Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: aprilia sx 125  (Posjeta: 11346 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sicanin

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 110
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Ktm smcr 690, sp 180
aprilia sx 125
« : 07 Studeni, 2008, 22:11:58 »
evo kao što sam gore naveo što mislite o tom motoru i jeli bolji od yamhe dt i ostalih 2t krosera od 125 i do 15ks

Offline spyke#1

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia sx 125
« Odgovori #1 : 07 Studeni, 2008, 23:11:05 »
Aprilia SX je supermoto, Yamaha DT je enduro. 2t croseri imaju cca 40 +- ks

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Odg: aprilia sx 125
« Odgovori #2 : 08 Studeni, 2008, 12:08:02 »
aprilia sx ima agregat ko i rs125 znači nekih 30 konja u otvorenoj verziji a znam da dt ima 15 konja u zatvorenoj a sad neznam kolko u otvorenoj al je sigurno puno slabiji od sxa - inače taj dt ide ko skuter s base kitom  :icon_thumright:

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: aprilia sx 125
« Odgovori #3 : 08 Studeni, 2008, 12:18:39 »
meni se cak malo vise svidja sm nego sx i kad budem kupovao kupit cu sm ili mx jer su mi bolje nego sx

Offline spyke#1

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia sx 125
« Odgovori #4 : 08 Studeni, 2008, 15:57:51 »
meni se cak malo vise svidja sm nego sx i kad budem kupovao kupit cu sm ili mx jer su mi bolje nego sx

 :icon_biggrin: pomijesao si KTM-ov SX(cross) i Apriliin SX supermoto. Ono sto je Aprili-i bio MX sad je SX(SM), a RX je ostao RX(enduro). rx je bio i ostao rx - asocira ne velikog RXV-a, a MX su preimenovali u SX tako d aime bude bliže SXV-u  :icon_thumright:

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: aprilia sx 125
« Odgovori #5 : 08 Studeni, 2008, 17:36:29 »
meni se cak malo vise svidja sm nego sx i kad budem kupovao kupit cu sm ili mx jer su mi bolje nego sx

 :icon_biggrin: pomijesao si KTM-ov SX(cross) i Apriliin SX supermoto. Ono sto je Aprili-i bio MX sad je SX(SM), a RX je ostao RX(enduro). rx je bio i ostao rx - asocira ne velikog RXV-a, a MX su preimenovali u SX tako d aime bude bliže SXV-u  :icon_thumright:

nisam ja nista pomijesao-sx mislim na apriliu sx-supermoto,a sm mislim na husqvarnu supermoto

Offline spyke#1

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia sx 125
« Odgovori #6 : 08 Studeni, 2008, 18:39:01 »


nisam ja nista pomijesao-sx mislim na apriliu sx-supermoto,a sm mislim na husqvarnu supermoto
[/quote]

nije se nigdje husqvarna spominjala pa nisam skuzio odma, mislio sam da ti mislis da je sx enduro, tj. rx, moj bed.

Offline ADRO 3

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 226
  • Spol: Muški
  • BIG Scooter Tuning Fanatic
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovran
  • Moj Skuter: LUDU HONDU DIO 50CCM IDE KO 150CCM
Odg: aprilia sx 125
« Odgovori #7 : 11 Studeni, 2008, 00:21:37 »
imo husqvarnu sm 125... otvorenog... slabija je od aprilia... nema opce osjcaj za otvaranje ventila... snaga se skroz ravnomjerno razvija... nema onog suta... od niskih vuce jako dobro al se i brzo zakucava u blokadu bez ikakvog šusa...da nagadjam konje reko bi cca 25...maksimalna je 125 -130 kmh

vozio sam mx 125 otvorenog... motor ide dosta bolje od huskya... do 100 ga pere... a i kasnije ga skine... maximalna cca 140 kmh... i konja ima 29 bar tako kazu ovi u apriliji...

takodjer imao sam i tuona 125 sa polini 154 kitom 34 karbom i arrowom ... al to je neusporedivo  :glasses9:


sada uzimam novu apriliu sx 125... jer je po mnogocemu bolja od husqvarne...a i za agregat ima puno vise djelova i dosta ih je lako nabavit... dok za sajlu od husqvarne ces cekat minimalno mjesec dana... a zamisli da ti zariba... govorim iz iskustva jer kao sta sam napisao imao sam husqvarnu ... kmh sajla je bila 700 kn tolko o husqvarni....

takodjer husqvarna je dosta mekša i skroz plovi... nema tolko odaziva ko mx/sx... koji su dosta tvrđi i time puno odazivniji...

jos jedan minus husqvarni je cijena od 39990 za verziju od 15 ks a ukoliko je zelite otvorit treba kupovat cjeli kit za otvaranje sta ukljucuje drugi spuh... druge dizne karba i kompletnu elektroniku ventila sta naplacuju jos 5000 kn ... i dodje vam husqvarna 45000 a aprilia sx otvorena na 22 kw dodje 35 k kuna... i otvaranje na 30 ks je 600 kn... naci razlika je nekih 10000 kn...

dakle kompletni winner aprilia  :binkybaby:

nadam se da sam nekome pomogo...   :laughing7:

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: aprilia sx 125
« Odgovori #8 : 11 Studeni, 2008, 01:40:28 »
pomogao si i to puno,svaka cast na usporedbi. znaci aprilia rules :headbang: :headbang:

Offline NeoDJW

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 666
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Djakovo
Odg: aprilia sx 125
« Odgovori #9 : 19 Studeni, 2008, 19:55:25 »
Jel se isplati prec na takvo nesta s skuta ( ove moje aprilie ) ????? Ne u financijskom smislu, nego u smislu motora !
Never gave a shit, never gave a fuck.

Offline sp...

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 248
  • Spol: Muški
  • sami gasss
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zip SP 00'
  • MojSetup: ubojica
Odg: aprilia sx 125
« Odgovori #10 : 22 Studeni, 2008, 00:25:21 »
ha gle ak te prvlači šaltanje ak se  malo želiš izdivljat po zavojima i čak možeš i na stazu neku cross ,oonda se isplati...al ak očeš samo nabit gas i brenze ak ti se neda jebat stalno niža pa višlja,pa kuplung,onda nije...kuiš..pa nabolje da se sam zapitaš kaj bi htio...i to ti je najbolje
Pravi savjet zlata vredi , drkaj k**ra* lovu štedi
Bez gasa nema spasa !!!

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: aprilia sx 125
« Odgovori #11 : 15 Prosinac, 2008, 22:20:05 »
aprilia sx ima agregat ko i rs125 znači nekih 30 konja u otvorenoj verziji a znam da dt ima 15 konja u zatvorenoj a sad neznam kolko u otvorenoj al je sigurno puno slabiji od sxa - inače taj dt ide ko skuter s base kitom  :icon_thumright:
takvog dta jos nisam vidio.. :S
ja sam dta pratio s nrgem trophy + yasuni r i dta sam mogo pratit negdje do 3 brzine i onda mi je pobjegao.. :S
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: aprilia sx 125
« Odgovori #12 : 16 Prosinac, 2008, 00:20:38 »
ma sx je pila ipo
aprilia sx ima agregat ko i rs125 znači nekih 30 konja u otvorenoj verziji a znam da dt ima 15 konja u zatvorenoj a sad neznam kolko u otvorenoj al je sigurno puno slabiji od sxa - inače taj dt ide ko skuter s base kitom  :icon_thumright:
takvog dta jos nisam vidio.. :S
ja sam dta pratio s nrgem trophy + yasuni r i dta sam mogo pratit negdje do 3 brzine i onda mi je pobjegao.. :S
heh,ali ko moze zaboravit slidera koji je prao nabrijane dt-e i mx-ice sa arrow-ima..... :D

Offline NeoDJW

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 666
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Djakovo
Odg: aprilia sx 125
« Odgovori #13 : 30 Ožujak, 2009, 13:34:33 »
Da ne otvaram novu temu...... citam na motori.hr ovo

Kada se govori o snazi, ovdje RX i SX dolaze u više verzija. Prva, ona skroz zatvorena, ima 15 ks i namjenjena je 16 godišnjacima. Otvaranje na veću snagu je veoma jednostavno, budući da je snaga ograničena pregradom u ispuhu, nepostojanjem ispušnog ventila (tj. stavljen je ventil koji je cijelo vrijeme u zatvorenom položaju). Dalje, tu je verzija od 23 ks, tj. vezija za 18 godišnjake. I ova verzija je „zatvorena“, budući da motocikl prati Euro 3 norme s kojom je obvezan ubacivati svježi zrak u ispuh. Ova verzija posjeduje ispušni ventil, te se on otvara na 8400 okretaja u minuti. Opet, svi koji su imali iskustva sa aprilijinim 125-icama bit će razveseljeni kada saznaju da elektronika ispušnog ventila više ne postoji, već sada svime upravlja jedna „centralina“, pa i kada poželite „otvoriti“ zatvorenu verziju, potrebno je samo uštekati solenoid motorić u instalaciju i „voila“! Otvaranje na skroz otvorenu verziju (koja više ne podlježe Euro 3 normama) je isto tako jednostavno; izbacuje se sustav ubacivanja zraka u ispuh te se podešava karburacija. I odjednom, sa 23 na 30 ks koji se osjećaju kao nikada do sada...

nisam skuzio, znaci ne treba se nista rastavljat nego se nesta usteka u motor ili??? ako netko zna nesto bolje objasnit molio bih... hvala !
Never gave a shit, never gave a fuck.

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: aprilia sx 125
« Odgovori #14 : 31 Ožujak, 2009, 19:23:17 »
ja bas gledam malo filmice na youtube i ne izgleda mi da je husky bas sporiji od aprilije,a i vidim da ima puno vise huskya nego mx\sx