airboxa.
« Zadnja izmjena: 22 Listopad, 2009, 16:02:38 3alfa3 »

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #444 : 22 Listopad, 2009, 18:51:55 »
Može dogovorit ćemo se.

Evo vozio maloprije na crnom karbu. Kakav gušt jao već sam zaboravio zbog mučenja sa ovim novim karbom. Zaključio sam da sam full zadovoljan kako je naštelan cijeli sustav s tim karbom, osim ovog problema prilokom vožnje bez gasa. Rekao bi čovjek da cjepidlačim zbog tog malog problema, ali jbga kad sam po brdima dosta pa mi na kraju to i nije tako mali problem.

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #445 : 24 Listopad, 2009, 18:18:53 »
Evo novosti.

Stavio je alfa maloprije deltu i wingbell.

Setup:

 - crveni federi
 - utezi u najtežem položaju (oni koji dolaze s deltom po defaultu)
 - serijski centralni (prvobitno je trebao ljubičasti, ali pošto nemam torsion controler, alfa je zaključio da je bolje da ostane serijski)
 - zamjena kevlar remena (iako prvi sa 5k km je bio u super stanju, preventivno je zamjenjen pošto sam već kupio novi...)

Što se tiče doživljaja ja sam zadovoljan. Skuter sad ljepše ubrzava pri laganim i srednjim dodavanjima gasa, a osim toga je sve skupa nekako "mekše". Čini mi se da je prije nekako trpio kuplung.
Što se tiče okretaja oni su divljali jer je sve skupa valjda trebalo sjest na svoje mjesto. Još dok sam bio kod alfine kuće je skuter dolazio do 11k i sitno preko. Nakon 2km su okretaji na full gasu bili 9800 (s time da je prvo kazaljka došla na 10200 i čim je došla do tolko odma je pala na 9800 i tu se zadržala). Kasnije kad sam već bio skoro doma (nakon 6/7km) su max okretaji bili 10200. Kazaljka je tu došla i ostala dok god je bio full gas.

Ako ovako ostane znači da je kako mi je i alfa rekao da će bit, a to je da će mi vjerojatno okretaji past, pa bi možda bolje bile 6.1g rolice. Da podsjetim, prije su max okretaji bili 10600.


Što se tiče karba odlučio sam zadržat crni koji imam cijelo vrijeme, a BS će u prodaju.
Airbox također nismo dirali. Iako mi se čini da je airbox dovoljno dobro poštelan, svejedno me zanima jel bi možda prerada istoga utjecala na one probleme koje imam sa vožnjom bez gasa.
« Zadnja izmjena: 27 Listopad, 2009, 12:53:19 Antares »

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #446 : 27 Listopad, 2009, 12:52:46 »
Ako zbušim dodatnih 1 ili 2 rupe (ugl. kolka već povrišina treba) po malossi uputama, jel postoji mogućnost da ću trebati veću diznu? Znam da kad ide gljiva da ide i veća dizna, pa pretpostavljam da je ovdje isti slučaj?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #447 : 27 Listopad, 2009, 19:28:45 »
pa da, par brojeva veća, štelaj  pa gledaj boju..

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #448 : 13 Studeni, 2009, 16:02:25 »
Ovih par dana kako je bilo hladnije, mokro itd. nisam se baš naganjao, a okretaji su rijetko išli iznad 9k, a i ako su išli to je bilo na kratko.

Danas sam ga malo rastegnuo na srednjem mostu, držao sam full gas, došao do nekih 107 km/h i onda sam morao počet kočit zbog semafora. Na semaforu sam odjednom vidio dim ispred i dolazio je iz auspuha. Dao sam gas par puta i zadimilo je još jače i išla je mala iskrica van. Čak se dimilo na spoju grane i topa (mislim da je dovoljno dobro stegnuto). Ista stvar je bila na sljedećem semaforu, ali nakon njega sljedećih 5-10min koje sam imao do doma više nije ništa dimilo.

Ovo isto mi se dogodilo prije nekih 3 tjedna kad sam išao kod alfe da mi stavi deltu. Ista stvar... vozio sam par dana laganini i onda ga na jednom brdu rastego full gas i zatim je dimilo.

Promjene u performansama, zvuku ili ičem drugom nema, jedino to što je zadimilo.


Moja teorija je da pošto sam prelagano vozio ovih dana prije, auspuh se natopio neizgorenim uljem koje je pri ovom full gasu i većoj temperaturi izgorilo pa se tolko dimi.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #449 : 13 Studeni, 2009, 16:48:12 »
teorija ti je djelomicno tocna..izostavio si samo da ti vuna izgara..brzo ces ju mjenjat  :)

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #450 : 13 Studeni, 2009, 16:59:24 »
Imas dobre zivce kada se mozes tako "lagano" voziti :toothy3: istina da i tada skuter ide bolje od serijale, ali ja kada probam tako jednostavno ne mogu dugo izdrzati, pogotovo kada vidim brzu cestu ispred sebe i ravnicu bez prometa. Onda se ispuse sve ono sto se nakuplio u gradu, trenutno redovito tjeram skoro do 11 000rpm i mogu ti reci da nemam takvih problema  ;D

sjecam se jedne voznje kada je cilj bio ispuhati skutere, noc i gotovo prazna avenija... bilo je iskrica ko u prici  :laughing7:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #451 : 13 Studeni, 2009, 17:12:27 »
uu ja se sjecam kako je meni iz eva letilo..ne iskre nego komadi uzarene vune  :toothy12:

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #452 : 13 Studeni, 2009, 17:13:20 »
Imas dobre zivce kada se mozes tako "lagano" voziti :toothy3: istina da i tada skuter ide bolje od serijale, ali ja kada probam tako jednostavno ne mogu dugo izdrzati, pogotovo kada vidim brzu cestu ispred sebe i ravnicu bez prometa.

Ja ti se ugl. vozim po gradu, među semaforima i po brdima tako da nema nikakvih ravnica :). Osim toga dionice su mi dosta kratke pa se skuter niti ne stigne skroz zagrijat tako da je i to jedan od razloga što ga ne stišćem.

trenutno redovito tjeram skoro do 11 000rpm i mogu ti reci da nemam takvih problema  ;D

Kako tako visoko u okretaje ide yasuni i sport??


Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #453 : 13 Studeni, 2009, 17:16:10 »
Moja teorija je da pošto sam prelagano vozio ovih dana prije, auspuh se natopio neizgorenim uljem koje je pri ovom full gasu i većoj temperaturi izgorilo pa se tolko dimi.


Vjerojatno je tako.
Inace, 2T mashina voli kad ju se gazi (postelana, zagrijana i dobro podmazana). Tako ce uvijek ostati cista i u top stanju.
Izreka "cvaju treba gazit" treba doslovno shvatit.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #454 : 13 Studeni, 2009, 17:17:35 »
Kako tako visoko u okretaje ide yasuni i sport??

ide kad se sagnes  :laughing7:
« Zadnja izmjena: 13 Studeni, 2009, 17:19:39 SlowRider »

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #455 : 13 Studeni, 2009, 17:28:49 »
Ma znam da treba gazit, ali ovako po zimi kad je manje od 5C mi skut više nije gušt već samo prijevozno sredstvo.

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #456 : 17 Studeni, 2009, 21:12:20 »
Jel omjer ulja i benzina utječe na rad u leru?

Bio sam u gradu, natočio benzin (+ ulje) i sjeo na cugu. Za nekih sat i pol sam upalio skut, okretaji u leru skočili na 4k+. Kroz vožnju bez gasa se čuo onaj prduckavi zvuk rada motora koji prije nisam nikako mogao dobit (očito što je ler rad jači to će se jače čut taj zvuk). Kasnije su okretaji u leru bili na oko 3.5k s tim da skuter nije bio zagrijan u niti jednom trenutku, ali svejedno su bili za oko 1k viši.

Jedino što mi pada na pamet je da nisam dobro natočio ulje pošto se ovo počelo događat nakon benzijske, a i kad sam došao doma sam primjetio da skuter dosta dimi.

U vožnji se skuter ponaša normalno (osim tog zvuka u vožnji bez gasa koji je ja mislim normalan, a nenormalno je da mi se inače ne čuje...).

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #457 : 22 Studeni, 2009, 13:15:04 »
lako moguce da je negdje poceo vuci fals zrak
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #458 : 22 Studeni, 2009, 14:12:57 »
sta je sa cokom? sad ga imas ili i dalje nemas  ;D

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #459 : 22 Studeni, 2009, 15:42:16 »
Imam čok.

Ovaj pekidač sam uzeo:

http://www.sip-scootershop.com/EN/Products/40328000/Conversion+kit+folding+choke.aspx

On se izvuče prema gore i onda okrene u jednu stranu da stoji gore.


Kako bi bilo pravilno to koristiti?

Ja sam ga do sad koristio sam jedanput. Prije nekih 3 tjedna nije skut htio upalit. Podigao sam ovo gore i desno, ali mi je čini mi se otišlo malo previše desno pa se spustilo opet dole prije samog paljenja skutera (tako da je ostao za nekih 90° u desno od orginalnog položaja). Svejedno sam probao upalit i skut je upalio iz prve. Od tad nisam dirao čok jer nisam imao baš problema sa paljenjem do nedavno kad sam ga opet podigao gore i spustio za 90° u lijevo tako da bude u orginalnom položaju, ako ima ikakve veze...

Jel se treba taj prekidač prije paljenja podignut gore i onda čim se skuter upali spustit ga dole ili kako?

Jel ima to ikakve veze što se podigne gore pa se spusti dole za 90° u desno ili lijevo ili ne?
« Zadnja izmjena: 22 Studeni, 2009, 15:44:36 Antares »