Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Farbanje plastika. POMOC  (Posjeta: 7763 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 180fxr

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2139
  • Spol: Muški
  • MF team- - 091/5983/707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: SP180 & VXR180
Odg: Farbanje plastika. POMOC
« Odgovori #20 : 11 Studeni, 2008, 10:11:14 »
Svi oni koji kazu da ce se boja gulit s hrapavog neka odmah dodu kod mene pa pogledaju kako sam ja lakirao i dal se guli farba..

A takoder i svi oni koji kazu da se to moze sprejem... samo naprijed.. rezultate i odpadanja boje nam javite ovdje...
PRODAJEM TUNING I STYLING DIJELOVE ZA SVE SKUTERE    (PM,MSN)

            

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Farbanje plastika. POMOC
« Odgovori #21 : 11 Studeni, 2008, 10:17:01 »
nece otpada ako napravis dobro, frendu sam spricao plastike sprejem prije dvije godine i jos nije ni komadic otpao i dobro je ispalo, ali sprej nije otporan na benzin a farba je...

Offline 180fxr

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2139
  • Spol: Muški
  • MF team- - 091/5983/707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: SP180 & VXR180
Odg: Farbanje plastika. POMOC
« Odgovori #22 : 11 Studeni, 2008, 10:19:22 »
EEEEEE da...   i sta ti onak lijepo dodes na benzinsku postaju....  natocis benzin. malo ti iscuri po onoj hrapavoj masci.. i boli te racku imas unikat...
PRODAJEM TUNING I STYLING DIJELOVE ZA SVE SKUTERE    (PM,MSN)

            

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Farbanje plastika. POMOC
« Odgovori #23 : 11 Studeni, 2008, 10:22:46 »
pa to ti govorim, moze dobro izgledat i nece otpadat, ali ima svojih mana... meni je na pumpi izletio pistolj iz unutra i prolio mi se benzin po plastikama i ja obriso krpom i nije ni flekica ostala...

Offline mirobd

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: techgas
Odg: Farbanje plastika. POMOC
« Odgovori #24 : 11 Studeni, 2008, 10:24:57 »
Ovde ima vise misljenja u vezi farbanja.... Koji je to onda sprej za plastiku ali meni treba crni... Ako ne bude valjalo idem kod majstora ponovo da farbam.....

Offline alfist159

  • Tržnica : (+27)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški
  • Honda Helix
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Honda Helix CN250
  • Moja Kaciga: Zaštitna
  • MojSetup: Bude...
  • MojSpuh: Sadomazođubrilović
Odg: Farbanje plastika. POMOC
« Odgovori #25 : 11 Studeni, 2008, 11:38:52 »
Ovako, budući da i ja imam nekog iskustva sa time dok sam vxr-a imao, evo i mojega nadovezivanja na post. Za hrapa ve dijelove je najbolje ošmirglati prije ikakvog špricanja da se smanji hrapavost pa onda ide primer, nakon toga neki pola sta kasnije špric-kit (2 ruke), pa onda nako sušenja šmirglanje vodobrusnim p120 ili p150, ako je potrebno i nije dobilo dovoljnu glatkoću tada još jedanput pošpricati špric-kitom i ponoviti postupak. pred samo lakiranje ufiniti finijim brusnim papirom p50 ili 600. Nakon što se dobije željena glatkoća, plastike očistiti od nečistoća i pripremiti boju i pošpricati. Preporučam u svakom slučaju špricanje kompresorom a ne sprejem radi učinkovitijeg posla, sprej je onako za pokrpati i ništa drugo, a pravi lak je za pravi učinak. Inače ako ne znaš lak ti nije ono sam kupiš boju i uliješ u posudu i pošpricaš, za to ti treba boja (može biti baza i 2k, razlika je u tome što je baza mat boja i mora je se naknadno lakirati a 2k je boja sa lakom i ne treba je naknadno lakirati), te ti treba razrjeđivač (2k ako se radi o 2k boji ili razrjeđivač za bazu ako se radi o bazi, nikako neke fore, ma oću ja davati tolike novce za te razrjeđivače, stavit ću ja obični nitro i tako, to ti samo može sjebati posao) i na kraju treba ti i utvrđivač 2k radilo se o 2k boji ili o bazi jer će ti u slučaju kod baze on trebati za lak (bez njega nemoj ni pokušavati lakirati). U svakom slučaju, ako imaš par malih plastikica za ofarbati, mislim da ti nije isplativo, jer morat ćeš sve kupiti a više od pola toga će ti ostati pa ako nemaš di iskoristiti propast će ti. Ako uzmeš primer i špric-kit u spreju to ti je cirka nekih 70 kn i ovo drugo će te izaći od 150-200 kn, pa ti vidi. ako te još što zanima samo pitaj.
« Zadnja izmjena: 11 Studeni, 2008, 14:30:59 alfist159 »