Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: VAŽNO - Nova pravila podforuma Svijet računala  (Posjeta: 17861 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
VAŽNO - Nova pravila podforuma Svijet računala
« : 23 Lipanj, 2006, 10:56:15 »
Traženje crackova i drugih ilegalnih stvari na ovom forumu nije dozvoljeno.
Svaki takav topic bit će bez prethodne najave obrisan!

Imamo pravila koja moramo poštovati koliko god nam se to ne sviđalo :glasses9:

« Zadnja izmjena: 12 Prosinac, 2008, 01:08:02 Area51 »
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: VAŽNO!
« Odgovori #1 : 12 Srpanj, 2006, 16:57:06 »
jos jednom cu morati zamoliti , PIRATSTVO je strogo zabranjeno, nažalost , ali je!  :glasses2:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Pupo

  • moderator mini
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
VAŽNO - nova pravila
« Odgovori #2 : 12 Prosinac, 2008, 01:06:27 »
Kako je ovaj podforum u zadnje vrijeme postao leglo torrent linkova i sličnih stvari uvode se oštrija pravila odnosno oštrija kontrola sadržaja. Konkretno to znači:

1. Zabranjeno je direktno linkanje na torrent portale a pogotovo na direktan download, potražnja softvera i sve ostalo što se krši s pravilima foruma.
2. Postanje linkova i attachmenta vezanih za crackove, warez, hack, ukradene sadržaje i ostale ilegalne stranice ili radnje. Zabranjeno je i slati ili potraživati materijale koji su zašticeni autorskim pravima (programi, muzika, filmovi) te potraživanje bilo kakvih serijskih ključeva i sličnog sadržaja u ovoj temi a i na forumu općenito.

Konkretno:
Osnovni izvor autorskog prava u Republici Hrvatskoj je Zakon o autorskom pravu i srodnim pravima (NN br. 167/2003.). Kaznena odgovornost zbog povrede autorskog prava i njemu srodnih prava uređena je Kaznenim zakonom. Još neki zakonski i podzakonski akti sadrže odredbe o autorskom pravu.
...


IZVOD IZ KAZNENOG ZAKONA:
Članak 230.

   1. Tko bez odobrenja autora ili drugog nositelja autorskog prava, odnosno osobe koja je ovlaštena dati odobrenje, kada je odobrenje prema odredbama zakona potrebno, ili protivno njihovoj zabrani, utvrdi na materijalnu podlogu, reproducira, umnoži, stavi u promet, iznajmi, uveze, prenese preko granične crte, prikaže, izvede, odašilje, prenese, učini dostupnim javnosti, prevede, prilagodi, obradi, preradi ili na drugi način uporabi autorsko djelo, kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do tri godine.

Zakon o autorskom pravu i srodnim pravima pročišćeni tekst

Korisnici koji budu konstantno kršili pravila bit će opomenuti a po potrebi i sankcionirani.
Svaki komentar koji ide u smjeru protiv pravila je suvišan jer se poštuju aktualni važeći zakoni RH i pravila koja su nametnuli google i jos neki s kojima MS surađuje.
« Zadnja izmjena: 15 Ožujak, 2009, 23:29:33 Area51 »

Offline Pupo

  • moderator mini
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: VAŽNO - Nova pravila podforuma Svijet računala
« Odgovori #3 : 02 Ožujak, 2011, 09:47:48 »
Još jednom ponavljam pošto vas sve više i više stavlja linkove na torrente, crack, warez, cdkey, cdkey generatore, aktivatore i sl. da to neradite jer će te biti sankcionirani! Ako već želite nekome pomoći na taj način, odradite to preko PMova il na neki drugi, privatan način a ne preko foruma!