Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: zadnji kotač ne vrti - problem + setup rox problem  (Posjeta: 5452 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: zadnji kotač ne vrti - problem + setup rox problem
« Odgovori #20 : 11 Studeni, 2008, 14:36:18 »
eo videa od danas...


krajnja je oke, samo ubrzanje, ipak se osjeti da padnu okretaji malo od 30-50... i kasnije je nekakav trom onak... ipak ću probat još sa žutim sve gramaže...

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: zadnji kotač ne vrti - problem
« Odgovori #21 : 11 Studeni, 2008, 17:49:28 »

a horvat mi reko da stavim žuti i 4,0 rolice...

Horvat ti je reko 4.0 i BIJELI feder! Sa žutim nisam ni sprobaval...

Da konstatiramo neš:

Ti imaš serijalu i serijski vario? Imaš isti problem ko i ja sa tim kad mi je remen bil potrošen... Digne okretaje, pa ih spusti i onda opet diže polako prema krajnjoj...

Usput tebi se motor NE prevrtava nego imaš premale okretaje... Pa pogle kak je trom od 30-50 i kak su okretaji niski  :icon_scratch:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: zadnji kotač ne vrti - problem + setup rox problem
« Odgovori #22 : 11 Studeni, 2008, 18:01:25 »
ja mislim da su ove rolice ok,ni ne prevrtava se niti mi deluje da su teške jer krene lepo do 30, ali za uzrok pada okretaja od 30-50 možda trebaš kriviti serijski vario...
 :dontknow:
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: zadnji kotač ne vrti - problem + setup rox problem
« Odgovori #23 : 11 Studeni, 2008, 18:38:16 »
ja mislim da su ove rolice ok,ni ne prevrtava se niti mi deluje da su teške jer krene lepo do 30, ali za uzrok pada okretaja od 30-50 možda trebaš kriviti serijski vario...
 :dontknow:

Hm...  :icon_scratch:

Može bit...

andy daj kupi više taj sportski vario! Kak se možeš vozit sa serijskim? Ja bi se ubil  :laughing6:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: zadnji kotač ne vrti - problem + setup rox problem
« Odgovori #24 : 11 Studeni, 2008, 18:41:34 »
andy daj kupi više taj sportski vario! Kak se možeš vozit sa serijskim? Ja bi se ubil  :laughing6:

Puno ljudi je pricalo lose price o topovom variomatu koji je svima bio kao serijski  :laughing7:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: zadnji kotač ne vrti - problem + setup rox problem
« Odgovori #25 : 11 Studeni, 2008, 18:49:12 »
andy daj kupi više taj sportski vario! Kak se možeš vozit sa serijskim? Ja bi se ubil  :laughing6:

Puno ljudi je pricalo lose price o topovom variomatu koji je svima bio kao serijski  :laughing7:

OK onda!  :redface:

Good bye cruel world!  :giljotina:

 :beah:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: zadnji kotač ne vrti - problem + setup rox problem
« Odgovori #26 : 11 Studeni, 2008, 18:53:27 »
Evo na koliko se kg zateze matica na kvacilu  :icon_thumright:


Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: zadnji kotač ne vrti - problem + setup rox problem
« Odgovori #27 : 11 Studeni, 2008, 18:58:05 »
Evo na koliko se kg zateze matica na kvacilu  :icon_thumright:



A ja samo spremam te slikice u jedan folder...  :toothy9:

5 KILA?

A @malaguti f12 veli da se to samo malo stegne... Ja sam svjestan koja je to sila kad tijekom vrtnje na 30 tisuća okretaja žuti centralni bubne kuplung u zvono i može bit velikog sranja i ja sam uvijek to jako stezal! Ne prejako... Po osjećaju!

Nemam 38 ključ ali sam uzeo veliki 41 ključ i bubnul tanku rašpu debljine 3 mm između ključa i šerafa i dobro je ko da je 38 ključ  ::)
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: zadnji kotač ne vrti - problem + setup rox problem
« Odgovori #28 : 11 Studeni, 2008, 19:03:31 »
Evo na koliko se kg zateze matica na kvacilu  :icon_thumright:



A ja samo spremam te slikice u jedan folder...  :toothy9:

5 KILA?

A @malaguti f12 veli da se to samo malo stegne... Ja sam svjestan koja je to sila kad tijekom vrtnje na 30 tisuća okretaja žuti centralni bubne kuplung u zvono i može bit velikog sranja i ja sam uvijek to jako stezal! Ne prejako... Po osjećaju!

Nemam 38 ključ ali sam uzeo veliki 41 ključ i bubnul tanku rašpu debljine 3 mm između ključa i šerafa i dobro je ko da je 38 ključ  ::)

Samo ti spremaj, kada mi se sve izbrise dobro ce mi doc :icon_thumright:

Ja uvijek tu maticu zatezem rukama (ova od 5.0 m. kg), namjestim u skripac 41mm i vrlo malo zategnem maticu, i rukama preko polutki zategnem (prije toga neku cistu krpu stavim), nikada jos nije popustilo, uvijek se malo zategne i nije bas najlakse odvrnuti to.

Kod mene je matica 41mm, ovisi jel orginal ili neka zamjenska....

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: zadnji kotač ne vrti - problem + setup rox problem
« Odgovori #29 : 11 Studeni, 2008, 19:38:02 »
Kod mene je matica 41mm, ovisi jel orginal ili neka zamjenska....

Original! Kupio kod Markeza u Yamahi... 28,60 kuna

Imam možda još račun negdi spremljen  :notworthy:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: zadnji kotač ne vrti - problem + setup rox problem
« Odgovori #30 : 11 Studeni, 2008, 20:38:55 »
 :drunken_smilie:

horvat kaj me *ebeš... pa pogle mi setup !!!!!halooooooooooo ;D ;D ;D

ovak ne prevrtava nigdje, remen je star 1000 km.. kevlar..

iam malossi multivar, fly i kevlara... a ako stavim žuti, trebaju bar rolice 5.0... jer sa bijelim stavim 4,7 koje su sad su onak najtaman jer s 4.4 pevrtava previše.. a ovu rupu usranu nemogu maknut nikak od 30-50
« Zadnja izmjena: 11 Studeni, 2008, 20:58:53 andy »

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: zadnji kotač ne vrti - problem + setup rox problem
« Odgovori #31 : 12 Studeni, 2008, 09:11:06 »
imal ko ideju ikakvu kak da maknem ovaj pad okretaja izmeu 30 i 50 :help:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: zadnji kotač ne vrti - problem + setup rox problem
« Odgovori #32 : 12 Studeni, 2008, 09:16:43 »
:drunken_smilie:

horvat kaj me *ebeš... pa pogle mi setup !!!!!halooooooooooo ;D ;D ;D

ovak ne prevrtava nigdje, remen je star 1000 km.. kevlar..

iam malossi multivar, fly i kevlara... a ako stavim žuti, trebaju bar rolice 5.0... jer sa bijelim stavim 4,7 koje su sad su onak najtaman jer s 4.4 pevrtava previše.. a ovu rupu usranu nemogu maknut nikak od 30-50

Sorry, nisam vidio setup! Kaj si imal taj setup i onda kad smo se dopisivali na PM?

Jer Ja stojim iza svojih riječi kaj sam napisal... Ali to je setup za serijski prijenos!

Malossi ionak ima 16x13 rolice i odmah su drukčije gramaže u pitanju... Ja sam na Multivaru vozio sa bijelim federom i 5.1 grama rolicama! I bilo je donekle dobro...

Jedno pitanje... Koja šajbica ti je između bolcne varia i ventilatora? Kolko je debela po prilici ak ju imaš?
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: zadnji kotač ne vrti - problem + setup rox problem
« Odgovori #33 : 12 Studeni, 2008, 09:25:51 »
:drunken_smilie:

horvat kaj me *ebeš... pa pogle mi setup !!!!!halooooooooooo ;D ;D ;D

ovak ne prevrtava nigdje, remen je star 1000 km.. kevlar..

iam malossi multivar, fly i kevlara... a ako stavim žuti, trebaju bar rolice 5.0... jer sa bijelim stavim 4,7 koje su sad su onak najtaman jer s 4.4 pevrtava previše.. a ovu rupu usranu nemogu maknut nikak od 30-50

Sorry, nisam vidio setup! Kaj si imal taj setup i onda kad smo se dopisivali na PM?

Jer Ja stojim iza svojih riječi kaj sam napisal... Ali to je setup za serijski prijenos!

Malossi ionak ima 16x13 rolice i odmah su drukčije gramaže u pitanju... Ja sam na Multivaru vozio sa bijelim federom i 5.1 grama rolicama! I bilo je donekle dobro...

Jedno pitanje... Koja šajbica ti je između bolcne varia i ventilatora? Kolko je debela po prilici ak ju imaš?
šta si mislio pod time ??

da taj setup je već negdje 1 mjesec... a meni je sad bijeli sa 4,7 rolama pa vidiš kak ima rupu
a šajbica je ona koja je bila i prije, neznam kolko mm... a iza varia do radilice je ona šajbica koju je slow imao...

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: zadnji kotač ne vrti - problem + setup rox problem
« Odgovori #34 : 12 Studeni, 2008, 12:44:37 »
da taj setup je već negdje 1 mjesec... a meni je sad bijeli sa 4,7 rolama pa vidiš kak ima rupu
a šajbica je ona koja je bila i prije, neznam kolko mm... a iza varia do radilice je ona šajbica koju je slow imao...


 ??? ???

Neam pojma onda... Ja nisam te šajbice imal IZA varia, nisam se još onda tolko ni kužil u sve to... Znači stavil si šajbicu između bolcne i ventilatora istu ko i na serijskom variu? Pa brijem da nebi smjela bit ista... Piše ti u knjigici kaj si dobil uz multivar kaj kuda ide... Imaš onu crnu debelu šajbicu koju ja nisam nikud stavil i motor je imal veliku krajnju!

 :icon_scratch: Može bit da mi je radi toga odj#bo Multivar jer nisam šajbicu stavil?  ::)

Jer Ja stojim iza svojih riječi kaj sam napisal... Ali to je setup za serijski prijenos!

Pa hoću ti reć da onih 4.0 grama i bijeli feder mi je najbolje pasalo na ZX-u sa SERIJSKIM variomatom. Kužiš? To se ne odnosi onda na tebe  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: zadnji kotač ne vrti - problem + setup rox problem
« Odgovori #35 : 12 Studeni, 2008, 18:17:39 »
aha, sry... zabunio se ja...

a onda će ić žuti centralni i nekoliko gramaža rolica pa ću vidit... il sjetio se sad da probam sa serijskim centralnim, on je malko tvrđi nego bijeli jel tako ???