Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: veliki problemos...  (Posjeta: 7067 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: veliki problemos...
« Odgovori #40 : 20 Studeni, 2008, 11:26:52 »
:help: danas kad am se maloprije vraca sa posla nakon skoro 10 sati rada vozim se ja lipo doma...i kad na jednom na brzoj cesti nakon kojih 5 km voznje skuter sam prije voznje ugrija i nakon tih 5 km odvezenih motor mi se samo ugasi u voznji ...kad sam ga isa ponovo upalit samo nesto skvoca krc krc ...kurblat nemogu jer je valjda neka blokada se ukljucila ne kuzin nista ...plzzz neki korisni savjeti sta je to moglo bit?cini mi se kada nema struje hmm.  :dontknow: al radi instrument tabla i sve al kad ga palim samo skvoca krrc krrc kada neko pukne prstima...zvuk dolazi negdi oko svjecice dole nekuzin... sutra cu zvat kombi od servisa da mi rijese...fala unaprid.. u j#bote sta san zivcan..pohvala kolegi motoristu koji je sta da pomogne

jako jako slicna stvar se i meni dogodila sinoc.  :laughing7:

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: veliki problemos...
« Odgovori #41 : 20 Studeni, 2008, 12:25:41 »
O razradi imaš milijun postova ovdje na forumu i nije mi jasno zašto nisi gledao kako se pravilno razrađuje motor!

Najbitnije je da prvih 50 km ne stisneš više od 1/4 gasa! Do 300 km postepeno do 2/3 gasa i tek nakon 300 km postepeno do fol gasa  :icon_thumright:

Ili neš slično tome!

Inače banana  :angry7:

netočno.
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: veliki problemos...
« Odgovori #42 : 20 Studeni, 2008, 12:39:40 »
Svatko ima svoju metodu razrade i vjeruje da je nabolja, ima vec dosta metoda opisanih i dosta zakljucaka donesenih sto se razrade tice a na svakome je da donese svoju doluku kako ce razradu obaviti ...

Nije dobro ni ko penzic voziti jer onda ulje ne izgara kako treba i podize kompresiju isto tako ne smije se drzati pun gas duze od par sekundi znaci poctak lagana razrada u mjestu zagrijavanje i ostalo uz dodavanje gasa cim malo zagije a ne drzanje cijeli dan na leru. Smjesa malo bogatija ,voznja sa promjenjivim brojem okretaja i nikako ne pun gas duze od 1-2 sec. Najbitnije da karike sjednu a klip dok se malo potrosi to potraje dosta , pravilna razrada ima jos jednu svrhu ,a to je ako je nesto krivo smontriano ili tvornicki lose itd..da ako dodje do kvara bude manja steta nego na punom gasu.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: veliki problemos...
« Odgovori #43 : 20 Studeni, 2008, 13:11:50 »
Hm... ima i to s talogom jedna caka... Zato sam ja i imal tak jaku kopresiju  :toothy3:

Ali ja nisam razrađival sa 4% mješavinom nego sam samo krenul i vozil se na niskim okretajima sa serijskim auspuhom!

Gle nisam ni ja 100%-na picajzla da se vozim zadnjih 50 km razrade sa 3/4 gasa...   :toothy9: Puno puta sam okinul fol gas da vidim kak ide... Ali držim se toga da prvih 250 km bude bez folgasa  :nono:

Sve u svemu, ne može mi netko reć da ne razrađujem kako treba ako sam nakon toga napravio 18 tisuća km bez otvaranje mašine i samo promijenio karike i piči dalje  :icon_scratch:

I već imam 2000 km sa novim karikama...  :angry7:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: veliki problemos...
« Odgovori #44 : 20 Studeni, 2008, 13:16:33 »
cak je pozeljno stisnut par puta ful gas

Offline keko_aprilia

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • zuuum zuuum
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Solin
  • Moj Skuter: aprilia sr 70 RR yamaha ybr 125
  • MojSetup: termo grupa giza 70 malossi
  • MojSpuh: ...sad ce u 11 mj
Odg: veliki problemos...
« Odgovori #45 : 20 Studeni, 2008, 22:47:19 »
 :toothy12: evo danas odvezli motor na servis ..otisli ne od tuninga ikrive razrade lezajevi radilice pumpa vode pumpa ulja i jos neke sitnice zbog dotrajalosti bar tako kazu...jer znam da ga nisan tira ko magarca... :-X uglavnom 1500 kn servis...u j****u misko
let the good times roll... :)

Offline sp...

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 248
  • Spol: Muški
  • sami gasss
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zip SP 00'
  • MojSetup: ubojica
Odg: veliki problemos...
« Odgovori #46 : 23 Studeni, 2008, 11:23:17 »
ma to ti u servisu seru ,otišlo je ovo otišlo je ono sam da para više poberu,al ajde možda i nije nećemo se pravit pametni..nego htio sam ti reć prije jedno 1 mjesec mi se ista stvar dogodila pri jedno 80 mi se sma ugasio na mostu....bilo je to da se klip skurio...motor je dobivao previše zraka a premalo benzina i sam je bilo bu bu  i gotovo...isto sve škljocalo alnaser se glupso ..i jbg....alu je kit al nije se se oštetio..srećom
Pravi savjet zlata vredi , drkaj k**ra* lovu štedi
Bez gasa nema spasa !!!

Offline keko_aprilia

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • zuuum zuuum
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Solin
  • Moj Skuter: aprilia sr 70 RR yamaha ybr 125
  • MojSetup: termo grupa giza 70 malossi
  • MojSpuh: ...sad ce u 11 mj
Odg: veliki problemos...
« Odgovori #47 : 23 Studeni, 2008, 14:08:58 »
ma to ti u servisu seru ,otišlo je ovo otišlo je ono sam da para više poberu,al ajde možda i nije nećemo se pravit pametni..nego htio sam ti reć prije jedno 1 mjesec mi se ista stvar dogodila pri jedno 80 mi se sma ugasio na mostu....bilo je to da se klip skurio...motor je dobivao previše zraka a premalo benzina i sam je bilo bu bu  i gotovo...isto sve škljocalo alnaser se glupso ..i jbg....alu je kit al nije se se oštetio..srećom
pa virujen da neseru ima motor vec 16 500 km pa moguce da su otisli lezajevi radilice a pogotovo sad kad je pojacan i vece je bilo opterecenje...neka oni to promine pa cu ja pomalo ... :biker:
let the good times roll... :)

Offline sp...

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 248
  • Spol: Muški
  • sami gasss
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zip SP 00'
  • MojSetup: ubojica
Odg: veliki problemos...
« Odgovori #48 : 23 Studeni, 2008, 15:14:58 »
a i to što kažeš  :icon_thumright: :icon_thumright:
Pravi savjet zlata vredi , drkaj k**ra* lovu štedi
Bez gasa nema spasa !!!

Offline keko_aprilia

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • zuuum zuuum
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Solin
  • Moj Skuter: aprilia sr 70 RR yamaha ybr 125
  • MojSetup: termo grupa giza 70 malossi
  • MojSpuh: ...sad ce u 11 mj
Odg: veliki problemos...
« Odgovori #49 : 25 Studeni, 2008, 17:25:58 »
 ;Drijesen problemos...nema vise problemos...i sad nema iznad 50 km /h  200 300 km   :laughing7: aj aj strpit cu se ja vec..moga bi odma sad otic napravit tih 200 km hehehe
let the good times roll... :)

Offline sp...

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 248
  • Spol: Muški
  • sami gasss
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zip SP 00'
  • MojSetup: ubojica
Odg: veliki problemos...
« Odgovori #50 : 26 Studeni, 2008, 23:52:57 »
pa kaj ne na motor i sami gass hehe :icon_thumright: :icon_thumright:
Pravi savjet zlata vredi , drkaj k**ra* lovu štedi
Bez gasa nema spasa !!!

Offline keko_aprilia

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • zuuum zuuum
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Solin
  • Moj Skuter: aprilia sr 70 RR yamaha ybr 125
  • MojSetup: termo grupa giza 70 malossi
  • MojSpuh: ...sad ce u 11 mj
Odg: veliki problemos...
« Odgovori #51 : 27 Studeni, 2008, 00:00:12 »
pa kaj ne na motor i sami gass hehe :icon_thumright: :icon_thumright:
jebes ga kad je ladno...brrr a sa posla doden tek kad padne mrak pa napravin 50 km po danu jos 150 pa je ok  :toothy12:  hehe nedan se ja ...al jebeno je cak i kroz ixs jaketu i rukavice kozne mi je ladno i jos obucem se koda iden skijat hehe
let the good times roll... :)

Offline sp...

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 248
  • Spol: Muški
  • sami gasss
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zip SP 00'
  • MojSetup: ubojica
Odg: veliki problemos...
« Odgovori #52 : 27 Studeni, 2008, 11:27:12 »
znam da..ja ljepo duge gaće obučem traperice na to....par majci i nema frke....hehe :icon_thumright:
Pravi savjet zlata vredi , drkaj k**ra* lovu štedi
Bez gasa nema spasa !!!

Offline sven_vx

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 3661
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: vx250
Odg: veliki problemos...
« Odgovori #53 : 27 Studeni, 2008, 11:42:51 »
ja se po ulici vozim u kratkoj majci,neznam zasto me ljudi cudno gledaju :toothy9:

Offline sp...

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 248
  • Spol: Muški
  • sami gasss
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zip SP 00'
  • MojSetup: ubojica
Odg: veliki problemos...
« Odgovori #54 : 27 Studeni, 2008, 23:21:42 »
hahaha pitam se, a jebeš ulicu ...al odi recimo  se otpeljaj kojih 5 10 km u kratkoj majci...pa da viidš hehehe
Pravi savjet zlata vredi , drkaj k**ra* lovu štedi
Bez gasa nema spasa !!!