Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Iskustvo - Piaggio Vespa ET2 50  (Posjeta: 1355 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vespaet2

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 49
  • Spol: Muški
  • Years
  • Moj Skuter: vespa et2
  • Moja Kaciga: uvex boss 4000
  • MojSetup: fabrika
  • MojSpuh: fabrika
Iskustvo - Piaggio Vespa ET2 50
« : 19 Prosinac, 2023, 19:08:00 »
Poz svima, evo posto vec neko vrijeme, tj oko 6 mjeseci vozim navedeni skuter, zelim reci svoja iskustva sa njime i svoje misljenje
Skuter je iz 2004. godine, kada sam ga kupio imao je oko 30 tisuca kilometara, a sada je na nesto vise od 35 tisuca
Bivsi vlasnik nije bas vodio racuna o motoru, imao je nekih problema sa retrovizorima, bio je dosta prljav, karburator je bio kritican, i jos nekih problema je bilo kojih se sad ne mogu sjetit
Nakon sto sam ga kupio vozio sam ga jedno 20-25 dana i odvezem ga ja u susjeda, mehanicara, da ga pregleda, ocisti karburator, filter i te stvari. Susjed to sredi, zatim skida klip, cilindar i ostalo da vidi stanje, i imao je sta za vidit, kriticno.
Kompresija nikakva... Narucim ja RMS klip, karike i cilindar, spakujemo mi to na motor i motor sam  polako vozio nekih 400 km, nisam nikako preko pola gasa prelazio. Nakon nekih 450ak kilometara pocinjem motor voziti sa malo vise zivota, i odjednom se desi da motor "umre". Dok je hladan iso je odlicno, al cim se vozi 5 minuta ne moze 30 navuc da si Bog..
Rastavimo to ja i susjed, klip puko na jednom mjestu, karike u komadima.
Narucim original klip, karike, cilindar, lezajevi radilice, semerinzi radilice.
Cekao sam te dijelove 20ak dana posto sam narucio u hrv pa je bilo nekih zajebancija sa time, nebitno
Dolaze dijelovi, prvu vecer ja i susjed rastavimo sve do zadnjeg sarafa, ocistimo blokove
Sljedeceg dana smo postavljali sve te nove dijelove, sastavljali masinu, i nakon par dana, tj veceri, motor napokon sastavimo. Ustelujemo karburator, i krecem sa razradnjom, normalno prvo smo ostavili motor neko vrijeme da malo odradi
Onda sam ga prije svake voznje ostavljao nekolko minuta da radi da ga ne vozim bas hladnog, vozio ga na 1/4 gasa, i tako prvih 100tinjak km
Onda brat uzima motor za voznju, na magistrali da zmigavac da skrene, imo je i svijetla i sve, i neka zena nije vidjela da on skrece, posla ga zaobilazit i udari ga. Onda su mi pukli retrovizori, udubio se lim na mjestu udara, pukla plastika zmigavca i bilo je jos par sitnica
Ja i tata skinemo one plastike i cekicem iskucamo te limove haha, stavim nove retrovizore, rijesio jednu plastiku zmigavca, drugu jos nisam hah
Sto se tice masine na motoru nista nije bilo, nastavljam ga polako voziti, nakon jos 100tinjak km ga vozim na pola gasa
Nakon toga povremeno dajem pun gas na motoru. Motor je sada od tog servisa preso oko 800 km i nikad nisam imao problema sa njim, potrosnja iskreno ne znam kolika je, otprilike je 4l mozda malo vise, al to sad kad je hladno vrijeme :)
Jedino sto mislim da bi trebo vecu diznu stavit posto mislim da mu fali goriva na punom gasu
E sad meni je motor dosadio, tj max brzina koja je 62 63 km/h po satu, pa planiram uzimati nesto brze pred sezonu, al imam jos vremena pa cu se dogovorit sam sa sobom za to vrijeme sta cu

I na kraju moje misljenje za motor, mogao je biti malo brzi ali je sasvim solidan za neku voznju po gradu, ima dobar start(barem po meni), udoban je, ali nikako nije za voznje po nekim daljim relacijama zbog brzine
takodjer ima dosta male tockove(10) pa nije stabilan poput runnera sp koji ima 13 i 14 tockove
Nadam se da sam ovom temom pomogao nekom ako razmislja o kupovini ovog motora

sekundu nakon sto sam objavio sjetim se sta sam zaboravio napisati, kad sam porucivao rms klip i cilindar, narucio sam i rms gljivu koja je davala previse zraka pa je zamjenjena sa filterom zraka od gilere runner sp 50
i kada sam mjenjao drugi put klip, postavio sam karburator sa te iste gilere posto je moj bio los

*ako sam fulao podforum molim moderatore da premjeste temu
« Zadnja izmjena: 19 Prosinac, 2023, 19:14:19 vespaet2 »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Iskustvo - Piaggio Vespa ET2 50
« Odgovori #1 : 20 Prosinac, 2023, 05:30:55 »
Ti si htio otvoriti garazu od skutera di ces pisati o njemu ili si nam samo htio ispricati svoje iskustvo i to je to?
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline vespaet2

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 49
  • Spol: Muški
  • Years
  • Moj Skuter: vespa et2
  • Moja Kaciga: uvex boss 4000
  • MojSetup: fabrika
  • MojSpuh: fabrika
Odg: Iskustvo - Piaggio Vespa ET2 50
« Odgovori #2 : 20 Prosinac, 2023, 06:46:56 »
Ti si htio otvoriti garazu od skutera di ces pisati o njemu ili si nam samo htio ispricati svoje iskustvo i to je to?
evo sad vidim za garazu, trebo sam tamo otvorit temu al jbg sad

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Iskustvo - Piaggio Vespa ET2 50
« Odgovori #3 : 22 Prosinac, 2023, 16:10:40 »
Iskopiraj temu u garazu pa da se tu obrise, onda dalje pisi u garazi.

Offline vespaet2

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 49
  • Spol: Muški
  • Years
  • Moj Skuter: vespa et2
  • Moja Kaciga: uvex boss 4000
  • MojSetup: fabrika
  • MojSpuh: fabrika
Odg: Iskustvo - Piaggio Vespa ET2 50
« Odgovori #4 : 22 Prosinac, 2023, 17:42:29 »
Ma neka je za sad ovdje, neka stoji kao samo iskustvo, pa kad ufatim vremena da detaljno napisem o motoru otvoricu temu u garazi

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Iskustvo - Piaggio Vespa ET2 50
« Odgovori #5 : 24 Prosinac, 2023, 12:55:34 »
Tvoje iskustvo nije realno iskustvo, realno iskustvo je kupiti nov motor sa 0km i pisati iskustvo u toku sa zivotom vozila.
Iskustvo koje imas je iskustvo kupovanja poderanih gaca jer ga je netko koristio a tebi prodao glavobolju.
To je isto iskustvo ko i s rabljenim autom. Netko drugi je uzivao a ti si doso platiti racun bez da si se zabavio.

Offline vespaet2

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 49
  • Spol: Muški
  • Years
  • Moj Skuter: vespa et2
  • Moja Kaciga: uvex boss 4000
  • MojSetup: fabrika
  • MojSpuh: fabrika
Odg: Iskustvo - Piaggio Vespa ET2 50
« Odgovori #6 : 24 Prosinac, 2023, 12:58:04 »
a jbg kasno sam skonto garazu pa nisam tamo otvorio temu, mozete lockat ovu temu ako ocete kroz par dana cu otvorit temu u garazi